Czego szukasz

E-booki dla aktywnych Mam – cz.1 poszukiwanie pracy

Tą publikacją rozpoczynamy współpracę z firmą Petra Consulting i udostępniamy Wam e-booki dla aktywnych mam. Wierzymy, że będą przydatne podczas szukania pracy, albo planowania własnej firmy. Sprawdźcie koniecznie!

 • admin - 31/01/2013

Początki

W 2009 roku, będąc mamą 2-letniego chłopca i kobietą aktywną zawodowo obserwowałam otaczający rynek pracy, niekorzystny zwłaszcza dla kobiet powracających po przerwie związanej z urodzeniem/wychowaniem dziecka.

Podzieliłam się tymi spostrzeżeniami z moją koleżanką, Mariolą Kruszyńską, Prezeską Fundacji Edukacji Europejskiej, również młodą mamą. Postanowiłyśmy coś z tym zrobić, podjąć walkę ze stereotypami i stworzyć możliwości rozwoju zawodowego kobiet z tej grupy.

Unijne wsparcie

W tym okresie dużo szumu medialnego było wokół projektów unijnych. Poszukałyśmy zatem źródła finansowania pomysłu. Pomysł od początku był mój, koleżanka z Fundacji Edukacji Europejskiej użyczyła „doświadczenia” fundacyjnego aby wygrać projekt. Była w podobnej sytuacji, tak więc „zgrały” się nasze potrzeby, a pomysł był jednym z lepszych w naszym regionie – co zostało docenione m.in. poprzez nominację do konkursu „Aktywność Kobiet na Dolnym Śląsku 2011”.

Projekt pisany był przeze mnie i moją firmę Petra Consulting. Realizowany w Partnerstwie z Fundacją Edukacji Europejskiej, która była liderem (z uwagi na większe doświadczenia projektowe). Dawno temu razem z Mariolą pracowałam w jednej firmie – od tamtej pory się znamy i szanujemy i realizujemy razem kilka projektów. Generalnie ten projekt jest dowodem na to, że firma też może działać dla szeroko pojętej idei…

Projekt i portal

Jednym z przedsięwzięć rozpoczętych w grudniu 2008 roku, jest portal promocyjno – informacyjny www.pracujacemamy.pl pozwalający zapoznać się z tematyką Elastycznych Form Zatrudnienia (EFZ), dający możliwość znalezienia w jednym miejscu ofert pracy, szkoleniowych, porad oraz potencjalnych możliwości zawodowych. Promuje też kobiety przedsiębiorcze, odważne, nietuzinkowe. W ramach projektu zostało przeprowadzonych 12 konferencji w miastach dolnośląskich, gdzie można było bezpośrednio spotkać się na naszymi doradcami i ekspertami. Projekt trwał do grudnia 2009 roku.

Oryginalność projektu polegała na utworzeniu jednego miejsca komunikacji internetowej w zakresie rozwoju zawodowego kobiet. Ten portal daje właśnie taką możliwość kobietom szukającym rozwiązań zawodowych bez konieczności „przechodzenia” po kolejnych stronach. Oferuje również wiedzę m.in. z zakresu prawa pracy, pomoc poprzez wsparcie doradców, ekspertów (prawnik, psycholog, doradca zawodowy), również informacje na temat rynku pracy, możliwość promowania kobiet zaangażowanych i odważnych. W chwili obecnej portal utrzymywany jest ze środków własnych partnerów, jednakże dalej służy kobietom, jak również pracodawcom chcącym uzyskać informacje o EFZ, innych formach zatrudnienia, bardziej elastycznym traktowaniu czasu pracy.

E-booki

Jednym z jego elementów było stworzenie profesjonalnych e-booków – pigułek wiedzy o możliwościach jakie daje nam rynek pracy.

Tymi właśnie pozycjami chciałabym podzielić się z Wami!

Pierwszą pozycją jaką mogę Wam zarekomendować będzie…

Szukasz pracy? Aktywność to podstawa!

Poszukiwanie pracy jest ciężką pracą. Wymaga ona dużego zaangażowania, konsekwencji w działaniu i cierpliwości. Często musimy ponosić również wydatki (np. na gazety, telefony, wysyłanie aplikacji, dojazdy na rozmowy kwalifikacyjne). Aby aktywnie poszukiwać pracy musimy zapoznać się z formami poszukiwania pracy, rozpoznać rynek pracy, przygotować dokumenty aplikacyjne, oraz wybrać właściwą metodę poszukiwania pracy.

Szukanie pracy jest zajęciem pełnoetatowym, które powinniśmy traktować odpowiedzialnie. Tylko aktywność w tym obszarze zostanie nagrodzona!!

Twoje poszukiwania pracy nie przynoszą skutku? W dzisiejszych czasach zdobycie pracy nie jest rzeczą łatwą. Ważne jest, byś potrafiła skutecznie zareklamować siebie jako godną uwagi kandydatkę na dane stanowisko. Musisz umieć „sprzedać” swoje zdolności, umiejętności i doświadczenie, w e-booku znajdziesz kilka wskazówek, które naprowadzą cię na właściwą drogę.

Aby pobrać bezpłatnie e-booka należy kliknąć na poniższy załącznik, podać swój adres mailowy i czytać, czytać, czytać…

Kolejne e-booki już wkrótce będą dostępne na portalu Mamo Pracuj

Dla Czytelników i Czytelniczek Newslettera e-booki dostępne będą znacznie szybciej!

Informacja na temat prenumeraty Newslettera portalu Mamo Pracuj >>>

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
admin
Podyskutuj

[03] Co powinnaś wiedzieć o social mediach zanim zaczniesz szukać pracy?

Jak wygląda szukanie pracy przez social media? Pamiętaj, że media społecznościowe mogą być Twoim prawdziwym sprzymierzeńcem w tym procesie. Sprawdź jak je wykorzystać i czego absolutnie nie powinnaś robić, by sobie nie zaszkodzić. Posłuchaj 3 odcinka naszego podcastu!
 • Podcast Mamo Pracuj - 12/11/2019
kobieta siedząca na łóżku z laptopem na kolanach

[03] Co powinnaś wiedzieć o social mediach zanim zaczniesz szukać pracy?

 
 
00:00 / 16:06
 
1X

Co powinnaś wiedzieć o social mediach zanim zaczniesz szukać pracy?

Zapraszamy na trzeci odcinek naszego podcastu. Dzisiaj opowiemy o roli social mediów przy szukaniu pracy.

Pierwszy odcinek podcastu – Jak opisać w CV przerwę związaną z opieką nad dziećmi? – posłuchaj!

Social media – Twój sprzymierzeniec czy przeciwnik podczas szukania pracy?

Mówiąc o roli social mediów przy szukaniu pracy, nie mamy na myśli tylko LinkedIn czy Golden Line – serwisów z założenia zawodowych. Ważną rolę mogą odegrać również Twitter, Instagram czy Facebook.

Dzisiaj pracy szuka się przez internet – to jest wspaniałe źródło dotarcia do ciekawych ofert pracy.

1. W social mediach znajdziesz oferty pracy

Oferty pracy znajdziesz nie tylko na LinkedIn czy na Golden Line, ale także na Facebooku. Dzięki specjalnej funkcji Facebook Jobs możesz zapisać się na powiadomienia o interesujących Cię ofertach – dostaniesz je na maila lub przez Messengera.

Aplikując na taką ofertę – aplikujesz swoim profilem, a nie wysyłasz CV (przynajmniej na początku), potraktuj więc ten profil bardziej zawodowo.

Obserwuj posty osób prywatnych czy profile firm z branży, które Cię interesują. Dołącz do grup tematycznych – tam też pojawiają się ciekawe oferty pracy.

2. Wykorzystaj kontakty i znajomości z social mediów do szukania pracy

Obserwuj znajomych, pytaj ich o firmy i branże, które Cię interesują. Możesz napisać wprost, że szukasz pracy. Pamiętaj, że osoby z Twojej sieci kontaktów mają dostęp do zupełnie innych informacji i ofert pracy niż Ty.

Niech te osoby będą Twoimi sprzymierzeńcami podczas szukania pracy.

Na LinkediIn jest specjalna rubryka, gdzie możesz zaznaczyć, że szukasz nowych możliwości rozwoju zawodowego – dzięki temu rekruterzy szybciej Cię znajdą. A taki komunikat możesz skierować do wszystkich, oprócz Twojego obecnego pracodawcy.

3. Ucz się i bądź na bieżąco – korzystaj z wiedzy dostępnej w social mediach

Zdobywaj wiedzę z dziedziny, która Cię interesuje. Dołącz do grup tematycznych, branżowych na Facebooku czy LinkedIn. To świetna okazja by odświeżyć sobie niektóre informacje (np. jeśli wracasz do pracy po przerwie), lub zdobyć całkiem nową wiedzę, z branży, do której dopiero planujesz wejść.

W branżowych grupach dowiesz się o ciekawych spotkaniach, wystąpieniach i meetup’ach. Poznasz osoby, które działają w branży i które chętnie podzielą się swoją wiedzą i wsparciem. Zdobędziesz dostęp do wartościowych treści, artykułów czy oczywiście ofert pracy.

4. Niech social media będą Twoim sprzymierzeńcem

Zanim rekruter zadzwoni do Ciebie, dokładnie sprawdzi Twoje profile w social mediach. Także tych, które są uważane za prywatne – np. Facebooka. Nawet jeśli twój profil jest ustawiony jako prywatny – pamiętaj, że w sieci nic nie ginie i komentując, postując – zostawiasz po sobie ślad.

Rób to mądrze i pokaż się od pozytywnej strony. Niech Twój obraz w sieci wskazuje na sympatyczną, pomocną osobę, a nie na złośliwego hejtera, z którym nikt nie będzie chciał pracować.

Także Twoje prywatne zainteresowania – np. decoupage, gra na instrumencie czy miłość do gór – dużo o Tobie mówią i mogą mieć znaczenie przy zaproszeniu Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

5. Działaj świadomie i z pomysłem

Korzystaj z wiedzy dostępnej w social mediach, świadomie buduj swój wizerunek – to wszystko sprawi, że social media będą Twoim sprzymierzeńcem podczas szukania pracy.

Posłuchaj drugiego odcinka podcastu Jak przygotować dziecko na powrót mamy do pracy?

Dowiedz się więcej i przeczytaj

Czy social media mogą pomóc znaleźć pracę?

Jak skutecznie szukać pracy w sieci?

7 najczęstszych błędów, które możesz popełnić szukając pracy

Zapraszamy do wysłuchania 4 odcinka podcastu: Jak zbudować dobrą relację z rekruterem?

zdjęcie: Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Podcast Mamo Pracuj
Z podcastu Mamo Pracuj jeśli chcesz dowiesz się: jak szukać pracy po przerwie oraz jak przygotować siebie i rodzinę na Twój powrót do pracy. Podpowiemy Ci jak prowadzić firmę oraz jak pracować i nie zwariować.

Jak stworzyć najlepszy biznesplan? Bezpłatne spotkanie dla mam – zapisz się!

Myślisz o założeniu własnej działalności i zastanawiasz się od czego zacząć planowanie biznesu? Chcesz kompleksowo przygotować się do założenia własnej firmy? A może będziesz ubiegać się o środki na rozpoczęcie działalności? Wspaniale! Zapraszamy Cię na bezpłatne warsztaty dotyczące tworzenia biznesplanu.
 • Anna Łabno - Kucharska - 08/11/2019

Jesień jest idealnym czasem, żeby pomyśleć o własnej firmie. Tym bardziej, że właśnie wtedy obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Z tej okazji, już 20 listopada w Krakowie, chcemy Was zaprosić na bezpłatne warsztaty oraz indywidualne konsultacje, dotyczące tworzenia biznesplanu specjalnie dla przedsiębiorczych mam!

Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Spotkaj się z nami, a my opowiemy Ci o:

 • drogowskazach na drodze planowania własnego biznesu,
 • czym jest biznesplan, po co i jak się go tworzy oraz jakie ma znaczenie,
 • najważniejszych elementach biznesplanu, które przesądzają o powodzeniu biznesu,
 • środkach o jakie możesz ubiegać się na starcie prowadzenia działalności!

Damy Ci przestrzeń na zadawanie pytań. Podzielimy się z Tobą swoimi doświadczeniami.

Warsztaty poprowadzą eksperci i praktycy, z którymi współpracujemy od lat:

 • Dariusz Pierzak – finansista z wykształcenia, doświadczenia, zamiłowania i przekonania. Jako właściciel własnej firmy oraz wieloletni kontroler i dyrektor finansowy w dużych przedsiębiorstwach ma praktyczną wiedzę biznesową, i z pasją się nią dzieli.
 • Agnieszka Pierzak – od 2004 roku związana zawodowo z tematyką funduszy unijnych. Najpierw jako pracownik instytucji m.in. ZPORR i POKL, gdzie doskonaliła umiejętności z zakresu wdrażania i rozliczania środków unijnych.

Zespół Mamo Pracuj również tam będzie! 🙂

Poznaj szczegóły i zgłoś się już dziś!

Jesteśmy przekonane, że będzie to owocny czas!

Kiedy się widzimy?

 • 20 listopada 2019 r., w godzinach od 10:00 do 13:00

Gdzie?

 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
 • 31-124 Kraków, ul. Rajska 1, sala nr 247 (II piętro, prawe skrzydło)

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu wystarczy wypełnić formularz 🙂

Na spotkanie zapraszamy również z dziećmi.

W sali, gdzie będą odbywać się warsztaty będzie przygotowany mały kącik dla dzieci 🙂

Jeśli zapisałaś się, ale nie będziesz mogła przyjść z przyczyn losowych, prosimy poinformuj nas o tym. Dzięki temu inna mama będzie mogła skorzystać 🙂

Masz jakieś pytania?
Pisz do mnie: [email protected]

W końcu, kto pyta nie błądzi 😉

Zapraszamy!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Anna Łabno - Kucharska
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail