Czego szukasz

Mama w e-biznesie – nasza nowa akcja

Utrata pracy po urodzeniu dziecka, chęć bycia własnym szefem, brak funduszy na nianię – historii i powodów, dla których kobiety decydują się na własny biznes jest wiele. Co więcej, biznes-mamy coraz chętniej decydują się na założenie e-biznesu, gdyż taka forma prowadzenia własnej działalności pozwala im lepiej godzić życie rodzinne i prowadzenie firmy. Jak same twierdzą, taka forma daje im zadowolenie, większą pewność siebie i niezależność. Ale przede wszystkim możliwość elastycznego czasu pracy, a co za tym idzie więcej czasu dla dziecka i rodziny. Stąd nasza nowa akcja! Zapraszamy!

  • Redakcja Mamo Pracuj i home.pl - 11/09/2013

Nowa akcja Mama w e-biznesie

Rozpoczynamy nową, dużą akcję dla mam, które myślą o własnym e-biznesie: Mama w e-biznesie.

W ramach akcji zaprezentujemy Wam 8 artykułów, o tym jak między innymi dobrze robić biznes w sieci, jak otworzyć i rozwinąć własny sklep. Jak uruchomić sklep na Facebooku, aby przyciągnąć dodatkowych klientów oraz jak dbać o już zdobytych klientów.

Poznajcie kilka mam i ich historie w tworzeniu e-biznesów i powody dla których zdecydowały się właśnie na taką formę działalności!

Partnerem merytorycznym akcji jest firma home.pl, która oferuje niezawodny sklep internetowy Click Shop

Click Shop to platforma sklepowa oferowana przez home.pl, lidera usług hostingowych w Polsce. Aplikacja sklepu działa w trybie SaaS (Software as a Service) dzięki czemu możliwe jest natychmiastowe rozpoczęcie sprzedaży w Internecie, w przeciągu kilkunastu sekund od zarejestrowania usługi. Intuicyjny Panel Administracyjny, bogaty zestaw wbudowanych integracji (płatności elektroniczne, przesyłki kurierskie, wsparcie dla Allegro oraz Facebooka) sprawiły, iż Click Shop jest w chwili obecnej najpopularniejszą platformą sklepową w Polsce, o czym świadczy liczba ponad 6000 aktywnych sklepów.

Anna Rafaląt o biznesie w Sieci zaczęła myśleć gdy była w siódmym miesiącu ciąży.

– Byłam wówczas na zwolnieniu lekarskim i stwierdziłam, że warto zrobić coś konstruktywnego, a nie tylko krzątać się bez celu po domu – wspomina właścicielka e-clematis.com. – Na początku wystawiłam kilka aukcji na Allegro i okazało się, że produkty, które oferowałam zaczęły się sprzedawać – dodaje.

To spowodowało, że poważnie zaczęła myśleć o e-sklepie. – Zaczęłam rozglądać się za firmami, które oferowały „sklepy internetowe” i tak trafiłam do home.pl. Znajomy poradził mi by postawić na znaną markę i obsługę 24h na dobę – dodaje pani Anna.

Biuro i dom pod kontrolą

Biznes prowadzony w Sieci jest bardzo wygodny z wielu powodów, często nie wymaga wynajmowania magazynu ani biura. W momencie gdy właściciele mają małe dzieci to wielki komfort, ponieważ mogą prowadzić go z domu i mieć zarówno pracę jak i maluchy pod kontrolą.

– Pracuję wtedy kiedy mogę, a nie w ściśle określonych godzinach. Choć w praktyce, aby mieć zysk trzeba poświęcać na biznes każdy swój wolny czas, niemal 24h na dobę – mówi ze śmiechem Pani Ania. – Ale nie traci się czasu na przesiadywanie za ladą i można wykonywać w tym czasie inne czynności – dodaje.

Tak wiele za niewiele

Niewielki kapitał na start to kolejny argument przemawiający za prowadzeniem e-biznesu.

– Wybierając gotowe rozwiązanie bardzo często jego koszt w pierwszym roku nie przekracza 450 zł– mówi Paweł Skarżyński, odpowiedzialny za rozwój aplikacji Click Shop w home.pl. – Oprócz samego oprogramowania, bardzo często otrzymujemy także w pakiecie serwer, niezbędny do działania sklepu, oraz wiele bonusów, które ułatwiają start i pozwalają szybciej rozkręcić e-biznes. Dla porównania – koszt najmu samego tylko lokalu, w atrakcyjnej lokalizacji, w dużym mieście, może być nawet 6-cio krotnie wyższy – dodaje.

Aby rozpocząć, wystarczy tak naprawdę komputer z dostępem do Internetu, warto też zaopatrzyć się w telefon, aby ułatwić klientom bezpośredni kontakt. Największym wydatkiem najczęściej jest zakup towaru. Chyba, że ktoś sprzedaje autorskie kolekcje lub rękodzieło, wtedy prawdopodobnie towar nie wymaga dużych kosztów, potrzeba jednak więcej czasu na jego przygotowanie.

– Klientki, które wybrały naszą platformę sklepową cały czas pokazują jak dużo miejsca jest jeszcze w Sieci na rozpoczęcie e-biznesu; od sprzedaży ubrań, kosmetyków, biżuterii, przez prowadzenie porad kosmetycznych, aż po sklepy z asortymentem dla maluchów – wymienia Paweł Skarżyński z home.pl.

Iwona Koj, właścicielka sklepu sowikoj.pl skorzystała z platformy e-commerce aby wzbogacić tradycyjnie prowadzoną działalność.

– Sklep internetowy jest uzupełnieniem mojej oferty, a także świetną reklamą w Sieci. Prowadząc wyłącznie sprzedaż stacjonarną byłabym ograniczona do niewielkiej grupy odbiorców. Sklep internetowy pozwala mi dotrzeć do nowych klientów, którzy kupować mogą przez całą dobę. Jest także świetną formą reklamy własnej marki – dodaje.

Ćwiczenia z samokontroli

Oczywiście oprócz wielu plusów sprzedaży w Sieci jest także kilka zagrożeń. Nie każdy potrafi utrzymać samodyscyplinę i systematyczność. Nie wszystkie panie potrafią też być własnym szefem. A w przypadku e-biznesu trzeba codziennie motywować się i kontrolować.

– Wymagało to dużo pracy z mojej strony, wiele nieprzespanych nocy i wysiłku organizacyjnego, ale przecież nic nie przychodzi łatwo – mówi z uśmiechem pani Anna Rafaląt.

Ponadto trzeba nauczyć się skupienia, aby zbyt dużo rzeczy w domu nie rozpraszało. Zdradliwe może być zaglądanie do lodówki co kilka minut, czy nieustanne robienie herbaty. Panie, które mają małe dzieci mogą rozpraszać się jeszcze nastawianiem prania, czy  zajmowaniem się dzieckiem zanim usiądą w końcu do komputera.

Aby nie tracić czasu, trzeba nauczyć się samokontroli. Jeśli ktoś wybiera pracę w domu, a ma współpracowników, musi mieć świadomość, że będzie miał z nimi mniejszy kontakt. Wiele czasu traci się na podstawową komunikację, np. wyjaśnianie spraw drogą mailową lub telefoniczną. Gdy pracuje się biurko w biurko w jednym lokalu można konsultować się na bieżąco, co przyspiesza niektóre sprawy.

Jednak jak podkreśla pani Anna Rafaląt zalet e-biznesu jest o wiele więcej niż wad.

– W tradycyjnym biznesie byłabym ograniczona tylko do jednej miejscowości, a w tym przypadku moje produkty docierają wszędzie, w każde miejsce w Polsce i do krajów UE. Zasięg e-biznesu jest nieograniczony – mówi zadowolona.

 

 

 

Przeczytaj drugi artykuł – E-sklep na mocnych fundamentach.

Zdjęcie: Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja Mamo Pracuj i home.pl
Mama w e-biznesie to akcja przygotowana wspólnie przez redakcję Mamo Pracuj i firmę home.pl. Pomagamy mamom robić biznes w sieci. Jak otworzyć sklep i jak usprawnić pracę w nim. Jak sprzedawać przez Facebooka i Pinteresta? Jak zareklamować się i jak budować trwałe relacje z klientami? Te i inne tematy pojawią się w ramach akcji Mama w e-biznesie. Zapraszamy!
Podyskutuj

O czym chciałabyś przeczytać na mamopracuj.pl?

Podobno "kto pyta nie błądzi" więc my pytamy Was ;-); o to co dla Was ważne, o czym chcecie czytać na portalu i czego Wam brakuje na www.mamopracuj.pl. Prosimy Was o wypełnienie bardzo krótkiej, a dla nas bardzo ważnej ankiety >>> Dziękujemy!
  • Agnieszka Kaczanowska - 17/04/2016
Stół, kawa i wizytówki mamopracuj.pl

Bo prawda jest taka, że…

Dziewczyny,

prawda jest taka, że bez Was nie istniałby nasz portal. A my chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby, dlatego prosimy Was o odpowiedź na ważne dla nas pytania:

O czym jeszcze chciałabyś przeczytać na www.mamopracuj.pl, jakie tematy są dla Ciebie ważne, jakie akcje, projekty i co Cię interesuje?

Powiedz nam a my przygotujemy takie teksty, jakich szukasz. Nie ma dla nas tematów niemożliwych.

Przygotowałyśmy z Asią bardzo krótką ankietę z powyższymi pytania, wypełnienie jej zajmuje kilka minut, a nam pozwoli jeszcze lepiej dopasowywać treści do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj >>>

Jeśli masz dużo pomysłów, napisz ile tylko chcesz! Jeśli na razie nic nie przychodzi Ci do głowy, to pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać maila: [email protected] lub [email protected]

W podziękowaniu za zaangażowanie mamy książki dla Was, nagrodzimy 5 najbardziej pomocnych podpowiedzi ;-).

Na Wasze opinie i podpowiedzi czekamy do 25 kwietnia br.

Bardzo dziękujemy!

Agnieszka i Asia

Zdjęcie: Magdalena Trebert

Aktualizacja 13 maja 2016

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi! Za pomysły, sugestie ale też i głosy krytyki. Wszystkie obiecujemy wziąć pod uwagę i mamy nadzieję, że już wkrótce portal Mamo Pracuj będzie lepszy i bardziej pomocny!

Nagrody książki niespodzianki dostają: Ania, Marta, Kasia K, Kasia W i Gosia. Skontaktujemy się z Wami!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów.  
Podyskutuj

Cykl bezpłatnych webinariów dla Mam – zapisy trwają!

Chcesz łączyć pracę z macierzyństwem w zgodzie ze sobą i w takich proporcjach, które są dla Ciebie ok? Pracujesz na etacie, z domu, masz swoją działalność? Weź udział w bezpłatnym cyklu webinarów "Mama w pracy", który organizujemy wspólnie z Family Managerką - Martą Macieszewską-Malinowską. Zapisy na webinaria już trwają!
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 16/02/2016

Dlaczego warto?

Na każdym spotkaniu otrzymasz mnóstwo pomocnych wskazówek i wsparcia od innych mam. Będzie to także okazja do przyjrzenia się swojej sytuacji i znalezienia najlepszych rozwiązań, idealnych dla Ciebie i Twojej rodziny.

O czym będziemy rozmawiać?

1. Jak łączyć pracę z macierzyństwem? Sprawdzone metody, które pomagają pracującym Mamom – 24 lutego, godz. 20:30

2. Jestem nie tylko Mamą. Jak zadbać o swoje potrzeby i znaleźć czas dla siebie? – 23 marca godz. 20:30

3. Kogo dziś poproszę o pomoc? O asertywności i syndromie Zosi-Samosi -13 kwietnia godz. 20:30

4. Dom pracującej Mamy. O co walczę, a co odpuszczam? – 27 kwietnia godz. 20:30

5. Praca dla Mamy. Jak firmy wspierają pracujących rodziców? – 10 maja godz. 20:30

6. Własny biznes czy etat? Analiza zysków i strat – 24 maja godz. 20:30 >

Jak wziąć udział?

Możesz skorzystać z całego cyklu webinariów lub zapisać się na poszczególne spotkania, tylko te, które Cię najbardziej interesują. Informacji o zapisach szukaj na naszym portalu i Facebooku >

Wszystkie spotkania odbywają się online, wieczorami i są bezpłatne. Potrzebujesz tylko sprawne łącze internetowe i głośniki w komputerze.

Prowadzenie:

Wszystkie webinaria prowadzi Marta Maciszewska-Malinowska (Family Manager, coach dla Mam, zawodowo wspiera pracujących rodziców i firmy przyjazne rodzinie, prowadzi online warsztaty, coaching i webinaria, tworzy programy Working Parents wspierające rodziców w firmach).

Zapisz się na najbliższe spotkanie już dzisiaj!

Webinar: Własny biznes czy etat? Analiza zysków i strat – 24 maja godz. 20:30 >

Ilość miejsc ograniczona!

I ważne informacja!

Do końca maja możesz skorzystać z programu coachingowego DOBRY WYBÓR. Marta pomoże Ci podjąć dobrą decyzję co będzie lepsze dla Ciebie, Twojej rodziny i drogi zawodowej. Własna firma czy jednak praca na etacie? Zapisy i informacje tutaj >

Zapraszamy!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail