Czego szukasz

Dla takich efektów wiemy, że warto! Podsumowanie warsztatów dla #MamoPracujwIT w Aptiv

Trzy tematy warsztatów do wyboru, kilkadziesiąt uczestniczek i jedno popołudnie w firmie Aptiv w Krakowie. W ten sposób kobiety ze społeczności #MamoPracujwIT miały szansę uczestniczyć w tworzeniu przyszłość mobilności. Przeczytaj krótkie podsumowanie i poznaj opinie uczestniczek.

warsztaty aptiv

Warsztaty dla #MamoPracujwIT w firmie Aptiv. Twórz z nami przyszłość mobilności

Warsztaty za nami, emocje opadły, czas na podsumowanie! 25 października 2022 firma Aptiv zorganizowała specjalne, stacjonarne szkolenia dla kobiet ze społeczności #MamoPracujwIT . Były to bezpłatne, 3-godzinne spotkania pod okiem specjalistów dla kobiet, które chciały zdobyć nowe umiejętności i poznać nowe możliwości rozwoju zawodowego.

Uczestniczki mogły wziąć udział w jednej z trzech ścieżek rozwoju:

Podstawy programowania w Python

W trakcie warsztatów uczestniczki dowiedziały się:

 • czym są zmienne i jakie posiadają typy,
 • kiedy i jak używać instrukcji warunkowych,
 • jak napisać prosty program w Pythonie,
 • na czym polega praca programisty Python / testera oprogramowania.

Warsztaty prowadzili – Aleksandra Byra, Michał Prądzyński i Michał Węgiel – Python Software Engineers w Aptiv. Na co dzień zajmujcy się tworzeniem i rozwijaniem narzędzi do automatycznego testowania oprogramowania. Swoją przygodę z Aptiv rozpoczęli ponad 3 lata temu jako testerzy i inżynierowie oprogramowania. Aktualnie pracują w jednym zespole nad uniwersalnymi rozwiązaniami, które mają ułatwić pracę testerom w całej firmie.

Tworzenie profesjonalnych prezentacji biznesowych

Po warsztatach uczestniczki nabyły takie umiejętności, jak:

 • tworzenie prezentacji od podstaw,
 • formatowanie, modyfikowanie, edycja poszczególnych elementów prezentacji,
 • dodawanie animacji do obiektów.

Warsztaty prowadziła Anna Bielecka – PMO, Change & Communication Lead odpowiedzialna za globalną strategię zarządzania zmianą i komunikacją w Aptiv Global Business Services

Jak zostać Scrum Masterem?

W trakcie warsztatów uczestniczki:

 • wspólnie z prowadzącą rozszyfrowywały czym zajmuje się Scrum Master oraz jakie ścieżki prowadzą do pracy na tym stanowisku,
 • rozmawiały o fundamentach podejścia zwinnego w projektach oraz o tym, jak metody zwinne kładą szczególny nacisk na elastyczność i zdolność adaptacji,
 • skupiły się na znaczeniu ceremonii scrumowych i tym, co to oznacza w praktyce oraz z jakimi problemami możemy się spotkać,
 • zastanawiały się też, jak wielowymiarową funkcją w projekcie i firmie jest Scrum Master i nad tym, co dla każdego z nas oznacza sukces.

Warsztaty prowadziła – Gosia Polak, Scrum Masterka w projekcie Driver Monitoring System, która łączy zainteresowanie technologią z przekonaniem, że dobra komunikacja jest kluczem sukcesu.

Dla kogo?

Warsztaty były dedykowane osobom początkującym, które chciały zdobyć nowe umiejętności i spróbować swoich sił w programowaniu w Pythonie, tworzeniu prezentacji biznesowych lub chciały poznać zawód Scrum Mastera.

W szkoleniach wzięły udział kobiety poszukujące swojej drogi zawodowej i wiążące przyszłość z szeroko rozumianą branżą nowych technologii i biznesu.

Opinie uczestniczek

 • Utwierdziłam się, że chcę dalej iść tą ścieżką. ?
 • Jestem bardzo zadowolona z udziału w warsztatach i mam nadzieję, że w przyszłości będę należała do grona pracowników firmy Aptiv
 • Jestem bardzo wdzięczna, że jest możliwość takich spotkań – jak człowiek nie jest sam z problemem, to jakoś mu łatwiej. 🙂
 • Bardzo ciekawy pomysł na szkolenie, zapoznanie z konkretnym tematem i jednocześnie poznanie firmy, w której te umiejętności są pożądane.
 • Z pewnością te warsztaty wzbudziły moje zainteresowanie Phytonem. Nie miałam wcześniej do czynienia z programowaniem, a teraz poważnie myślę o tym, aby iść w tym kierunku. Może zrobić jakiś kurs. Bardzo mi się to spodobało.
 • Bardzo miło było spotkać tak wiele ciekawych, zmotywowanych mam, kobiet. Wykład był ciekawy. Na pewno był to inspirujący i wartościowy czas.
 • Chciałabym uczestniczyć w podobnych wydarzeniach w przyszłości. Dziękuję za tę możliwość.

O Aptiv

Aptiv Services Poland S.A. jest częścią globalnej firmy technologicznej, której systemy pomagają tworzyć bezpieczniejszą, bardziej ekologiczną i lepiej skomunikowaną przyszłość.

Aptiv w Polsce to dziś ponad 5500 pracowników zlokalizowanych w 3 polskich miastach – Jeleśni oraz Gdańsku, gdzie znajdują się zakłady produkcyjne oraz Krakowie. Centrum Techniczne Aptiv w Krakowie działa od 2000 roku i zatrudnia ponad 2000 inżynierów i 900 specjalistów korporacyjnych. Jest to jedno z największych i najbardziej innowacyjnych laboratoriów R&D firmy na świecie. Powstały w nim, m.in. pierwszy system sterowania gestami dla motoryzacji oraz technologie aktywnego bezpieczeństwa.

____________________________________________________________

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom za udział, a firmie Aptiv za organizację spotkań, które mogą być początkiem nowej drogi zawodowej dla mam!

Chcesz dołączyć do naszej facebookowej społeczności #MamoPracujwIT i być na bieżąco z organizowanymi wydarzeniami? Zapraszamy!

Zdjęcia: Aptiv

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie