Czego szukasz

Mamo! Luka w CV to nie czarna dziura! Konkurs

Portal Mamo Pracuj oraz KreatorzyKariery.pl zapraszają wszystkie Mamy, do udziału w konkursie „Mamo! Luka w CV to nie czarna dziura!”. Pokaż pracodawcy jakie masz kompetencje, dzięki temu, że jesteś Mamą!

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać CV oraz list motywacyjny zgodnie z podanymi niżej wytycznymi i przesłać do nas. Do wygrania usługi profesjonalnego przygotowania CV i listu motywacyjnego oraz konsultacje kariery! Na Wasze prace czekamy do 1 marca 2013 r.

Zasady Konkursu: Mamo! Luka w CV to nie czarna dziura!

 • Pracą konkursową jest CV oraz list motywacyjny (łącznie) przygotowany w odpowiedzi na wybraną przez siebie lub wymarzoną ofertę pracy (tutaj obowiązuje pełna dowolność, oczywiście można wybrać coś z naszych ogłoszeń.
 • Ale uwaga: ważne, aby opracowując dokumenty wczuć się w rolę mamy, która od sześciu lat nie pracuje zawodowo wychowując trójkę dzieci. Scenariusz jak poniżej.

Wyobraźcie sobie, że Wasze najmłodsze dziecko właśnie poszło do przedszkola (macie dzieci urodzone w latach 2007, 2008 i 2010) a Wy chcecie wrócić do pracy. Wychowując 3 maluchów nie miałyście czasu na podnoszenie kwalifikacji, szkolenia i studia podyplomowe. Ale oczywiście nie siedziałyście z założonymi rękami.

W tym czasie uczyłyście się natomiast angielskiego (lub innego języka), przez skype, ale nie za dużo, wiadomo, 3 dzieci to wyzwanie. Dopiero od 3 miesięcy uczestniczycie w intensywnych szkoleniach (maksymalnie 2), dowolnych, które uaktualnią Waszą wiedzę, podniosą kompetencje.

 • Celem zadania konkursowego jest jak najciekawsze przedstawienie/zaprezentowanie swojej kandydatury pracodawcy, w tym szczególnie czasu spędzonego (jak wiadomo bardzo aktywnie) na opiece i wychowywaniu dzieci. Napiszcie, w CV i LM, jakie kompetencje miękkie posiadacie, właśnie dzięki temu, że od 6 lat zarządzacie Rodziną!
 • Podpowiedź: polecamy Wam kilka ważnych tekstów jakie publikowaliśmy w portalu:
 1. A co jeśli wracam? Rekruterzy podpowiadają
 2. Przychodzi mama do konsultanta kariery
 3. Od czego zacząć poszukiwanie pracy?
 4. Aaa…pracownika zatrudnię. Chętnie matkę małych dzieci

Spośród najlepiej przygotowanych dokumentów wybierzemy 3, których autorki otrzymają cenne nagrody!

Do wygrania cenne nagrody:

1 nagroda: sporządzenie przez serwis KreatorzyKariery.pl od podstaw CV i LM pod wybraną przez Mamę ofertę pracy/branżę oraz konsultacja dotycząca kariery zawodowej – o łącznej wartości 689 zł.

2 nagroda: sporządzenie przez serwis KreatorzyKariery.pl od podstaw CV i LM pod wybraną przez Mamę ofertę pracy/branżę – o wartości 369 zł.

3 nagroda: konsultacja dotycząca kariery zawodowej – o wartości 350 zł.

Aby wziąć udział w Konkursie należy:

 • w dniach 15lutego – 1 marca przysłać na adres [email protected] CV i LM, (w formie załączonych plików typu PDF lub DOC) prezentujący osobę, która ma 6 letnią przerwę w karierze
 • w liście motywacyjnym należy koniecznie napisać, na jakie stanowisko aplikujecie
 • do zgłoszenia należy dołączyć dopisek, że zapoznałyście się z Regulaminem i akceptujecie go, wg wzoru: „Oświadczam, że zapoznałam się z Regulaminem Konkursu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.), przez Organizatorów, w celu uczestnictwa w konkursie pod hasłem „Mamo! Luka w CV to nie czarna dziura!”. Oświadczam, że posiadam wyłączne prawa autorskie do pracy przesłanej na Konkurs i zgadzam się na nieodpłatne opublikowanie fragmentu mojej pracy oraz imienia i nazwiska oraz miasta zamieszkania. Zgadzam się również z polityką prywatności Mamo Pracuj. 

Czekamy na zgłoszenia wszystkich mam, także tych, których przerwa w karierze była bardzo krótka!

Ogłoszenie wyników 7 marca, nagrody będą do odbioru do 12 kwietnia 2013 r.

Czekamy na Wasze CV i listy motywacyjne!

Redakcja portalu Mamo Pracuj i KreatorzyKariery.pl

Dziękujemy Agnieszce Nietreście-Zatoń za kreatywną pomoc przy wymyśleniu nazwy konkursu!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Podyskutuj

Kobiety biznesu Rakiety – bezpłatne doradztwo i Twoja historia

Wystartuj z biznesem jak rakieta w kosmos! Wspólnie z portalem Oh!me zapraszamy do akcji #KobietyBiznesuRakiety. Cały miesiąc wspieramy i promujemy kobiety przedsiębiorcze, które chwyciły stery w swoje ręce! Chcesz ocenić swój pomysł na biznes, albo dowiedzieć się skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy? A może już jesteś w locie, prowadzisz firmę od lat, ale od kosmosu dzielą Cię lata świetlne? Skorzystaj z bezpłatnego doradztwa firmy Cisnet.pl w ramach naszej akcji. Albo napisz do nas! Pochwal się, pożal, podziel swoją historią! Najciekawsze listy opublikujemy u nas i na portalu dla kobiet Oh!me.

Przedsiębiorczą kobietą być…

Nie dziwią nas statystyki, które stawiają Polki za wzór europejskiej przedsiębiorczości, a liczba firm zakładanych przez kobiety napawa dumą. Dlatego startujemy z akcją, której celem jest promowanie i wspieranie tych kobiet, które chwyciły stery w swoje ręce ruszają w daleką podróż w nieznane! Słowem…

#KobietyBiznesuRakiety

Wspieramy Kobiety, Biznesu Rakiety!

Wiesz, że chcesz, ale nie wiesz od czego zacząć? Potrzebujesz fachowego wsparcia? A może prowadzisz biznes ale nie wiesz jak rozwinąć prędkość? Zapraszamy na bezpłatne doradztwo dla przedsiębiorczych kobiet, zarówno tych które już prowadzą swój biznes, jak i tych które dopiero startują! 

Bezpłatne indywidualne doradztwo biznesowe obejmuje wszystkie aspekty związane z otworzeniem firmy, począwszy od pomysłu, poprzez znalezienie źródła jego finansowania do rejestracji działalności gospodarczej. Dlaczego warto skorzystać?

Dzięki naszej akcji dowiesz się:

 • czy Twój pomysł ma szanse powodzenia?
 • jakie są jego słabe i mocne strony?
 • czy możesz starać się o dotację UE i jak napisać wniosek,
 • gdzie i jak uruchomić działalność?
 • jak obliczyć koszty prowadzenia firmy?
 • kiedy zaczniesz zarabiać?
 • kto Ci w tym pomoże?

Możliwe są spotkania osobiste 60 min. (w oddziale firmy w Krakowie, ul. Siemiradzkiego 19/1) albo porady mailowe – do wykorzystania w okresie dwóch miesięcy od zgłoszenia. Dodatkowo do każdej porady dołączony będzie plik z informacjami dotyczącymi porad jak sporządzić biznes plan oraz dostępnych źródeł finansowania działalności gospodarczej.

Kto za tym stoi?

Konsultacje będzie prowadzić Monika Ogórek – Doradca Biznesowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z nowymi przedsiębiorcami, specjalista w pozyskiwaniu środków unijnych, analityk finansowy, pracownik Cisnet.pl Kancelarii Doradczej Sp. z o.o.

logo_cisnet_male

Głównymi obszarami działalności Cisnet.pl są usługi:

 • Księgowe
 • Wsparcia biznesowego
 • Agencji pracy
 • Szkoleniowe
 • Informatyczne

Cisnet.pl współpracuje z firmami, organizacjami pozarządowymi i osobami fizycznymi.

Jak skorzystać z doradztwa?

Zgłoś się wypełniając formularz, w którym powiesz nam o swoim pomyśle i jak chcesz, abyśmy Ci pomogli. Przedstawiciele Cisnet.pl skontaktują się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych.

Akcja trwa od 10 maja do 8 czerwca 2016 r. Uwaga: Liczba konsultacji ograniczona.

Promujemy Kobiety Biznesu Rakiety! Napisz do nas!

Chcemy poznać Twoją historię biznesową. Zarówno taką, która przypomina udany lot rakietą w kosmos, jak również taką, która z rakietą i kosmosem niewiele ma wspólnego.

Napisz do nas o sukcesach i porażkach. O ważnych biznesowych lekcjach i gorzkich nauczkach. O tym co prowadzenie biznesu zmieniło w Twoim życiu na lepsze, albo na gorsze. A może COŚ stoi na przeszkodzie ku temu abyś wsiadła do rakiety i odpaliła? Co to takiego? Podziel się z nami!

Na Twój list czekamy do 8 czerwca. Najciekawsze historie opublikujemy na portalu Mamo Pracuj i/lub na portalu Ohme.pl. Jeśli chcesz, Twój list opublikujemy anonimowo.

Napisz do nas: [email protected]

logo_ohme_640

Kobiety_biznesu_rakiety_fb

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Podyskutuj

O czym chciałabyś przeczytać na mamopracuj.pl?

Podobno "kto pyta nie błądzi" więc my pytamy Was ;-); o to co dla Was ważne, o czym chcecie czytać na portalu i czego Wam brakuje na www.mamopracuj.pl. Prosimy Was o wypełnienie bardzo krótkiej, a dla nas bardzo ważnej ankiety >>> Dziękujemy!
Stół, kawa i wizytówki mamopracuj.pl

Bo prawda jest taka, że…

Dziewczyny,

prawda jest taka, że bez Was nie istniałby nasz portal. A my chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby, dlatego prosimy Was o odpowiedź na ważne dla nas pytania:

O czym jeszcze chciałabyś przeczytać na www.mamopracuj.pl, jakie tematy są dla Ciebie ważne, jakie akcje, projekty i co Cię interesuje?

Powiedz nam a my przygotujemy takie teksty, jakich szukasz. Nie ma dla nas tematów niemożliwych.

Przygotowałyśmy z Asią bardzo krótką ankietę z powyższymi pytania, wypełnienie jej zajmuje kilka minut, a nam pozwoli jeszcze lepiej dopasowywać treści do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj >>>

Jeśli masz dużo pomysłów, napisz ile tylko chcesz! Jeśli na razie nic nie przychodzi Ci do głowy, to pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać maila: [email protected] lub [email protected]

W podziękowaniu za zaangażowanie mamy książki dla Was, nagrodzimy 5 najbardziej pomocnych podpowiedzi ;-).

Na Wasze opinie i podpowiedzi czekamy do 25 kwietnia br.

Bardzo dziękujemy!

Agnieszka i Asia

Zdjęcie: Magdalena Trebert

Aktualizacja 13 maja 2016

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi! Za pomysły, sugestie ale też i głosy krytyki. Wszystkie obiecujemy wziąć pod uwagę i mamy nadzieję, że już wkrótce portal Mamo Pracuj będzie lepszy i bardziej pomocny!

Nagrody książki niespodzianki dostają: Ania, Marta, Kasia K, Kasia W i Gosia. Skontaktujemy się z Wami!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Podyskutuj

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×