Czego szukasz

Czy kobiety mogą zarabiać więcej?

Wyobraź sobie, że możesz zarabiać tyle, co mężczyźni albo nawet więcej. Jakbyś się czuła i czy to w ogóle jest możliwe? Twórcy gry Monopoly stworzyli jej nową wersję, której przesłaniem jest wzmocnienie pozycji kobiety. Podoba Ci się taka koncepcja gry, gdzie kobiety zarabiają więcej?

młoda dumna kobieta

Firma Hasbro stworzyła nową wersję popularnej gry Monopoly, której tytuł brzmi Ms. Monopoly. A na pudełku zamiast mężczyzny jest kobieta.
Założeniem tej wersji gry jest oprócz, dobrej zabawy i rozrywki, wzmocnienie pozycji kobiet. A także pokazanie opcji, gdzie to kobiety zarabiają więcej.

Kobiety zarabiają więcej

W tej wersji, to właśnie kobiety są faworyzowane. I to według nowych zasad, kobiety otrzymują wyższe wynagrodzenie. I tak za przejście startu, kobiety otrzymują 240 dolarów, a mężczyźni tylko 200 dolarów.

Ms. Monopoly różni się od klasycznego modelu tym, że oferuje graczom zamiast nieruchomości, zakup wynalazków, które zostały stworzone przez kobiety, np. wi-fi, model DNA czy kamizelka kuloodporna. W grze nadal znajdą się takie elementy jak więzienie, podatki i karty losowe.
Mało tego, to właśnie kobieta Elizabeth Magie Phillips stworzyła „The Landlord’s Game”, grę na bazie której powstało Monopoly.

Twórcy nowej wersji gry chcieli pokazać świat, gdzie to przewagę mają kobiety, a jednocześnie zwrócić uwagę na problem nierówności płacowych ze względu na płeć. Gra jest świetną inspiracją dla dziewczynek oraz zachęca do poszukiwania, odkrywania i realizowania się w dziedzinach związanych z nauką, inżynierią czy nowymi technologiami.

Sprawdź jak i kiedy poprosić pracodawcę o podwyżkę!

Nauka przez zabawę

Niewątpliwie cudownym aspektem gry jest możliwość zobaczenia i poznania tego, co stworzyły właśnie kobiety. A trochę tego było :). Na pewno jest to też idealna okazja, aby podczas gry z dzieckiem porozmawiać o marzeniach, o historiach i biografiach zdolnych, ale czasem zapomnianych kobiet. I zainspirować dziewczynki do odważnych marzeń i decyzji.

Zobacz 20 najlepszych planszówek dla całej rodziny

Wyzwania związane z nierównościami płacowymi są przedmiotem wielu badań i niewątpliwie nadal mają miejsce. Z jednej strony gra może uświadomić istnienie tego problemu, a z drugiej strony wywołać burzę, że promując kobiety dyskryminujemy mężczyzn. Ale w grze płeć męska wcale nie jest skazana na przegraną. Przy dobrej taktyce i strategii panowie także mogą wygrać 😉 .

Źródło: www.forbes.pl

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
W Mamo Pracuj koordynuje projekt "Odważ się mamo i wróć z nami do pracy" oraz wspiera inne działania Fundacji. Jest żoną faceta, który nie zna słów "Nie wiem, nie umiem" i mamą 3 energicznych dzieci. Pasjonatka rozwoju, miłośniczka sportu i górskich wycieczek, a książki są dla niej ważniejsze niż nowe ubrania :) Uwielbia wyzwania i ciekawe historie, pisane ludzkim doświadczeniem.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie