Czego szukasz

Jak założyć e-biznes i świadomie pokierować swoją karierą? – weź udział w bezpłatnej konferencji i wygraj nagrody

Zapraszamy Cię na bezpłatne spotkanie, podczas którego dowiesz się jak budować biznes w oparciu o swoje mocne strony, oraz jak zostać twórcą internetowym. Usłyszysz jak budować karierę i rozwijać biznes zachowując harmonię w życiu. A do tego możesz wygrać atrakcyjne nagrody. Jeszcze się wahasz? Zapisz się, nie czekaj i spotkaj z innymi mamami na konferencji online – już 4 lutego 2021!

 • Agnieszka Wadecka - 26/01/2021
usmiechnieta kobieta siedzi przy stoliku w kawiarni, pracuje na laptopie

Mommypreneurs – Przedsiębiorcza mama – konferencja Realizac(JA) kariery i e-biznesu dla Ciebie!

Weź udział w ciekawej konferencji on-line, jeśli planujesz założyć własny e-biznes lub chcesz świadomie kierować swoją karierą. Konferencję organizuje Uniwersytet Łódzki i Meritum Consulting Centrum Szkoleń i Rozwoju.

Konferencja/ spotkanie on-line pt: Realizac(JA) kariery i e-biznesu będąca zakończeniem projektu Mommypreneurs (więcej informacji na Mommypreneurs.uni.lodz.pl) to świetna sprawa szczególnie teraz, w dobie pandemii, gdy życie przeniosło się do online’u.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale konieczne są zapisy – TUTAJ. Do osób zapisanych zostanie wysłany link do spotkania. Zapisy trwają do 3 lutego!

Jak budować karierę i rozwijać biznes?

Na bezpłatnym spotkaniu dowiesz się jak budować biznes w oparciu o swoje mocne strony, w jaki sposób zostać twórcą internetowym. A także jak budować karierę i rozwijać biznes zachowując harmonię w życiu. Dowiesz się również jakie czynniki są kluczowe by osiągnąć sukces w biznesie.

Konferencja dzieli się na trzy etapy, pierwszy to podsumowanie projektu.

Drugi „Od szkolenia do działania”, to czas na rozmowy z uczestniczkami projektu, które założyły własną firmę i z sukcesem powróciły na rynek pracy.

Trzeci etap, to panel ekspercki czyli wystąpienia osób, które prowadzą swój biznes, osiągnęły sukces i dzielą się swoimi radami.

Agenda spotkania – zarejestruj się już dzisiaj!

Konferencja Realizac(JA) kariery i e-biznesu odbędzie się on-line

we czwartek 4 lutego 2021 w godz.16.00-19.00

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale konieczne jest zapisanie się. Do osób zapisanych zostanie wysłany link do spotkania.

Plan konferencji:

16.00 – 16.10 Przywitanie, przedstawienie uczestników i programu konferencji

16.10 – 16.40 Podsumowanie projektu Mommypreneurs

16.40 – 17.00 Od szkolenia do działania – Rezultaty projektu Mommypreneurs oczami uczestniczek, które założyły własną firmę oraz z sukcesem powróciły na rynek pracy

17.00 – 18.30 Panel ekspercki – Klucz do sukcesu – inspirujące historie osób, które prowadzą biznes w zgodzie ze sobą

 • Wartościowa twórczyni/twórca internetowy – kto to taki i jak można nim zostać? – Joanna Chlebna, współwłaścicielka firmy Viralab, twórczyni kampanii internetowych, w oparciu o współpracę z influencerami
 • Lifelong learning-jak uczyć się inteligentnie, aby budować swoją karierę? – Małgorzata Knut, bizneswomen, trenerka, mentorka wspierająca liderki i liderów w rozwijaniu umiejętności przywódczych i w podejmowaniu wyzwań biznesowych, autorka podcastu Modern Way to Lead, w którym dzieli się swoim 20-letnim doświadczeniem menedżerskim oraz prowadzi dyskusje o skutecznych praktykach podnoszących kompetencje liderów
 • IKIGAI – jak mieć prosperujący biznes i szczęśliwe życie? – Agata Gebhardt, coach, mentorka relacji w życiu i w biznesie, właścicielka firmy Corelacje, pracuje z kobietami w zakresie odkrywania i realizowania swojej misji życiowej oraz budowania dobrych relacji, właścicielka „Domu pod Aniołami”, do którego zaprasza kobiety i pary na transformujące spotkania ze sobą, współtwórczyni podcastu „Rozmowy bez planu”

18.30 – 19.00 – Podsumowanie konferencji, sesja pytań i odpowiedzi wraz z losowaniem upominków dla uczestniczek/uczestników konferencji

Rejestracja trwa do 3 lutego 2021 roku! Zgłoś się!

Przeczytaj także: Jedno spotkanie, jedna decyzja – historia przedsiębiorczej mamy

Weź udział i wygraj nagrody!

Osoby, które wezmą udział w konferencji mogą wygrać cenne, rozwojowe nagrody. Do wygrania są:

 • 5 indywidualnych tokenów FRIS Style Myślenia wraz z sesją informacji zwrotnej on-line, prowadzoną przez certyfikowaną trenerkę metody FRIS Beatę Stępniak-Furkałowską,
 • 10 bezpłatnych dostępów do webinaru „FRIS kluczem do rozwoju własnego potencjału”, prowadzonym przez certyfikowaną trenerkę metody FRIS Beatę Stępniak-Furkałowską,
 • 3 bezpłatnych dostępów do kursu on-line pt. „3 narzędzia do kreatywnej reklamy dla biznesu” prowadzanego przez Patrycję Bończewską z firmy Ambitna Marka,
 • 1 sesję coachingowo-doradczą w obszarze rozwoju kariery z Izabelą Chojnacką-Naskręt, specjalistką HR, trenerką, coachem i doradczynią kariery,
 • 1 sesję coachingową w obszarze budowania relacji z Agatą Gebhard, coachem relacji w życiu i w biznesie, właścicielką firmy Corelacje.

Mommypreneurs – Przedsiębiorcza mama – o projekcie

Mommypreneurs to program dla kobiet, które chciały zdobyć nowe umiejętności cyfrowe i biznesowe i rozwinąć swój biznes. Późną wiosną 2020 zapraszałyśmy Was do udziału w projekcie. Z powodu pandemii koronawirusa dwie ostatnie edycje odbyły się on-line. Dzięki temu projekt był dostępny także dla mam i przyszłych mam mieszkających w całej Polsce.

Mommypreneurs Przedsiębiorcza Mama realizuje Uniwersytet Łódzki – projekt jest finansowany z Funduszy Norweskich.

Zapisz się! Biorąc udział w konferencji wygrywasz ogromną dawkę rad i informacji, a możesz też wygrać cenne nagrody!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.

Kobiety pracujące w biurze mają moc, którą warto pokazać! Pomoże nam w tym Kampania #szefieszanuj

Kim są kobiety zatrudnione w administracji? Potencjałem firmy czy zupełnie odwrotnie? Zasługują na szacunek, a może raczej powinny znać swoje miejsce i się nie wychylać? Tak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie budowania świadomości zawodu Sekretarki i Asystentki! Ta profesja nadal spotyka się ze stygmatyzacją, choć zasługuje na coś zupełnie innego: budowanie właściwych relacji między pracownicami a przełożonymi.
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 21/02/2021

Kampania #szefieszanuj

Jak wiele razy słyszałaś, Droga Mamo, że Twoja praca w biurze ogranicza się wyłącznie do przygotowania kawy i witania gości firmy? Jak często zapominano, że współpracujesz bezpośrednio ze swoim szefem i dbasz o jego dobry wizerunek na zewnątrz? To coś więcej niż monitorowanie jego kalendarza i porządkowanie dokumentów! Tak naprawdę jesteś filarem instytucji, w której pracujesz. Bez Twojego zaangażowania i umiejętności organizacyjnych o jakimkolwiek rozwoju firmy nie mogłoby być mowy! Nadszedł czas, aby zająć jasne stanowisko w tej sprawie.

Dlaczego powstała Kampania #szefieszanuj?

Uświadomienie problemu, jakim jest umniejszanie roli zawodu Sekretarki i Asystentki, to główny cel Kampanii #szefieszanuj, będącej odpowiedzią na problemy dostrzegane w środowisku administracyjnym. Konieczne jest również poprawienie warunków pracy kobiet oraz budowanie świadomości wśród kadry kierowniczej, od której należy oczekiwać wsparcia i szacunku wobec pracowniczek.

Pomysłodawczynią tego społecznego projektu jest Urszula Rowińska – pierwsza Trenerka Administracji w Polsce, która od ponad 15 lat łączy świat potrzeb pracownika i oczekiwań szefa. W swojej codziennej pracy wspiera i szkoli przede wszystkim kobiety, pracujące na stanowiskach asystenckich i administracyjnych, zdając sobie sprawę z ich organizacyjnego potencjału.

Pierwszą edycję Kampanii #szefieszanuj zrealizowano na początku 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii. Nie wyczerpało to jednak oddolnych potrzeb środowiska biurowego oraz konieczności reagowania na zmiany, jakie zaszły w firmach od tamtego czasu.

Co można zrobić z krzywdzącymi stereotypami i stygmatyzacją zawodu Sekretarki i Asystentki?

Istnieją 2, zupełnie różne scenariusze. Pierwszy z nich zakłada, że nadal będziemy ignorować ten temat zakładając, że nic wielkiego się nie dzieje. Możemy również powiedzieć głośno o palącej potrzebie zmian i konieczności społecznej dyskusji na temat tego zawodu.

Zachęcamy Cię do tego, abyś w sposób aktywny przyłączyła się do Kampanii #szefieszanuj i wzięła udział w otwartej debacie online z udziałem ekspertów, zaplanowanej na 10 marca. Niezbędna jest bowiem dyskusja na temat praw kobiet w miejscu pracy oraz podejścia środowiska biurowego, z jakim konfrontują się one każdego dnia.

Dołącz do debaty!

Weź udział w dyskusji online, która może zmienić oblicze pracy w administracji, dając szansę na lepsze jutro. Twoja praca w biurze zasługuje na taką przyszłość!

Grafika: organizatora Kampanii #szefieszanuj

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj

3 pomysły, jak zacząć zarabiać przez internet bez wychodzenia z domu?

Jesteś mamą, spędzasz dużo czasu w domu i godzinami siedzisz na Internecie? Być może nie wiesz, że nawet z własnego mieszkania możesz zarobić online dodatkowe środki finansowe. Nie mówimy o grze na giełdzie Forex czy inwestowaniu w kryptowaluty. Są o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze sposoby. Pokażemy Ci trzy świetne pomysły jak zacząć zarabiać przez Internet bez wychodzenia z domu.
 • Dominika Kamińska - 19/02/2021

Jak zacząć zarabiać przez internet bez wychodzenia z domu?

1. Korepetycje online

Żeby odnosić sukcesy jako korepetytorka, wcale nie musisz być dyplomowaną nauczycielką. To prawda, wielu etatowych pracowników sektora szkolnego decyduje się na dodatkowe źródło zarobku w postaci korepetycji. Ale nawet jeśli nie masz studiów, możesz spróbować swoich sił w zdalnym nauczaniu przez Internet.

Korepetycje online stają się coraz bardziej popularne i potrzebne. System nauczania zdalnego w Polsce w dobie pandemii COVID-19 zawodzi. Wielu rodziców decyduje się na dodatkowe zajęcia dla swoich pociech. Choć korepetycje potrzebne są też dorosłym, którzy potrzebują wsparcia na studiach czy w pracy.

Lekcje online można prowadzić z wielu przedmiotów. Najpopularniejsze kierunki to oczywiście języki obce, w tym angielski, niemiecki, francuski, rosyjski. Równie potrzebni są korepetytorzy z matematyki, chemii i fizyki. Jeżeli masz wystarczającą wiedzę z jakiegoś przedmiotu, możesz przekonać się jak zarabiać online dzięki korepetycjom. To świetna opcja dla wszystkich niepracujących mam, które mają dostęp do komputera i Internetu.

2. Tłumaczenia przez Internet

Zajmowanie się tłumaczeniami językowymi często idzie w parze z korepetycjami. Większość osób, które oferuje zajęcia online z angielskiego czy niemieckiego, dodatkowo zajmuje się właśnie przekładami. W sieci jest sporo stron internetowych z ofertami, a także grup w social media, gdzie można złapać zlecenia tłumaczeniowe.

Jeżeli znasz jakiś język obcy w stopniu zaawansowanym, możesz spróbować swoich sił w tłumaczeniach online. Wcale nie trzeba być tłumaczem przysięgłym, by przyjmować zlecenia na zwykłe teksty. Domorośli tłumacze otrzymują co prawda niższe stawki, ale to wciąż dobra metoda, by zarobić online trochę grosza.
Jakie tłumaczenia można wykonywać z domu? Najczęściej dotyczą one tekstów marketingowych, opisów produktów, haseł do e-commerce czy krótkich artykułów informacyjnych. Wystarczy dobra znajomość gramatyki, słownictwa i stylistyki, by spróbować swoich sił w roli tłumacza.

3. Sprzedaż rękodzieła

Bez rejestrowania własnej jednoosobowej działalności gospodarczej można sprzedawać swoje rękodzieła online. Jeżeli zajmujesz się produktami handmade, wystarczy, że znajdziesz dla siebie wygodną platformę handlową dla artystów. Jeśli Twoja sprzedaż się rozwinie, to oczywiście warto pomyśleć o rejestracji firmy i rozkręceniu własnej strony internetowej.

Platformy sprzedażowe dla rękodzielników to świetna idea, by wypromować swoje produkty. Niezależnie od techniki i przedmiotów, jakie wykonujesz. Możesz zarabiać online na szydełkowaniu czy robieniu na drutach. Domowej roboty szaliki i czapki to prawdziwy hit. Jeśli rysujesz lub malujesz, również znajdziesz swoją niszę. Sporą popularnością cieszy się też biżuteria handmade.

Zamiast odkładania swoich rękodzieł do szuflady, warto zacząć zarabiać online na swojej pracy. Wybór właściwego portalu sprzedaży nie jest niczym trudnym. Można w łatwy sposób zarobić dodatkowe środki praktycznie bez wychodzenia z domu. Co więcej, taka działalność rozwija i pozwala uczyć się nowych technik i wzorów. Same plusy!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Kamińska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×