Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj.

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się.

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się.

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Sylwester z dziećmi w domu? 10 pomysłów, jak spędzić sylwestra z dziećmi

  • Anna Gotowalska
  • 23 grudnia 2022
  • 4 MIN. CZYTANIA
Sylwester z dziećmi w domu

Sylwester z dziećmi w domu

1.Domowe spa

Fakt, że nigdzie nie możemy się wybrać, nie oznacza, że pięknym nie możemy być także w domu. 🙂 Z młodszymi dziećmi możemy zrobić ciekawe fryzury, umalować paznokcie czy po prostu zrobić sobie świetny (zmywalny) tatuaż. Natomiast z nastolatkami może jakaś magiczna maseczka lub odrobinę szaleństwa z makijażem czy malowaniem twarzy?

2. Karaoke

Jak sylwester to musi być dyskoteka, a może karaoke – wspólne śpiewanie, tańce to doskonały pomysł na zabawę. Ciekawe kto okaże się lepszym tancerzem, a kto zna więcej piosenek.

Przeczytaj także: 15 książek o świętach, które zachwycą Twoje dziecko!

3. Doczep ogon kucykowi

Zabawa, która daje dużo frajdy małym i dużym. W „Doczep ogon kucykowi” zadaniem dziecka bądź rodzica jest doczepienie włóczki kucykowi w miejscu, gdzie ma ogon. Zadanie jest utrudnione, bo mamy zawiązane oczy. 🙂

4. Seans filmowy

Wieczór sylwestrowy to doskonały czas ciekawy film, a może bajkę. Wspólne oglądanie, a do tego ulubione smakołyki.

5. Zabawa z krzesłami

Pamiętacie jeszcze zabawę z krzesłami na weselu? Powiem szczerze, że na sylwestra wśród dzieci również jest bardzo lubiana. Krzeseł jest o jedno mniej niż dzieci i za każdym razem zabieramy krzesło. Zarówno trzyletni maluch, jak i nastolatek uwielbiają nutę rywalizacji. Przy tym wszystkim wesoła muzyka i zabawa mogą trwać nawet godzinę. 😉

6. Taniec na gazecie

To doskonały pomysł dla króla parkietu. Kto dłużej utrzyma się na gazecie, kto będzie się wspaniale poruszał, ten zwycięża. Doskonała zabawa dla rodziców i dzieci, a przy tym ćwiczenia motoryki dużej mamy zaliczone.

7. Przebieranki

Wszystkie dzieci to uwielbiają. W sylwestra każdy powinien mieć wspaniały, gustowny i ponadczasowy strój. Może właśnie dziś rodzice poszukają odpowiedniej kreacji w pokoju dzieci, a nasze pociechy odgrzebią coś ciekawego w naszej szafie. Doskonała okazja, aby stworzyć pokaz mody, myślę, że nie jedna dziewczynka będzie zachwycona i pewnie zachwyconych chłopców też nie zabraknie. A jeśli szukasz inspiracji dla siebie na sylwestrowy look, zobacz – jak się ubrać na sylwestra!

8. Wieczór z albumami

Koniec roku to również wspomnienia, dlatego też warto cofnąć się w czasie, wyciągnąć albumy i trochę powspominać. Każdy dom posiada pudełka wspomnień to nie tylko zdjęcia, ale może dziecięce ubranka, pamiątki z poprzedniej pracy, pierwszy smoczek. Sylwester może być właśnie dobrym momentem na rozmowy jak to było kiedyś, a jak jest teraz, czy rozmowy z dziećmi o tym, że kiedyś były słodkimi malcami, a teraz są mądrymi nastolatkami.

9. Zadbaj o scenografię

Skoro już mamy spędzić Sylwestra w domu, to warto przystroić trochę miejsce, w którym będziemy witać Nowy Rok. Kolorowe łańcuchy, brokatowy napis czy duże, kolorowe balony załatwią sprawę. Liczy się kreatywność i nasza pomysłowość. Wspólne wykonanie dekoracji zbliży każdą rodzinę.

10. W kogo trafi serpentyna?

Ostatnia propozycja to zabawa ruchowa „W kogo trafi serpentyna”. Jedna z osób próbuje trafić serpentyną w spreju w inne uciekające. Zadanie jest utrudnione, gdy mamy ograniczone miejsce, a każda osoba ma wyznaczone pole, po którym może się poruszać. Doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Serpentyna w spreju nie służy tylko do ozdoby pomieszczenia, jest doskonałym pomysłem na zabawę ruchową i dużą dawkę śmiechu.

Życzymy Wam „szampańskiej” zabawy!

Przeczytaj także: 10 pomysłów na kreatywne zabawy z dziećmi

Zdjęcie: 123 rf

Zobacz więcej

artykuł
Nieudane prezenty świąteczne
  • Anna Gotowalska
  • 6 MIN. CZYTANIA
artykuł
hejt w internecie
  • Anna Gotowalska
  • 5 MIN. CZYTANIA

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content