Czego szukasz

Dobra kawa i uśmiech dziecka – mój pomysł na biznes w Tarnowie

Mamy nie siedzą z założonymi rękami, tylko działają. Jak nie mają dokąd wyjść na kawę z przyjaciółką i dziećmi to same takie miejsce otwierają. Nowym punktem na mapie Tarnowa jest Inka Cafe, kawiarnia założona oczywiście przez mamę pełną energii i zapału do pracy! Przeczytajcie inspirującą historię!

  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 20/06/2013

Monika –  kobieta, matka, teraz właścicielka kawiarni przyjaznej mamom i dzieciakom… spełniona?

Tak, w stu procentach. Zawsze dążyłam do wyznaczonego przez siebie celu i teraz mi się udało. Cieszę się, że moja pasja stała się teraz również moją pracą. Zawsze pragnęłam pracować z dziećmi, dlatego też ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, aby między innymi móc poznawać świat dzieci ich oczami. 

Mieszkasz w Tarnowie – taki biznes to realizacja marzenia czy po prostu biznes. Czy w Tarnowie potrzeba takich miejsc?

Pomysł na kawiarenkę przyjazną dla mam z dziećmi zrodził się przede wszystkim z własnego doświadczenia. Samej, będąc mamą, brakowało mi miejsc w Tarnowie, do których mogłabym pójść z synkiem by spotkać się z przyjaciółką. Miejsc bezpiecznych i przystosowanych dla najmłodszych, gdzie bezstresowo mogłabym się napić kawy, zrelaksować, zagłębić w lekturę książki. Cieszę się, że wreszcie udało mi się spełnić swoje marzenie, czyli stworzyć miejsce, z którego korzystać może niejedna mama.  

Otworzenie biznesu w mniejszym mieście jest większym wyzwaniem niż w dużym? Jest trudniej czy łatwiej niż np. w Warszawie, albo Wrocławiu?

Otworzenie biznesu w jakimkolwiek mieście, czy miejscu, nie uważam za łatwe. Wiążę się to z wieloma różnymi formalnościami, wyzwaniami, czy wyrzeczeniami, ale uważam, że sukces zależy od nas samych, od ciężkiej pracy, od naszego nastawienia i podejścia. 

Praca, dom, firma, dziecko… skąd czas? Skąd pomoc?

Nie jest łatwe, by na co dzień pogodzić moje życie rodzinne z pracą zawodową, ale dobra organizacja dnia, pomoc najbliższych mi osób- rodziny, przyjaciół- to recepta na udany dzień. Przede wszystkim systematyczność, wiara w siebie, ogromna siła i ciągła chęć dążenia do celu, nie tylko zawodowego ale również rodzinnego, pomaga mi przezwyciężać i pokonywać każdą napotkaną poprzeczkę. Największą jednak motywacją jest mój 4-letni synek, który jest całym moim życiem i przy nim nauczyłam się perfekcyjnej organizacji, a to ona jest kluczem do tego, aby wszystko się udało.

Synek to inspiracja dla inicjatyw, które chcesz wdrożyć do kawiarni? To dzięki niemu rozpościerasz skrzydła?

Sądzę, że tak. Dzięki Niemu znów poczułam się dzieckiem, nauczyłam się cieszyć z każdej wspólnej spędzonej chwil, z zabaw i szaleństw. Wiele pomysłów, które realizuję w kawiarni, zrodziły się podczas naszych wspólnych zabaw, rozmów i zaobserwowanych przeze mnie jego potrzeb. 

Czy taka kobieta, taka mama czegoś się boi?

Nie można powiedzieć, że czegoś się boję, na pewno nie wyzwań, napotkanych trudności ani ciężkiej pracy. Jedynie czego się obawiam, zapewne jak każda mama, to o losy mojego dziecka i jego przyszłość. 

Bardziej mama czy bardziej businesswoman?

Zdecydowanie mama. Ta życiowa rola daje mi najwięcej, szczęścia, uśmiechu, poczucia własnej wartości i sprawia, że wszystko wokół staje się piękniejsze. Radość jaką daje mi macierzyństwo, przekłada się także, na moje całkowite oddanie się pracy, a co za tym idzie – w osiąganiu sukcesów zawodowych. 

A za 10 lat…

Nadal będę realizować swoje marzenia i swoje pasje. Mam ich jeszcze kilka w zanadrzu, ale ich nie zdradzę dopóki ich nie zrealizuję….

Postaw inne mamy na nogi – jakbyś zmotywowała, zapewniła, że się da!?

Przede wszystkim, by cieszyły się pełnią życia, i z niego korzystały. Bycie mamą to coś najpiękniejszego, co nam kobietom mogło się przytrafić, dlatego sądzę, że to nasze dzieci powinny być największym motywatorem dla nas samych. Nie bójmy się realizować marzeń, dokształcać się i spotykać z innymi mamami, które już osiągnęły sukces zawodowy.  My kobiety możemy naprawdę wiele, wystarczy chcieć, próbować i się nie poddawać. 

Dziękuję za rozmowę i zapraszamy wszystkie mamy z Tarnowa i okolic do kawiarni Inka Cafe

Która mieści się w Tarnowie, przy ul. Wojska Polskiego 10a

Inka Cafe na FB

Rozmawiała Georgina Gryboś

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj

Prowadzę firmę odzieżową – historia Natalii

- To, że zostałam wyróżniona w konkursie "Stań na własnych nogach" niesamowicie podbudowało moją pewność siebie, wiarę w to co robię - mówi Natalia, mama, założycielka firmy odzieżowej, finalistka konkursu Stań na własnych nogach. Przeczytaj jej wyjątkową historię!
  • Joanna Gotfryd - 30/10/2019
Natalia Hulbój, właścicielka firmy Go For Colors z synkiem

Konkurs „Stań na własnych nogach”

W czerwcu 2019 organizowałyśmy wspólnie z Rossmann Polska konkurs, Stań na własnych nogach, do którego zaprosiliśmy wszystkie przedsiębiorcze kobiety. Pula nagród w tym konkursie wynosiła aż 60 tysięcy złotych!

Wkrótce przedstawimy Wam kolejne historie przedsiębiorczych mam, które zgłosiły się do konkursu. Jedną już mogłyście poznać:

Kosmetyki naturalne bez ulepszania – pomysł na biznes Dominiki

W finale konkursu znalazło się aż 50 fantastycznych prac i projektów. Oto jedna z nich. Przeczytajcie historię Natalii, która tworzy wyjątkowe ubrania Go for Colors.

Natalia, jaki jest Twój pomysł na biznes i od czego wszystko się zaczęło?

Od ponad roku prowadzę firmę Go for Colors z nietuzinkową, kolorową odzieżą damską i dziecięcą. Szycie „zagościło” w moim życiu dość późno, jednak odkąd pamiętam zawsze lubiłam tworzyć coś własnoręcznie, uwielbiałam wszystkie serie DIY 🙂

Kiedy dowiedziałam się, że zostanę mamą, postanowiłam, że swojemu synkowi uszyję piękną, kolorową wyprawkę. Niestety los okazał się okrutny. Otrzymaliśmy diagnozę, że nasz synek ma bardzo ciężką wadę serca. Badania, kontrole, przygotowywanie się na to co może być, niepewność, ale też wielka nadzieja. Jaś urodził się w dobrym stanie, przeszedł dwie operacje. Drugiej nie przeżył…

Zmarł w wieku 9 miesięcy. Był to ogromny cios, dla mnie, mojego męża, całej naszej rodziny. Jest to tragedia, którą nadal przeżywamy, ale nauczyliśmy się z tym bólem jakoś żyć.

Po śmierci Jasia nie widziałam sensu w niczym, nie mogłam się pozbierać. Ciężko planować i mówić o jakichkolwiek marzeniach, po takiej tragedii. Ciężko funkcjonować.

Natalia Hulbój

Pewnego dnia mój mąż sprezentował mi maszynę do szycia. Zaczęłam się uczyć szyć, były to proste rzeczy, musiałam po prostu zająć czymś głowę i ręce. Po jakimś czasie postanowiłam, że zapiszę się na kurs kroju i szycia. Aby wyjść z domu. Po prostu. Mieć jakiś powód, by wyjść do ludzi. W międzyczasie podjęłam nową pracę.

Tak mijały dni, tygodnie, miesiące. Aż urodził się mój kochany drugi synek Szymuś. Moje Słońce, moja Inspiracja. Szyłam dla niego malutkie ciuszki, akcesoria. Po jakimś czasie zaczęłam robić zdjęcia tych rzeczy, wstawiać na swój fb profil. Pojawiły się pozytywne komentarze, zapytania o cenę. Zaczęłam interesować się dotacją z UP: jakie są kryteria, ile można uzyskać dofinansowania itp.

Złożyłam wniosek i dostałam pieniądze na rozpoczęcie działalności.
Poszłam jak to się mówi „na żywioł” 🙂 stwierdziłam, że teraz albo nigdy. To moja historia w dość dużym skrócie. Jestem dopiero na początku swej drogi, wiele jeszcze przede mną.

Co dał Ci udział w konkursie „Stań na własnych nogach”? Co zmienił w Twoim życiu?

To, że zostałam wyróżniona w konkursie „Stań na własnych nogach”, niesamowicie podbudowało moją pewność siebie, wiarę w to co robię. Spośród tylu zgłoszeń moje prace zostały dostrzeżone. Był to dla mnie dość duży szok. Otrzymałam też wiele wsparcia od bliskich i obcych ludzi. Pozytywne komentarze, kciuki i oczywiście … głosy.

Jak planujesz wykorzystać to doświadczenie w przyszłości? Jakie kolejne kroki planujesz zrobić?

Pomimo tego, że nie udało się zdobyć nagrody, to właśnie wsparcie od innych osób bardzo mnie podbudowało. Teraz mam w planach przede wszystkim udział w pierwszych w moim życiu targach dziecięcych. Bardzo się stresuję całym tym przedsięwzięciem, ale mam nadzieję, że będzie dobrze 🙂

Oczywiście planuję dalszy rozwój, pozyskiwanie nowych klientów, wprowadzanie nowych produktów. Marzy mi się sklep stacjonarny lub partner biznesowy, który moje produkty będzie chciał sprzedawać w swoim sklepie 🙂

Natalia Hulbój

Co powiedziałabyś mamom, kobietom, które planują założyć własną firmę?

Że będą chwile radości, ale też smutku, strachu i rozgoryczenia. Nie będę owijać w bawełnę, że własna firma to bułka z masłem. Tak nie jest. Jest ciężko, ale warto. Tak myślę. Według mnie trzeba mieć wsparcie bliskich. Nie ukrywam, że ja takie wsparcie mam. W mężu. W rodzinie. Naprawdę jest to nieocenione. Będę to zawsze podkreślać. I bardzo, bardzo z tego miejsca dziękuję im za wszystko.

Drogie Mamy – pomimo problemów, jakie na pewno się pojawią, myślę, że warto próbować. Warto marzyć, realizować swoje pomysły 🙂 I liczyć – prowadzić budżet firmowy 🙂 to też bardzo, bardzo ważne 🙂
Pozdrawiam wszystkie Przedsiębiorcze Mamy!

Jeśli lubisz czytać inspirujące historie mam, zajrzyj też tutaj:

Po każdej burzy wychodzi słońce – historia Doroty, która tworzy wianki

Godzę obie role – mamy i pracownika – historia Agnieszki z Irlandii

Jestem dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem

Przestaję wierzyć, że kiedyś „wyjdę do ludzi”…

Zdjęcia: własność Natalii

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.

Video: wszystko co chciałabyś wiedzieć o działalności nierejestrowanej

Planujesz własny biznes? Zastanawiałaś się nad działalnością nierejestrowaną? Chciałabyś wiedzieć jakie trzeba spełnić warunki żeby taką działalność prowadzić? Zobacz naszą rozmowę z Joanną Rułkowską, redaktor naczelną portalu "Prawo mamy".
  • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 28/10/2019
kobieta patrząca w telefon

Działalność nierejestrowana

22 października na naszym fanpage’u na Facebook’u przeprowadziłyśmy LIVE o działalności nierejestrowanej.

Naszym gościem była Joanna Rułkowska – prawnik, specjalistka do spraw kadr i płac, redaktor naczelna portalu Prawo Mamy. Rozmowę przeprowadziła Ewa Moskalik Pieper.

O czym rozmawiałyśmy?

  • co to jest działalność nierejestrowana?
  • jakie są warunki prowadzenia działalności nierejestrowanej?
  • dla kogo może być ta działalność, dla jakiego biznesu?
  • czy w czasie urlopu macierzyńskiego i wychowawczego można prowadzić działalność nierejestrowaną?
  • jakie są pułapki prowadzenia działalności nierejestrowanej?
  • 5 konkretnych przykładów idealnych dla mam na prowadzenie działalności nierejestrowanej?
  • odpowiedziały też na pytania zadawane przez Was podczas live’a

Zobacz nagranie

Zapraszamy Was na live: Wszystko co chciałabyś wiedzieć o działalności nierejestrowanej!Planujesz własny biznes? Myślałaś o działalności nierejestrowanej?Dowiedz się:✔️co to jest działalność nierejestrowana?✔️jakie są warunki prowadzenia działalności nierejestrowanej?✔️dla kogo może być ta działalność, dla jakiego biznesu?✔️czy w czasie urlopu macierzyńskiego i wychowawczego można prowadzić działalność nierejestrowaną?✔️ jakie są pułapki prowadzenia działalności nierejestrowanej?✔️5 konkretnych przykładów idealnych dla mam na prowadzenie działalności nierejestrowanej?Naszym gościem będzie Joanna Rułkowska – prawnik, specjalistka do spraw kadr i płac, redaktor naczelna portalu Prawo mamy.Jesteś zainteresowana? Bądź z nami 👉 live już we wtorek 22.10 o godz. 11:00. 👍Zapraszamy!

Opublikowany przez Mamo Pracuj Środa, 16 października 2019

Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat działalności nierejestrowanej, zajrzyj do naszych artykułów:

Na czym polega działalność nierejestrowana?

5 pułapek w działalności nierejestrowanej

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail