Czego szukasz

Książka, która pomaga dzieciom. Zwierzaki pocieszaki

Mamy blogerki mają moc! Wymyśliły i wydały książkę, która jest cegiełką i cały dochód z jej sprzedaży wspiera Fundację „Kawałek Nieba”. Kilkanaście mam blogerek pracowało zdalnie, z różnych części Polski, non-profit, aby pomóc chorym dzieciom. Zwierzaki Pocieszaki to ich dzieło! Jesteśmy pod wrażeniem!

Jestem jedną z kilkunastu osób, które biorą udział w charytatywnej akcji blogerek parentignowych pod nazwą Zwierzaki pocieszaki na rzecz Fundacji Kawałek Nieba z Rumi. Zwierzaki pocieszaki są książeczką cegiełką – każda złotówka z jej sprzedaży trafia bezpośrednio na konto fundacji.
Małgorzata

Blogerki pomagają

Pomysł na zorganizowanie i przeprowadzenie od A do Z non profit projektu zrodził się tuż po spotkaniu blogerek parentingowych w Kościelisku. Pokrótce – stworzyłyśmy w miesiąc (tak, tak!) profesjonalną książeczkę z wierszowanymi bajkami dla dzieci.
Każda z nas, mam, pracowała nad efektem finalnym non profit. W naszych szeregach są: pisarka, redaktorka, graficzki, copywriterki… jednocześnie będące mamami na pełny etat.

Bo ta (zdalna) praca się opłaca!

Chciałyśmy się pochwalić efektem naszej pracy przede wszystkim z dwóch powodów – ze względu na szczytny cel, ale również ze względu na zaangażowanie w pracę (i to darmową) dwunastu mam blogerek. Pracę niełatwą, zdalną (jesteśmy z różnych stron Polski), pod presją czasu, a jednak efekt jest widoczny, książeczka wydana jest profesjonalnie, a co najważniejsze, fundacja codziennie otrzymuje pieniądze na pomoc dzieciom.

Książka powstała dzięki charytatywnej pracy wszystkich osob zaangażowanych w projekt oraz dzięki wsparciu finansowemu głownego sponsora (Pensjonatu Reymontowka, w ktorym odbyło się wspomniane spotkanie).

Od samego początku celem akcji było niesienie pomocy chorym i potrzebującym dzieciom. To właśnie z myślą o nich powstała nazwa Zwierzaki pocieszaki, bo sama akcja ma zapewnić uśmiech i radość dzieciom, które na co dzień walczą z chorobą, biedą lub głodem i które są objęte pomocą Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” z Rumi.

Sama akcja ma przede wszystkim na celu zebranie pieniędzy na rzecz podopiecznych fundacji, ale rownież ma pokazać, jaką siłę ma blogosfera oraz znajomości zawarte głownie wirtualnie i udowodnić, że łącząc się we wspolnym działaniu, można zrobić coś naprawdę wielkiego i pożytecznego. Okres świąteczny jest idealnym czasem, by sprawić odrobinę przyjemności drugiej osobie… a ten projekt uszczęśliwi wielu potrzebujących.

Jak pomóc?

Jeśli chcesz pomóc dzieciom – książkę możesz kupić przez stronę Zwierzaki Pocieszaki. Zapraszamy również do obserwowania strony Pocieszakow na Facebooku. Tam znajdziecie aktualne informacje o postępach w sprzedaży, mediach, ktore wspomniały o akcji oraz wiele ciekawostek.

Książkę stworzyli:

•Monika Ludkiewicz-Kasper (zawodkobieta.blogspot.com) ‒ inicjatorka projektu, autorka

•Honorata Dyjasek (sshadee.uchwycone-chwile.pl) ‒ inicjatorka projektu, autorka

•Anna Laurman (rysunkiannyl.blogspot.com) ‒ głowna graficzka

•Joanna Kania (roballowa.pl) ‒ graficzka, autorka

•Małgorzata Milian-Lewicka (ononaono.blogspot.com) ‒ redaktorka, autorka

•Katarzyna Targosz (katarzynatargosz.pl) ‒ autorka

•Ania Andrzejewska (przewijak.es) ‒ autorka

•Aleksandra Radomska (mamwatpliwosc.pl) ‒ autorka

•Karolina Klewaniec-Wypychacz (cukromania.blogspot.com) ‒ autorka

•Marta Skrzypiec (matkaniewariatka.pl) ‒ autorka

•Magdalena Mrozek (matkawygodna.pl) ‒ autorka

•Karolina Lewandowska (mama-kubusia.pl) ‒ autorka

•Magdalena Makowiec (mamao.pl) – strona www (projekt, wdrożenie)

•PressToRead (presstoread.pl) – okładka

Prowadzisz bloga? Chcesz się nim pochwalić na łamach Mamo Pracuj? Dowiedz się jak to zrobić!


Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie