Czego szukasz

Jeszcze czego! Nie ma miłości bez równości

„Jeszcze czego!” to tytuł, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie. To książka pisana sercem. Nie ma w niej wydumanych feministycznych żądań, ale konkretne i realistyczne spojrzenie na świat. To inspiracja do zawalczenia o siebie, wbrew oczekiwaniom innych.

Paulina Młynarska to dobrze znana postać w świecie mediów. Niektórzy kojarzą ją z zagranych ról filmowych, inni z prowadzonych programów telewizyjnych i audycji w rozgłośniach radiowych, a jeszcze inni spotkali się z jej twórczością literacką. Trzeba przyznać, że doświadczenie zawodowe tej dziennikarki jest ogromne, co na pewno ma przełożenie na jakość wykonywanej przez nią pracy. Jednak to nie bogaty dorobek zawodowy zwraca uwagę innych, a jej niebanalna osobowość, otwartość, szczerość i determinacja w dążeniu do celu.

Paulina Młynarska po raz kolejny (to już jej siódma książka!) dzieli się z czytelnikami swoimi życiowymi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat funkcjonowania kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn. Pochyla się nad stereotypami, które wynosimy z domu i które powielamy w dorosłym życiu. Jak sama mówi, sama była zaprogramowana na małżeństwo, co nie kończyło się happy endem. Jednak Pauliny Młynarskiej nie można oceniać przez pryzmat nieudanych małżeństw (niestety wielu skupia się tylko na tym aspekcie), ale trzeba docenić jej wkład w zmienianie świata. Zależy jej bowiem na wyrwaniu kobiet z toksycznych, nieszczęśliwych związków, w których płeć żeńska niewiele ma do powiedzenia.

Niezależność, własny rozwój to podstawa do zbudowania własnego JA, które będzie fundamentem do stworzenia dobrego związku.

Bo takie też się zdarzają i nie wszyscy mężczyźni są źli. W bardzo ciekawy sposób dziennikarka wymieniła różne typy mężczyzn, których możemy spotkać na swojej drodze. Spora dawka humoru gwarantowana!

Ogromne wrażenie zrobił na mnie rozdział poświęcony gwałtom. To przerażające w jaki łagodny sposób karani są przestępcy, którzy dopuszczają się tego czynu. Zatrważa również podejście śledczych do ofiar – skupianie się na ubiorze, zachowaniu itp. Często ofiara gwałtu musi mierzyć się z upokarzającym traktowaniem…

Książka Pauliny Młynarskiej powstała przy dużym udziale Czytelniczek. Nie brakuje w niej historii z życia wziętych, przykładów z „Miasta kobiet” czy osobistych historii innych kobiet. To wszystko sprawia, że tytuł jest bardzo autentyczny.

Życiorys autorki obfituje w wiele ciekawych, ale też trudnych zdarzeń i momentami bardzo zaskakuje. Z ogromnym zainteresowaniem czytałam opowieść o krętej drodze do szczęścia, o zawodowych wyzwaniach i trudach samotnego macierzyństwa. Za każdym razem byłam pełna podziwu dla autorki, dla jej determinacji w walce o własne szczęście.

„Jeszcze czego!” to tytuł, w którym każda kobieta znajdzie coś dla siebie (na końcu znajduje się bardzo ważna konwencja o zapobieganiu przemocy wobec kobiet). To książka pisana sercem. Nie ma w niej wydumanych feministycznych żądań, ale konkretne i realistyczne spojrzenie na świat. To inspiracja do zawalczenia o siebie, wbrew oczekiwaniom innych. To wybranie własnej drogi.

Tytuł: Jeszcze czego

Autor: Paulina Młynarska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Zdjęcie tytułowe: Ania Gawrońska

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama 7-letniego Dawida i 3-letniego Adasia, specjalistka od marketingu afiliacyjnego, miłośniczka czytania - prowadzi blog z recenzjami książek nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com. Interesuje się neuropsychologią i dziennikarstwem, uwielbia podróże i wspólne ciekawe spędzanie czasu.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie