Czego szukasz

Dzień Matki – prezenty. Podpowiedzi dla dzieci!

Jako mamy musimy myśleć o wszystkim – w tym także o tym, jak pomóc dziecku w stworzeniu prezentu dla siebie samej. Jeśli nie masz żadnego pomysłu, skorzystaj z naszej gotowej listy z podpowiedziami. Oto upominki, które kochamy najbardziej – czyli te, w których przygotowanie trzeba włożyć ogrom serca. Podsuń je swojemu dziecku, a potem po prostu czekaj na efekty.

Dzień Matki prezenty

Podpowiedzi dla starszaków

Jeśli Twoje dziecko ma już 8, 9 czy więcej lat, z pewnością poradzi sobie z przygotowaniem następujących upominków:

  • Książeczka z bonami

Przed laty bardzo dużym zainteresowaniem wśród par cieszyły się własnoręcznie robione książeczki z bonami. Ofiarowywało się je partnerowi, a ten w odpowiednim momencie mógł wyrwać i okazać wybraną karteczkę – np. taką z napisem „Zwolnienie ze zmywania naczyń”.

W wersji „dla mamy” w książeczce mogłyby znaleźć się takie bony jak: „30 minut relaksu”, „czesanie włosów przez 10 minut”, „długi spacer” czy choćby „przywilej wybrania filmu familijnego”.

  • Piosenka

Każda, ale to każda mama na świecie wzrusza się, kiedy dziecko śpiewa piosenkę tylko dla niej. Powiedz starszakowi, że marzysz, aby sam znalazł piosenkę, która mówi o miłości, a potem ją Ci zaśpiewał. Z pewnością sobie poradzi!

  • Kwiaty

Jeśli Twoje dziecko nie ma pomysłu na prezent dla Ciebie, chwyć je za rączki i powiedz, że marzysz o pięknych kwiatach przyniesionych ze spaceru. To banalnie prosty do przygotowania, a jednocześnie zawsze wzruszający upominek.

  • Prezenty do schrupania

Dziewięciolatek czy dziesięciolatka śmiało już poradzą sobie z przygotowaniem prezentu w postaci domowych łakoci. Może być to owocowa sałatka, ciasteczka (jeśli pieczone, to oczywiście z pomocą dorosłego), a także suszone chipsy jabłkowe.

  • Domowy kosmetyk

Starsze dziecko doskonale poradzi sobie również z przygotowaniem domowego kosmetyku – np. peelingu z cukru, miodu i oleju kokosowego. Oczywiście dobrze byłoby, aby składniki potrzebne do przygotowania produkty zupełnie „przypadkiem” były już w domu 😉 .

Podpowiedzi dla maluszków (prezenty do przygotowania z osobą dorosłą)

Być może Twoja pociecha jest zbyt mała, żeby przygotować coś zupełnie samodzielnie. Nic nie szkodzi – wszak od czego są pomocni tatusiowie, babcie czy ciocie? Oto kilka prezentów, które z pomocą bliskiej osoby może przygotować nawet przedszkolak:

  • Wspólne zasadzenie drzewka

Jedna wizyta w sklepie ogrodniczym, kilka przygotowań w ogrodzie i już – można sadzić drzewko. Niezwykłe drzewko, które będzie pamiątką tego pięknego dnia.

  • Bilet do kina

Czy byłaś kiedyś w kinie zupełnie sama? Jeśli nie, to naprawdę musisz spróbować – to świetny relaks. Zasugeruj rodzinie, że z wielką chęcią udałabyś się na jakiś przyjemny seans. Z okazji ponownego otwarcia w kinach będzie mnóstwo premier, więc na pewno Twoi bliscy znajdą coś ciekawego.

  • Wizyta u masażysty

A gdyby tak na chwilę zapomnieć o wszystkich obowiązkach, rachunkach, zakupach, lekcjach dzieci, a przede wszystkim – o bólu kręgosłupa? Jeśli zależy Ci na czymś wyjątkowym, to zasugeruj rodzinie (albo powiedz wprost), że Twoim wymarzonym prezentem jest voucher na specjalistyczny, relaksujący masaż.

Pamiątka z Dnia Matki – nie prezent, a filmik

Poproś bliską Ci osobę, aby nagrywała Twoje małe dziecko w momencie, w którym będzie ono wręczało Ci prezent na Dzień Matki i czekało na Twoją reakcję. Po latach okaże się, że nie do upominków, a do takich filmików będziesz wracała najczęściej – to na nich widać największy prezent od Twojej pociechy, czyli ogromną miłość do Ciebie.

Zdjęcie: Pexels.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama, żona, psycholog i redaktor. Spełniona zawodowo dzięki miłości do pisania, szczęśliwa prywatnie dzięki mężowi i dwóm cudownym synom. W krótkim czasie "tylko dla siebie” czyta, szyje… albo znowu pisze.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie