Czego szukasz

#PoznajZespół Mamo Pracuj! Wywiad z Asią Przystał

„Teraz wiem, że moja praca po prostu będzie pasowała do mnie” – mówi Asia, która jest już z nami od jakiegoś czasu, ale jeszcze nie miałaś okazji poznać jej historii. Przeczytaj kolejny wywiad z cyklu #PoznajZespół Mamo Pracuj i dowiedz się czym zajmuje Asia w Talenti.pl, dlaczego porzuciła gotowanie i czuje się jak dziecko oraz co pozwala jej błogo zasypiać. Zapraszamy!

PoznajZespół Mamo Pracuj - wywiad z Asią
Spis treści: ukryj

Witaj, Asiu! Jak do tego doszło, że jesteś w teamie Mamo Pracuj i od jak dawna tu jesteś? Choć powinnam zapytać o Talenti, to pytam tak ogólnie, bo jesteś z nami na rozmowach, a obszary pracy Talenti i Mamo Pracuj często się pokrywają.

Trafiłam do Was w bardzo ciekawym „zawodowo” momencie. Po pracy, która nie wypaliła, ale bardzo dużo się o sobie nauczyłam. Pewnego dnia zgadałam się z moją wspaniałą znajomą Ritą Pater, która chyba zna ponad połowę ludzi z Krakowa i to ona powiedziała, że dziewczyny w Mamo Pracuj właśnie: „szukają kogoś takiego jak Ty, Asia, do nowego projektu.” Połączyła nas, pogadałyśmy i zaiskrzyło!

Opowiedz, czym zajmujesz się w Talenti? A niewtajemniczonym, co to za projekt? 🙂

Talenti to rozwiązanie rekrutacyjne dla tych wszystkich z nas, które są gotowe na postawienie na siebie i znalezienie pracy, która pasuje do mnie, do moich wartości, mojego trybu życia i oczekiwań. Czym się zajmuję? DOBRE PYTANIE.

Współkoordynuję tworzenie platformy i staram się być jak największym wsparciem dla Asi Gotfryd i Agnieszki Czmyr-Kaczanowskiej. Spotkasz mnie na naszej świetnej grupie Kobiety szukają pracy Talenti. Współtworzę też materiały do ścieżki kariery, ogarniam social media i copywriting, i te wszystkie inne małe rzeczy, bez których utknęłybyśmy w miejscu.

A co było wcześniej, jak widziałaś swoją przyszłość? Mam na myśli zarówno te dziecięce marzenia „kim będę jak dorosnę”, jak i plan studentki na swoją zawodową ścieżkę.

Jeszcze w gimnazjum chciałam być kucharką (feminatywy są super i trzeba się oswajać), dlatego skończyłam szkołę gastronomiczną. Jednak to był ślepy strzał, bo jestem kreatywna, lubię ludzi i wymyślanie, pisanie, tworzenie. A praca w kuchni? Choć też wymaga tych umiejętności, to pochłania znacznie więcej wysiłku fizycznego i zagarnia życie prywatne, a ja bardzo cenię sobie równowagę i ten słynny „work-life balance”.

Dlatego teraz wiem, że moja praca po prostu będzie pasowała do mnie. Będzie rozwijała mnie w tym, czego chcę spróbować, co mnie cieszy i kształtuje. Kiedyś myślałam, że praca w biurze od 9-17 jest dla mnie, ale mam już absolutną pewność, że NIE, ABSOLUTNIE NIE.

Przeczytaj także: A gdyby rekrutacja była dopasowana do potrzeb kobiet? – Talenti.pl

Mamo Pracuj ma 10 lat, wiele się dzieje, ale czy coś, co chciałabyś, by się zadziało w Mamo Pracuj? O co byś je wzbogaciła? Patrzysz na ten temat na świeżo, inaczej niż reszta zespołu. Będąc wtajemniczona w nasze działania na pewno oceniasz i masz jakieś przemyślenia na ten temat, więc tym bardziej jestem ciekawa odpowiedzi. 😉

Chciałabym widzieć nasz zespół częściej w mediach społecznościowych, żeby kobiety, które nas czytają, mogły z nami budować relację i empatyzować. A naprawdę, nasz zespół to absolutne #girlpower i nigdy, nigdy nie pracowałam w tak bezpiecznym i rozwijającym miejscu.

W Mamo Pracuj istnieje dość przejrzysty podział na zespoły. Powiesz naszym czytelniczkom z kim zespołu najczęściej pracujesz? I czy jest to wesoła współpraca? 😉

Najczęściej pracuję z Agnieszką i Asią Sieprawską. Warto dodać, że imiona wszystkich dziewczyn, które tworzą Talenti zaczynają się na „A”. Mamy dużo śmiechu i takiego luźnego przepływu kreatywności. Jestem świadoma, że wynika on z tego, że dziewczyny są bardzo kompetentne w udzielaniu feedbacku i prowadzeniu komunikacji w zespole. To coś wyjątkowego, co sprawia, że po prostu chcesz kończyć zadania i robić swoje.

Asia z Asią w trakcie nagrań do Talenti

Przeczytaj wywiad z Agnieszką Czmyr-Kaczanowską i dowiedz się jak powstało Mamo Pracuj

Podaj swój przepis na sukces, czyli ten owiany sławą Work-Life-Balance, jak on u Ciebie wygląda? Do tej pory pytałam o łączenie pracy z macierzyństwem. Patrząc z mojej perspektywy masz trochę łatwiej, bo nie masz dzieci. 😉 Wiem, że studiujesz, jak więc u Ciebie wygląda godzenie tego wszystkiego?

Na ten moment absolutnie nie znam na nie odpowiedzi, bo przewróciłam życie do góry nogami. Właśnie przeprowadziłam się z Krakowa do Lizbony na studia. Będę się starać zachować w równowadze te 3 filary: odpoczynek + nauka + praca. Nie mam dzieci, ale dziś sama czuję się jak dziecko, bo nie wiem, jak kupić w sklepie bułkę, jak trafić do mieszkania i nie rozumiem reklam na ulicy. Rodzę się tu na nowo!

No to pozostając w temacie przepisów zapytam o Twój przepis na odpoczynek. Jak relaksuje się Asia?

Nałogowo słucham podcastów Tu Okuniewska i pływam na basenie, żeby potem wskoczyć do sauny.

Ponoć muzyka łagodzi obyczaje, co zatem słychać w Twoich słuchawkach? Czy tylko królują podcasty?

Jak już czegoś słucham, to tak długo, że aż mi się przejada. Teraz codziennie leci u mnie Ralph Kamiński, ale do snu polecam medytacje z Małgosią Mostowską. Zasypiam błogo i spokojnie dzięki jej głosowi.

Fot.: Filip Boratyn

Przeczytaj także: Zadbaj o siebie, o swoją psychikę. To (też!) ważne

Pandemia (nie mówiąc tu o jej najgorszych aspektach) mocno pomieszała w naszych życiach, odmieniła codzienność, ale szukając pozytywów, jakie miłe wspomnienia zostaną Ci z tego okresu?

Codzienne wspólne posiłki z moim chłopakiem, to był bardzo miły rytuał pandemiczny.

Wyjawisz nam jakąś mało znaną informację o sobie? Może być coś zabawnego z dzieciństwa, szalona historia z czasów liceum, a może jakiś szokujący szczegół z życia? 😉

W ogóle nie piję kawy i cały czas myślę o podróżach. Od roku chodzę na terapię i bardzo dużo zmieniło to we mnie i w moim otoczeniu – w opór polecam, chociaż na początku bardzo się bałam.

Na koniec pytanie z serii „co by było gdyby”. Co by było gdyby Mamo Pracuj, a co za tym idzie, Talenti nie powstało? Jak myślisz, czym byś się dziś zajmowała?

Właśnie kończyłabym staż w banku i byłabym średnio szczęśliwa. Excel i tabelki w ogóle nie są dla mnie i szanuję każdego, kto lubi dłubać analitycznie!

Pocztówka z wakacji we Włoszech

Dziękuję za rozmowę!

Zdjęcia: prywatne archiwum Asi, Filip Boratyn, Martyna Taras

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie