Czego szukasz

Czas start! Zapisy do drugiej edycji programu mentoringowego Mother Empower właśnie ruszyły!

Jeśli jesteś mamą, która chce znaleźć pracę po przerwie albo zupełnie zmienić zawód i potrzebujesz wsparcia w działaniu – koniecznie zgłoś się do nas! Już po raz drugi, wspólnie z firmą Bosch, startujemy z niezwykłym programem mentoringowym Mother Empower. Tym razem, cały program prowadzimy zdalnie i przyjmujemy zgłoszenia z całej Polski! Zgłoś się już dziś!

 • Klaudia Urban - 27/01/2021

Czas start! Zapisy do drugiej edycji programu mentoringowego Mother Empower właśnie ruszyły!

Zastanawiasz się jak wrócić do pracy po przerwie?

Straciłaś pracę w trakcie pandemii i nie wiesz jak znaleźć kolejne miejsce pracy?

Szukasz kogoś, kto będzie Ci towarzyszyć na ścieżce zmiany branży i startu w nowym zawodzie?

…albo wspólnie z Tobą znajdzie ten kierunek rozwoju, którego wciąż szukasz?

Tak, zgłaszam się, właśnie tego potrzebuję!

Czym jest Mother Empower?

Mother Empower edycja 2. to bezpłatny program mentoringowy stworzony z myślą o mamach, które chcą wrócić do aktywności zawodowej po przerwie związanej z wychowywaniem dzieci oraz tych, które straciły pracę w związku z pandemią. Program ma zasięg ogólnopolski.

Celem projektu jest stworzenie przestrzeni, w której kobiety aktywne zawodowo, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z mamami, które planują powrót na rynek pracy. Mentorki wspierają swoje podopieczne (mentee) w podejmowaniu decyzji, doradzają w praktycznych obszarach poszukiwania pracy oraz pomagają mierzyć się z przełamywaniem niepewności, odzyskać poczucie siły i wiary we własne możliwości.

Co czeka na Ciebie podczas drugiej edycji Mother Empower?

Naszym priorytetem jest Twoja relacja z mentorką, opierająca się na zrozumieniu potrzeb, akceptacji i wsparciu. Mentorki, biorące udział w projekcie, na co dzień pracują w warszawskim i wrocławskim oddziale firmy Bosch. To niezwykłe kobiety, które zdecydowały się zgłosić do programu, aby dodać skrzydeł innym kobietom.

Co się będzie działo podczas drugiej edycji Mother Empower?

 • 3 miesiące indywidualnych spotkań z Mentorką (w formule 1 na 1, on-line) – ok. 10 regularnych spotkań,
 • 2 webinary on-line, dotyczące m.in. przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, poszukiwania pracy, rozmów rekrutacyjnych,
 • 2 wydarzenia on-line – jedno rozpoczynające program, drugie zamykające program,
 • możliwość udziału w programie stypendialnym (dla części uczestniczek) z przeznaczeniem  na wybrany kurs podnoszący kwalifikacje zawodowe.

Jeśli czujesz, że ten program to coś, czego potrzebujesz – wypełnij formularz i zgłoś się już dziś!

Co zyskują uczestniczki programu?

Podczas pierwszej edycji Mother Empower zobaczyłyśmy, jak ogromną moc ma relacja i wsparcie, które dają sobie kobiety. Uczestniczki pierwszej edycji przeszły prawdziwą metamorfozę, jednogłośnie oceniły swoje szanse na rynku pracy jako zdecydowanie wyższe niż przed przystąpieniem do programu. Wiele z nich pozbyło się lęku i obaw. Nauczyły się myśleć w sposób wspierający i dodający energii. Część uczestniczek zupełnie zmieniło kierunek swojej kariery i rozpoczęło nowy rozdział w swoim życiu zawodowym.

Mam poczucie, że z każdego spotkania wynoszę bardzo dużo. Moja Mentorka jest osobą, z którą łatwo nawiązać szczery i otwarty kontakt. W moim odczuciu nasze spotkania przebiegają bardzo konstruktywnie. Jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam „pod skrzydła” Mentorki, która mnie wzmacnia i „odkurza” moje mocne strony 🙂 – Dominika

Spotkania z moją Mentorką wpisały się już na stałe w mój harmonogram i jest to coś, na co czekam z niecierpliwością przez cały tydzień. Tym bardziej cieszę się, że odważyłam się wziąć udział w projekcie. Wynoszę z niego pełnymi garściami – dziękuję! – Aneta

Jeśli czujesz, że ten program to coś, czego potrzebujesz – wypełnij formularz i zgłoś się już dziś!

Zobacz film podsumowujący pierwszą edycję Mother Empower!


Albo przeczytaj relację!

Rekrutacja do drugiej edycji właśnie się rozpoczęła!

Na zgłoszenia czekamy do 10 lutego. Ale zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zakończenia rekrutacji.

Wypełnij formularz rekrutacyjny i wybierz 3 mentorki, z którymi czujesz, że mogłabyś znaleźć wspólny język. W formularzu opowiedz nam o sobie – to dla nas bardzo ważne, aby dobrze poznać Ciebie i Twoje potrzeby. Spośród kandydatek do programu wybierzemy 23 uczestniczki programu.

Program skierowany jest do kobiet z całej Polski!
Czekamy na Ciebie!

Zapoznaj się z regulaminem programu!

Odwiedź profil firmy Bosch w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Klaudia Urban
Mama trójki fantastycznych dzieci i szczęśliwa żona. Uwielbia, gdy wokół dużo się dzieje i nieustannie uczy się czegoś nowego o świecie. Baczna obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości. Pasjonatka dobrej kuchni, muzyki i podróży.

Jak postawić pierwszy krok w świecie Machine Learning? Weź udział w webinarze!

Machine learning, czyli uczenie maszynowe. Być może nie raz już słyszałaś te określenia, ale czy pomyślałaś, że to może być Twoja szansa? A może wiesz już, że to zagadnienie, które pojawia się kiedy mówi się o projektach przyszłości i nowych technologiach, ale nie czułaś, że Ty też możesz spróbować? Tak, weź udział w naszym webinarze przygotowanym z Fundacją DataWorkshop i po prostu sprawdź!
grafika z napisem Machine Learning

Jak postawić pierwszy krok w świecie Machine Learning?

Weź udział w webinarze i po prostu sprawdź! Może właśnie do Twoja przyszłość?

Wspólnie z Fundacją DataWorkshop przygotowaliśmy bezpłatny webinar specjalnie dla społeczności #MamoPracujwIT, aby odczarować uczenie maszynowe (machine learning), które często postrzegane jest jako tajne formuły i magiczne rozwiązania niedostępne dla zwykłych „zjadaczy chleba”. 😉

W trakcie 90 minut sprawdzisz, czy to obszar, który może Cię zainteresować. Co masz do stracenia?

Tak, zapisuję się!

Szczegóły organizacyjne:

Webinar odbędzie się: 4 marca br. godzina 21:00 i potrawa do 22:30.

Udział w webinarze jest bezpłatny, ale konieczne jest dokonanie zapisów.

Webinar poprowadzi: Urszula Skiepko, z wykształcenia logopedką, fonouadiolog, także absolwentka Performatyki, ale od początku pracy zawodowej związana jest z branżą IT.

Aktualnie jej aktywność zawodowa i zainteresowania skupione są wokół obszaru Machine Learning. Zawodowo związana z firmą DataWorkshop, której osią działania jest Machine Learning w wielu wymiarach, także edukacyjnym. Kieruje DataWorkshop Foundation, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy o uczeniu maszynowym i realizacja projektów, które mają pozytywny wpływ na otoczenie. Po godzinach zgłębia wiedzę na temat powiązań sztuki i nowych technologii, a także cyborgizacji społeczeństwa.

Urszula Skiepko

Moderatorką webinaru będzie Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, współzałożycielka portalu i Fundacji Mamo Pracuj, która sama chętnie dowie się więcej w temacie!

Zapisz się już dziś!

Ramowy plan webinaru

W trakcie webinaru:

 • Poznasz zagadnienia związane z machine learning,
 • I możliwości rozwoju w tym kierunku,
 • Dowiesz się jakie kompetencje są przydatne w uczeniu maszynowym,
 • Rozprawimy się mitami, które są popularne i często blokują ludzi przed postawieniem pierwszego kroku,
 • Porozmawiamy w końcu o kompetencjach przyszłości, które są niezbędne w projektach ML,
 • Dowiesz się także, o tym jak wziąć udział w wyzwaniu, które pokaże Ci praktyczną stronę ML i być może zmieni Twoje życie!

Do zobaczenia!

Tak, zapisuję się!

Zapraszamy!

O DataWorshop Foundation

Celem DataWorkshop Foundation jest upowszechnienie wiedzy o uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji, poprzez praktyczne działania mające na celu rozwiązywanie realnych problemów i wprowadzanie innowacji za pomocą dostępnych narzędzi uczenia maszynowego, a także działania naukowe związane z wytwarzaniem nowych narzędzi tej dziedziny.

DW Foundation poprzez praktyczne działania wspiera osoby, które chcą się rozwijać w obszarze uczenia maszynowego i data science lub chcą zacząć uczyć się od podstaw tych dyscyplin.

Odwiedź stronę fundacji!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Video: Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? Posłuchaj i pobierz ebook!

Premiera ebooka Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? już za nami! Przewodnik spotkał się z gorącym przyjęciem - możesz go pobrać za darmo tutaj! Posłuchaj nagrania z premiery i poznaj historie przebranżowienia naszych gości - Moniki i Joanny, które realizują swoje zawodowe pasje we wrocławskim oddziale Nokii. Zapraszamy!
nokia ebook grafika niebiesko pomaranczowa

Od czego zacząć przebranżowienie? Zobacz nasz webinar

Do współpracy nad ebookiem zaangażowaliśmy ekspertów i praktyków z branży, rekruterów i managerów oraz pracowników, którzy sami mają proces przebranżowienia już za sobą i z powodzeniem realizują się w nowej roli. Ebook Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? to pozycja obowiązkowa, dla wszystkich tych, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę, świadomie zaplanować proces zmiany i osiągnąć wymarzony cel.

Czego dowiesz się z nagrania?

 • Co było inspiracją dla stworzenia ebooka Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? i dlaczego jest to wyjątkowa pozycja na rynku?
 • Co dokładnie znajduje się wewnątrz ebooka i w czym konkretnie pomoże czytelnikom?
 • Jak przebiegała droga zawodowa naszych gości specjalnych – Moniki i Joanny?
 • Dlaczego zdecydowały się na przebranżowienie?
 • Co było dla nich wsparciem i co pomogło w realizacji celu?
 • Jak wygląda rekrutacja i nauka w Nokia Academy?
 • Oraz odpowiedzi na wiele praktycznych pytań, które zostały zadane przez uczestników na żywo, podczas trwania webinaru.

Kim są nasze ekspertki?

Joanna Rusin – programistka testów automatycznych, pracująca w prężnie rozwijającym się zespole wrocławskiego oddziału Nokii. W firmie pracuje ponad 3 lata – rok na stanowisku testera manualnego i 2 lata na stanowisku testera automatyzującego. Poza obowiązkami związanymi z testowaniem aktywnie działa na rzecz kobiet w IT – pisząc artykuły dla mamopracuj.pl i HR Business Partner, nagrywając podcast dla Earborne Media, a także uczestnicząc w live z Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza; prelegentka wykładów Girls For Girls.

Monika Czaplińska, która mówi o sobie „Pracuję jako Java Software Developer w Nokii. W moim zespole zajmujemy się rozwojem oprogramowania do zarządzania siecią telekomunikacyjną. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i mamą wspaniałego 12-letniego syna. Mieszkam we Wrocławiu około 20 lat, czyli od rozpoczęcia studiów na Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). W Nokii pracuję 16 lat”.

Moderacja: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, współtwórczyni #MamoPracujwIT i mamopracuj.pl

Ebook Zmieniam pracę na IT. Jak się przebranżowić krok po kroku? powstał dzięki współpracy zespołu firmy Nokia Solutions and Networks i naszego programu #MamoPracujwIT

Kliknij tutaj i pobierz ebook za darmo!

Partnerzy ebooka:

Nokia
Nokia w Polsce to jeden z ważniejszych ośrodków firmy na świecie, o czym świadczy liczba i ranga prowadzonych tu projektów. Jesteśmy obecni w czterech miastach: we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy oraz Warszawie, gdzie zatrudniamy ponad 6 tysięcy osób i działamy głównie w obszarach badawczo-rozwojowych.

www.nokiawroclaw.pl
www.nokiakrakow.pl
www.nokiabydgoszcz.pl
www.facebook.com/G4GNokia

Fundacja Mamo Pracuj
Wspieramy kobiety poszukujące swojej drogi zawodowej. Publikujemy teksty dotyczące rozwoju osobistego i zawodowego, wspieramy przedsiębiorczość kobiet, szczególnie mam, i pomagamy im rozwijać skrzydła. Realizujemy wiele projektów i programów, które pomagają mamom wrócić na rynek pracy, znaleźć nowy zawód i dobrą pracę. Od ponad 4 lat prowadzimy program #MamoPracujwIT, który jest najlepszą okazją do poznania siły networkingu w branży IT.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×