Czego szukasz

16 podpowiedzi, co możesz zrobić dla swojego biznesu bez wychodzenia z domu?

Stan epidemiczny i akcja #zostań w domu z dnia na dzień zatrzymała tysiące małych biznesów. Co można zrobić dla swojego biznesu w domu, kiedy nie można normalnie pracować? Udział w szkoleniach on-line, aktualizacja strony www – jak jeszcze możemy wykorzystać ten czas na rozwój swojego biznesu? Zobacz nasze podpowiedzi!

  • Joanna Gotfryd - 17/03/2020

Co możesz zrobić dla swojego biznesu kiedy nie możesz wychodzić z domu?

Biznesy stacjonarne stanęły. Zamknięcie restauracji, barów, szkół językowych, salonów fryzjerskich, kosmetycznych uziemiło właścicieli i pracowników w domu.

Biznesy on-line, choć nie musiały się zamykać, też przeżywają trudności. Klienci zajęci swoimi wyzwaniami przestali w ostatnich dniach dzwonić?

Co zatem możesz zrobić dobrego dla swojego biznesu w tym trudnym czasie? Pomyśl o tym czego będzie potrzebować Twoja firma kiedy cała ta sytuacja się skończy. Kiedy wszystko na nowo ruszy do przodu.

Przeczytaj także:

Jeśli do tej pory pracowałaś z biura, a teraz czeka Cię praca zdalna, na dodatek z dziećmi w pokoju obok – poznaj 7 zasad pracy zdalnej z dziećmi na pokładzie

Co możesz zrobić dla swojego biznesu w czasie koronawirusa?

1. Aktualizacja strony www

Teraz jest dobry czas by uzupełnić informacje na stronie – zrobić zakładkę z referencjami klientów, dodać zdjęcia ostatnich realizacji czy dopisać nowe kwalifikacje, jakie Ty, jako właścicielka biznesu zdobyłaś w ostatnim czasie.

Może przygotujesz lub wreszcie odpalisz angielską wersję Twojej strony, bo masz coraz więcej zagranicznych klientów?

2. Stworzenie nowej wersji strony www

Jeśli aktualizacje nie wystarczą, a strona Twojej firmy jest przestarzała lub nie ma wersji mobilnej – koniecznie się tym zajmij. Zaprojektuj samodzielnie lub popracuj nad nią (zdalnie) z ekspertem. Idzie wiosna, a wraz z wiosną (i końcem epidemii) pokażesz światu nową wizytówkę swojej firmy.

3. Blog firmowy

Zaplanuj posty na firmowego bloga – jeśli go prowadzisz, lub zacznij go pisać, jeśli zawsze miałaś taki zamiar, ale nigdy nie wystarczało dnia, żeby to zrobić. Przygotuj plan publikacji na najbliższe miesiące i stwórz kilka pierwszych wpisów. Opublikujesz je w później – artykuły będą gotowe, gdy Ty będziesz działać na pełnych obrotach.

4. Posty w social media & grafiki

Tak jak z blogiem firmowym, zaplanuj nowe publikacje postów w social media. Spisz pomysły i inspiracje, które wykorzystasz w innym czasie. Przygotuj samodzielnie lub zleć do zrobienia grafiki, z których będziesz mogła regularnie korzystać.

Przeczytaj także:

Dzieci w domu – jak zorganizować im czas i móc pracować zdalnie

5. Nowe produkty, usługi i promocje

Popracuj nad nowymi produktami lub usługami jakie wprowadzisz w swoim biznesie (od zaraz lub po powrocie do normalności). Może już dawno planowałaś, że zajmiesz się X , ale bieżące zadania nie pozwalały na wdrożenie pomysłów w życie.

Zaplanuj nowe, sezonowe akcje promocyjne i mądrze przygotuj swój biznes na szybki start po (oby jak najkrótszym) przestoju.

6. Wsparcie on-line dla klientów

Pomyśl jak mogłabyś pomóc swoim klientom, którym brakuje dostępu do Twoich usług – może nagrasz krótki film instruktażowy i wrzucisz go na You Tube? Albo udostępnisz materiał szkoleniowy on-line? A może zaoferujesz dowóz swoich produktów kurierem?

Zastanów się jak Twoje stacjonarne usługi możesz przenieść do świata on-line? Całkiem możliwe, że odkryjesz dzięki temu nowe, długoterminowe źródło przychodów.

7. Pomoc klientom w odzyskaniu równowagi biznesowej

Pandemia zablokowała całkowicie działania Twoich klientów, którzy już z niepokojem liczą straty? Zastanów się jakie nowe usługi, produkty, konsultacje mogłabyś bardzo szybko wprowadzić, żeby pomóc Twoim klientom uporać się z tą trudną sytuacją?

8. Czytaj książki

Przeczytaj przynajmniej jedną książkę, która zmieni Twoje myślenie i działanie. Może zainteresują Cię biografie ludzi sukcesu, poradniki z zakresu zarządzania czasem, realizacji celów? Warto też sięgnąć po literaturę zawodową, która da Ci wiedzę wyróżniającą Cię wśród innych.

Założę się, że masz w domu półkę, na której jest kilka książek, kupionych i odłożonych z myślą – przeczytam to później. Zawsze też możesz skorzystać z e-booków dostępnych od ręki.

9. Ucz się on-line

Weź udział w webinarze, kup szkolenie on-line (i je zrób), lub wreszcie przerób kurs, który (tak jak książki) kupiłaś kilka miesięcy temu i nawet nie otworzyłaś. W ostatnich dniach mnóstwo przedsiębiorców i ekspertów zaplanowało darmowe szkolenia on-line. Wykorzystaj moment przestoju na naukę.

10. Szlifuj lub zacznij naukę języków obcych

Podnoś swoją znajomość angielskiego lub zacznij naukę od podstaw. Odwołane spotkania, #zostańwdomu – ucz się on-line samodzielnie lub z lektorem.

11. Podziel się wiedzą ekspercką

Opublikuj merytoryczny artykuł na swoim blogu lub napisz taki artykuł dla portalu, który czytają Twoi potencjalni klienci. Nagraj video, zrób live lub nagraj podcast. Dzieląc się wiedzą, budujesz swoją markę osobistą.

12. Zorganizuj grupę wsparcia dla przedsiębiorczych

Umów się ze znajomymi, którzy tak jak Ty przezywają trudne chwile w biznesie, na wideorozmowę. Porozmawiajcie o Waszych obawach, największych wyzwaniach, a także o tym, co każde z Was może zrobić, żeby rozwijać biznes mimo niespodziewanych trudności.

Co dwie (trzy, cztery) głowy to nie jedna. Na pewno wypracujecie ciekawe rozwiązania i spojrzycie na przyszłość w jaśniejszych barwach

13. Porządki w firmowych dokumentach

Wiem, że mało rozwojowe i takie zwyczajne, ale czy wiesz gdzie masz umowę z dostawcą X albo pismo z urzędu skarbowego, które dostałaś niedawno?

Segregatory, markery, koszulki w dłoń. Trzeba usiąść, posegregować, opisać i odłożyć na półkę. A co niepotrzebne – wyrzucić. Jeśli nie zrobisz tego w czasie kwarantanny, jestem pewna, że następna taka okazja będzie dopiero na… emeryturze 😉

14. Porządki w komputerze

Przejrzyj wszystkie pliki na pulpicie (oraz w folderze pulpit_stary, pulpit_stary_stary 😉 ) i zdecyduj gdzie powinny się znaleźć. Przeglądnij najważniejsze foldery i uporządkuj pliki, których najczęściej używasz. Pamiętaj o istnieniu kosza; nie wszystko trzeba archiwizować.

Polecam Ci stworzenie dokumentu, w którym zbierzesz dane dotyczące Twojej firmy: adres, nip, regon, numer konta bankowego – tak by w razie potrzeby nie przepisywać ich za każdym razem, tylko szybko skopiować gotowca. Do tej listy dorzuciłabym adres strony z której pobiera się KRS czy wpis CEIDG.

15. Zrób remont biura

Zrób remont w biurze, pod warunkiem, że masz wszystkie akcesoria w domu i nie wybierasz się do marketu budowlanego po farby. Malowanie, przemeblowanie, odświeżanie – wszystko, co sprawi, że zmienisz wystrój, upiększysz swoją przestrzeń do pracy i kiedy wszystko wróci do normy, Ty ze zdwojoną energią wrócisz do pracy.

16. Ustal nowe zasady pracy z pracownikami

Ten punkt jest ostatni, chociaż, jeśli zatrudniasz pracowników – powinien być na pierwszym miejscu. Jak najszybciej porozmawiaj z Twoim zespołem jak od teraz będzie wyglądać praca Was wszystkich. Ustalcie co można wykonać zdalnie, jakie zadania zostają zawieszone, a które powinny być wykonane priorytetowo. Na pewno pojawią się też nowe zadania, których wcześniej nie było w Waszych planach.

A co Ty zrobisz w tym czasie dla swojego biznesu? Jak wykorzystasz czas „w prezencie”, który wszyscy dostaliśmy z powodu koronawirusa i akcji #zostańwdomu?

Chętnie poznam Twoje sposoby, na to jak rozwijać swój biznes w czasie kiedy wszystko stanęło.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.

Pomysły na sprawdzony biznes dla mamy? Franczyza dla Mamy 2020

Chciałabyś prowadzić firmę ale nie wiesz od czego zacząć? Jesteś dynamiczna, gotowa na wyzwania i spełnienie marzeń? Chcesz robić coś ciekawego po przerwie, mieć elastyczne zatrudnienie ale boisz się ryzyka? Pomyśl o franczyzie! Partner biznesowy da Ci oparcie, stabilizację, pomoże zaplanować pierwsze kroki - reszta należy do Ciebie! Zobacz fantastyczne pomysły, sprawdzone już przez inne mamy.
  • Franczyzadlamamy.pl - 30/03/2020
uśmiechnięta kobieta

Pomysły na sprawdzony biznes dla mamy? Franczyza dla Mamy

Franczyza dla Mamy to propozycja dla tych mam, które szukają pomysłu i sposobu na własną firmę i którym zależy na wsparciu doświadczonego partnera na start i w codziennym działaniu.

Poniższe franczyzy to solidni partnerzy, od lat działający na polskim rynku. To firmy ze znaną marką ale jednocześnie z duszą i inicjatywą, przyjazne rodzicom, wspierające rozwój swoich franczyzobiorców.

Zobacz, jakie mamy dla Ciebie propozycje!

Pomysły prezentowane są w kolejności alfabetycznej

Akademia Bystrzak

Akademia Bystrzak to: podróżnicze kursy rozwoju intelektu dla dzieci, organizacja twórczych urodzin, kolonie wyjazdowe dla dzieci, akcje twórcze: wakacje i ferie w mieście!

W ramach współpracy firma oferuje dostęp do materiałów, metodyki, wsparcie marketingowe, możliwości rozwoju. Jesteś ciekawa?

Przeczytaj, dlaczego warto!

Akademia JA

logo Akademia JA

Akademia JA wspiera rozwój emocjonalny dzieci i młodzieży. W jej ofercie są zajęcia z zakresu kompetencji miękkich i umiejętności społecznych dla różnych grup wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, ze szkół podstawowych, zajęcia dla młodzieży i warsztaty dla rodziców.

W ramach współpracy dostajesz m.in. bezpłatne szkolenie, wsparcie merytoryczne, scenariusze zajęć.

Dowiedz się jak możesz rozpocząć współpracę!

Cool-Turalny Maluch

logo cool turalny maluch

Cool-Turalny Maluch to autorski program edukacyjny z savoir vivre i etykiety dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na zajęciach podopieczni bawią się i uczą, że kultura jest COOL.

W ramach współpracy dostaniesz konspekty warsztatów, konsultacje, sprawdzony sposób na biznes i o wiele więcej.

Sprawdź!

DepilConcept

logo depil concept kropla i napis

DepilConcept jest innowacyjną siecią specjalistycznych gabinetów kosmetycznych oferujących najnowsze zabiegi trwałej depilacji i fototerapii odmładzania.

W ramach współpracy otrzymasz pomoc w wyborze lokalu i rekrutacji pracowników, kompleksowe szkolenia franczyzobiorcy i personelu, wsparcie marketingowe, obsługi klienta i sprzedaży, własny serwis urządzeń i urządzenie zastępcze na czas napraw.

Brzmi zachęcająco? Zapoznaj się ze szczegółami.

Early Stage

Early Stage to wiodąca szkoła języka angielskiego specjalizująca się w nauczaniu dzieci i młodzieży. Ma za sobą długą historię i sprecyzowany plan na przyszłość. W trakcie 26 lat działalności firma zbudowała silną markę, której w 2019 r. zaufało ponad 33 000 uczniów.

W ramach współpracy otrzymujesz: sprawdzony model finansowy, wsparcie administracyjne, bezpłatne szkolenia, opiekę metodyczną, sprawdzoną metodę i korzystne warunki finansowe. Zainteresowana?

Sprawdź jak zostać właścicielem szkoły!

Edukido

Edukido logo
Franczyza Edukido, zajęcia

Edukido oferuje zajęcia edukacyjne z klockami LEGO® dla dzieci w wieku 3-12 lat: regularne spotkania pozalekcyjne, tematyczne warsztaty szkolne i przedszkolne dopasowane do programu placówki, półkolonie tematyczne, urodziny w świecie klocków.

W ramach współpracy dostaniesz profesjonalny system wsparcia swojego biznesu na każdym etapie, w każdej z dziedzin (marketing, sprzedaż, obsługa klienta etc.). Od połowy kwietnia w ofercie będzie korzystna kosztowo opcja Edukido Mini.

Przeczytaj więcej!

Komputrilo

logo Komputrilo
dzieci na zajęciach komputerowych

Komputrilo realizuje kursy programowania dla dzieci i młodzieży. To firma przyjazna kobietom, oferująca dużą różnorodność zajęć. Zaraża swoich uczniów pasją do nowych technologii.

W ramach współpracy dostaniesz wsparcie techniczne i merytoryczne, szkolenia, swobodę działań, wyłączność na danym obszarze.

Przeczytaj, co jeszcze!

MathRiders

Logo MathRiders
Franczyza MathRiders - zajęcia

MathRiders to międzynarodowy program edukacji matematycznej, przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 18 lat. Zajęcia rozwijają u dzieci zdolność do logicznego myślenia i wzmacniają ich pewność siebie. Sieć szkół MathRiders liczy już ponad 60 placówek, w których uczy się ponad 8 tysięcy dzieci.

W ramach współpracy dostaniesz szkolenia biznesowe, nieograniczone wsparcie, materiały marketingowe, ciągły rozwój metody, dostęp do platformy, zarządzającej placówką. Brzmi interesująco?

Zobacz, dlaczego warto!

Nutty Scientists

zajęcia w Nutty Scieintists

Nutty Scientists działa globalnie – ma swoje lokalizacje w ponad 40 krajach na całym świecie. Firma oferuje zabawne, praktyczne, interaktywne zajęcia w formie pokazów lub warsztatów – prowadzone przez profesjonalny zespół naukowców Nutty Scientists.

W ramach współpracy dostaniesz wszechstronne szkolenie wstępne, wsparcie w wyborze i szkoleniu Twoich pierwszych instruktorów, w organizacji Twoich działań promocyjnych i marketingowych. Chcesz założyć jedną z pierwszych franczyz w Polsce?

Zapoznaj się ze szczegółami!

SOCATOTS

logo Socatots

SOCATOTS to największa na świecie organizacja, prowadząca zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, w wieku od 6 miesięcy do 5 lat, z aktywnym udziałem rodzica. To zajęcia ruchowe, podczas których dzieci nabierają poczucia własnej wartości oraz pewności siebie.

W ramach współpracy otrzymujesz dostęp do zintegrowanej platformy IT, wsparcie marketingowe, szkolenia oraz inwestujesz w system, sprawdzony na całym świecie.

Co jeszcze? Sprawdź!

Co to jest franczyza?

Ty kupujesz pomysł na biznes, a w zamian dostajesz znaną markę i wsparcie franczyzodawcy. To biznes dla tych, którzy cenią sobie niezależność z prowadzenia własnej firmy, ale chcą mieć wsparcie od dużego partnera.

Prowadzisz biznes w oparciu o sprawdzony model biznesowy. Oznacza to, że franczyzodawca przekazuje przedsiębiorcy kompletną wiedzę w zakresie prowadzenia biznesu, w ramach określonego systemu franczyzowego.

Franczyzodawca i franczyzobiorca pozostają niezależnymi przedsiębiorcami, a ich wzajemne prawa i obowiązki reguluje umowa franczyzowa.

Franczyza to świetny pomysł na biznes dla zaangażowanej mamy, która pragnie się rozwijać!

grafika projektu Franczyza dla Mamy 2020

Akcja Franczyza dla Mamy 2020 – sprawdzone pomysły na biznes doczekała się już 7 edycji i potrwa do marca 2021.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Franczyzadlamamy.pl
Franczyza dla Mamy to projekt portalu Mamo Pracuj prezentujący sprawdzone pomysły na biznes dla mam. Nie masz pomysłu na własny biznes? Skorzystaj z franczyzy! Portal Mamo Pracuj nie bierze odpowiedzialności za wyniki biznesowe prowadzenia działalności przez franczyzobiorców.
Podyskutuj

Franczyza Edukido obniża opłaty dla franczyzobiorców w związku z epidemią koronawirusa

Kiedy wiele firm szuka sposobów na wyjście z zapaści spowodowanej epidemią koronawirusa, marka franczyzowa Edukido obniża opłaty swoim franczyzobiorcom. Obniżka opłat może wynieść nawet 75%, żeby pomóc partnerom biznesowym przetrwać trudny moment.
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 29/03/2020
dzieci podczas zabawy lego na zajęciach Edukido

Franczyza Edukido obniża opłaty licencyjne

Edukido Polska to pierwsza sieć franczyzowa w branży edukacyjnej, która zdecydowała się na obniżenie opłat licencyjnych w związku z epidemią koronawirusa. Miesięczna opłata franczyzowa w sieci zostanie obniżona przez okres 5 kolejnych miesięcy (od kwietnia do sierpnia włącznie) – o 50% lub 75%, zależnie od wybranego wariantu.

Biznes edukacyjny to łańcuch wartości

– Hołdujemy idei, że biznes edukacyjny to łańcuch wartości. My przekazujemy swoje know-how i markę franczyzobiorcom, a oni organizują zajęcia dla dzieci i pobierają opłaty od rodziców.

W drugą stronę działa to tak samo: tzn. rodzic płaci franczyzobiorcy, a właściciel oddziału – nam. Jeżeli nie ma źródła w postaci opłaty od rodzica, bo zajęć oczywiście nie można teraz prowadzić, wówczas franczyzobiorcy bardzo ciężko jest wywiązać się z umowy – mówi Anna Jurak, dyrektor działu obsługi klienta w Edukido Polska.

Dwa warianty pomocy dla franczyzobiorców Edukido

W tej sytuacji franczyzobiorcy zyskali jeden z dwóch wariantów do wyboru. Mogą zdecydować się na obniżenie opłat o 50% przez okres 5 miesięcy (kwiecień–sierpień) bez konieczności wyrównania w przyszłości albo na 75% obniżki przez te same 5 miesięcy, ale z koniecznością zwrotu w 2021 roku połowy wartości tejże obniżki.

– Mamy pełną świadomość tego, że walka z koronawirusem to nasza wspólna sprawa. Na pewno więc nie zostawimy franczyzobiorców samych sobie. Bez ścisłej współpracy właśnie w tym okresie oddziały mogłyby sobie po prostu nie poradzić – dodaje Jurak.

Franczyzodawca zaznacza, że koszty bieżącej działalności będzie musiał finansować środkami z zewnątrz. Same opłaty od franczyzobiorców będą bowiem zdecydowanie niewystarczające do tego, by pokryć koszty stałe oraz koszty rozwoju – którego sieć zdecydowanie nie chce zaprzestać.

– Jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami, korzystając również z rządowej tarczy antykryzysowej, damy radę przetrwać. Przez kilka lat budowaliśmy sieć i teraz wierzymy w to, że jesienią będziemy jeszcze silniejsi. Ale osiągniemy to tylko siłą naszych oddziałów!

Edukido to sprawdzony pomysł na biznes w branży edukacyjnej

Edukido to autorski program zajęć edukacyjnych z klockami LEGO® dla dzieci w wieku 3-12 lat. Firma oferuje regularne zajęcia pozalekcyjne pozwalające dzieciom lepiej poznać otaczający nas świat, tematyczne warsztaty szkolne i przedszkolne dopasowane do programu placówki,
półkolonie tematyczne oraz urodziny w świecie klocków.

Edukido Polska bierze udział w akcji on-line Franczyza dla Mamy organizowanej przez Fundację Mamo Pracuj.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail