Czego szukasz

Parsley Pie – Franczyza dla Mamy

Parsley Pie jest firmą z długą tradycją i wieloma sukcesami, której celem jest tworzenie przestrzeni dla dzieci, by mogły rozwijać niczym nieskrępowaną kreatywność.

 • Franczyzadlamamy.pl - 08/03/2015

Opis przedsięwzięcia

Parsley Pie Art Club – zapewnia zajęcia dla klientów prywatnych i instytucjonalnych: zajęcia artystyczne, warsztaty i przyjęcia dla dzieci w każdym wieku i z różnymi możliwościami. W Parsley Pie nic nie jest dobre lub złe. Dzieci są zachęcane do wyrażania siebie, bycia sobą, do korzystania z własnej wyobraźni i podejmowania własnej inicjatywy. Kochamy bałagan, farby i inne substancje.

Dlaczego warto wybrać Parsley Pie

 • Nie pobieramy żadnego procentu od twoich przychodów
 • Bądź własnym szefem. Zbierasz takie plony jakie ziarno zasiejesz
 • Korzystasz z naszego ponad 13-letniego doświadczenia biznesowego
 • Możesz skorzystać z porad i wsparcia od założycielki firmy, która ma ponad 15 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć plastycznych z dziećmi i w organizowaniu dla nich imprez okolicznościowych
 • Mamy dowody, że prowadzenie tego typu biznesu ma niesamowity potencjał zarobkowy
 • Prowadząc tylko 6 jednogodzinnych sesji tygodniowo, w czasie roku szkolnego, twoje potencjalne zarobki mogą przekroczyć 20 tysięcy funtów. Oprócz tego można liczyć na dalsze dochody z warsztatów w okresie wakacji, organizacji dodatkowych imprez i warsztatów
 • Wiele dzieci, które zaczęły chodzić na zajęcia w Persley Pie, uczęszczały na nie przez kolejnych parę lat. Niektóre dzieci uczęszczały na zajęcia przez 10 lat
 • Elastyczne godziny pracy dopasowane do potrzeb twoich i twojej rodziny
 • Wspaniała grupa docelowa dla twojego biznesu
 • Sama wybierasz z jakimi grupami wiekowymi chcesz pracować. Koncepcja Persley Pie jest stworzona dla dzieci w każdym wieku i z każdymi możliwościami. Istnieje możliwość prowadzenia zajęć dla dorosłych
 • Masz poczucie bezpieczeństwa dzięki sieci naszych ekspertów, a zarazem wolność w prowadzeniu zajęć tak jak ty chcesz. Wykorzystywane są twoje najsilniejsze kompetencje i kreatywość
 • Nie potrzebujesz mieć wykształcenia biznesowego.

Dla kogo?

Dla kreatywnych ludzi którzy chcą prowadzić własny biznes. Jeżeli wierzysz w naszą markę, jesteś pasjonatem naszych wartości to jest to miejsce dla Ciebie. Osoba zakładająca franczyzę powinna być: zmotywowana, zdyscyplinowana, pasjonująca się sztuką ,kochającą dzieci i bałagan. Dla osób, które wierzą w siłę wolności ekspresji, podkreślanie indywidualności oraz doceniają korzyści  jaką niesie sztuka uczenia się i rozwoju. Licencja gwarantuje dostęp do marki i logo Persley Pie. Dodatkowo franczyza otrzymuje własną stronę internetową, stronę na Facebooku i profil na Twitterze. Pakiet startowy oferuje wszystko co potrzebne do uruchomienia biznesu, jego prowadzenia i dalszego rozwoju. Franczyzobiorca otrzymuje: materiały metodyczne dostosowane do specyfiki tej konkretnej firmy, plakaty, naklejki i firmowe plakietki, podręcznik na temat prowadzenia firmy oraz płytę CD z wszystkimi potrzebnymi formularzami i dokumentami biznesowymi. Pakiet obejmuje również szkolenie, wsparcie oraz wyłącznośc terytorialną, na jakiej tylko twoja franczyza Persley Pie będzie funkcjonować. To oznacza brak konkurencji w twoim regionie.

Finanse

Pakiet licencyjny-startowy, płatny jednorazowo, wynosi 3595 funtów. Opłata licencyjna miesięczna 125 funtów.

Szkolenie

Wsparcie obejmuje narzędzia, podręczniki , doradztwo biznesowe, szkolenia które zapewnią sukces każdej franczyzie.

Dobre praktyki

Jenny Bent- założycielka i główna prowadząca Parsley Pie – jestem kobietą sukcesu, a zarazem mamą, która jest w domu dla swojego syna. Mam idealny balans pomiędzy pracą i rodziną. Pracuję w niepełnym wymiarze godzin, a zarabiam jakbym pracowała na pełnym etacie. Mam czas dla siebie, mojego syna, partnera i binesu. Jestem dumna ze swojego biznesu, który powstał z niczego.Nie mam wyższego wykształcenia, formalnej edukacji biznesowej. Jedyne doświadczenia jakie miałam to praca jako opiekunka do dzieci. Obecnie średnio 60-70 dzieci uczęszcza na nasze zajęcia każdego tygodnia.

Dowiedz się więcej

www.parsleypie.com

Tłumaczenie: Magda Zawodny-Barabanow – dziękujemy!

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony www firmy.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyzadlamamy.pl
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Podyskutuj

Jak założyć własną firmę? – 21 wskazówek dla każdej mamy

Myślisz o założeniu własnej działalności? Chciałabyś dowiedzieć się jakie będziesz płacić składki? Kiedy możesz zacząć od działalności nierejestrowanej? Czy możesz założyć firmę na macierzyńskim? W końcu, czy dostaniesz dotację? Mam dla Ciebie 21 wskazówek, które podpowiedzą Ci jak założyć własną firmę.
 • Joanna Gotfryd - 12/06/2019
21 wskazówek jak otworzyć własną firmę

Jak założyć własną firmę?

Własny biznes to coś o czym myśli wiele mam. Jeśli i Tobie chodzi po głowie, skorzystaj z wiedzy, którą zebrałyśmy w tym miejscu specjalnie dla Was!

Zakładanie własnej firmy – działalność nierejestrowana i mały ZUS:

Na czym polega działalność nierejestrowana?

Jaki jest maksymalny okres ulg przy zakładaniu działalności?

Konstytucja biznesu – prowadzenie firmy będzie łatwiejsze

Ulga na start dla nowych przedsiębiorców

Ulga na start – pół roku bez ZUS – nowe przepisy

Pieniądze na własny rozwój:

Inwestuj w rozwój krok po kroku – jak dostać dofinansowanie z programu POWER?

9 pomysłów skąd wziąć pieniądze na rozwój zawodowy

Pożyczki na kształcenie Twoją szansą na rozwój

Dotacje na własną firmę:

Czy na urlopie macierzyńskim mogę dostać dotację na rozwój biznesu?

Jak wypełnić wniosek i dostać dotację na założenie firmy?

Dotacja na założenie firmy – jak się o nią starać?

Własny biznes – zakładanie, finansowanie i inne:

Własna firma, czy się do tego nadajesz? Zalety i wady własnego biznesu

Czy pobierając świadczenie rodzicielskie można założyć działalność gospodarczą?

12 podpowiedzi jak założyć biznes bez pieniędzy

Jak założyć firmę – własna działalność krok po kroku

Własna firma na etacie, czy to się opłaca?

Własna firma na macierzyńskim

Jak założyć działalność gospodarczą na macierzyńskim krok po kroku?

Koniec urlopu macierzyńskiego – czy warto założyć działalność gospodarczą?

Zasiłek macierzyński i działalność gospodarcza – wszystko co musisz wiedzieć o składkach

Historie mam które założyły własne firmy:

9 historii kobiet, które dzięki fotografii pracują z pasją

3 historie mam, które założyły biznes on-line po urodzeniu dziecka

A może jest jeszcze coś, co chciałabyś wiedzieć na temat zakładania własnej firmy? Napisz do nas!

Spodobał Ci się ten materiał? Udostępnij go proszę, niech ta wiedza idzie w świat!

Zdjęcie: Pixabay.com

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.

Strategia biznesowa. Dlaczego warto ją mieć?

Co to jest strategia biznesowa, czym różni się od biznes planu i kto powinien ją przygotować? W 3 prostych krokach pokażę Ci jak przygotować strategię rozwoju Twojego biznesu, również franczyzowego.
 • Agnieszka Słowik - 12/06/2019

Co to jest strategia biznesowa?

Strategia biznesowa to przemyślany plan działania, dzięki któremu firma będzie się dynamicznie rozwijać, decyzje przez nas podejmowane będą spójne, a proces zarządzania przedsiębiorstwem przyniesie spodziewane rezultaty.

W odróżnieniu od biznes planu strategia biznesowa ma charakter długookresowy (3-5 letni). Biznes Plan tworzy się przede wszystkim dla startupów przed rozpoczęciem ich działalności. Jest on skierowany głównie do banków i inwestorów w celu przekonania ich, że warto zainwestować środki w nowe przedsięwzięcie. Strategia biznesowa tworzona jest w celu określenia priorytetów, dzięki którym firma będzie się rozwijać. Jest to więc plan rozwoju zarówno dla nowych, jak i istniejących podmiotów gospodarczych, w tym dynamicznie rozwijających się sieci franczyzowych.

Analiza w 3 krokach

Jednym z prostszych sposobów opracowania strategii biznesowej jest przeprowadzenie krok po kroku perspektywicznej analizy potrzeb potencjalnych klientów, partnerów biznesowych oraz określenie własnych celów i priorytetów. Podstawą takiej analizy są odpowiedzi na postawione niżej pytania.

Krok 1 – Określenie własnych celów i ambicji

Dlaczego chcesz zaangażować się w to przedsięwzięcie?

Jakie są Twoje pasje, ambicje i cele życiowe? Czy ich realizacja wiąże się chociaż pośrednio z zakresem usług/produktów sieci franczyzowej, która Cię zainteresowała?

Co jest dla Ciebie najważniejsze? Realizacja własnych pasji czy maksymalizacja dochodu?

Co łączy Cię z Twoimi partnerami biznesowymi, w tym ze współpracownikami, dostawcami i klientami (np. więzy rodzinne, przyjaźń)?

Spójrz na Twój biznes z perspektywy klienta. Zastanów się nad tym, co faktycznie chcesz mu sprzedać. Skup się nie na Twoim produkcie lub usłudze, ale na tym co Ty sama możesz mu zaoferować.

Krok 2 –  Określenie celów biznesowych

Aby wskazać cele biznesowe należy przede wszystkim zdefiniować misję przedsiębiorstwa. Misja określa sens istnienia firmy, wskazuje najważniejsze zadania oraz wartości oferowane klientom. Należy się również zastanowić nad tym, gdzie chcielibyśmy, aby nasza firma znajdowała się za 3-5 lat, a następnie wyznaczyć mierzalne cele, które będziemy realizować w drodze do sukcesu.

Również franczyzodawca powinien okreslić swoją misję, dlatego warto zapytać go o szczegóły. Obie misje, a więc wizje naszego wspólnego biznesu, powinny być spójne.

Krok 3 – Analiza rynku

Na początku należy wskazać 10 najważniejszych potencjalnych klientów, a następnie określić ich oczekiwania. Warto zastanowić się również nad tym, co my chcemy, aby zrobił nasz potencjalny klient oraz nad tym co my chcemy, aby myślał nasz potencjalny klient. Na koniec trzeba sprecyzować to, co odróżnia nas od konkurencji oraz to, w czym jesteśmy od niej lepsi.

Czy strategia jest potrzebna we franczyzie?

Mimo tego że franczyza to sprawdzony model biznesowy, strategia w tym przypadku również jest koniecznością. Powodów jest kilka. Przede wszystkim nasz biznes będziemy rozwijać w innej lokalizacji. W związku z tym struktura populacji może różnić się od tej, w której działa franczyzodawca. Warto zastanowić się i przeanalizaować nasz rynek lokalny. Podobieństwa i różnice wykazane względem rynku, na którym działa franczyzodawca, mogą być zarówno nasżą mocną jak i słabą stroną. Najważniejsze jest to, aby mieć ich świadomość.

Sprawdź jakie pomysły na franczyzę przygotowaliśmy dla Ciebie:

 

 

Edukido

Logo MathRiders

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Słowik
Ekonomista, pasjonuje ją aktywny rozwój biznesu, szczególnie franczyza, dlatego kilka miesięcy temu założyła portal biznesowy www.RynekFranczyzy.pl i została pierwszym w Polsce brokerem franczyzowym. Asertywna idealistka, która lubi łamać stereotypy i zachęcać do działania innych. Z jej inicjatywy powstał także serwis dla mam www.MamaSprzeda.pl. Szczęśliwa mama 6-letniej Hani.
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail