Czego szukasz

Wszystko w jednym miejscu – Centrum Małego Dziecka

Mam na imię Ewa i jestem mamą ośmiomiesięcznej Oli. Dopiero od kilku miesięcy mieszkam w Krakowie i nie mam tu ani zbyt wielu koleżanek, ani nie znam fajnych miejsc dla dzieci i rodziców. Całkiem niedawno, podczas spaceru z Olą odkryłam miejsce, które ma szanse stać się stałym punktem naszych wędrówek. Centrum Małego Dziecka.

Powrót do pracy?

Niedługo planuję wrócić do pracy. To znaczy muszę tej pracy poszukać od nowa. Przed urodzeniem Oli mieszkałam w małym mieście, 200 km od Krakowa, przeprowadziliśmy się tu, bo mąż dostał ciekawą propozycję pracy, a ja moja kariera… musi poczekać. Jak Ola skończy rok planuję powrót, a pracy powoli zaczynam szukać już teraz. Tylko jak iść na rozmowę kwalifikacyjną, albo chociaż w spokoju przygotować całkiem nowe CV, gdy jestem cały czas z Olą? Mama i teściowa chętnie by nam pomogły w opiece nad Olą, ale nie ma ich tu z nami…
W Centrum Małego Dziecka działa Klub Malucha, który bardzo elastycznie podszedł do naszych potrzeb. Rozmawiałam z nimi o tym i umówiliśmy się, że od nastęnego tygodnia będę przyprowadzała Olę 2 razy w tygodniu na 2-3 godziny. Tak, aby mogła się oswoić z nowymi dziećmi, paniami i miejscem. Ja w tym czasie powoli zacznę przeorganizowywać swoje życie zawodowe. A raczej na nowo je budować ;-). Ola może chodzić do Klubu przez 2 dni w tygodniu tak długo, jak będę chciała. Potem, kiedy znajdę pracę, będzie w Klubie przez cały tydzień. Panie są miłe i bardzo sympatyczne, a miejce wprost wymarzone dla takiego ruchliwego malucha jak moja córka. Grupy będą liczyć maksymalnie 8 osób. Klub działa od października i cieszę się, że mają jeszcze wolne miejsca.
 

Zajęcia kreatywne dla dzieci

Jak Ola będzie trochę starsza, to chyba zapiszę ją na zajęcia z języka angielskiego i plastyczne zajęcia w Akademii Wyobraźni. A znajomej ze „spacerów z wózkiem”, Iwonie powiem o zajęciach umuzykalniających metodą Gordona i cyklicznych zajęciach teatralnych Bajkowy Globtrotter. Ma trzyletnie bliźniaki, które roznosi energia. Podoba mi się, że Centrum Małego Dziecka to nie jest maleńki klubik, ale miejsce, które ma wiele do zaoferowania i dzieciom i ich rodzicom.

Rehabilitacja

Moja sąsiadka i jedyna bliższa koleżanka w Krakowie, Dorota, też ma małe dziecko, na dodatek jej synek urodził się z porażeniem mózgowym i wymaga specjalistycznej rehabilitacji. Karol ma rok i dzięki uporowi jego mamy i systematycznej rehabilitacji robi duże postępy w leczeniu. Powiem jej o tym miejscu – bo tutaj takie dzieci jak Karol znajdują fantastyczną opiekę – rehabilitantów, neurologopedów i innych specjalistów. Sama sala do rehabilitacji wygląda naprawdę ekstra! Na dniu otwartym dowiedziałam, się od Marty Knapczyk, lekarza neonatologa z wieloletnim doświadczeniem, że niektóre zajęcia zostały zaplanowane specjalnie dla dzieci z zespołem Downa. W ogóle oferta rehabiliatacji jest imponująca. Podobno jako jedyni w Krakowie rehabilitują dzieci za pomocą platformy wibracyjnej. Kiedyś o tej metodzie wspominała mi Dorota…
 

Lekarz

Aha, przy okazji okazało się, że w Centrum działają też gabinety lekarskie dla dzieci i dorosłych. Fajnie, bo jak Ola zachoruje, to przyjdę tutaj z nią na wizytę, nie będzie się bała przychodni, która mieści się w kolorowym budynku jej ulubionego Klubu Malucha.

Dla mnie!

A ja… bo Centrum Małego Dziecka nie jest tylko dla dzieci… zapisuję się na gimnastykę! Jedno z moich noworocznych postanowień to zrzucenie dodatkowych kilogramów po ciąży ;-). Na górze (bo Centrum to dwa poziomy, razem chyba z 800 m2 nowutkich, pięknie wykończonych i wyposażonych sal i gabinetów) są gabinety medycyny estetycznej, sale do ćwiczeń i sala warsztatowa. Więc zapiszę się na pilates. Bo o siebie także muszę się zatroszczyć, w końcu szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, prawda?

Praca w Centrum

Jeśli chciałabyś pracować w Centrum jako opiekunka, masz możliwość przychodzenia do pracy z własnym dzieckiem. Dowiedz się więcej, rekrutuj na to stanowisko.


Centrum Małego Dziecka mieści się przy ul. Miłkowskiego 9, w Krakowie.

Informacje o pełnej ofercie Centrum znajdziecie na www.centrummalegodziecka.pl

Dla wszystkich, którzy zgłoszą się do Centrum mamy specjalną ofertę: 50% rabat na konsultację u osteopaty (do 20.02 br.)

Od lutego startuje bezpłatna szkoła rodzenia Prima Mama, prowadzona przez Beatę Marzec.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie