Czego szukasz

Twój portfel nie jest pełny? Zmień to!

To, ile mamy pieniędzy w portfelu nie zależy tylko od poziomu naszych zarobków, ale też od tego, jak tymi pieniędzmi gospodarujemy. Ktoś kto zarabia dużo, może ledwo wiązać koniec z końcem, ktoś inny – znacznie mniej, i mimo wszystko mieć nad swoimi pieniędzmi pełną kontrolę.

Projekt

Co zyskasz dzięki oszczędzaniu?

Zarządzanie własnym budżetem wbrew pozorom jest proste. Jednak wymaga konsekwencji i dążenia do założonych przez nas celów. Nie ma znaczenia czy zarabiasz dużo czy też mało, zawsze możesz pomnożyć swoje środki i zmienić swoją sytuację finansową. Brzmi prosto, ale często wymaga czasu i zaangażowania.

W świecie, który ciągle nakłania nas do zakupu nowych rzeczy i atakuje reklamami, ciężko oprzeć się pokusom. Nierzadko mamy poczucie winy, że wydaliśmy za dużo w miesiącu i kolejny raz ulegliśmy chwili, a teraz musimy zacisnąć pasa. Jeszcze gorzej, kiedy nasza sytuacja wymyka się spod kontroli i wpadamy w długi, z których coraz ciężej wyjść na prostą.

Trudna sytuacja finansowa wpływa bezpośrednio na komfort naszego życia. Ma też przełożenie na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Pieniądze związane są z każdą dziedziną naszego życia. Dlaczego więc większość z nas nie zajmuje się swoim budżetem?

Większość badań wskazuje na niski poziom wiedzy dotyczący finansów wśród Polaków. Innym powodem jest duże rozproszenie tej wiedzy na blogach, stronach internetowych czy specjalistycznych artykułach. Innymi słowy nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, a także trudno nam ją znaleźć i przyswoić w łatwy i prosty sposób.

Projekt "Pełny portfel" - co to?

Przeczytaj także: 10 pomysłów na biznes bez pieniędzy

Projekt „Pełny portfel”

Tu z pomocą przychodzi bezpłatny kurs on-line „Pełny portfel”, który w przystępny sposób pomoże odkryć proste sposoby, zasady i narzędzia pozwalające zapanować nad własnym budżetem i poczuć się bezpiecznie w świecie finansów.

Już od dawna myślimy w jaki sposób dotrzeć z prostą wiedzą o zarządzaniu budżetem domowym i pokazać, że jest wiele praktycznych sposobów, które można wykorzystać w codziennym życiu – mówi Katarzyna Jaszczuk, eduktorka finansowa i wiceprezeska Fundacji Innowacja i Wiedza.

Nad tym kursem pracowaliśmy z dużym zaangażowaniem. Nasz zespół składał się z edukatorów finansowych, specjalistów i metodyków, którzy język finansów przekładali na proste komunikaty, ilustracje czy filmy. Wszystko po, to, aby przeciętny odbiorca nie zraził się do trudnych, niezrozumiałych treści o finansach i ekonomii. W tym kursie uczestnik prowadzony jest „za rękę” po świecie finansów osobistych. Znajdzie narzędzia i proste zadania, które może zastosować od razu i zobaczyć efekty w swoim portfelu – kontynuuje Katarzyna Jaszczuk.

Zarządzanie własnym budżetem to podstawowa umiejętność, niezbędna każdemu. Od tej wiedzy zależy nasze bezpieczeństwo, zdrowie, rozwój i spokój psychiczny. Tym bardziej potrzebują jej osoby, których sytuacja finansowa jest trudna.

„Ja tak mało zarabiam, że nie mam czym zarządzać” – to jeden z najczęściej powtarzanych mitów przez osoby, które mają trudną sytuację finansową. Właśnie dlatego powinieneś się zająć swoimi pieniędzmi, aby tę sytuację zmienić – odpowiada Katarzyna Jaszczuk – Pieniądze nie rozmnożą się cudownie w naszych portfelach. To wymaga pracy, przeanalizowania ile ich dokładnie mamy i na co dokładnie wydajemy. Musimy też zobaczyć, jak chcemy żyć, które potrzeby zaspokoić, jaki plan wprowadzić – dodaje.

Przeczytaj też: 9 pomysłów skąd wziąć pieniądze na rozwój zawodowy?

Do kogo skierowany jest projekt?

Projekt „Pełny portfel” skierowany jest do osób dorosłych (powyżej 25 roku życia), które nie pracują i chcą zmienić lub poprawić swoją sytuację finansową.

Projekt oferuje nie tylko wsparcie w pozyskaniu wiedzy i umiejętności w zarządzaniu swoimi pieniędzmi, ale również pomoc specjalistów: edukatorów finansowych, psychologa, doradcy zawodowego i innych, którzy są niezbędni do osiągnięcia celów i poprawy planu finansowego uczestnika. Dla uczestników planowane są też warsztaty kompetencji oraz poruszania się na platformie e-learning, a także różne atrakcje w postaci wydarzeń integracyjnych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.pelnyportfel.fiiw.pl po szczegółowe informacje.

Fundacja Innowacja i Wiedza testuje model wsparcia „Pełny portfel” w ramach powierzonego grantu dofinansowanego z projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Fundacja Innowacja i Wiedza

Projekt "Pełny portfel" - dla kogo?

Katarzyna Jaszczuk
[email protected]
22 225 25 48

Zdjęcie główne: Canva

Grafiki: organizatora projektu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie