Czego szukasz

Trudy matki Polki pracującej

Właśnie odniosłam pierwszy zawodowy sukces, który może się okazać krokiem milowym w dalszej karierze, a ja zamiast przyjmować gratulacje i opróżniać lampkę szampana jestem uziemiona w kuchni miedzy tłuczkiem, a kotletem. Wszak dzieci muszą zjeść obiad, to nie podlega dyskusji i nikt mnie w tym zadaniu nie wyręczy. Chyba, że sukcesy zaczną być doceniane nie tylko werbalnie, ale i finansowo. Jak to mówią satysfakcji na talerz nie położysz i najwyższy czas zacząć o tym wspominać przed każda następną ofertą współpracy.

  • Marta Szyszko - 18/05/2012

Nowy dzień

Żeby nie zaspać do pracy nie potrzebuję budzika, mam trzy niezawodne: lat 1, lat 3 i lat 27. Szkoda tylko, że nie można go wyłączyć na okoliczność weekendów, kiedy człowiek wreszcie chciałby odespać trudy całego tygodnia, niestety przy dzieciach nie ma zmiłuj. Mąż krzyczący z łazienki „wstawaj, Karolina wrzuciła twoja szczoteczkę do kibla, ja tam łapy nie wsadzę..!” jest najlepszym dowodem, że oto nastał nowy dzień.

Pole bitwy

Od czego by tu zacząć? Ślęcząc wczoraj do późna nad zleceniem padłam nim zdążyłam się zastanowić, co jest jeszcze do ogarnięcia w domu. Jako że mąż zdaje się nie dostrzegać niuansów pod tytułem pełen zlew, czy meksyk na środku dywanu, a także wymagającego przewinięcia po nocy synka, trzeba sobie jakoś radzić. Chociaż? Nie zaszkodzi spróbować: „Pomożesz mi?”, „Ja wczoraj usmażyłem sznycle, muszę dziś wyjść wcześniej do biura, to pa” i wszystko jasne. Moja praca się nie liczy, bo ja nie zarabiam tyle co on, bo ja nie chodzę do biura… A kiedy uda się w końcu usiąść do kompa w nadziei na spokojną pracę, młody wyciąga wszystkie kable po kolei, starsza bawi się klapką opuszczając ją i podnosząc na zmianę, a duży toczy pianę „No oddawaj ten komputer!”. Terminy gonią, więc nie zniechęcam się trudnościami. Tylko czasem mam ochotę wystawić ich wszystkich na balkon albo do drugiego pokoju, zapomniałam na naszych 36 metrach NIE MA drugiego pokoju… A tak poza tym to nie są one nasze.

Czy myślałam o tym żeby wyjechać? Do Szwecji, Szkocji, czy Holandii? Nie raz, ale zaciskam zęby w nadziei na pozytywny dla nas rozwój sytuacji: podwyżkę męża, umowę o pracę dla mnie. Pomarzyć dobra rzecz. Poza tym nic nie zastąpi soczystych śliwek i pachnących truskawek z babcinego sadu. Ciężko też by było udawać, że karp aż tak nie różni się od indyka na wigilijnym stole.

SZÓSTY BIEG

Zadziwiające, że gdy nie pracowałam, potrafiłam do południa chodzić w szlafroku, zastanawiając się co by tu zrobić na obiad, przerażona narastającą listą spraw do ogarnięcia i szczerze przekonana, że mam na wszystko za mało czasu. Teraz, gdy doszły zawodowe obowiązki, dostałam nagłego przyspieszenia i włączyłam do pomocy innych domowników. Obiad jest zaplanowany dnia poprzedniego i często czeka w lodówce tylko do dokończenia. Jak z motorkiem ścielę łóżko, zmiatam zabawki z dywanu i ubieram dzieci, bo wiem ze za chwilę ktoś wyjdzie z nimi na spacer, a ja będę mieć tylko 2 godziny na dokończenie zlecenia. Absolutnie nie mogę tych chwil zmarnować!

Praca wniosła do mojego, przygaszonego rutyną domowych sprawunków życia nową energię, zmotywowała nie tylko do zadań biznesowych, ale też wszystkich pozostałych, które nie wydaja się aż tak nudne, jeśli w czasie ich wykonywania można obmyślać nowe strategie zawodowe. W wir pracy rzuciłam się szczerbaty na suchara, jak tonący brzytwy, poświęcam jej każda wolną chwilę, bo odkąd pojawiły się dzieci, praca jest dla mnie jedną z nielicznych form relaksu.

Zdjęcie: dreamstime.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Marta Szyszko
Mama pełną parą, która od spraw domowych i trywialnych ucieka w nałóg… pisanie. Dzieli się matczyną dolą i z innymi rodzicielkami na portalu www.niedoskonalamama.pl. Prowadzi także blogi www.takeitizi.pl oraz www.kobietawe-biznesie.pl.
Podyskutuj

#WomanOnStage – Firma Aptiv zaprasza na 6 edycję Connected.Cars

Firma Aptiv wraca do nas po wakacyjnej przerwie z ciekawym wydarzeniem. Niezależnie od tego czy interesujesz się motoryzacją i nowymi technologiami, czy może po prostu lubisz być na bieżąco z nowinkami, na tym spotkaniu nie może Cię zabraknąć! Sprawdź dlaczego i zapisz się już teraz!
  • Ewa Moskalik - Pieper - 17/09/2019

Firma Aptiv zaprasza na 6 edycję Connected.Cars: #WomanOnStage

Po wakacyjnej przerwie firma Aptiv nadal nie zwalnia tempa i już:

25 września o godzinie 18:00 w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się 6 edycja Connected.Cars: #WomenOnStage.

Ta edycja jest wyjątkowa i szczególnie ważna, ponieważ w całości przygotowały ją kobiety – inżynierki z Aptiv, które pokażą Wam, że świat motoryzacji nie jest tylko domeną mężczyzn.

Oczywiście na spotkanie zapraszamy zarówno Panie, jak i Panów. 🙂

Poznaj szczegóły spotkania i zapisz się!

Możesz mieć niepowtarzalną okazję wyruszenia do krainy nowych technologii i samochodów przyszłości. Poznać tematy związane z bezpieczeństwem, inteligencją samochodów, testowania oraz budowania innowacyjnych produktów pod kątem Agile, ale nie tylko!

To będzie też doskonała okazja, żeby porozmawiać z managerami Aptiv o możliwościach zatrudnienia! Dlatego zabierz ze sobą swoje CV!

Agenda:

18:00 -18:20 – Poznajmy się!

18:20 – 18:40 – Dlaczego testowanie samochodów przyszłości jest takie ważne?

18:40 – 19:10 – Networking (pizza & drinks on us!)

19:10 – 19:30 – Wyższy poziom inteligencji w samochodach przyszłości – projekt Simusafe

19:30 – 19:50 – Agile jako narzędzie do budowania innowacyjnych produktów w branży automotive.

19:50 – 21:00 – Speed recruiting + Networking

Wydarzenie jest bezpłatne, ale rejestracja obowiązkowa. Łap bilet!

Co jeszcze Cię czeka na miejscu?

  • Mocna dawka wiedzy oraz inspiracji od najlepszych inżynierek oraz managerów!
  • Strefy inżynieryjne, w których spotkacie ekspertów Aptiv oraz porozmawiacie o aktualnych ofertach pracy.
  • Spotkanie z przedstawicielkami Fundacji Mamo Pracuj.
  • Dla pierwszych 100 osób specjalne prezenty!
  • Pizza i napoje.

Zobacz jak wygląda serce i dusza samochodów przyszłości 🙂

Nie przegap okazji i zapisz się! Do zobaczenia 25 września!

Wiemy, że takie bilety szybko się rozchodzą 🙂

aptiv logo

Zdjęcie: archiwum Aptiv

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Networking sposobem na sukces

Kobiety z reguły bardzo naturalnie nawiązują relacje, czy tą umiejętność można przełożyć na biznes? Zastanawiasz się jak rozwinąć swoją firmę i nawiązać pierwsze kontakty biznesowe? Wykorzystaj swoje zdolności komunikacyjne aby rozmawiać skutecznie o swoich interesach tworząc efektywną sieć networkingową.

  • Marta Hycnar - 17/09/2019
networking - 3 kobiety przy posiłku

Networking, czyli nawiązywać relacje biznesowe?

Biznes to ludzie, a budowanie i podtrzymywanie relacji to podstawowy czynnik sukcesu w biznesie. Przedsiębiorcy, zarówno kobiety jak i mężczyźni, coraz większą uwagę poświęcają na tworzenie i pielęgnowanie relacji biznesowych, kształtując sieć kontaktów. Zaufany partner biznesowy poleca Cię swojemu klientowi, a on kolejnemu kontrahentowi i twoja działalność nabiera rozpędu. Budując szeroką siatkę kontaktów inwestujesz w przyszłość swojego biznesu. 

Dlaczego to tak ważne?

Każdy napotkany człowiek to nowe doświadczenia i szersza wiedza, która pomoże Ci rozwinąć firmę. Wykorzystaj każdą szanse na rozmowę, nigdy nie wiesz co może ona przynieść. To dzięki ludziom, którzy nas otaczają docieramy do odbiorców naszych usług. Posiadanie znajomości jest często negatywnie kojarzone, a tu przede wszystkim chodzi o współpracę. Spotkania networkingowe są nie tylko sposobem na rozwój twojego biznesu, ale także sposobem na znalezienie pracy. Raport Banku Danych o Inżynierach wskazuje, że networking jest skuteczniejszy niż wszystkie inne metody poszukiwania pracy. Według badań ok. 65% do 85% posad udaje się znaleźć dzięki pomocy, jaka płynie z sieci kontaktów.

Networkingowe know how

„Networking oparty jest na pielęgnowaniu relacji, których fundamentem jest zaufanie w celu udzielania sobie wzajemnie wsparcia, tj. wzajemnych korzyści takich jak dostęp do informacji, udzielenie opinii lub wsparcie emocjonalne” – to najtrafniejsza definicja networkingu. Zatem ważne jest aby opierał się on na wzajemności. 

Największa światowa organizacja networkingowa BNI działająca w Polsce, stworzyła tradycję śniadań biznesowych, podczas których przedsiębiorcy mają możliwość lepiej się poznać. Spotykamy się o 7 rano aby porozmawiać o swoim biznesie, o sukcesach i pomysłach. W przyjaznej atmosferze wymieniamy się wzajemnymi kontaktami i umożliwiamy zrobienie biznesu innym. Jest to najlepszy sposób na prowadzenie firmy. Przyjemny i skuteczny, a wczesna poranna pora spotkania nie wpływa na nasze codzienne obowiązki. 

Myślisz o tym, aby założyć swój biznes, szukasz partnerów lub inwestorów? A może prowadzisz już swoją firmę i chcesz dotrzeć do nowych klientów? Jeżeli szukasz sposobów na to, żeby rozwinąć swoją karierę zawodową – wybierz się na spotkanie networkingowe.

Pamiętaj jednak, aby na co dzień wykorzystywać networking szukając wśród znajomych zaufanych partnerów, dostawców usług czy pracowników. Bądź otwarta na ludzi, a nawiązywanie kontaktów przyjdzie Ci z łatwością. Wykorzystaj networking aby rozwinąć własną firmę, wypromować siebie i swój pomysł. Szybko i przyjemnie zdobędziesz nowych klientów i wartościowe kontakty biznesowe. Przecież psychologia biznesu dowodzi, że kobiety mają naturalne predyspozycje do networkingu. Sprawdź sama!

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł to zajrzyj jeszcze do innych naszych wpisów, które zostały stworzone z myślą o pierwszych krokach w biznesie:

Zdjęcie: Storybloks

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Marta Hycnar
Współzałożycielka firmy HarmoniquePR – Agencji Public Relations. Trenerka biznesu z wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem. Członek międzynarodowej grupy Business Network International.  Ceni sobie profesjonalne podejście do biznesu oraz umiejętności komunikacyjne. Specjalistka w budowaniu trwałych i harmonijnych relacji. Wulkan energii, zaraża optymizmem. U ludzi uwielbia szczery i promienny uśmiech.
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail