Czego szukasz

Książka, która pomaga dzieciom. Zwierzaki pocieszaki

Mamy blogerki mają moc! Wymyśliły i wydały książkę, która jest cegiełką i cały dochód z jej sprzedaży wspiera Fundację „Kawałek Nieba”. Kilkanaście mam blogerek pracowało zdalnie, z różnych części Polski, non-profit, aby pomóc chorym dzieciom. Zwierzaki Pocieszaki to ich dzieło! Jesteśmy pod wrażeniem!

 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 11/12/2014

Jestem jedną z kilkunastu osób, które biorą udział w charytatywnej akcji blogerek parentignowych pod nazwą Zwierzaki pocieszaki na rzecz Fundacji Kawałek Nieba z Rumi. Zwierzaki pocieszaki są książeczką cegiełką – każda złotówka z jej sprzedaży trafia bezpośrednio na konto fundacji.
Małgorzata

Blogerki pomagają

Pomysł na zorganizowanie i przeprowadzenie od A do Z non profit projektu zrodził się tuż po spotkaniu blogerek parentingowych w Kościelisku. Pokrótce – stworzyłyśmy w miesiąc (tak, tak!) profesjonalną książeczkę z wierszowanymi bajkami dla dzieci.
Każda z nas, mam, pracowała nad efektem finalnym non profit. W naszych szeregach są: pisarka, redaktorka, graficzki, copywriterki… jednocześnie będące mamami na pełny etat.

Bo ta (zdalna) praca się opłaca!

Chciałyśmy się pochwalić efektem naszej pracy przede wszystkim z dwóch powodów – ze względu na szczytny cel, ale również ze względu na zaangażowanie w pracę (i to darmową) dwunastu mam blogerek. Pracę niełatwą, zdalną (jesteśmy z różnych stron Polski), pod presją czasu, a jednak efekt jest widoczny, książeczka wydana jest profesjonalnie, a co najważniejsze, fundacja codziennie otrzymuje pieniądze na pomoc dzieciom.

Książka powstała dzięki charytatywnej pracy wszystkich osob zaangażowanych w projekt oraz dzięki wsparciu finansowemu głownego sponsora (Pensjonatu Reymontowka, w ktorym odbyło się wspomniane spotkanie).

Od samego początku celem akcji było niesienie pomocy chorym i potrzebującym dzieciom. To właśnie z myślą o nich powstała nazwa Zwierzaki pocieszaki, bo sama akcja ma zapewnić uśmiech i radość dzieciom, które na co dzień walczą z chorobą, biedą lub głodem i które są objęte pomocą Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” z Rumi.

Sama akcja ma przede wszystkim na celu zebranie pieniędzy na rzecz podopiecznych fundacji, ale rownież ma pokazać, jaką siłę ma blogosfera oraz znajomości zawarte głownie wirtualnie i udowodnić, że łącząc się we wspolnym działaniu, można zrobić coś naprawdę wielkiego i pożytecznego. Okres świąteczny jest idealnym czasem, by sprawić odrobinę przyjemności drugiej osobie… a ten projekt uszczęśliwi wielu potrzebujących.

Jak pomóc?

Jeśli chcesz pomóc dzieciom – książkę możesz kupić przez stronę Zwierzaki Pocieszaki. Zapraszamy również do obserwowania strony Pocieszakow na Facebooku. Tam znajdziecie aktualne informacje o postępach w sprzedaży, mediach, ktore wspomniały o akcji oraz wiele ciekawostek.

Książkę stworzyli:

•Monika Ludkiewicz-Kasper (zawodkobieta.blogspot.com) ‒ inicjatorka projektu, autorka

•Honorata Dyjasek (sshadee.uchwycone-chwile.pl) ‒ inicjatorka projektu, autorka

•Anna Laurman (rysunkiannyl.blogspot.com) ‒ głowna graficzka

•Joanna Kania (roballowa.pl) ‒ graficzka, autorka

•Małgorzata Milian-Lewicka (ononaono.blogspot.com) ‒ redaktorka, autorka

•Katarzyna Targosz (katarzynatargosz.pl) ‒ autorka

•Ania Andrzejewska (przewijak.es) ‒ autorka

•Aleksandra Radomska (mamwatpliwosc.pl) ‒ autorka

•Karolina Klewaniec-Wypychacz (cukromania.blogspot.com) ‒ autorka

•Marta Skrzypiec (matkaniewariatka.pl) ‒ autorka

•Magdalena Mrozek (matkawygodna.pl) ‒ autorka

•Karolina Lewandowska (mama-kubusia.pl) ‒ autorka

•Magdalena Makowiec (mamao.pl) – strona www (projekt, wdrożenie)

•PressToRead (presstoread.pl) – okładka

Prowadzisz bloga? Chcesz się nim pochwalić na łamach Mamo Pracuj? Dowiedz się jak to zrobić!


Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Pomysły na lekkie obiady na upał

Lato w pełni! Słoneczko muska skórę, ale potrafi też porządnie przygrzać w głowę. Musimy wtedy pamiętać o tym by ją czymś osłonić i do tego dużo pić, No ale nie samą wodą człowiek żyje, czasem trzeba coś zjeść, bo nawet jak Wy nie macie apetytu to dzieci bywają głodne bardzo często, zwłaszcza jak się nudzą albo długo posiedzą w basenie. Mąż pewnie też zerka ostentacyjnie na lodówkę. Zapytałyśmy się na naszym facebook'owym profilu co gotujecie w upały. Zebrałyśmy Wasze odpowiedzi i serwujemy Wam garść kulinarnych inspiracji, idealnych na lato!
 • Agnieszka Wadecka - 08/07/2019
smaczny obiad na lato

Zupy na ciepło i na zimno

Wśród waszych odpowiedzi niejednokrotnie padały takie odpowiedzi jak chłodnik, gazpacho i zupy.

Lato obfituje w pyszne warzywa dlatego bez problemu zrobicie:

 • chłodnik z buraczków,
 • pomidorowe gazpacho.

Albo zupy:

 • kalafiorową,
 • koperkową,
 • krem z warzyw sezonowych lub
 • ogórkową na samodzielnie kiszonych ogórkach. Mniam!

obiad na słodko

Na słodko

Jesienią i zimą lubimy jeść gorące, półpłynne, rozgrzewające obiady. Pewnie gdy robi się o kilka stopni za gorąco to marzycie o chłodnym popołudniu i pysznej fasolce po bretońsku albo pikantnym gulaszu, prawda? No ale jednocześnie na samą myśl o gotowaniu takich gorących dań leje się pot.

Co w takim razie zrobić na obiad? Może coś na słodko?

 • zapiekany ryż z jabłkami i cynamonem,
 • ryż z truskawkami lub borówkami (o, mamo, smak dzieciństwa!),
 • owoce pod kruszonką,
 • serek z owocami lub domowy mus,
 • albo naleśniki?!

Klasyka gatunku

Wśród odpowiedzi nie brakło klasycznej letniej potrawy obiadowej czyli młodych ziemniaczków, najlepiej z koperkiem lub mizerią. Stawiacie też na szparagi albo z pyszną pieczoną rybkę z surówkami czyli obiad, który jednoznacznie kojarzy się z wypoczynkiem nad wodą.

Dla równowagi pani Ania napisała, że na obiad je… Oliwki i to w dużej ilości. I my takie gotowanie rozumiemy 😀

szparagi, ziemniaki i pomidory

Oryginalnie i oszczędnie

Na sam koniec zostawiam Wam kulinarne hity. Oto odpowiedzi pani Beaty i pani Katarzyny:

 • „Nic :D”
 • „Nic. Wtedy na dwa dni mam.”

Gdy temperatura wykracza ponad 35 stopni jest to najbardziej słuszne danie obiadowe.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.

Urlop macierzyński w Polsce jednym z najdłuższych w UE

W najnowszym raporcie portalu ALEO.com - “Rynek pracy z kobiecej perspektywy” - możemy porównać długość urlopów macierzyńskich w całej Unii Europejskiej. Polska zajmuje piąte miejsce wśród państw, które gwarantują mamom najdłuższy pełnopłatny urlop macierzyński. Najdłużej z dzieckiem mogą zostać Bułgarki, aż 46 tygodni.
 • Dominika Wassermann - 11/06/2019
mama z malutkim dzieckiem na rękach

Urlop macierzyński to ważny czas dla dziecka

Po urodzeniu dziecka bardzo ważną kwestią jest, aby maluch był jak najdłużej z mamą. Wydawać by się mogło, że w pierwszych miesiącach dziecko głównie śpi i je, ale jest to niezwykle ważny okres w rozwoju małego człowieka. W tym czasie zaczyna kształtować się jego osobowość, sposób budowania relacji, poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie własnej wartości, tego jak będzie postrzegał siebie.

Jak zatem rządy krajów Unii Europejskiej dbają o to żeby mamy miały czas dla siebie i nowo narodzonego potomka?

Długość urlopu macierzyńskiego w poszczególnych krajach znacznie się różni. W Polsce jest to 20 tygodni pełnopłatnego urlopu. Można go jednak przedłużyć wykorzystując urlop rodzicielski i w ten sposób być w domu z dzieckiem przez cały rok. Jednak przez te kolejne tygodnie będziemy otrzymywać tylko 60% wynagrodzenia.

Polska znajduje się w czołówce krajów UE jeśli chodzi o długość pełnopłatnego urlopu macierzyńskiego. Z dłuższego urlopu mogą korzystać Greczynki, Słowaczki, Chorwatki oraz Bułgarki. W Bułgarii jest to rekordowy czas aż 11 miesięcy. My znajdujemy się na piątym miejscu ex aequo z Estonią. W Estonii jednak sprawa wygląda nieco inaczej. Estonki mogą wziąć kolejne 146 tygodni wolnego i otrzymywać w tym czasie 44% wynagrodzenia sprzed porodu.

Urlop macierzyński – gdzie jest najkrótszy?

Wyprzedzamy w tym rankingu kraje skandynawskie. W Szwecji i Danii pełnopłatny urlop to zaledwie 10 tygodni.

Najkrócej w domu z dzieckiem mogą pozostać Portugalki – zaledwie 6 tygodni.

Średnia długość pełnopłatnego urlopu macierzyńskiego w UE wynosi 16,7 tygodnia.

Raport oparty jest o dane Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Czy ma to wpływ na przyrost naturalny?

Co ciekawe badania statystyczne pokazują, że długość urlopu macierzyńskiego niekoniecznie pokrywa się z dzietnością. We Francji i Irlandii pełnopłatny urlop trwa kolejno 18 i 16 tygodni, a dzietność w tych krajach to prawie dwoje dzieci przypadających na każdą kobietę w wieku rozrodczym. Podobnie współczynnik dzietności wygląda w Szwecji – 1,78 i Danii – 1,75.

Najniższe wskaźniki płodności zanotowano na Malcie, w Hiszpanii, Włoszech, Cyprze, Grecji, Portugalii i Luksemburgu. Dzietność w tych krajach plasuje się między 1,26 a 1,39.

W Polsce współczynnik ten wynosi 1,48 i wzrósł o 5,2, co oznacza że w porównaniu z rokiem 2016 urodziło się w naszym kraju prawie 20 000 więcej dzieci.

Jednak w żadnym kraju Europy przyrost naturalny nie jest na tyle wysoki, żeby zapewnić zastępowalność pokoleń. Aby tak było współczynnik dzietności musiałby wynosić 2,1. To pokazuje, że Europa staje się kontynentem starych ludzi.

Ciekawe jest też, że w Stanach Zjednoczonych gdzie nie istnieje urlop macierzyński dzietność plasuje się na poziomie 1,72.

Najwyższy wskaźnik dzietności na świecie ma Niger – 7,1.

Zdjęcia: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Wassermann
Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, oraz Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu , która po dziesięciu latach postanowiła powrócić do zajmowania się grafiką komputerową. Prywatnie "zwierzolub", opiekunka 3 kotów, miłośniczka kuchni roślinnej, spędzająca wolny czas na rowerowych wycieczkach.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail