Czego szukasz

Ubezpieczenie na życie w 2022. Co warto wiedzieć?

Patrząc na bawiącego się malca z uśmiechem myślisz o jego przyszłości. W wyobraźni widzisz same szczęśliwe chwile, które przeżywasz razem z dorastającym dzieckiem. Jednak przyszłość lubi zaskakiwać i czasem nad pogodnym życiem zbierają się czarne chmury. Dlatego, by ze spokojem patrzeć w przyszłość, warto wybrać ubezpieczenie na życie, które zapewni Tobie i Twoim bliskim finansowe wsparcie w gorszych chwilach. Przeczytaj co należy wiedzieć o ubezpieczeniach na życie w 2022 r.

ubezpieczenie na życie

Kto może wykupić ubezpieczenie na życie?

Umowę ubezpieczeniową może podpisać każda osoba pełnoletnia posiadająca zdolność do czynności prawnych. Osoby małoletnie może ubezpieczyć rodzic lub opiekun prawny. Szeroka oferta produktów firm ubezpieczeniowych pozwala na znalezienie oferty dopasowanej do potrzeb każdego klienta. Dlatego ubezpieczenie na życie powinna wykupić każda z nas, bez względu na wiek, status materialny czy sytuację rodzinną.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczyciele w swojej ofercie posiadają duży pakiet produktów dających finansową ochronę zdrowia i życia. Wybierając ubezpieczenie możesz, cieszyć się niskimi składkami, zniżkami i przede wszystkim elastyczną ofertą dostosowaną do Twoich potrzeb.

Towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach katalogu polis na zdrowie i życie mają produkty zapewniające wsparcie finansowe sytuacji dotyczących m.in.:

 • nieszczęśliwego wypadku i wynikającej z niego niezdolności do pracy, pobytu w szpitalu, leczenia, i rehabilitacji,
 • badań profilaktycznych i leczenia specjalistycznego w przypadku diagnostyki poważnych chorób (np. ubezpieczenie od nowotworu),
 • wsparcie finansowe dla bliskich ubezpieczonego w sytuacji jego śmierci,
 • ubezpieczenia grupowe skierowane do pracodawców, ich pracowników oraz rodzin ubezpieczonych,
 • ubezpieczenie dziecka na okoliczność choroby i wypadku,
 • polisy skierowane do seniorów zapewniające im niezależność finansową oraz zabezpieczenie finansowe w przypadku choroby i wypadku. Oferty dla osób 55+ obejmują także wypłatę pieniędzy w przypadku śmierci ubezpieczonego, które mogą pokryć koszty pochówku.

Wybierając rodzaj ubezpieczenia na życie należy wziąć pod uwagę wysokość składki oraz liczbę jej wpłat, która wpływa na całościowy koszt polisy.

Od czego zależy cena ubezpieczenia?

Cena ubezpieczenia na życie oraz wysokość składki zależna jest od kilku czynników. Najczęściej na jej wysokość ma wpływ:

 • zakres ochrony jaką obejmuje polisa,
 • suma ubezpieczenia, czyli wysokość odszkodowania,
 • charakter wykonywanej pracy oraz rodzaj uprawianych sportów,
 • stan zdrowia i historia chorób ubezpieczonego,
 • wiek ubezpieczonego,
 • liczba osób objętych ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto je wykupić?

Wykupienie ubezpieczenia na życie jest wyrazem dbałości o przyszłość, której nie można przewidzieć, lecz można się przed nią zabezpieczyć. Posiadanie polisy daje nam oraz naszym bliskim spokój o zabezpieczenie finansowe w przypadku niespodziewanej niezdolności do pracy z powodu choroby, wypadku, a nawet śmierci. Wypłata odszkodowania z polisy jest nierzadko jedynym sposobem na pokrycie wydatków związanych z leczeniem ubezpieczonego, a w przypadku jego śmierci spłacaniem zobowiązań. Ubezpieczenie na życie pozwala na spokojne cieszenie się dzisiejszym dniem, bez obaw o niepewne jutro.

Podsumowanie

Jak głosi stare przysłowie “przezorna zawsze ubezpieczona”, dlatego dbając o własną przyszłość oraz spokój bliskich, warto wykupić ubezpieczenie na życie. Decydując, się na zakup polisy nie spiesz się z jej wyborem. Wnikliwie zapoznaj się z ofertą ubezpieczyciela, a także skorzystaj z pomocy doradcy ubezpieczeniowego. W ten sposób wybierzesz produkt dostosowany zarówno do Twoich potrzeb, jak i portfela. Posiadanie ubezpieczenia na życie sprawi, że ze spokojem będziesz patrzyła w przyszłość swoją i rodziny.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pexels.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Niestandardowa mama nieprzeciętnych nastolatków. Z wykształcenia pedagog i doradca zawodowy, z zamiłowania copywriter. Fanka poradników i rozwoju osobistego.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie