Czego szukasz

Jakie rozwiązania pomagają połączyć życie rodzinne i zawodowe? Nagranie webinaru

„Nie każmy ludzi za wybory życiowe, tylko (…) pomagajmy, żeby było im łatwiej” – te słowa mogą być mottem webinaru przygotowanego przez Mamo Pracuj we współpracy z BNY Mellon. Mając na uwadze fakt, że 94 procent pracujących rodziców doświadcza w pracy problemów związanych z byciem rodzicem, a obawa przed tym, czy uda się połączyć role wychowawcze i zawodowe jest jedną z najczęstszych obaw wielu mam, chcemy promować firmy, które rozumieją potrzeby pracujących rodziców.

życie rodzinne i zawodowe

Jakie rozwiązania pomagają połączyć życie rodzinne i zawodowe?

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania, które odbyło się 23 sierpnia. Gośćmi Agnieszki Czmyr-Kaczanowskiej byli: Elżbieta Kristen-Szablewska oraz Wawrzyniec Szatanik – pracownicy firmy BNY Mellon, którzy opowiadali o tym, w jaki sposób udało im się pogodzić rolę rodzica i pracownika oraz na jakie wsparcie ze strony pracodawcy mogli (i wciąż mogą) liczyć.

Z webinaru dowiesz się:

  • Czego najbardziej potrzebują pracujący rodzice;
  • Jakie są oczekiwania mam, które po dłuższej przerwie chcą wrócić do pracy;
  • Z jakich rozwiązań korzystają rodzice pracujący w BNY Mellon i za co najbardziej cenią swojego pracodawcę;
  • Jakie warunki muszą być spełnione, aby kobieta, która jest matką, mogła się realizować zawodowo;
  • Jak podczas rozmowy rekrutacyjnej zweryfikować, czy pracodawca jest przyjazny pracującym rodzicom, nie ujawniając swojej sytuacji rodzinnej.

A także:

  • Co sprawiło, że życie Wawrzyńca stało się prostsze;
  • O co Elżbieta zapytała swojego przyszłego pracodawcę na rozmowie rekrutacyjnej.

Zobacz nagranie webinaru

Kilka słów o naszych gościach:

Elżbieta Kristen-Szablewska – Group Managerka w BNY Mellon; od dwóch lat zarządza zespołem Global Risk Solutions. Zanim dołączyła do BNY Mellon, była Senior Managerką w jednym z centrów usług wspólnych we Wrocławiu. Przez ponad 10 lat kariery zawodowej Ela zdobywała doświadczenie, zarządzając zespołami operacyjnymi w marketingu i finansach. Ela jest także żoną i mamą dwóch żywiołowych chłopców. Poza wyższym wyksztalceniem z zakresu ekonomii, jest również dyplomowanym muzykiem instrumentalistą, więc w wolnym czasie uwielbia słuchać muzyki klasycznej (jej dzieci nie podzielają tego entuzjazmu).

O czym pamiętać wracając do pracy po przerwie? Posłuchaj podcastu z Elżbietą Kristen-Szablewską

Wawrzyniec Szatanik – mąż, tato, a zawodowo pracownik dużych banków we Wrocławiu. Obecnie pracuje w BNY Mellon jako Lead Application Manager/Engineering Manager. Z wyksztalcenia jest matematykiem i pochodzi z Gdyni. Jak sam o sobie mówi: na co dzień stara się nie przeszkadzać programistkom oraz programistom pracującym w „jego” zespołach. Główną pasją Wawrzyńca i sposobem na czas wolny jest rodzina.

Prowadząca/moderatorka:

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska – współzałożycielka fundacji i społeczności mamopracuj.pl oraz banku talentów kobiet – talenti.pl. Employer Branding Manager i entuzjastka Diversity & Inclusion, TEDx Speaker. Od dziesięciu lat wspiera kobiety w rozwoju zawodowym, blisko współpracuje z pracodawcami i zmienia polski rynek pracy na bardziej przyjazny i otwarty dla kobiet. Prywatnie mama trójki dzieci.

Poznaj BNY Mellon we Wrocławiu

BNY Mellon jest marką firmową The Bank of New York Mellon Corporation (NYSE: BK). Polskie biuro BNY Mellon to stale rosnąca lokalizacja, która pełni funkcję wspierającą dla innych podmiotów BNY Mellon głównie w dziedzinie księgowości funduszy i operacji inwestycyjnych. Dynamiczne środowisko i otwartość na różnorodność pozwalają nam mnożyć możliwości rozwoju, nauki, wolontariatu i wiele innych.

Przejdź do profilu firmy w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom i poznaj aktualne oferty pracy

A jeśli chcesz poznać inne rozwiązania oferowane przez pracodawców, pobierz nasz raport Najlepsze praktyki wspierania pracujących rodziców.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama Wojtusia. Miłośniczka wędrówek górskich i rowerowych (zwłaszcza tych dalekich); uwielbiająca śpiew i taniec, mająca słabość do włoskiej kuchni. Ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Z wykształcenia polonistka, doradczyni zawodowa i spec od employer brandingu. Marzy jej się rynek pracy bez stereotypów i uprzedzeń.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie