Czego szukasz

Jak zacząć zarabiać na pisaniu tekstów?

Jeżeli umiesz napisać maila, możesz zacząć zarabiać na pisaniu prostych tekstów na zlecenie i pracować z domu – mówi Agnieszka Skupieńska, która kilka lat temu zamieniła etat na pisanie tekstów. Teraz w specjalnym kursie online – Zacznij zarabiać na pisaniu – prowadzi za rękę i pokazuje od czego zacząć oraz gdzie szukać zleceń. Zobacz, może to ciekawy pomysł dla Ciebie? Dla mam, które chcą spróbować sił w pisaniu, Agnieszka przygotowała specjalny rabat.

Agnieszka Skupieńska, autorka kursu Zacznij zarabiać na pisaniu

Agnieszko, kto może zarabiać pieniądze na pisaniu tekstów? Co trzeba umieć, aby się tym zajmować i mieć klientów?

Kiedyś myślałam, że zarabiać na pisaniu mogą tylko osoby, które skończyły polonistykę albo dziennikarstwo. Ale przekonałam się, że w internecie jest zapotrzebowanie także na piszących teksty nieskomplikowane, krótkie, na niewyszukane tematy. Takie teksty może pisać każdy – wystarczy, że umiesz napisać maila, a możesz spróbować swoich sił w pisaniu na zlecenie. Znajomość zasad ortografii jest przydatna, ale w moim kursie pokazuję, jak sprawdzać teksty za pomocą różnych narzędzi i sposobów, więc nawet jeśli ktoś czasem robi błędy, to nauczy się je poprawiać.

Dlaczego Ty zaczęłaś żyć z pisania, co było motorem do zmian w Twoim życiu zawodowym?

Zawsze lubiłam pisać, w liceum pisałam wypracowania, które były świetnie oceniane i w sumie zawsze chciałam pisać. A gdy okazało się, że można to robić, nie wychodząc z domu, na swoich warunkach, a jeszcze zarobić średnią krajową i więcej, robiąc to, co się lubi… Pisanie na zlecenie jest naprawdę dobrym sposobem na zarabianie i przez te 6 lat, od kiedy pracuję zdalnie, zaraziłam tym sposobem wiele osób i kilka koleżanek poszło już w moje ślady.

Zapytam o zarobki. Ty mówisz o średniej krajowej lub więcej, ale to Twoja „etatowa” praca. Ile można zarobić, jeśli traktuje się to jak pracę dodatkową? Na przykład łącząc ją z opieką nad dzieckiem?

Pisanie prostych tekstów to świetny sposób na dorobienie w czasie, gdy dziecko śpi lub na chwilę zajmuje się nim ktoś inny (np. tata). Teksty, których pisania uczę na kursie, to proste i krótkie teksty – napisanie jednego może zająć nie więcej niż 10 minut! Nawet najbardziej zapracowana mama znajdzie w ciągu doby czas, by napisać kilka takich tekstów. Miesięcznie można w ten sposób uzbierać pewnie kilkaset złotych, jeśli nie traktujemy pisania jako pełnoetatowego zajęcia, a jedynie dorabianie.

Kładę dziecko spać, siadam na pół godziny i piszę 3-4 teksty. I zarabiam. Gdzie warto szukać zleceń na teksty?

Internet to niewyczerpane źródło zleceń! W moim kursie pokazuję konkretne miejsca, w których ja znajdywałam klientów, konkretne sposoby na ich poszukiwanie tam, gdzie może nie każdy wpadnie, by szukać klientów. Wystarczy jednak wpisać w Google frazę „zlecenia dla freelancerów” i trafimy na mnóstwo miejsc, w których są nasi potencjalni klienci.

No właśnie, za kilka dni rusza Twój kurs online: Zacznij zarabiać na pisaniu. Kosztuje 130 zł (wersja standard, specjalna cena dla mam), więc to inwestycja dostępna dla wielu osób. Jakie realne korzyści przyniesie udział w Twoim kursie?

W kursie prowadzę za rękę kogoś, kto nigdy nie pisał na zlecenie. Zaczynam od przedstawienia typów tekstów, jakie będzie mógł pisać, potem pokazuję, jak przygotować portfolio (także od strony technicznej), jakie teksty tam umieścić,

a na koniec wskazuję palcem, gdzie iść i co zrobić, żeby znaleźć pierwszego klienta.Osoby, które już skończyły mój kurs, pisały do mnie w mailach, że zarobiły swoje pierwsze pieniądze niemal od razu!

Jednym z moich kursantów był 65-latek, który pisząc teksty chce dorabiać do emerytury. Inna kursantka wspominała, że marzyła od gimnazjum, żeby pisać, ale jakoś się nie składało – utknęła na 5 lat w etatowej pracy, potem z niej zrezygnowała i nie mogła znaleźć kolejnej w rodzinnym Szczecinie. Dziękowała mi za kurs, bo dzięki niemu wreszcie zaczęła robić to, co lubi. Zdobyła pierwsze zlecenia i chce zarabiać dalej. Takich historii mogłabym opowiedzieć więcej, a wszystkie złożyły się na to, że uruchamiam kurs ponownie – bo jestem przekonana, że on realnie wpłynie na życie kogoś, kto go skończy i realnie pozwoli zarabiać pieniądze na pisaniu tekstów.

Rabat dla mam

Dla wszystkich mam, które kupią kurs Zacznij zarabiać na pisaniu, Agnieszka przygotowała rabat w wysokości 9 zł.

Cena pakietu standardowego wynosi 130 zł, pakiet Standard Plus ( z książką i e -bookiem) – 170 zł, a pakiet VIP ( z książką, e – bookiem i wsparciem Agnieszki) wynosi 288 zł.

Aby skorzystać z rabatu, przy składaniu zamówienia trzeba podać hasło mamopracuj (w polu „kod”). Kurs jest w sprzedaży do 20 marca, a pierwsza lekcja – 2 dni później, bo już 22 marca.

Zobacz jak wygląda taki kurs od środka

 

skupienska_baner

Agnieszka jest też autorką książki Zostań freelancerem. Praca zdalna od A do Z. Dowiedz się więcej>>>

Rozmawiała Joanna Gotfryd

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie