Czego szukasz

Dobra kawa i uśmiech dziecka – mój pomysł na biznes w Tarnowie

Mamy nie siedzą z założonymi rękami, tylko działają. Jak nie mają dokąd wyjść na kawę z przyjaciółką i dziećmi to same takie miejsce otwierają. Nowym punktem na mapie Tarnowa jest Inka Cafe, kawiarnia założona oczywiście przez mamę pełną energii i zapału do pracy! Przeczytajcie inspirującą historię!

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 20/06/2013

Monika –  kobieta, matka, teraz właścicielka kawiarni przyjaznej mamom i dzieciakom… spełniona?

Tak, w stu procentach. Zawsze dążyłam do wyznaczonego przez siebie celu i teraz mi się udało. Cieszę się, że moja pasja stała się teraz również moją pracą. Zawsze pragnęłam pracować z dziećmi, dlatego też ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, aby między innymi móc poznawać świat dzieci ich oczami. 

Mieszkasz w Tarnowie – taki biznes to realizacja marzenia czy po prostu biznes. Czy w Tarnowie potrzeba takich miejsc?

Pomysł na kawiarenkę przyjazną dla mam z dziećmi zrodził się przede wszystkim z własnego doświadczenia. Samej, będąc mamą, brakowało mi miejsc w Tarnowie, do których mogłabym pójść z synkiem by spotkać się z przyjaciółką. Miejsc bezpiecznych i przystosowanych dla najmłodszych, gdzie bezstresowo mogłabym się napić kawy, zrelaksować, zagłębić w lekturę książki. Cieszę się, że wreszcie udało mi się spełnić swoje marzenie, czyli stworzyć miejsce, z którego korzystać może niejedna mama.  

Otworzenie biznesu w mniejszym mieście jest większym wyzwaniem niż w dużym? Jest trudniej czy łatwiej niż np. w Warszawie, albo Wrocławiu?

Otworzenie biznesu w jakimkolwiek mieście, czy miejscu, nie uważam za łatwe. Wiążę się to z wieloma różnymi formalnościami, wyzwaniami, czy wyrzeczeniami, ale uważam, że sukces zależy od nas samych, od ciężkiej pracy, od naszego nastawienia i podejścia. 

Praca, dom, firma, dziecko… skąd czas? Skąd pomoc?

Nie jest łatwe, by na co dzień pogodzić moje życie rodzinne z pracą zawodową, ale dobra organizacja dnia, pomoc najbliższych mi osób- rodziny, przyjaciół- to recepta na udany dzień. Przede wszystkim systematyczność, wiara w siebie, ogromna siła i ciągła chęć dążenia do celu, nie tylko zawodowego ale również rodzinnego, pomaga mi przezwyciężać i pokonywać każdą napotkaną poprzeczkę. Największą jednak motywacją jest mój 4-letni synek, który jest całym moim życiem i przy nim nauczyłam się perfekcyjnej organizacji, a to ona jest kluczem do tego, aby wszystko się udało.

Synek to inspiracja dla inicjatyw, które chcesz wdrożyć do kawiarni? To dzięki niemu rozpościerasz skrzydła?

Sądzę, że tak. Dzięki Niemu znów poczułam się dzieckiem, nauczyłam się cieszyć z każdej wspólnej spędzonej chwil, z zabaw i szaleństw. Wiele pomysłów, które realizuję w kawiarni, zrodziły się podczas naszych wspólnych zabaw, rozmów i zaobserwowanych przeze mnie jego potrzeb. 

Czy taka kobieta, taka mama czegoś się boi?

Nie można powiedzieć, że czegoś się boję, na pewno nie wyzwań, napotkanych trudności ani ciężkiej pracy. Jedynie czego się obawiam, zapewne jak każda mama, to o losy mojego dziecka i jego przyszłość. 

Bardziej mama czy bardziej businesswoman?

Zdecydowanie mama. Ta życiowa rola daje mi najwięcej, szczęścia, uśmiechu, poczucia własnej wartości i sprawia, że wszystko wokół staje się piękniejsze. Radość jaką daje mi macierzyństwo, przekłada się także, na moje całkowite oddanie się pracy, a co za tym idzie – w osiąganiu sukcesów zawodowych. 

A za 10 lat…

Nadal będę realizować swoje marzenia i swoje pasje. Mam ich jeszcze kilka w zanadrzu, ale ich nie zdradzę dopóki ich nie zrealizuję….

Postaw inne mamy na nogi – jakbyś zmotywowała, zapewniła, że się da!?

Przede wszystkim, by cieszyły się pełnią życia, i z niego korzystały. Bycie mamą to coś najpiękniejszego, co nam kobietom mogło się przytrafić, dlatego sądzę, że to nasze dzieci powinny być największym motywatorem dla nas samych. Nie bójmy się realizować marzeń, dokształcać się i spotykać z innymi mamami, które już osiągnęły sukces zawodowy.  My kobiety możemy naprawdę wiele, wystarczy chcieć, próbować i się nie poddawać. 

Dziękuję za rozmowę i zapraszamy wszystkie mamy z Tarnowa i okolic do kawiarni Inka Cafe

Która mieści się w Tarnowie, przy ul. Wojska Polskiego 10a

Inka Cafe na FB

Rozmawiała Georgina Gryboś

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Jak założyć internetowy sklep odzieżowy?

Chcesz założyć sklep internetowy, ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać? W tym artykule dowiesz się jak wygląda proces powstawania sklepu z odzieżą.
  • Dominika Kamińska - 21/05/2020

Od czegoś trzeba zacząć

Wszystko zaczyna się od pomysłu w głowie, ale to nie wystarczy. Na początek warto zbadać rynek i sprawdzić czego jest zdecydowanie za dużo, a czego brakuje. Mała konkurencja oznacza większą swobodę między innymi w cenach produktów, ale jak szybko zauważycie nie tylko finansowo jest to pomocne. Należy dokładnie wszystko rozplanować zaczynając od tego jakie ubrania i dla kogo będziemy sprzedawać.

Wielu początkujących przedsiębiorców popełnia duży błąd zakładając sklep internetowy, w którym znajduje się wiele niepasujących do siebie produktów, np. eleganckie krawaty, damskie stroje sportowe i ubranka dla niemowląt. Jest to kolosalny błąd, ważne jest to, aby firma od początku miała swoją grupę docelową oraz marki w zbliżonym stylu, to właśnie takie sklepy zyskują w oczach klientów. A skoro wiemy dla kogo chcemy sprzedać, to wiemy też jak zaprojektować stronę i jaką nazwę sklepu wybrać, tak aby zwrócić uwagę konsumentów.

Rozpoczynamy realizację planu

Jeśli mamy plan, to należy zacząć go realizować, czeka nas wybór pomiędzy gotowymi platformami, a zatrudnieniem dobrego programisty. Pierwsza opcja wymaga od nas co najmniej kilku godzin poświęconych na znalezienie witryny odpowiadającej naszym oczekiwaniom, a następnie skorzystania z gotowych szablonów robiąc estetyczny i łatwy w obsłudze sklep internetowy. Oczywiście nie jest to opcja darmowa, poza tym wymaga naszego własnego czasu oraz dużo kreatywnego wkładu, minusem jest także ograniczona personalizacja strony. Jeśli skorzystamy z drugiej opcji, czyli programisty, koszt będzie zdecydowanie wyższy, ale w zamian dostajemy równie dobrze działającą, unikatową stronę. Nie zapominajcie o dostosowaniu witryny do urządzeń mobilnych, brak tej wersji strony może łatwo odstraszyć potencjalnego klienta.

Ważnym aspektem jest automatyzacja procesów, na które marnują czas pracownicy, niestety niewiele stron to oferuje, a taka usługa od programisty jest nieopłacalna, warto więc stworzyć naszą stronę internetową z użyciem CStore.pl, jest to zaufana i godna uwagi platforma sprzedażowa.

Promocja sklepu

Tak samo jak nazwa ważne jest logo naszej firmy, częstym błędem jest brak zaufania do grafika, zapominamy, że mają oni ogromne doświadczenie i wiedzą co robią. Należy utworzyć też firmowego maila, numer telefonu oraz konta na portalach społecznościowych, to właśnie stąd można zdobyć wielu klientów.

Nie zapomnijcie o pozycjonowaniu strony, jest to dobra inwestycja. Sklepów jest mnóstwo, a my chcemy aby po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę być na pierwszej stronie. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania specjalistycznej firmie, można też robić to samemu, aczkolwiek wyniki są znacznie gorsze. Po otwarciu sklepu warto podjąć współpracę z blogerami, taka forma reklamy jest coraz bardziej popularna i przede wszystkim skuteczna.

Zakup asortymentu i magazynowanie bywa trudnym etapem każdego młodego właściciela sklepu internetowego. Jeśli w naszym domu znajdzie się wystarczająco duże pomieszczenia nadające się na magazyn, to warto spróbować na początku tam. Obetnie to chociaż część kosztów związanych z rozpoczęciem biznesu. Jeśli musimy wynająć lokal, to pamiętajcie o odpowiednich warunkach, nikt nie chce dostać przesyłki z odzieżą śmierdzącą wilgocią.

Gdy nasz sklep internetowy zacznie dobrze prosperować koniecznie skontaktujcie się z firmą kurierską, dla sklepów internetowych zawsze mają korzystniejszą ofertę wraz z kurierem, który codziennie zawita do drzwi magazynu po odbiór paczek do wysyłki.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Kamińska

Nie będzie już lepszej okazji, żeby zacząć działać dla siebie – Mamy kupują u Mam

"Koronawirus zamknął nas wszystkich w domach, a więc to jest ten czas, kiedy możemy posłuchać samych siebie, własnych myśli i własnego ciała. Nie będzie już lepszej okazji, żeby zacząć działać dla siebie". O swojej firmie i dość zabawnych jej początkach opowiada Sylwia Wacławek, która zgłosiła się do naszej akcji #MamyKupująUMam.
  • Listy do Redakcji - 21/05/2020
Sylwia Wacławek

Sylwia Wacławek zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Szeroko się uśmiechnęłam widząc Waszą nową akcję Mamy kupują u Mam i wspominając jednocześnie zeszłoroczną – Stań na własnych nogach – moje pościele znalazły się w 50-tce laureatów. Pomyślałam, że i tym razem skorzystam z dobrodziejstw, które proponujecie… albo po prostu opowiem Wam swoją historię (jak dla mnie nawet trochę zabawną)

Trochę wtedy było zamieszania artykułem o mojej firmie. 😉 Najpierw czekał w kolejce na publikacje, później wkradła się błędna informacja, że produkuję naturalne kosmetyki. 🙂

Przeczytaj także: Szyję lniane pościele dla dzieci

Ha… i w momencie kiedy skończyłam czytać całość, naszła mnie pewna myśl. W sumie to dlaczego miałabym nie sprzedawać naturalnych kosmetyków? Przecież jest to bliska memu sercu idea – świetnie wpisująca w otaczanie się naturą i szycie lnianej pościeli – biodegradowalnej i niebielonej chemicznie.

Oto natura

I tak od Oto Len z konkursu, powstał sklep Oto Natura, który w swojej ofercie ma sporo naturalnych kosmetyków, środków czystości, akcesoriów itp.

Jednak, jak to często bywa, każdy kto kocha naturę i środowisko, zakochuje się również w jodze. 🙂 To jakaś dziwna zależność, ale niezwykle często spotykana. 🙂 Oczywiście też się zakochałam!

Tak więc, do mojej naturalnej oferty dołączyły również wałki do jogi i poduszki do medytacji wypełnione ekologiczną łuską gryki.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Godzina zero

Oficjalnie sklep wystartował niedawno, bo sporo czasu zajęło mi znalezienie odpowiedniego dostawcy materiałów, tworzenie grafik, opisów i wszystkich formalności, które są niezbędne do prowadzenia sklepu internetowego.

Wybiła godzina zero, a ja zamiast z entuzjazmem otwierać sklep, słyszę w wiadomościach, że pandemia koronawirusa sponiewiera cały świat. Przez moment żałowałam swoich naiwnych decyzji i wyobrażeń o własnym biznesie. Byłam na siebie zła, że nie potrafię poskromić swoich marzeń i pcham się tam, gdzie widocznie nie ma dla mnie miejsca.

No nic, jednak należę do osób, które umieją skakać, więc wszystkie „kłody” pod nogami nie są mi straszne – pomyślałam. I oczywiście…

Sposób na kwarantannę

Pierwsze zamówienie jakie znalazło się w koszyku to był wałek do jogi. Drugie – poduszka do medytacji. O zgrozo, jakie było moje zdziwienie. A przecież ta kategoria miała być tylko dodatkiem w moim sklepie.

I w końcu do mnie dotarło. Koronawirus zamknął nas wszystkich w domach, a więc to jest ten czas, kiedy możemy posłuchać samych siebie, własnych myśli i własnego ciała. Nie będzie już lepszej okazji, żeby zacząć działać dla siebie.

Przecież przeważnie po prostu brakuje nam odpowiedniej motywacji, ale tym razem nikt nie szukał wymówek. Ba, wszyscy szukali sposobu na domową kwarantannę.

Naturalnie, maty poszły w ruch w nie jednym domu, a wraz z nimi w sporej części w/w wałki do jogi i poduszki do medytacji.

Przeczytaj także: Tworzymy rękodzieło użytkowe w stempelkach – Mamy kupują u Mam

Mimo moich wielu obaw, działamy

A sklep okazał się strzałem w dziesiątkę. Oprócz tego, że sprawnie działa, mam ogromną satysfakcję z tego, że mogę realnie pomóc wszystkim tym, którzy zostali w domu. Wszystkim tym, których ten czas przytłacza, wszystkim którzy już dawno próbowali zrobić coś dla siebie, ale ciągle to odkładali.

Dzięki temu, że sprawnie realizujemy swoje wysyłki, nasi klienci, którzy dziś chcieli zacząć ćwiczyć jogę, następnego dnia mieli niezbędny sprzęt u siebie.

Co więcej, odezwało się do nas mnóstwo szkół jogi, które z wiadomych przyczyn nie mogą prowadzić fizycznie zajęć w swoich siedzibach – to one wpadły na świetny pomysł i zaczęły zamawiać od nas wałki do jogi dla swoich uczniów. Dzięki temu, oni prowadzą zajęcia online, a my zaopatrzamy wszystkich potrzebujących, tak by mogli praktykować jogę w domu.

Ten czas pomimo, że dla wszystkich ciężki, a pewnie też niezrozumiały, spowodował, że sklep www.otonatura.com.pl funkcjonuje lepiej niż się spodziewałam. Dostajemy masę wiadomości e-mail z podziękowaniem za tak szybką realizacje zamówień. Ogromne szczęście daje mi również to, że moi klienci naprawdę są zadowoleni z ich jakości i wykonania. To ma dla mnie ogromne znaczenie.

Chciałabym, aby wszystkie mamy, które pragną zacząć praktykować jogę mogły zrobić to już teraz. Na hasło: mamopracuj uzyskają 5% rabat w naszym sklepie.

Przeczytaj także: Mamy kupują u Mam – wspieramy Wasze biznesy. Dołącz do akcji!

Zdjęcia: prywatne archiwum Sylwii

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Listy do Redakcji

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail