Czego szukasz

Sylwester z dziećmi w domu. 10 pomysłów jak spędzić sylwestra z dziećmi

Sylwester w tym roku nadal pewnie nie będzie przypominał tych sprzed lat. Możliwe, że nie nie będziemy mogli przywitać Nowego Roku tak jak dotychczas, jednak w każdej sytuacji trzeba widzieć plusy. W tym roku może ponownie większość z nas spędzi sylwestrowy wieczór z dziećmi. Jak sprawić, aby był to niezapomniany czas? Podrzucamy Wam kilka prostych pomysłów na sylwestrową zabawę w towarzystwie najmłodszych!

sylwester z dziećmi w domu

Sylwester z dziećmi w domu

1.Domowe spa

Fakt, że nigdzie nie możemy się wybrać, nie oznacza, że pięknym nie możemy być także w domu. 🙂 Z młodszymi dziećmi możemy zrobić ciekawe fryzury, umalować paznokcie czy po prostu zrobić sobie fajny (zmywalny) tatuaż. Natomiast z nastolatkami może jakaś magiczna maseczka lub odrobinę szaleństwa z makijażem, czy malowaniem twarzy?

2. Karaoke

Jak sylwester to musi być dyskoteka, a może karaoke – wspólne śpiewanie, tańce to doskonały pomysł na zabawę. Ciekawe kto okaże się lepszym tancerzem, a kto zna więcej piosenek.

Przeczytaj także: 15 książek o świętach, które zachwycą Twoje dziecko!

3. Doczep ogon kucykowi

Zabawa, która daje dużo frajdy małym i dużym. W „Doczep ogon kucykowi” zadaniem dziecka, bądź rodzica jest doczepienie włóczki kucykowi w miejscu gdzie ma ogon. Zadanie jest utrudnione, bo mamy zawiązane oczy. 🙂

4. Seans filmowy

Wieczór sylwestrowy to doskonały czas ciekawy film, a może bajkę. Wspólne oglądanie, a do tego ulubione smakołyki.

5. Zabawa z krzesłami

Pamiętacie jeszcze zabawę z krzesłami na weselu? Powiem szczerze, że na sylwestra wśród dzieci również jest bardzo lubiana. Krzeseł jest o jedno mniej niż dzieci i za każdym razem zabieramy krzesło. Zarówno trzyletni maluch, jak i nastolatek uwielbiają nutę rywalizacji. Przy tym wszystkim wesoła muzyka i zabawa może trwać nawet godzinę. 😉

6. Taniec na gazecie

To doskonały pomysł dla króla parkietu. Kto dłużej utrzyma się na gazecie, kto będzie się fajnie poruszał, ten zwycięża. Doskonała zabawa dla rodziców i dzieci, a przy tym ćwiczenia motoryki dużej mamy zaliczone.

7. Przebieranki

Wszystkie dzieci to uwielbiają. W sylwestra każdy powinien mieć fajny, gustowny i ponadczasowy strój. Może właśnie dziś rodzice poszukają odpowiedniej kreacji w pokoju dzieci, a nasze pociechy odgrzebią coś ciekawego w naszej szafie. Doskonały okazja, aby stworzyć pokaz mody, myślę, że nie jedna dziewczynka będzie zachwycona i pewnie zachwyconych chłopców też nie zabraknie.

8. Wieczór z albumami

Koniec roku to również wspomnienia, dlatego też warto cofnąć się w czasie, wyciągnąć albumy i trochę powspominać. Każdy dom posiada pudełka wspomnień to nie tylko zdjęcia, ale może dziecięce ubranka, pamiątki z poprzedniej pracy, pierwszy smoczek. Sylwester może być właśnie dobrym momentem na rozmowy jak to było kiedyś, a jak jest teraz, czy rozmowy z dziećmi o tym, że kiedyś były słodkimi bobasami, a teraz są mądrymi nastolatkami.

9. Zadbaj o scenografię

Skoro już mamy spędzić Sylwestra w domu, to warto przystroić trochę miejsce, w którym będziemy witać Nowy Rok. Kolorowe łańcuchy, brokatowy napis czy duże, kolorowe balony załatwią sprawę. Liczy się kreatywność i nasza pomysłowość. Wspólne wykonanie dekoracji zbliży każdą rodzinę.

10. W kogo trafi serpentyna?

Ostatnia propozycja to zabawa ruchowa „W kogo trafi serpentyna”. Jedna z osób próbuje trafić serpentyną w spreju w inne uciekające. Zadanie jest utrudnione, gdy mamy ograniczone miejsce, a każda osoba ma wyznaczone pole, po którym może się poruszać. Doskonała zabawa dla dzieci, jak i rodziców. Serpentyna w spreju nie służy tylko do ozdoby pomieszczenia, jest doskonałym pomysłem na zabawę ruchową i dużą dawkę śmiechu.

Życzymy Wam „szampańskiej” zabawy!

Przeczytaj także: 10 pomysłów na kreatywne zabawy z dziećmi

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Pedagog, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Mama małego Tadeusza. Założycielka bloga Looppu. Miłośniczka designu, mody oraz pedagogiki dziecka. Autorka tekstów dotyczących macierzyństwa oraz wychowania. Aktywnie uczestniczy w kursach i szkoleniach dotyczących kreatywności, zdolności oraz zabawy. Instruktorka masażu Shantala. Wielbicielka gadżetów dla dzieci i nie tylko. 

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie