Czego szukasz

Rails Girls Warsaw – darmowe warsztaty programowania dla kobiet

Już po raz szósty w Warszawie w dniach 24 -25 lutego odbędzie się to wydarzenie non – profit, czyli darmowe warsztaty programowania dla kobiet. W Rails Girls Warsaw weźmie udział ok. 45 kobiet i dziewczyn, które będą się uczyć podstaw programowania i stworzą swoją pierwszą stronę webową.

warsztaty Rails Girls Warsaw 2016

Początki w Finlandii

Inicjatywa zapoczątkowana w Finalndii i wspierana przez wolontariuszy na całym świecie, będąca odpowiedzią na zapotrzebowanie edukacji kobiet w zakresie nowych technologii, bardzo szybko rozprzestrzeniła się na całym świecie i dziś odbywa się na 6 – ciu kontynentach, a w Polsce ma odbywa się  aż w 12 miastach.

Dla początkujących

Chcesz zacząć programować i zupełnie nie wiesz jak się do tego zabrać, to masz ku temu świetną okazję. Warsztaty odbywają się w języku polskim i jedyne co musisz ze sobą zabrać to laptop.

Co Cię czeka?

  • programowanie – nauczysz się programować i tworzyć aplikacje przy użyciu technologii Ruby On Rails,
  • spotkasz się z doświadczonymi coachami – warsztaty w małych grupach z mentorami programowania,
  • skorzystasz z doświadczenia zaproszonych gości, którzy będą dzielić się doświadczeniem i udzielą cennych wskazówek, czyli weźmiesz udział w tzw. Lightning talks,
  • wspólna nauka i networking – Warsztaty to doskonała okazja do poznania innych kobiet zafascynowanych technologią i zapoczątkowania wspólnych projektów,
  • będziesz pracować w małych grupach i poznasz kobiety, otwarte na nowe doświadczenia,
  • weźmiesz udział w przyjęciu, masz także zagwarantowane śniadanie, lunch i obiad.

Czas na rejestrację na VI edycję warsztatów Rails Girls Warsaw masz do 31 stycznia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia i na Facebooku.

Całe wydarzenie nie odbyłoby się bez silnej grupy wsparcia w postaci mentorów i sponsorów, którymi w tym roku są m.in. allegro.tech, Rebased, DaWanda i DaftCode.

Zdjęcia: własność organizatora warsztatów

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie