Czego szukasz

Jak wykorzystać swoją energię i zrobić coś dobrego?

Opieka na dzieckiem i brak pracy nie oznacza braku działania, to jasne jak słońce. Jest wiele akcji i konkursów, w których mamy mogą wykazać się swoimi umiejętnościami a przy okazji zrobić coś pożytecznego dla swoich dzieci i przyczynić się do ulepszenia miasta, wsi czy dzielnicy. Jak zacząć? Jak zdobyć pieniądze?

Zadbaj o swoją okolicę - jak to zrobić?

Zmiana perspektywy

Zostając mamą mamy szansę spojrzeć na świat z innej perspektywy. Między wieloma pozytywami, napotykamy sporo uciążliwych sytuacji, bo okazuje się, że chodniki są dziurawe i nieprzejezdne dla wózków, krawężniki za wysokie dla małych rowerków, że w okolicy brakuje placów zabaw… Zapewne każda mama spotyka się z problemami tej natury, możemy przejść obok tego obojętnie lub spróbować to zmienić.

Zaczynamy od pomysłu!

Wszystko zaczyna się od pomysłu! Następnie trzeba znaleźć pieniądze. Mało kto z nas dysponuje wolnymi pięćdziesięcioma tysiącami złotych aby sfinansować budowę placu zabaw. Są jednak organizacje, które chętnie dadzą nam środki na szczytny cel.

Przeczytaj także: Kryzys macierzyństwa – czy mama powinna pracować?

Jak zdobyć pieniądze?

Po pierwsze możemy napisać projekt na Budżet Obywatelski. Do rozdzielenia jest kilka milionów złotych, ale można wnioskować także o mniejsze sumy. Każde miasto a nawet dzielnica przeprowadzają osobne nabory wniosków. Następnie odbywa się głosowanie i realizacja zwycięskich projektów.

Czym jest i jak włączyć się w tworzenie budżetów obywatelskich można poczytać na stronach: www.maszglos.pl oraz www.myobywatele.org

Podobne działanie przeprowadza Aviva w ramach akcji: „To dla mnie ważne”. Szczegóły możemy poznać na stronie www.todlamniewazne.pl. Zasada zgłaszania wniosków jest o wiele prostsza, jednak środki znacznie mniejsze. Niemniej jednak jest to kolejna szansa na stworzenie czegoś nowego w naszej okolicy z myślą o dzieciach. W tym konkursie wygrywają 3 projekty, które zdobędą największą ilość głosów.

„Podwórko Nivea” przeznacza środki na stworzenie placów zabaw w aż 40. lokalizacjach. Zgłaszanie wniosków odbywa się drogą internetową i trwa od lutego do marca. Następnie w kwietniu i maju możemy głosować na konkursowe projekty a zwycięskie pomysły będą realizowane latem.

Każda mama może wysłać wniosek i spróbować zmienić swoją okolicę. Takie działania sprzyjają także integracji a w trakcie realizacji ww. projektów można poznać mnóstwo wspaniałych ludzi, również z dziećmi. A urlop macierzyński może okazać się najbardziej pracowitym okresem naszego życia.

Coraz modniejsze stają się także akcje crowdfundingowe, polegające na społecznościowym finansowaniu projektów. Więcej o crowdfundingu można znaleźć na portalu www.crowdfunding.pl.

Co jeszcze?

A może znasz inne ciekawe źródła finansowania? A może chcesz się pochwalić swoim projektem? Pisz do nas, komentuj, niech będzie o Twoim pomyśle jak najgłośniej!

Mamo do dzieła!

Przeczytaj także: Tajemnicza mama z pomysłem na pracę

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie