Czego szukasz

Mama w digitalu: aplikacje, które ułatwią Ci życie

Poszukujesz rozwiązań, które usprawnią codzienne obowiązki, utrzymają w ryzach Twój harmonogram i chciałabyś mieć je wszystkie w zasięgu ręki? Poniżej zebraliśmy aplikacje, które przydadzą Ci się w różnych obszarach życia. Dzięki nim zadbasz o swoje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie, ogarniesz przyziemne tematy, takie jak lista zakupów czy opłata za parkowanie, a nawet podpowiemy Ci, gdzie możesz uwolnić wodze swojej kreatywnej fantazji!

 aplikacje

Aplikacje, które ułatwią Ci życie

Pocket / Feedly

Jeśli cierpisz na problem kilkunastu zakładek wiecznie otwartych w Twojej przeglądarce albo w różnych aplikacjach zostawiasz sobie artykuły do przeczytania „na później”, a potem nie możesz ich znaleźć, to te dwie propozycje będą idealne dla Ciebie. Pozwalają zebrać w jednym miejscu wszystkie interesujące Cię treści. Dodawać do nich określone tagi, które ułatwią ich odszukanie, a także stworzenie swoich własnych „strumieni” artykułów z różnych źródeł.

Wtedy poranna prasówka robi się sama. Nie tracisz też czasu na przekopywanie się przez otwarte zakładki albo historię wyszukiwania w swoim telefonie.

Google Keep / Microsoft OneNote

Jednym z wielkich plusów tych aplikacji do sporządzania i organizowania notatek jest to, że możesz z nich korzystać zarówno na komputerze, jak i w telefonie. W obydwu miejscach będziesz miała dostęp do tych samych zapisków. Możesz też ustawiać w nich przypomnienia, udostępniać notatki czy listy zadań innym osobom i – dobra opcja dla wzrokowców – oznaczać poszczególne kategorie etykietami i kolorami!

To Do / Listonic

Ty lub Twój partner jesteście na zakupach, a drugiej połówce akurat przypomniało się, że czegoś jeszcze brakuje? Żaden problem – każda z osób ma w swoim telefonie tę samą listę i w czasie rzeczywistym pojawią się na niej dopisywane rzeczy. Można je sobie też wygodnie ułożyć zgodnie z „rozkładem” sklepu, a także dodać zdjęcia produktów.

To Do to co prawda aplikacja do zarządzania jakąkolwiek listą zadań, nie tylko zakupów, ale ja uważam, że właśnie to jest jej najlepsze zastosowanie.

SkyCash

Zakup biletów komunikacji miejskiej, kolejowych, opłaty za parkowanie i za autostrady, doładowania telefonu, a nawet płacenie rachunków. Wystarczy zasilić wirtualny portfel w aplikacji lub podpiąć do niej kartę i w jednym miejscu możemy skorzystać z wielu różnych usług.

StoCard

Jeśli lubisz korzystać z kart lojalnościowych, ale nie chcesz nosić w portfelu ich wszystkich lub wrzucasz je gdzieś luzem, a potem przy kasie w pośpiechu nie możesz ich znaleźć, to ta aplikacja będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Wybierasz w aplikacji sklepy, których karty chcesz dodać, skanujesz z nich kody i możesz się pozbyć plastikowych wersji.

Mama w digitalu: Marketingowa checklista przy promocji marki w internecie

Bezpieczeństwo

To dwie podobne aplikacje, które spełniają podobną funkcję: monitorowanie osób, na których bezpieczeństwie Ci zależy – również tym wirtualnym. Dzięki nim sprawdzisz aktywność w sieci oraz ustawisz limity dotyczące korzystania z telefonu, Internetu czy konkretnych aplikacji. Umożliwiają także sprawdzanie lokalizacji, wysyłanie przypomnień (np. dotyczących wzięcia leków) czy szybkie wezwanie pomocy w razie niebezpieczeństwa.

Aplikacje te mogą mieć więc zastosowanie nie tylko w przypadku dzieci, które np. otrzymały swój pierwszy telefon i chcemy jeszcze mieć kontrolę nad jego użytkowaniem. Sprawdzi się również w przypadku starszych rodziców – dzięki takiej zdalnej opiece będziemy spokojniejsi o ich samopoczucie.

1Password

W dobie zwiększonej konieczności dbania o swoje bezpieczeństwo w sieci, kiedy słyszymy o kolejnych wyciekach danych czy kradzieżach tożsamości, niestety wiele osób cały czas posługuje się łatwymi do złamania hasłami, takimi jak własne imię, „hasło” czy 12345. Ta aplikacja uwolni Cię od konieczności zapamiętywania wielu różnych haseł, które będą w niej zagregowane, przechowywane w bezpieczny sposób i… zabezpieczone hasłem 🙂 .

Znajdź moje urządzenie

Lokalizator telefonu, który pomoże w odnalezieniu go w innym pokoju poprzez włączenie sygnału dźwiękowego. Pozwoli także namierzenie go w dalszej odległości. Umożliwia również zdalne zablokowanie urządzenia, jeżeli podejrzewamy, że mógł trafić w nieodpowiednie ręce.

Kreatywność

InStories / Collage Maker

Jeśli myślisz o rozwijaniu swojego konta na Instagramie albo chciałabyś szybko przerabiać zdjęcia, skorzystaj z tych aplikacji. Dostępne są gotowe szablony, filtry, łatwo dodasz też napisy i naklejki.

Canva

To chyba jedna najpopularniejszych aplikacji do tworzenia amatorskich grafik. Przygotujesz w niej posty do social mediów, ale także wzór wizytówki, plakat czy atrakcyjny szablon prezentacji. Darmowa wersja daje naprawdę mnóstwo możliwości i obszerną bibliotekę gotowych elementów. Jeśli jednak chcesz wykorzystywać grafiki przygotowane w Canvie komercyjnie, konieczne jest wykupienie licencji.

Pinterest

Planujesz zmianę fryzury, nowy wystrój mieszkania albo szukasz inspiracji ogrodniczych na wiosnę? W Pintereście znajdziesz pomysły chyba z każdej dziedziny – możesz obserwować tematyczne tablice innych użytkowników albo tworzyć swoje własne. Algorytm też będzie podsuwał Ci różne propozycje, które mogą Ci się spodobać, kiedy nauczy się, jakie tematy Cię interesują.

Forest

Ta aplikacja pozwoli Ci pracować, czytać lub tworzyć w skupieniu, bez rozpraszających powiadomień i zniechęcając Cię do sięgania co chwilę po telefon. Przez cały czas, kiedy będzie włączona, na ekranie telefonu będzie rosło drzewo, które potem zasili Twój wirtualny las. A kiedy mimo wszystko w czasie przeznaczonym na pracę postanowisz przejść do innej aplikacji, drzewo uschnie. Motywujące, prawda?

Mama w digitalu: Jak dobrać kanały komunikacji do promowania swojego biznesu w internecie?

Zdrowie

Calm

Jeśli masz problemy z koncentracją, zasypianiem albo zrelaksowaniem się, albo chciałabyś spróbować medytowania, aplikacja Calm przychodzi z pomocą. Masz do wyboru kojące dźwięki, obrazy, usypiające opowieści czy medytacje prowadzone przez specjalistów.

Samsung Health/Huawei Zdrowie/Mi Fit

…lub jakakolwiek inna aplikacja kompatybilna z Twoim telefonem lub opaską sportową. Pomoże Ci w monitorowaniu dziennej aktywności (kiedy na przykład po całym dniu pracy zorientujesz się, że zrobiłaś tylko 1000 kroków), jakości snu, podpowie trening i zmierzy, ile kalorii spaliłaś w trakcie ćwiczeń. W większości z nich możesz także – jeśli tego potrzebujesz – zapisywać swoją wagę, posiłki czy oznaczać samopoczucie.

Blue Light Filter

Ta i podobne aplikacje mają za zadanie zadbać o Twoje oczy, jeśli masz nawyk korzystania z telefonu wieczorem, przed snem. Ograniczają emisję niebieskiego światła i sprawiają, że wzrok mniej się męczy i wpatrywanie się w ekran nie będzie aż tak szkodliwe.

Mama w digitalu: Trendy 2022

Fitatu

Dietetycy w końcu ogłosili „uniwersalną prawdę” dotyczącą odchudzania: jeśli chcesz stracić trochę na wadze, niezbędny jest deficyt kaloryczny, czyli spalanie większej liczby kalorii niż przyswojenie. Tylko skąd wiedzieć, ile kalorii znajduje się w naszych posiłkach? Fitatu jest jednym z kalkulatorów dostępnych na rynku, bardzo prostym i intuicyjnym – ma szeroką bazę produktów i zapamiętuje te, które wybierasz najczęściej, dzięki czemu liczenie kalorii nie musi być czasochłonną udręką.

Mamy nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie pośród naszych poleceń i wybierzesz takie aplikacje, które faktycznie odciążą Cię w codziennych obowiązkach lub pomogą Ci w osiągnięciu wyznaczonych celów i realizacji planów.

Zdjęcie: Pexels.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Specjalistka od tematów związanych z digital marketingiem i komunikacją marki. Od 10 lat związana z marketingiem internetowym, na co dzień w dużej korporacji. Z wykształcenia romanistka, co przejawia się w pasji do wszelkich zagadnień językowych. Autorka bloga o marketingu, trendach i komunikacji. Prywatnie mama dwójki dzieci, doceniająca uroki życia pod miastem.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie