Czego szukasz

Odważ się mamo i działaj! A my pomożemy Ci znaleźć wymarzoną pracę

Kiedy ostatnio szukałaś pracy? Parę lat temu? A może straciłaś ją niedawno, w wyniku pandemii? Czy może myślisz o powrocie do pracy po urlopie wychowawczym, ale masz dużo wątpliwości? Wiesz, że w Twojej dawnym miejscu pracy nie ma już dla Ciebie miejsca? Potrzebujesz, żeby ktoś pokazał Ci jak efektywnie szukać zatrudnienia? Chcesz czuć się dobrze przygotowana do spotkania z rekruterem? Mieszkasz w Krakowie lub Gdańsku (i okolicach). Zapraszamy! Ten projekt jest dla Ciebie!

grafika programu Odważ się Mamo!

Ile razy słyszałaś „działaj”, ale do końca nie wiedziałaś jak przygotować się do szukania pracy. Czy może w Twoją stronę popłynęło stwierdzenie: „zrób coś dla siebie!” Dla nas ważne jest to, czy Ty sama czujesz, że to Twój czas na znalezienie pracy, że potrzebujesz zadbać o swój rozwój zawodowy.

Chcemy Ci w tym pomóc!

Zgłaszam się już dziś do nowego projektu „Odważ się mamo i działaj!”

Przygotowałyśmy dla Ciebie kompleksowy program, który przygotuje Cię do efektywnego szukania pracy! Co ważne, my wiemy, że on działa. Przetestowały go 44 uczestniczki dwóch edycji projektu „Odważ się mamo i wróć z nami do pracy!” Praktycznie połowa z nich znalazła pracę do sześciu miesięcy po zakończeniu projektu. Pozostałe dziewczyny w znacznej mierze w dalszym ciągu inwestują w swój rozwój.


Wsłuchując się w opinie absolwentek wprowadziłyśmy kilka zmian, przystosowałyśmy działania do pracy online i…proszę! Zapraszamy do udziału w projekcie „Odważ się mamo i działaj!”

Projekt Odważ się mamo! Czyli co?

„Odważ się mamo i działaj!”to kolejny już projekt wspierający mamy i umożliwiający im łatwiejszy powrót na rynek pracy. To też:

 • Warsztaty online.
 • Kurs online Mamo Pracuj.
 • Indywidualne doradztwo.
 • Możliwość uczestnictwa w mentoringu z doświadczonymi ekspertkami.
 • Wsparcie innych mam!

Jednym zdaniem to duża pomoc w efektywnym szukaniu pracy.

Zobacz co działo się podczas pierwszej edycji oraz drugiej edycji projektu „Odważ się mamo i wróć z nami do pracy!”

Doskonale wiemy, że powrót do pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym nie jest łatwą decyzją. W szczególności, jeśli nie można wrócić „na stare śmieci”. Patrząc też na aktualną sytuację na rynku związaną z pandemią, wiemy, że nie wszystko może być oczywiste a niektóre rozwiązania mogą wymagać dłuższego zastanowienia.

Dlatego chętnie Ci pomożemy!

Zatem, jeśli:

 • ostatnio szukałaś pracy kilka lat temu,
 • straciłaś zatrudnienie w wyniku pandemii,
 • wysyłasz CV, ale telefon uparcie milczy,
 • uczestniczysz w rekrutacjach, ale nie masz efektów,
 • chcesz wrócić do pracy, ale boisz się, że ucierpi na tym Twoje życie prywatne,
 • mieszkasz w Krakowie lub Gdańsku (i okolicach) i potrzebujesz zmiany!

Wypełnij formularz i zgłoś się już dziś!

Co zyskasz dzięki udziale w projekcie?

Można by powiedzieć, że wiele. Ale co konkretnie?

 • wyposażymy Cię w niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do poruszania się na aktualnym rynku pracy,
 • wyznaczysz swój cel zawodowy,
 • stworzysz audyt mocnych stron,
 • zrobisz Test Talentów Gallupa 🙂 (Fundacja zapewnia nieodpłatne uczestnictwo w badaniu Clifton StrengthsFinder® Instytutu Gallupa) i poznasz swoje indywidualne talenty,
 • stworzysz dokumenty rekrutacyjne zgodnie z najnowszymi trendami,
 • przygotujesz ciekawy profil na LinkedIn, który zainteresuje rekruterów,
 • efektywnie przygotujesz się do rozmów rekrutacyjnych, również tych w języku angielskim,
 • będziesz wiedziała jak mówić o swoich wymaganiach finansowych,
 • umożliwimy Ci kontakt z rekruterami. Dlaczego to ważne? Ponieważ będziesz mogła zapytać ich o wszystko, co tylko chcesz!
 • poznasz inne mamy, które są na podobnym etapie co Ty – a jak wiadomo: w kobietach siła!

Do tego wzmocnimy Twoją motywację do działania!

Zyskasz pewność, że jesteś przygotowana do szukania pracy. 🙂

Zainteresowana? 🙂

Nie czekaj, wypełnij formularz zgłoszeniowy i weź zmianę w swoje ręce!

Nie zapomnij o zapoznaniu się z regulaminem i z umową! (w załącznikach)

Kilka opinii z ankiet ewaluacyjnych dotyczących projektu „Odważ się mamo i wróć z nami do pracy” realizowanego od 08.2019 – 03.2020”

Projekt to bardzo duże wsparcie ze strony prowadzących, zainteresowanie, trzymanie ręki na pulsie, w każdym momencie wiedziałyście gdzie kto jest, zadawałyście pytanie we właściwych momentach. Dawałyście pozytywnego kopniaka do działania i jak trzeba było to podawałyście chusteczki.

Wiele rzeczy mi się najbardziej podobało: 1. Pokazanie w jaki sposób szukać pracy 2. To że dzięki licznym ćwiczeniom na ten moment wiem już gdzie chce szukać pracy. Pomogłyście mi to ustalić 3. Poznałam swoje mocne strony 4. Mogłam poćwiczyć rozmowy rekrutacyjne 5. To że spotkałam inne dziewczyny, każda mama z inną historia, ale jeśli chodzi o pracę to zmaga się z takimi samymi lub podobnymi wątpliwościami co do powrotu.”

Dzięki dziewczyny. Wykonujecie naprawdę wspaniała pracę i polecam wasz program każdej dziewczynie, która chce wrócić do pracy a nie wie jak się do tego zabrać.”

Jestem zainteresowana projektem i zgłaszam swój udział!

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania:

Czy pracując mogę wziąć udział w projekcie?

Tak. Pamiętaj jednak, że spotkania online będą odbywały się pomiędzy 10 a 13:00 a udział w nich jest obowiązkowy. Jeśli na ten czasu uda Ci się uzyskać urlop lub masz elastyczny czas pracy – to nie ma przeszkód.

Czy udział w projekcie jest płatny?

Nie. Udział w projekcie jest w całości bezpłatny.

Czy rzeczywiście muszę mieszkać w Krakowie bądź Gdańsku, żeby wziąć udział w projekcie?

To działanie jest przeznaczone dla osób, które mieszkają w Krakowie lub okolicach czy też w Gdańsku lub okolicach. Zatem jeśli mieszkasz np. w Niepołomicach, Bochni czy Sopocie, to śmiało aplikuj!

Czy muszę być w konkretnym przedziale wiekowym, żebym mogła brać udział w projekcie?

Nie. Dla nas nie ma znaczenia, czy masz 25, 35 czy też 45 lat. Dla nas ważna jest Twoja motywacja do podjęcia pracy i chęć rozwoju. Wiek nie jest tu czynnikiem, który wpływa na rekrutację.

Czy wszystkie działania będą odbywać się online?

Na ten moment nie wiemy w którą stronę będzie się rozwijała sytuacja pandemiczna. Dlatego też planując działania wybieramy najbezpieczniejszy wariant związany ze spotkaniami, warsztatami oraz doradztwem online. Zatem prosimy o to, żeby zadbać o sprawne łącze internetowe, działający mikrofon oraz kamerkę w komputerze, tablecie czy telefonie.

I jeszcze kilka opinii 🙂

Wszystko było bardzo profesjonalne a dla mnie nawet się nie spodziewałam jak pomocne. Jestem w trakcie drogi ale czuję się pewniej w tym co robię i widzę, że ta nauka ma sens. Dziękuję Wam Dziewczyny bardzo serdecznie i trzymajcie tak dalej!

Bardzo dużo wam zawdzięczam – zawodowo za co bardzo dziękuję! Ale najważniejsza jest ta mentalna siła i motywacja jaka od was dostałam.

Wiele razy podkreślała, że nikt tak dobrze mnie nie był w stanie zrozumieć jak kobiety- mamy, które znalazły się w tym samym miejscu co ja. A prowadzące projekt, wspaniałe kobiety pełne ciepła, ogromnej wiedzy, zrozumienia przekazały potężną porcję informacji które, dobrze wykorzystane, zwiększają szansę na znalezienie wymarzonej pracy.

Jeżeli masz pytania, pisz śmiało do Kasi: [email protected]

To co, do zobaczenia? Wypełnij formularz!

Projekt Odważ się mamo i działaj! jest realizowany dzięki ogromnemu wsparciu Fundacji State Street Bank. To organizacja założona w 1977 roku przez globalną korporację State Street Bank. Fundacja już kolejny raz wspiera nasze działania. Dziękujemy!

Grafika: Projekt People

Załączniki

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie