Czego szukasz

E-booki dla aktywnych Mam – cz.2 mama na elastycznym rynku pracy

Drugi e-book dla naszych Czytelniczek. Młoda mama na elastycznym rynku pracy. Co to znaczy „elastyczny rynek pracy”? Dzięki ćwiczeniom zamieszczonym w e-booku odpowiesz sobie na pytania: Jak funkcjonuję w życiu zawodowym i prywatnym? Jaki jest mój stosunek do zmian? Co mnie motywuje do działania?

Mama na elastycznym rynku pracy

Młoda mama na elastycznym rynku pracy

Sprawdź swoje możliwości!

Jedną z cech współczesnego rynku pracy jest elastyczność, która przejawia się w wielu jego wymiarach, na przykład mówimy o elastycznym zatrudnieniu. Oznacza to, że przedsiębiorstwa dopasowują strukturę zatrudnienia do aktualnej koniunktury na rynku, czyli możliwości zbytu produkowanych towarów i usług. Pracodawcy mogą zatrudniać pracowników stosując formy elastyczne, zawierając kontrakty menadżerskie, umowy o dzieło, umowy zlecenia, umowy telepracy, outsourcing (polega na przekazaniu poza firmę macierzystą określonych zadań lub funkcji). Pojęcie elastyczności może się odnosić do różnych aspektów regulacji czasu pracy. Wyróżnić możemy między innymi pracę w niepełnym wymiarze, pracę ponadwymiarową i pracę w dni wolne. Niektórzy pracodawcy zawierają umowę z pracownikiem na czas wykonania określonej pracy albo stosują zadaniowy system pracy.

W e-booku znajdziesz testy i ćwiczenia, które pomogą określić Twój potencjał w zakresie świadczenia pracy w oparciu o formy elastyczne. Rozwiązanie poszczególnych zadań ułatwi Ci odpowiedź na pytania: Jak funkcjonuję w życiu zawodowym i prywatnym? Jaki jest mój stosunek do zmian? Co mnie motywuje do działania? Jak komunikuję się z innymi ludźmi?

[07] Podcast: Rynek pracy w trakcie i po pandemii. Możliwe scenariusze, szanse i ryzyka

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie