Czego szukasz

Mama w e-biznesie – nasza nowa akcja

Utrata pracy po urodzeniu dziecka, chęć bycia własnym szefem, brak funduszy na nianię – historii i powodów, dla których kobiety decydują się na własny biznes jest wiele. Co więcej, biznes-mamy coraz chętniej decydują się na założenie e-biznesu, gdyż taka forma prowadzenia własnej działalności pozwala im lepiej godzić życie rodzinne i prowadzenie firmy. Jak same twierdzą, taka forma daje im zadowolenie, większą pewność siebie i niezależność. Ale przede wszystkim możliwość elastycznego czasu pracy, a co za tym idzie więcej czasu dla dziecka i rodziny. Stąd nasza nowa akcja! Zapraszamy!

Nowa akcja Mama w e-biznesie

Rozpoczynamy nową, dużą akcję dla mam, które myślą o własnym e-biznesie: Mama w e-biznesie.

W ramach akcji zaprezentujemy Wam 8 artykułów, o tym jak między innymi dobrze robić biznes w sieci, jak otworzyć i rozwinąć własny sklep. Jak uruchomić sklep na Facebooku, aby przyciągnąć dodatkowych klientów oraz jak dbać o już zdobytych klientów.

Poznajcie kilka mam i ich historie w tworzeniu e-biznesów i powody dla których zdecydowały się właśnie na taką formę działalności!

Partnerem merytorycznym akcji jest firma home.pl, która oferuje niezawodny sklep internetowy Click Shop

Click Shop to platforma sklepowa oferowana przez home.pl, lidera usług hostingowych w Polsce. Aplikacja sklepu działa w trybie SaaS (Software as a Service) dzięki czemu możliwe jest natychmiastowe rozpoczęcie sprzedaży w Internecie, w przeciągu kilkunastu sekund od zarejestrowania usługi. Intuicyjny Panel Administracyjny, bogaty zestaw wbudowanych integracji (płatności elektroniczne, przesyłki kurierskie, wsparcie dla Allegro oraz Facebooka) sprawiły, iż Click Shop jest w chwili obecnej najpopularniejszą platformą sklepową w Polsce, o czym świadczy liczba ponad 6000 aktywnych sklepów.

Anna Rafaląt o biznesie w Sieci zaczęła myśleć gdy była w siódmym miesiącu ciąży.

– Byłam wówczas na zwolnieniu lekarskim i stwierdziłam, że warto zrobić coś konstruktywnego, a nie tylko krzątać się bez celu po domu – wspomina właścicielka e-clematis.com. – Na początku wystawiłam kilka aukcji na Allegro i okazało się, że produkty, które oferowałam zaczęły się sprzedawać – dodaje.

To spowodowało, że poważnie zaczęła myśleć o e-sklepie. – Zaczęłam rozglądać się za firmami, które oferowały „sklepy internetowe” i tak trafiłam do home.pl. Znajomy poradził mi by postawić na znaną markę i obsługę 24h na dobę – dodaje pani Anna.

Biuro i dom pod kontrolą

Biznes prowadzony w Sieci jest bardzo wygodny z wielu powodów, często nie wymaga wynajmowania magazynu ani biura. W momencie gdy właściciele mają małe dzieci to wielki komfort, ponieważ mogą prowadzić go z domu i mieć zarówno pracę jak i maluchy pod kontrolą.

– Pracuję wtedy kiedy mogę, a nie w ściśle określonych godzinach. Choć w praktyce, aby mieć zysk trzeba poświęcać na biznes każdy swój wolny czas, niemal 24h na dobę – mówi ze śmiechem Pani Ania. – Ale nie traci się czasu na przesiadywanie za ladą i można wykonywać w tym czasie inne czynności – dodaje.

Tak wiele za niewiele

Niewielki kapitał na start to kolejny argument przemawiający za prowadzeniem e-biznesu.

– Wybierając gotowe rozwiązanie bardzo często jego koszt w pierwszym roku nie przekracza 450 zł– mówi Paweł Skarżyński, odpowiedzialny za rozwój aplikacji Click Shop w home.pl. – Oprócz samego oprogramowania, bardzo często otrzymujemy także w pakiecie serwer, niezbędny do działania sklepu, oraz wiele bonusów, które ułatwiają start i pozwalają szybciej rozkręcić e-biznes. Dla porównania – koszt najmu samego tylko lokalu, w atrakcyjnej lokalizacji, w dużym mieście, może być nawet 6-cio krotnie wyższy – dodaje.

Aby rozpocząć, wystarczy tak naprawdę komputer z dostępem do Internetu, warto też zaopatrzyć się w telefon, aby ułatwić klientom bezpośredni kontakt. Największym wydatkiem najczęściej jest zakup towaru. Chyba, że ktoś sprzedaje autorskie kolekcje lub rękodzieło, wtedy prawdopodobnie towar nie wymaga dużych kosztów, potrzeba jednak więcej czasu na jego przygotowanie.

– Klientki, które wybrały naszą platformę sklepową cały czas pokazują jak dużo miejsca jest jeszcze w Sieci na rozpoczęcie e-biznesu; od sprzedaży ubrań, kosmetyków, biżuterii, przez prowadzenie porad kosmetycznych, aż po sklepy z asortymentem dla maluchów – wymienia Paweł Skarżyński z home.pl.

Iwona Koj, właścicielka sklepu sowikoj.pl skorzystała z platformy e-commerce aby wzbogacić tradycyjnie prowadzoną działalność.

– Sklep internetowy jest uzupełnieniem mojej oferty, a także świetną reklamą w Sieci. Prowadząc wyłącznie sprzedaż stacjonarną byłabym ograniczona do niewielkiej grupy odbiorców. Sklep internetowy pozwala mi dotrzeć do nowych klientów, którzy kupować mogą przez całą dobę. Jest także świetną formą reklamy własnej marki – dodaje.

Ćwiczenia z samokontroli

Oczywiście oprócz wielu plusów sprzedaży w Sieci jest także kilka zagrożeń. Nie każdy potrafi utrzymać samodyscyplinę i systematyczność. Nie wszystkie panie potrafią też być własnym szefem. A w przypadku e-biznesu trzeba codziennie motywować się i kontrolować.

– Wymagało to dużo pracy z mojej strony, wiele nieprzespanych nocy i wysiłku organizacyjnego, ale przecież nic nie przychodzi łatwo – mówi z uśmiechem pani Anna Rafaląt.

Ponadto trzeba nauczyć się skupienia, aby zbyt dużo rzeczy w domu nie rozpraszało. Zdradliwe może być zaglądanie do lodówki co kilka minut, czy nieustanne robienie herbaty. Panie, które mają małe dzieci mogą rozpraszać się jeszcze nastawianiem prania, czy  zajmowaniem się dzieckiem zanim usiądą w końcu do komputera.

Aby nie tracić czasu, trzeba nauczyć się samokontroli. Jeśli ktoś wybiera pracę w domu, a ma współpracowników, musi mieć świadomość, że będzie miał z nimi mniejszy kontakt. Wiele czasu traci się na podstawową komunikację, np. wyjaśnianie spraw drogą mailową lub telefoniczną. Gdy pracuje się biurko w biurko w jednym lokalu można konsultować się na bieżąco, co przyspiesza niektóre sprawy.

Jednak jak podkreśla pani Anna Rafaląt zalet e-biznesu jest o wiele więcej niż wad.

– W tradycyjnym biznesie byłabym ograniczona tylko do jednej miejscowości, a w tym przypadku moje produkty docierają wszędzie, w każde miejsce w Polsce i do krajów UE. Zasięg e-biznesu jest nieograniczony – mówi zadowolona.

 

 

 

Przeczytaj drugi artykuł – E-sklep na mocnych fundamentach.

Zdjęcie: Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama w e-biznesie to akcja przygotowana wspólnie przez redakcję Mamo Pracuj i firmę home.pl. Pomagamy mamom robić biznes w sieci. Jak otworzyć sklep i jak usprawnić pracę w nim. Jak sprzedawać przez Facebooka i Pinteresta? Jak zareklamować się i jak budować trwałe relacje z klientami? Te i inne tematy pojawią się w ramach akcji Mama w e-biznesie. Zapraszamy!
Podyskutuj

Kobiety biznesu Rakiety – bezpłatne doradztwo i Twoja historia

Wystartuj z biznesem jak rakieta w kosmos! Wspólnie z portalem Oh!me zapraszamy do akcji #KobietyBiznesuRakiety. Cały miesiąc wspieramy i promujemy kobiety przedsiębiorcze, które chwyciły stery w swoje ręce! Chcesz ocenić swój pomysł na biznes, albo dowiedzieć się skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy? A może już jesteś w locie, prowadzisz firmę od lat, ale od kosmosu dzielą Cię lata świetlne? Skorzystaj z bezpłatnego doradztwa firmy Cisnet.pl w ramach naszej akcji. Albo napisz do nas! Pochwal się, pożal, podziel swoją historią! Najciekawsze listy opublikujemy u nas i na portalu dla kobiet Oh!me.

Przedsiębiorczą kobietą być…

Nie dziwią nas statystyki, które stawiają Polki za wzór europejskiej przedsiębiorczości, a liczba firm zakładanych przez kobiety napawa dumą. Dlatego startujemy z akcją, której celem jest promowanie i wspieranie tych kobiet, które chwyciły stery w swoje ręce ruszają w daleką podróż w nieznane! Słowem…

#KobietyBiznesuRakiety

Wspieramy Kobiety, Biznesu Rakiety!

Wiesz, że chcesz, ale nie wiesz od czego zacząć? Potrzebujesz fachowego wsparcia? A może prowadzisz biznes ale nie wiesz jak rozwinąć prędkość? Zapraszamy na bezpłatne doradztwo dla przedsiębiorczych kobiet, zarówno tych które już prowadzą swój biznes, jak i tych które dopiero startują! 

Bezpłatne indywidualne doradztwo biznesowe obejmuje wszystkie aspekty związane z otworzeniem firmy, począwszy od pomysłu, poprzez znalezienie źródła jego finansowania do rejestracji działalności gospodarczej. Dlaczego warto skorzystać?

Dzięki naszej akcji dowiesz się:

 • czy Twój pomysł ma szanse powodzenia?
 • jakie są jego słabe i mocne strony?
 • czy możesz starać się o dotację UE i jak napisać wniosek,
 • gdzie i jak uruchomić działalność?
 • jak obliczyć koszty prowadzenia firmy?
 • kiedy zaczniesz zarabiać?
 • kto Ci w tym pomoże?

Możliwe są spotkania osobiste 60 min. (w oddziale firmy w Krakowie, ul. Siemiradzkiego 19/1) albo porady mailowe – do wykorzystania w okresie dwóch miesięcy od zgłoszenia. Dodatkowo do każdej porady dołączony będzie plik z informacjami dotyczącymi porad jak sporządzić biznes plan oraz dostępnych źródeł finansowania działalności gospodarczej.

Kto za tym stoi?

Konsultacje będzie prowadzić Monika Ogórek – Doradca Biznesowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z nowymi przedsiębiorcami, specjalista w pozyskiwaniu środków unijnych, analityk finansowy, pracownik Cisnet.pl Kancelarii Doradczej Sp. z o.o.

logo_cisnet_male

Głównymi obszarami działalności Cisnet.pl są usługi:

 • Księgowe
 • Wsparcia biznesowego
 • Agencji pracy
 • Szkoleniowe
 • Informatyczne

Cisnet.pl współpracuje z firmami, organizacjami pozarządowymi i osobami fizycznymi.

Jak skorzystać z doradztwa?

Zgłoś się wypełniając formularz, w którym powiesz nam o swoim pomyśle i jak chcesz, abyśmy Ci pomogli. Przedstawiciele Cisnet.pl skontaktują się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych.

Akcja trwa od 10 maja do 8 czerwca 2016 r. Uwaga: Liczba konsultacji ograniczona.

Promujemy Kobiety Biznesu Rakiety! Napisz do nas!

Chcemy poznać Twoją historię biznesową. Zarówno taką, która przypomina udany lot rakietą w kosmos, jak również taką, która z rakietą i kosmosem niewiele ma wspólnego.

Napisz do nas o sukcesach i porażkach. O ważnych biznesowych lekcjach i gorzkich nauczkach. O tym co prowadzenie biznesu zmieniło w Twoim życiu na lepsze, albo na gorsze. A może COŚ stoi na przeszkodzie ku temu abyś wsiadła do rakiety i odpaliła? Co to takiego? Podziel się z nami!

Na Twój list czekamy do 8 czerwca. Najciekawsze historie opublikujemy na portalu Mamo Pracuj i/lub na portalu Ohme.pl. Jeśli chcesz, Twój list opublikujemy anonimowo.

Napisz do nas: [email protected]

logo_ohme_640

Kobiety_biznesu_rakiety_fb

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Podyskutuj

O czym chciałabyś przeczytać na mamopracuj.pl?

Podobno "kto pyta nie błądzi" więc my pytamy Was ;-); o to co dla Was ważne, o czym chcecie czytać na portalu i czego Wam brakuje na www.mamopracuj.pl. Prosimy Was o wypełnienie bardzo krótkiej, a dla nas bardzo ważnej ankiety >>> Dziękujemy!
Stół, kawa i wizytówki mamopracuj.pl

Bo prawda jest taka, że…

Dziewczyny,

prawda jest taka, że bez Was nie istniałby nasz portal. A my chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby, dlatego prosimy Was o odpowiedź na ważne dla nas pytania:

O czym jeszcze chciałabyś przeczytać na www.mamopracuj.pl, jakie tematy są dla Ciebie ważne, jakie akcje, projekty i co Cię interesuje?

Powiedz nam a my przygotujemy takie teksty, jakich szukasz. Nie ma dla nas tematów niemożliwych.

Przygotowałyśmy z Asią bardzo krótką ankietę z powyższymi pytania, wypełnienie jej zajmuje kilka minut, a nam pozwoli jeszcze lepiej dopasowywać treści do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj >>>

Jeśli masz dużo pomysłów, napisz ile tylko chcesz! Jeśli na razie nic nie przychodzi Ci do głowy, to pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać maila: [email protected] lub [email protected]

W podziękowaniu za zaangażowanie mamy książki dla Was, nagrodzimy 5 najbardziej pomocnych podpowiedzi ;-).

Na Wasze opinie i podpowiedzi czekamy do 25 kwietnia br.

Bardzo dziękujemy!

Agnieszka i Asia

Zdjęcie: Magdalena Trebert

Aktualizacja 13 maja 2016

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi! Za pomysły, sugestie ale też i głosy krytyki. Wszystkie obiecujemy wziąć pod uwagę i mamy nadzieję, że już wkrótce portal Mamo Pracuj będzie lepszy i bardziej pomocny!

Nagrody książki niespodzianki dostają: Ania, Marta, Kasia K, Kasia W i Gosia. Skontaktujemy się z Wami!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Podyskutuj

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×