Czego szukasz

Video: Jak rozwijać swoją odwagę i zaprzyjaźnić się z porażką?

Można spojrzeć wstecz i zamiast rozpamiętywać w nieskończoność swoje niepowodzenia, w kilku krokach rozprawić się z tym, co się wydarzyło. Zapraszamy Cię do obejrzenia nagrania webinaru, z którego dowiesz się jak wzmacniać swoją wewnętrzną siłę, zmieniać porażki w wartościowe lekcje oraz dlaczego bycie własnym przyjacielem to bezcenne wsparcie, które możemy dać sobie sami! To piękna rozmowa dwóch kobiet: Joanny Chmury i Agnieszki Czmyr-Kaczanowskiej. Zapraszamy!

Joanna Chmura psycholog i trener

Wewnętrzny krytyk jest w każdym z nas

Czy znasz to uczucie kiedy, pomimo obaw i niepewności, podejmujesz wyzwanie i zaczynasz działać, a w Twojej głowie jak z automatu pojawia się głos, który powtarza Ci, że nie jesteś wystarczająco dobra i że nie dasz rady? Wewnętrzny krytyk rozprasza Twoją uwagę, a Ty zamiast skupić się na zadaniu, zaczynasz z nim dyskutować. Na koniec czujesz, że nie dałaś z siebie tyle ile chciałaś, że nie tak to wszystko miało wyglądać. Jesteś rozczarowana i masz poczucie winy. Dochodzisz do wniosku, że wewnętrzny głos, który ciągle słyszałaś, miał rację. Przecież Ty się do tego nie nadajesz!

Czy wiesz, że każdy z nas ma w sobie takiego wewnętrznego krytyka? To ten głos, który na każdym etapie naszych działań próbuje skłonić nas do wycofania się i ucieczki. Z jednej strony chce ochronić nas przed rozczarowaniem i cierpieniem, z drugiej jednak blokuje rozwój i nie pozwala rozwinąć skrzydeł. Ciągle ostrzega „Nie rób tego, bo później znów będziesz cierpiała”. Bardzo trudno jest nie ulegać jego upomnieniom. Mamy jednak dobrą wiadomość. Można go ujarzmić stosując kilka skutecznych sposobów!

Koniecznie posłuchaj wywiadu Agnieszki Czmyr-Kaczanowskiej – współzałożycielki portalu mamopracuj.pl – z Joanną Chmurą – psychologiem i trenerką, która od lat zajmuje się tematem odwagi i wstydu.

Przeczytaj także: O odwadze bycia niedoskonałym – czyli czego uczy mnie Brené Brown

Dowiedz się, jak podnieść się po porażce, odzyskać poczucie własnej wartości i otworzyć się na kolejne wyzwania!

Na jakie pytania znajdziesz odpowiedź w filmie?

  • Jak rozprawiać się z własnymi porażkami i wyciągać z nich wartościowe lekcje?
  • Jak panować nad swoim wewnętrznym krytykiem i nie dać mu zawładnąć własnymi myślami?
  • Czym jest uważność (ang. mindfulness) i jak ją ćwiczyć?
  • Dlaczego warto stać się swoim własnym przyjacielem i traktować siebie z czułością?
  • Jak być wsparciem dla osób, które podnoszą się po porażce?
  • Jak wzmacniać swoją odwagę, także w kontekście poszukiwania i zmiany pracy?

Serdecznie zapraszamy!!

Joanna Chmura

Joanna Chmura: Psycholog i trener. Realizuje projekty rozwojowe w Polsce i Europie. Pracuje z klientami indywidualnymi i biznesowymi w tematyce wewnętrznego przywództwa i związanych z nim: autentyczności, poczucia własnej wartości oraz odwagi.

Jest uczennicą dr Brené Brown, która jako pierwsza w Polsce w swojej praktyce szkoleniowej zaczęła wykorzystywać modele The Daring Way™, Rising Strong™ i Dare to Lead™. Od 2017 jako jedyna osoba z Europy, w odpowiedzi na zaproszenie samej Brené Brown, należy do jej zespołu 15 facylitatorów międzynarodowego programu rozwoju przywództwa Brave Leaders™.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Joannie Chmurze i Brené Brown?

Odwiedź stronę: Joanna Chmura :: Sztuka Możliwości oraz www.joannachmura.pl 😉

I koniecznie: www.brenebrown.com (po angielsku) lub inne materiały dostępne w sieci!

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska: Współzałożycielka portalu mamopracuj.pl i Wiceprezes Fundacji Mamo Pracuj. Od ponad ośmiu lat, wraz z zespołem, zmienia polski rynek pracy na bardziej przyjazny i otwarty dla kobiet. Wzmacnia kobiety w poszukiwaniu pracy, która pozwala pogodzić różne, ważne role życiowe. Tworzy i realizuje kampanie employer brandingowe we współpracy z pracodawcami, którzy wierzą w różnorodność zespołów. Konsultuje i doradza rozwiązania wspierające rodziców pracujących w firmach, budując pierwszą Bazę Pracodawców Przyjaznych Rodzicom. Uczestniczy w projektowaniu i realizacji programów społecznych m.in. #MamoPracujwIT, #MotherEmopower. Chętnie dzieli się swoją wiedzą w formie artykułów, warsztatów, webinarów czy kursów on-line. Prywatnie jest mamą wesołej trójki, która wypełnia jej życie po brzegi. Kiedy nie pracuje planuje kolejne dalekie podróże.

Zdjęcia: własność Joanna Chmura i portal Mamo Pracuj

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa mama i żona. Uwielbia, gdy wokół dużo się dzieje i nieustannie uczy się czegoś nowego o świecie. Baczna obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości. Pasjonatka podróży i pysznego jedzenia.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie