Czego szukasz

Karmienie piersią ma coś z magii. Opowiedz swoją ”mleczną historię”

Karmienie piersią to temat rzeka. „Każda historia jest inna, każda opowieść jest wyjątkowa. Mamy mają ogromną siłę i determinację gdy chodzi o ich dzieci. Chcemy, aby świadectwa kobiecej mocy nie przepadły” mówi Kinga Pukowska, Prezes Fundacji Polekont, pomysłodawczyni cyklu „Mleczne Historie”. Chcesz podzielić się swoją historią?

Karmienie piersią to ostatnio nie dość, że modny temat to jeszcze nawet polityczny… O piersiach rozmawiamy zatem z Kingą Pukowską, Prezes Fundacji Polekont, która ruszyła właśnie z nowym projektem!

Czym są „Mleczne Historie”?

„Mleczne Historie” to opowieści mam o ich mlecznej drodze. Niektóre z nich to piękne obrazki udanego karmienia piersią, bez kryzysów, problemów i wyzwań. Jednak większość to relacja z ciężkiej drogi, pełnej niepokojów i trudności, w której sukces został osiągnięty głównie dzięki wielkiej determinacji matki, często przy wsparciu jej partnera.

Skąd pomysł na takie opowieści?

Pomysł na „Mleczne Historie” powstał w trakcie trwania projektu Mleczne Wsparcie. Jest to program skierowany do krakowskich mam, w ramach którego nasza Fundacja organizuje bezpłatne spotkania o karmieniu piersią. Coś na kształt grupy wsparcia, ale z udziałem specjalistów. Biorą w nich udział zarówno kobiety w ciąży jak i młode mamy. I to właśnie w czasie tych spotkań narodził się pomysł spisania doświadczeń mam, które przychodziły do nas ze swoim bagażem. Bo nic tak dobrze nie działa na inne mamy jak opowieści rodzicielskich zmagań, nawet pełnych wyzwań, ale jednak zakończonych sukcesem.

mleczne-historie-zdjecie

Mamy chętnie dzielą się swoimi mlecznymi przeżyciami?

Mamy chętnie opowiadają o swoich doświadczeniach. Te, które musiały przejść trudna drogę mogą pochwalić się sukcesem i wesprzeć inne kobiety, dla których przygoda z karmieniem dopiero się zacznie. Pokazują gdzie szukać pomocy i wsparcia, dzielą się dobrymi doświadczeniami ale i mogą pożalić na, niestety często nieprzyjemne doświadczenia szpitalne. Są też historie bezproblemowe, które rzucają zupełnie inne światło na laktację. Nie zawsze musi być to droga przez mękę.

Gdzie będziecie publikować historie? A może powstanie z tych opowieści książka?

Prosimy mamy o przesłanie historii do nas do Fundacji. Publikujemy je na naszej stronie w ramach cyklu „Mleczne Historie” jako element naszego projektu Mleczne Wsparcie. Ponieważ planujemy aby projekt po jego zakończeniu przekształcił się w regularne spotkania dla mam (oczekujących narodzin dziecka, jak i tych już z maluszkami na świecie), chciałybyśmy, aby „Mleczne Historie” również trwały.

Każda opowieść jest inna, każda historia wyjątkowa. Mamy mają ogromną siłę i determinację gdy chodzi o ich dzieci. Chcemy, aby świadectwa kobiecej mocy nie przepadły.

Książka? Tego nie planowałyśmy, musiałybyśmy zapytać autorki o zgodę. Być może, jeśli taka będzie wola kobiet, zbierzemy te historie w jakąś jedną całość.

mleczne-historie

Wśród mam, które do końca wakacji prześlą do nas swoje historie, rozlosujemy trzy nagrody książkowe. Szczegóły oraz lista opowieści dostępna jest naszej stronie >>>

Na „Mleczne Historie” czekamy pod adresem: [email protected]

Zdjęcie tytułowe:Kamila Książek

Zdjęcie w tekście:Urszula Szaraniec

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie