Czego szukasz

16 podpowiedzi, co możesz zrobić dla swojego biznesu bez wychodzenia z domu?

Stan epidemiczny i akcja #zostań w domu z dnia na dzień zatrzymała tysiące małych biznesów. Co można zrobić dla swojego biznesu w domu, kiedy nie można normalnie pracować? Udział w szkoleniach on-line, aktualizacja strony www – jak jeszcze możemy wykorzystać ten czas na rozwój swojego biznesu? Zobacz nasze podpowiedzi!

Co możesz zrobić dla swojego biznesu kiedy nie możesz wychodzić z domu?

Biznesy stacjonarne stanęły. Zamknięcie restauracji, barów, szkół językowych, salonów fryzjerskich, kosmetycznych uziemiło właścicieli i pracowników w domu.

Biznesy on-line, choć nie musiały się zamykać, też przeżywają trudności. Klienci zajęci swoimi wyzwaniami przestali w ostatnich dniach dzwonić?

Co zatem możesz zrobić dobrego dla swojego biznesu w tym trudnym czasie? Pomyśl o tym czego będzie potrzebować Twoja firma kiedy cała ta sytuacja się skończy. Kiedy wszystko na nowo ruszy do przodu.

Przeczytaj także:

Jeśli do tej pory pracowałaś z biura, a teraz pracujesz zdalnie, na dodatek z dziećmi w pokoju obok – poznaj 7 zasad pracy zdalnej z dziećmi na pokładzie

Co możesz zrobić dla swojego biznesu w czasie koronawirusa?

1. Aktualizacja strony www

Teraz jest dobry czas by uzupełnić informacje na stronie – zrobić zakładkę z referencjami klientów, dodać zdjęcia ostatnich realizacji czy dopisać nowe kwalifikacje, jakie Ty, jako właścicielka biznesu zdobyłaś w ostatnim czasie.

Może przygotujesz lub wreszcie odpalisz angielską wersję Twojej strony, bo masz coraz więcej zagranicznych klientów?

reklama przedszkole online early stage

2. Stworzenie nowej wersji strony www

Jeśli aktualizacje nie wystarczą, a strona Twojej firmy jest przestarzała lub nie ma wersji mobilnej – koniecznie się tym zajmij. Zaprojektuj samodzielnie lub popracuj nad nią (zdalnie) z ekspertem. Idzie wiosna, a wraz z wiosną (i końcem epidemii) pokażesz światu nową wizytówkę swojej firmy.

3. Blog firmowy

Zaplanuj posty na firmowego bloga – jeśli go prowadzisz – lub zacznij go pisać, jeśli zawsze miałaś taki zamiar, ale nigdy nie wystarczało dnia, żeby to zrobić. Przygotuj plan publikacji na najbliższe miesiące i stwórz kilka pierwszych wpisów. Opublikujesz je w później – artykuły będą gotowe, gdy Ty będziesz działać na pełnych obrotach.

4. Posty w social media & grafiki

Tak jak z blogiem firmowym, zaplanuj nowe publikacje postów w social media. Spisz pomysły i inspiracje, które wykorzystasz w innym czasie. Przygotuj samodzielnie lub zleć do zrobienia grafiki, z których będziesz mogła regularnie korzystać.

Przeczytaj także:

Dzieci w domu – jak zorganizować im czas i móc pracować zdalnie

5. Nowe produkty, usługi i promocje

Popracuj nad nowymi produktami lub usługami jakie wprowadzisz w swoim biznesie (od zaraz lub po powrocie do normalności). Może już dawno planowałaś, że zajmiesz się X , ale bieżące zadania nie pozwalały na wdrożenie pomysłów w życie.

Zaplanuj nowe, sezonowe akcje promocyjne i mądrze przygotuj swój biznes na szybki start po (oby jak najkrótszym) przestoju.

6. Wsparcie on-line dla klientów

Pomyśl jak mogłabyś pomóc swoim klientom, którym brakuje dostępu do Twoich usług – może nagrasz krótki film instruktażowy i wrzucisz go na You Tube? Albo udostępnisz materiał szkoleniowy on-line? A może zaoferujesz dowóz swoich produktów kurierem?

Zastanów się jak Twoje stacjonarne usługi możesz przenieść do świata on-line? Całkiem możliwe, że odkryjesz dzięki temu nowe, długoterminowe źródło przychodów.

7. Pomoc klientom w odzyskaniu równowagi biznesowej

Pandemia zablokowała całkowicie działania Twoich klientów, którzy już z niepokojem liczą straty? Zastanów się jakie nowe usługi, produkty, konsultacje mogłabyś bardzo szybko wprowadzić, żeby pomóc Twoim klientom uporać się z tą trudną sytuacją?

8. Czytaj książki

Przeczytaj przynajmniej jedną książkę, która zmieni Twoje myślenie i działanie. Może zainteresują Cię biografie ludzi sukcesu, poradniki z zakresu zarządzania czasem, realizacji celów? Warto też sięgnąć po literaturę zawodową, która da Ci wiedzę wyróżniającą Cię wśród innych.

Założę się, że masz w domu półkę, na której jest kilka książek, kupionych i odłożonych z myślą – przeczytam to później. Zawsze też możesz skorzystać z e-booków dostępnych od ręki.

9. Ucz się on-line

Weź udział w webinarze, kup szkolenie on-line (i je zrób), lub wreszcie przerób kurs, który (tak jak książki) kupiłaś kilka miesięcy temu i nawet nie otworzyłaś. W ostatnich dniach mnóstwo przedsiębiorców i ekspertów zaplanowało darmowe szkolenia on-line. Wykorzystaj moment przestoju na naukę.

10. Szlifuj lub zacznij naukę języków obcych

Podnoś swoją znajomość angielskiego lub zacznij naukę od podstaw. Odwołane spotkania, #zostańwdomu – ucz się on-line samodzielnie lub z lektorem.

11. Podziel się wiedzą ekspercką

Opublikuj merytoryczny artykuł na swoim blogu lub napisz taki artykuł dla portalu, który czytają Twoi potencjalni klienci. Nagraj video, zrób live lub nagraj podcast. Dzieląc się wiedzą, budujesz swoją markę osobistą.

12. Zorganizuj grupę wsparcia dla przedsiębiorczych

Umów się ze znajomymi, którzy tak jak Ty przezywają trudne chwile w biznesie, na wideorozmowę. Porozmawiajcie o Waszych obawach, największych wyzwaniach, a także o tym, co każde z Was może zrobić, żeby rozwijać biznes mimo niespodziewanych trudności.

Co dwie (trzy, cztery) głowy to nie jedna. Na pewno wypracujecie ciekawe rozwiązania i spojrzycie na przyszłość w jaśniejszych barwach

13. Porządki w firmowych dokumentach

Wiem, że mało rozwojowe i takie zwyczajne, ale czy wiesz gdzie masz umowę z dostawcą X albo pismo z urzędu skarbowego, które dostałaś niedawno?

Segregatory, markery, koszulki w dłoń. Trzeba usiąść, posegregować, opisać i odłożyć na półkę. A co niepotrzebne – wyrzucić. Jeśli nie zrobisz tego w czasie kwarantanny, jestem pewna, że następna taka okazja będzie dopiero na… emeryturze 😉

14. Porządki w komputerze

Przejrzyj wszystkie pliki na pulpicie (oraz w folderze pulpit_stary, pulpit_stary_stary 😉 ) i zdecyduj gdzie powinny się znaleźć. Przeglądnij najważniejsze foldery i uporządkuj pliki, których najczęściej używasz. Pamiętaj o istnieniu kosza; nie wszystko trzeba archiwizować.

Polecam Ci stworzenie dokumentu, w którym zbierzesz dane dotyczące Twojej firmy: adres, nip, regon, numer konta bankowego – tak by w razie potrzeby nie przepisywać ich za każdym razem, tylko szybko skopiować gotowca. Do tej listy dorzuciłabym adres strony z której pobiera się KRS czy wpis CEIDG.

15. Zrób remont biura

Zrób remont w biurze, pod warunkiem, że masz wszystkie akcesoria w domu i nie wybierasz się do marketu budowlanego po farby. Malowanie, przemeblowanie, odświeżanie – wszystko, co sprawi, że zmienisz wystrój, upiększysz swoją przestrzeń do pracy i kiedy wszystko wróci do normy, Ty ze zdwojoną energią wrócisz do pracy.

16. Ustal nowe zasady pracy z pracownikami

Ten punkt jest ostatni, chociaż, jeśli zatrudniasz pracowników – powinien być na pierwszym miejscu. Jak najszybciej porozmawiaj z Twoim zespołem jak od teraz będzie wyglądać praca Was wszystkich. Ustalcie co można wykonać zdalnie, jakie zadania zostają zawieszone, a które powinny być wykonane priorytetowo. Na pewno pojawią się też nowe zadania, których wcześniej nie było w Waszych planach.

A co Ty zrobisz w tym czasie dla swojego biznesu? Jak wykorzystasz czas „w prezencie”, który wszyscy dostaliśmy z powodu koronawirusa i akcji #zostańwdomu?

Chętnie poznam Twoje sposoby, na to jak rozwijać swój biznes w czasie kiedy wszystko stanęło.

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.

7 kroków jak wystartować z własnym biznesem, wykorzystując podejście Design Thinking?

Masz pomysł na biznes, ale nie masz pewności czy jest on dostatecznie dobry i czy znajdziesz klientów? Wykorzystaj narzędzia Design Thinking, aby to tanio i szybko sprawdzić. Stwórz produkt lub usługę, którą pokochają Twoi klienci.
zespół pracuje nad strategią biznesu

Jak wystartować z własnym biznesem wykorzystując podejście Design Thinking?

Design Thinking to kreatywna metoda rozwiązywania problemów, wykorzystywana przez wiele znanych i świetnie prosperujących firm tj. Google, Apple czy AirbNB do tworzenia innowacyjnych i użytecznych produktów lub usług. Metoda ta została spopularyzowana przez Tima Browna z firmy IDEO i jest jednym z kierunków wykładanych na uniwersytecie Stanford.

Design Thinking sprawdza się również dla przedsiębiorców, którzy chcą wystartować z własnym biznesem w sposób sprawdzony i efektywny. Na czym polega to podejście i jak je wykorzystać? Oto mapa 7 prostych kroków do wykonania.

Krok 1: Zdefiniuj kto jest użytkownikiem Twojego rozwiązania

Zastanów się i stwórz listę ludzi doświadczających problemu, który chcesz rozwiązać. Zastanów się i wypisz do kogo dokładnie kierujesz swój produkt i usługę, kto będzie go używał oraz kto będzie za niego płacił. Upewnij się, że masz przynajmniej 10 takich osób na swojej liście.

Dla przykładu jeśli Twój biznes miałby polegać na szyciu ubranek dla dzieci to Twoja lista powinna zawierać dzieci (użytkownicy produktu) oraz ich rodziców czy dziadków (osoby kupujące).

Krok 2: Umów się na rozmowę z konkretnymi osobami z Twojej grupy docelowej

Spójrz na swoją listę z kroku 1 i zastanów się kogo znasz, kto dobrze wpisuje się w profil Twoich odbiorców. Dopasuj konkretne imiona i nazwiska i umów się na 30-40 min rozmowę. Prowadząc rozmowę Twoim celem będzie poznanie punktu widzenia, historii, doświadczeń i preferencji tych konkretnych osób w obszarze, który dotyczy Twojego biznesu.

Przeczytaj także: Dlaczego warto korzystać z Design Thinking?

Krok 3: Przygotuj scenariusz rozmowy

Zanim przeprowadzisz rozmowę, dobrze przygotuj się do jej poprowadzenia. Kluczowe jest tutaj stworzenie listy dobrych pytań.

W Design Thinking rozmowy służą poznaniu punktu widzenia, preferencji, nawyków, zachowań i przekonań odbiorców, aby wychwycić co jest dla nich ważne i zidentyfikować ich najważniejsze potrzeby. Dobre pytania to pytania o ich doświadczenia i historie w interesującym Cię obszarze, pytania, których warto unikać to pytania o opinie na temat Twojego pomysłu i dyskutowanie rozwiązań, które już wymyśliłaś.

Oto przykładowe pytania jakie mogłabyś zadać rodzicom pracując nad produktem ubranek dla dzieci:

  • Jak często kupujesz ubranka swoim dzieciom? Gdzie najczęściej kupujesz i co bierzesz pod uwagę?
  • Opowiedz mi o swoich ostatnich doświadczeniach z zakupem i użytkowaniem zakupionych ubranek dla dzieci.
  • Opowiedz mi o swoim najlepszym / najgorszym doświadczeniu z ubrankami dla dziecka. Dlaczego to doświadczenie było najlepsze / najgorsze?

Krok 4: Przeprowadź rozmowy i zapisz najważniejsze wnioski

W kolejnym kroku po prostu przeprowadź swoje rozmowy, robiąc z nich szczegółowe notatki. Zapewne będziesz zaskoczona jak wiele nowych wartościowych informacji Ci dostarczą! Po każdej rozmowie wypisz: co się zaskoczyło, co często się powtarza, co wydaje Ci się najważniejsze. Spróbuj wypisać najważniejsze potrzeby swoich odbiorców, jakie zauważasz.

Krok 5: Dopracuj swój pomysł w oparciu o potrzeby odbiorców

Patrząc na potrzeby Twoich użytkowników i zapisane wnioski, włącz dobrą muzykę i wypisz pomysły na to, jak możesz dopracować swój pomysł, aby jeszcze lepiej spełniał ważne potrzeby Twojej grupy docelowej. Możesz zaprosić kilka innych wspierających Cię osób do wspólnego generowania pomysłów. Na koniec pogrupuj podobne pomysły razem i zdecyduj, który ostatecznie chcesz wypróbować.

Krok 6: Stwórz prototyp swojego rozwiązania i zaplanuj rynkowy test

Kiedy masz już konkretny i dopracowany pomysł na swój biznes warto sprawdzić czy znajdziesz na niego klientów. Aby zrobić to mądrze i oszczędzić sobie niepotrzebnych kosztów warto jest najpierw sprawdzić czy Twój pomysł sprawdzi się na rynku, czy znajdą się na niego klienci zanim zaczniesz w niego inwestować.

Możesz to zrobić przeprowadzając rynkowy test i przygotowując prototyp swojego rozwiązania. Chodzi o to, aby nie mając fizycznie gotowego produktu, dać swoim klientom wrażenie, że on już istnieje i sprawdzić jak na niego zareagują.

Dla przykładu możesz umieścić zdjęcia lub filmik prezentujący Twój produkt i umieścić go na stronie www. Link do strony promujesz w mediach społecznościowych lub wykorzystując swoje prywatne kontakty, a następnie sprawdzasz ile osób zdecydowało się zamówić Twój produkt.

Interesują Cię nasze propozycje dla rodziców?

Zapisz się do newslettera Mamo Pracuj i nie przegap żadnych nowości!

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych na zasadach określonych w polityce prywatności. W każdej chwili zgodę możesz wycofać.

Krok 7: Porzuć, zmień lub zrealizuj swój pomysł

W zależności od tego, co pokazał test rynkowy, wybierasz jeden z trzech kierunków działania:

  1. Zaczynasz działać widząc, że Twój produkt lub usługa znalazła swoją grupę nabywców
  2. Zmieniasz swój pomysł, jeśli popyt na produkt lub usługę jest niesatysfakcjonujący, a test pokazał Ci, czego brakowało w pierwotnym pomyśle
  3. Porzucasz pomysł i próbujesz czegoś innego, wracając do swojej listy pomysłów z kroku 5.

Przeczytaj także: Design Thinking, czyli jak zaprojektować swój biznes

Te proste kroki są z powodzeniem stosowane przez wiele znanych i świetnie prosperujących firm na całym świecie. Dla przykładu twórcy AirBnB zanim odpalili swój serwis najpierw podjęli próbę wynajęcia swojej własnej sypialni, aby przekonać się, czy ich pomysł znajdzie chętnych odbiorców. Podobnie działał Uber udostępniając swoją aplikację w początkowo bardzo prostej i okrojonej wersji tylko wśród swoich znajomych.

Jeżeli czujesz, że podejście Design Thinking mogłoby być ciekawym kierunkiem dla rozwoju Twojego pomysłu biznesowego i chciałabyś dowiedzieć się więcej, zapraszamy Cię do obejrzenia nagrania z webinaru: “Jak stworzyć biznes, który klienci pokochają i który się opłaci?”

Obejrzyj nagranie!

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Spełnione zawodowo mamy, które odważyły się opuścić korporację i założyć własną firmę, w ramach której prowadzą warsztaty na temat otwartej i efektywnej komunikacji oraz technik kreatywnego rozwiązywania problemów. Chcą zmieniać środowiska pracy, wprowadzając w nie więcej zaufania, otwartości, zaangażowania i kreatywności. Współpracują z korporacjami za granicą, aby poprzez szkolenia i coaching wspierać zatrudnione tam mamy w efektywnym powrocie do pracy po urodzeniu dziecka.

Jednoosobowa działalność czy spółka z o.o.?

Kiedy podejmiemy już decyzję, że chcemy prowadzić własną firmę, mamy pomysł oraz plan działania, czas zająć się formalnościami. Pierwszym i kluczowym aspektem, nad którym powinniśmy się zastanowić, jest decyzja w jakiej formie chcemy prowadzić działalność gospodarczą. Duże znaczenie mają tutaj kwestie wizerunkowe i specyfika branży, w której chcemy działać. Warto jednak także zwrócić uwagę na kwestie formalno – prawne, które mogą mieć doniosłe skutki w przyszłości.
kobieta prowadzi własną firmę, siedzi przy biurku z laptopem

Jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka z o.o.?

Obecnie te dwie formy prowadzenia działalności są najczęściej wybierane przez przedsiębiorców. Mimo pierwszego skojarzenia prowadzić działalność w formie spółki z o.o. może także jedna osoba. Warto więc przyjrzeć się bliżej, jakie są wady i zalety obydwu rozwiązań i które będzie dla nas korzystniejsze.

Jednoosobowa działalność gospodarcza

Jest to najprostszy sposób prowadzenia własnej firmy. Założenie działalności gospodarczej nie wiąże się z poniesieniem żadnych opłat. Wniosek można złożyć elektronicznie poprzez stronę www.ceidg.gov.pl lub osobiście we właściwym wydziale działalności gospodarczej.

Założenie działalności przez Internet jest zdecydowanie najłatwiejszym rozwiązaniem, a wszystkie dokumenty możemy podpisać m.in. profilem zaufanym ePuap. Jeśli chcemy, żeby nasza działalności była zgłoszona do VAT, musimy złożyć osobny wniosek do urzędu skarbowego, który obecnie również nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Stosunkowo prosta procedura zakładania firmy w tej formie oraz niewielkie koszty są niewątpliwą zaletą działalności gospodarczej. Na przykład cena księgowości to ok. 200 zł miesięcznie, przy działalności względnie niewielkich rozmiarów. Zwróćmy jednak uwagę na mniej korzystne aspekty. Przede wszystkim przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania firmy. Co więcej, jeśli pozostajemy w związku małżeńskim, w którym panuje ustrój wspólności majątkowej, negatywne konsekwencje naszych działań mogą również dotknąć naszego partnera. Dodatkowo musimy się również liczyć z obowiązkiem opłacania składek na ZUS, które po dwuletnim okresie preferencyjnym wynoszą obecnie ok. 1400 zł miesięcznie.

Przeczytaj także: Na czym polega działalność nierejestrowana?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Jej powstanie i funkcjonowanie reguluje kodeks spółek handlowych. Spółka z o.o. jest jedną ze spółek kapitałowych, która posiada osobowość prawną. Oznacza to, że jest ona podmiotem niezależnym od osób ją tworzących.

Korzyścią jest to, że nie ma przeszkód, aby spółka z o.o. miała tylko jednego udziałowca. W pierwszej kolejności musimy zająć się przygotowaniem umowy spółki z o.o., którą należy podpisać u notariusza. Jest to koszt ok. 300 – 500 zł w zależności od wysokości kapitału zakładowego i długości umowy. Możemy również skorzystać z opcji rejestracji spółki przez Internet, w tak zwanym trybie S-24. Jest to rozwiązanie o tyle korzystne, że umowa spółki nie musi zostać sporządzona w formie aktu notarialnego, ponosimy tylko opłatę 350 zł za wpis spółki do KRS.

Interesują Cię nasze propozycje dla rodziców?

Zapisz się do newslettera Mamo Pracuj i nie przegap żadnych nowości!

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych na zasadach określonych w polityce prywatności. W każdej chwili zgodę możesz wycofać.

Spółka z o.o.

Spółka z o.o. prowadzi księgowość w formie ksiąg rachunkowych. Ich prowadzenie jest bardziej skomplikowane niż w przypadku księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej, co skutkuje wyższą ceną usług biur rachunkowych (średnio cena zaczyna się od 500 zł miesięcznie), dodatkowo istnieje konieczność sporządzania corocznych sprawozdań finansowych. Pełna księgowość ma jednak swoje plusy. Dzięki temu, że musi ona być prowadzona bardzo skrupulatnie, zapewnia przejrzystość wszystkich operacji i łatwość kontrolowania finansów spółki.

To zdecydowana zaleta tej formy prowadzenia działalności, szczególnie jeśli spółkę prowadzimy z innymi osobami. Spółka z o.o. zapewnia też znacznie większe bezpieczeństwo prowadzenia biznesu. Jak zostało nadmienione powyżej spółka z o.o. posiada własną osobowość prawną. Za swoje zobowiązania odpowiada więc, co do zasady, tylko spółka.

Odpowiedzialność udziałowców jest wyłączona, ponoszą oni jedynie ryzyko utraty wkładów, które wnieśli do spółki na pokrycie kapitału zakładowego. Nie ma więc niebezpieczeństwa, że za niezapłaconą fakturę spotka nas wątpliwa przyjemność odwiedzin komornika, który będzie chciał zająć nasz prywatny majątek.

Zgodnie z przepisami, udziałowcy spółki z o.o. nie są osobami prowadzącymi działalność gospodarczą, w związku z tym nie podlegają oni obowiązkowi opłacania składek ZUS (w sytuacji, w której w spółce jest co najmniej dwóch udziałowców). Jeśli posiadamy ubezpieczenie z innych tytułów (np. umowa o pracę) pozwala nam to zaoszczędzić miesięcznie ok. 1400 zł. Mitem jest także twierdzenie, że kapitał zakładowy spółki (minimum 5000 zł) musi zostać “zamrożony”. Po jego wpłaceniu nie ma przeszkód aby te pieniądze inwestować w rozwój firmy np. w wyposażenie biura.

Przeczytaj także: Spółka z o.o. – ciekawy pomysł dla przedsiębiorczych mam

Co więc wybrać?

Powyżej przedstawiono zarówno wady jak i zalety prowadzenia firmy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej i w formie spółki z o.o.. Zwykła działalność gospodarcza jest za zwyczaj korzystnym rozwiązaniem dla przedsięwzięcia niewielkich rozmiarów i obarczonego stosunkowo niedużym ryzykiem.

Mimo wyższych kosztów początkowych oraz bardziej skomplikowanej procedury rejestracji, spółki z o.o. cieszę się niesłabnącą popularnością, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo jej udziałowców. Obecna sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa, która znacząco wpłynęła na sytuację przedsiębiorców, pokazała jak ważny jest to aspekt.

Wybór odpowiedniej formy prawnej dla naszego biznesu może mieć niebagatelne skutki w przyszłości, dlatego warto dokładnie rozważyć wszystkie możliwości przy zakładaniu firmy. Przy wyborze odpowiedniej formy prawnej warto jest również skorzystać z porady specjalisty, przede wszystkim prawnika. Pamiętajmy bowiem, że każda działalność jest inna, dlatego tak ważny jest dobór rozwiązania dostosowanego do naszych potrzeb.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
prawnik, założycielka i Partner Zarządzający firmy StillWell Polska Sp. z o.o., zajmującej się obsługą prawną i doradztwem biznesowym dla przedsiębiorców. Twórczyni inicjatywy Kobieta i Biznes wspierającej kobiecy biznes i edukację prawną (www.zminkowska.pl).
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×