Czego szukasz

Jakie propozycje stażów czekają na Ciebie w Opolu?

Odbycie praktyk lub stażu daje szansę na zdobycie cennego doświadczenia. Zdarza się, że właściciele firm zadowoleni z pracy stażysty, decydują się zaoferować mu stałą posadę. Jakie propozycje stażów czekają na studentów i absolwentów w Opolu?

Gdzie szukać stażu?

Opolskie firmy oferują staże obejmujące pracę praktycznie we wszystkich działach gospodarki. Niezależnie od zainteresowań, planów rozwoju ścieżki kariery, posiadanych umiejętności i wykształcenia, każdy student czy absolwent znajdzie propozycje najlepiej dopasowane do jego potrzeb i oczekiwań.

Stanowiska administracyjno-biurowe, staże w dziale obsługi klienta, w IT, marketingu, PR, logistyce, HR czy finansach – to tylko niektóre z możliwych form współpracy. Zakres pełnionych obowiązków różni się w zależności od branży i stanowiska.

W firmach świadczących usługi bankowe stażyści odpowiedzialni są za profesjonalną obsługę klienta, aktywną sprzedaż produktów oraz tworzenie raportów.

W dziale kadr współuczestniczą w realizacji projektów takich jak wdrażanie programów motywacyjnych, uczą się analizować potrzeby szkoleniowe i dbać o rozwój pracowników.

Dział IT oferuje zdobycie doświadczenia z zakresu tworzenia innowacyjnych rozwiązań systemowych, zapewniania wysokiej jakości świadczonych usług teleinformatycznych, rozwijania produktów poprzez udział w przeprowadzaniu testów i badań.

Co można zyskać dzięki stażom w Opolu?

Odbywając staże w Opolskich firmach studenci i absolwenci zdobywają doświadczenie, poznając realia pracy w danym zawodzie i doskonaląc swoje umiejętności.

Dzięki temu wyróżniają się pośród innych kandydatów aplikujących na konkretne stanowisko. Zwiększają się ich szanse na uzyskanie atrakcyjnej, dobrze płatnej posady – posiadanie odpowiednio udokumentowanego doświadczenia jest jednym z obligatoryjnych warunków stawianych w procesie rekrutacji.

Stażyści uczą się także odpowiedzialności, terminowego wykonywania zadań, komunikatywności oraz współpracy zespołowej. Wzrasta ich pewność siebie oraz wiara we własne możliwości. Działa to motywująco i skłania młodych ludzi do ustawicznego samorozwoju.

Ile można zarobić?

Staże w opolskich firmach trwają od trzech miesięcy do nawet dwóch lat – o długości współpracy decyduje specyfika branży oraz ilość wiedzy, jaką powinien przyswoić stażysta, aby mógł samodzielnie wykonywać nawet najbardziej skomplikowane i odpowiedzialne zadania.

W związku z tym, że stażyści nie wykonują najtrudniejszych zadań i nie posiadają wystarczających kwalifikacji, co więcej niektórzy z nich nie pracują w pełnym wymiarze godzin, ich wynagrodzenie jest odpowiednio niższe niż pensje osób zatrudnionych w oparciu o inny typ umowy.

Wysokość wynagrodzenia za odbycie stażu zależy od wielkości firmy i od tego, w ramach jakiego programu realizuje się współpracę z przedsiębiorcą.

Przeciętnie stażysta otrzymuje 780 zł miesięcznie. Jeżeli staż odbywa się z ramienia Urzędu Pracy, pensja rośnie do poziomu ok. 820 zł.

Najlepiej płatne okazują się programy finansowane przez Unię Europejską: można uzyskać pensję powyżej 900 zł.

Praca po stażu w Opolu czeka na najbardziej zaangażowanych studentów i absolwentów. Dzięki systematycznemu gromadzeniu wiedzy i doświadczenia zyskują oni szanse na zdobycie wymarzonej posady i dynamiczny rozwój kariery.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie