Czego szukasz

CitiPhone – od tego wszystko się zaczęło…

Młode mamy cenią Citi Handlowy za elastyczne godziny i warunki pracy, profesjonalne szkolenia i atrakcyjne świadczenia pozapłacowe. Monika, Ewa i Marta pracują w Citi Handlowy od kilku lat. Wszystkie są mamami i wszystkie zaczynały pracę w Banku od stanowiska konsultanta CitiPhone, na które obecnie prowadzona jest rekrutacja. Jak oceniają swoją pracę?

  • Tekst promocyjny - 02/09/2013

Zobacz ofertę pracy – Doradca Klienta CitiPhone w Warszawie i Doradca Klienta CitiPhone w Łodzi

Marta – mama Szymona. Pracuje na stanowisku Supervisor’a CitiPhone.

Mam na imię Marta, w Citi Handlowy pracuję od 10 lat. Swoją przygodę z bankiem zaczęłam na stanowisku Doradcy Klienta CitiPhone. Bardzo dobrze wspominam ten okres, oprócz tego że dużo się nauczyłam, moja praca umożliwiała mi realizację własnych potrzeb. Nie bez powodu mówi się, że CitiPhone to kuźnia talentów. Praktycznie w każdym zespole w Banku można spotkać pracownika, który właśnie pierwsze kroki w bankowości stawiał w CitiPhone.

Czy łatwo jest pogodzić pracę zawodową na odpowiedzialnym stanowisku z jeszcze większą odpowiedzialnością, jaką jest wychowanie dziecka?

Myślę, że stanowisko nie ma znaczenia, każdą pracę należy traktować odpowiedzialnie. Oczywiście mam swój sposób na równowagę miedzy życiem zawodowym a rodzinnym. Będąc mamą wiem, że nie mogę sobie pozwolić na długie siedzenie w pracy i dlatego każdy dzień zaczynam od ustalenia sobie priorytetów i zadań na najbliższe 8 godzin, tak żeby szybko wrócić do domu i mieć czas dla synka. Dla mnie CitiPhone jest miejscem, które pozwala na doskonałe połączenie zawodowych aspiracji z planami życia prywatnego. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy muszę zostać w pracy dłużej, bo jest coś ważnego do dokończenia, ale kiedy potrzebuję wyjść wcześniej, bo mam zaplanowaną wizytę u lekarza z moim synkiem, moja Szefowa zawsze mi to umożliwia. Dzięki temu czuję się bezpiecznie i komfortowo.

Jakie wsparcie zaproponował pracodawca kiedy wróciłaś po urlopie macierzyńskim?

Bardzo ważne było dla mnie to, że pracowałam 7 godzin dziennie, i że mogłam objąć mojego  synka pakietem medycznym za niewielkie pieniądze. Wiem, że mam możliwość również skorzystania z dofinansowania do przedszkola. Takie aspekty są istotne, dają mi poczucie, że mój pracodawca interesuje się nie tylko moimi wynikami pracy, ale moim samopoczuciem i dba o moją rodzinę.

Bank prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko konsultanta Citiphone (zobacz oferty pracy w Warszawie i Łodzi) – czy warto aplikować?

W CitiPhone pracuje wiele mam i to chyba najlepsze potwierdzenie przyjazności tego miejsca. Rozwijają się zawodowo, świtenie sobie radzą i mają czas dla swoich rodzin.

Monika – mama Poli. Pracuje na stanowisku Specjalisty ds. Szkoleń

Ty też zaczęłaś pracę na stanowisku konsultanta Citi Phone a teraz pracujesz jako Specjalista ds. Szkoleń – to dobre miejsce na początek kariery w bankowości?

Bardzo dobre! Spora wiedza i doświadczenie, które zdobyłam „na linii” pozwoliły mi spróbować swoich sił na stanowisku Trenera Wewnętrznego. Sprawdziłam się w tej roli na tyle, że zaproponowano mi zatrudnienie w Departamencie Szkoleń jako Specjalisty ds. Szkoleń.

Czy pracujesz „elastycznie”?

Swoją aktywność zawodową dostosowuję do tego, co aktualnie dzieje się w pracy. Mam zadaniowy czas pracy – pozwala to na swobodne zarządzanie czasem. Poza tym mam również możliwość pracy zdalnej. Citi Handlowy oferuje możliwość pracy z domu, a to dla mnie bardzo duża zaleta pozwalająca pogodzić obowiązki zawodowe z zadaniami mamy.

A jak pracodawca wspiera Cię w Twoim macierzyństwie?

Najcenniejsza jest świadomość, że gdybym musiała koniecznie zostać z dzieckiem w domu, nie byłoby to żadnym problemem. Takie poczucie daje mi mój bezpośredni przełożony, który zdaje sobie sprawę z tego, że w szczególnych sytuacjach zatroskana mama, może więcej zdziałać zza komputera w domu niż w biurze, myśląc tylko o dziecku.

Citi Handlowy prowadzi obecnie rekrutację na stanowisko Konsultanta CitiPhone (Warszawa i Łódź). Jak przekonasz mamy, że warto na nie aplikować?

Praca w CitiPhone daje ogromną satysfakcję, a przecież zadowolona mama, to szczęśliwe dziecko. Od chwili, kiedy zostałam mamą, wiem jak ważne jest nadawanie priorytetów różnym czynnościom dnia codziennego. Bezcenne są powroty do dziecka, które od progu krzyczy „mama” i z radością wyciąga rączki do zabawy. Dlatego na samej górze mojej listy „To do”  jest play&fun z córeczką, sprzątanie poczeka… 

Ewa – mama Grzesia, Kierownik Zespołu CitiPhone

A Twój początek w Banku to…

Zaczęłam pracę od stanowiska konsultanta CitiPhone. Od podstaw dowiedziałam się jak funkcjonuje Bank, jakie sprzedaje produkty i na czym w ogóle polega praca w bankowości. To stanowisko to prawdziwa skarbnica wiedzy.

A jak być super mamą i dobrym pracownikiem naraz?

Szczerze mówiąc obawiałam się, że będzie to znacznie trudniejsze. Okazało się, że jest to do zrobienia. Pracuję ze świetnymi ludźmi, zawsze mogę na nich polegać, co powoduje, że nawet trudne sytuacje łatwiej jest rozwiązać. A w domu zawsze mogę liczyć na wsparcie mojego kochanego męża, doskonale się uzupełniamy, dzięki czemu macierzyństwo dla mnie to prawdziwe szczęście.

A nieprzewidziane sytuacje, lub ważne wydarzenia rodzinne? Czy możesz rano iść z dzieckiem do lekarza, albo wcześniej wyjść, żeby zdążyć na występy w przedszkolu?

Na szczęście mam wpływ na to, o której godzinie zaczynam i kończę pracę. A przełożony rozumie też, że czasem po prostu muszę wziąć wolne.

Warto pracować jako konsultant CitiPhone?

Powiem krótko – ta praca pozwala na spełnienie zawodowe i rodzinne szczęście- czyż nie tego potrzebujemy?

Dołącz do zespołu

Citi Handlowy aktualnie poszukuje osób chętnych do pracy jako Konsultant CitiPhone. Aplikuj teraz! Praca w Łodzi i praca w Warszawie.

Pracodawca

Citi Handlowy posiada jedno z najnowocześniejszych callcenter w Polsce. Istniejący od 1997 roku CitiPhone wysoką jakość obsługi i poziom zadowolenia Klientów zawdzięcza swoim pracownikom. To właśnie dzięki ich pracy Klienci Citi Handlowy mają dostęp do całodobowej telefonicznej obsługi Klienta połączonej ze sprzedażą produktów bankowych 7 dni w tygodniu.

CitiPhone to najlepsze miejsce dla Ciebie, jeśli wiążesz swoją przyszłość z bankowością i chcesz systematycznie podnosić swoje umiejętności oraz kwalifikacje. Jeśli jeszcze nie pracowałaś – to właśnie tutaj możesz zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe na rynku pracy.

Naszym pracownikom oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy, którego poziom uzależniony jest od stanowiska, a także opiekę medyczną dla pracownika i jego rodziny, dodatkowe ubezpieczenie emerytalne oraz na życie, kartę benefit system oraz elastyczne godziny pracy.

W Citi Handlowy wspieramy kulturę różnorodności, co oznacza że cenimy wzajemny szacunek i zapewniamy równe możliwości rozwoju wszystkim, niezależnie od różnic takich jak płeć, rasa, orientacja seksualna, stan cywilny, wiara czy przekonania.

Aplikuj na stanowisko Konsultant CitiPhone – dołącz do zespołu w Łodzi lub w Warszawie.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Tekst promocyjny
Podyskutuj

Jak prawidłowo wypełnić JEDZ?

Błąd polegający na wpisaniu w wymaganym polu numeru identyfikacji podatkowej „Numer VAT” numeru niepoprzedzonego prefiksem PL nie musi być w żaden sposób konwalidowany. Jest to brak natury formalnej. W obrocie krajowym polski wykonawca w ogóle nie ma obowiązku wskazywania prefiksu PL.
  • Zofia Kowalska - 21/06/2019

Problem

Zgodnie z instrukcją wypełniania jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia z 14 lutego 2018 r. zamieszczoną na stronie UZP w części II „Informacje dotyczące wykonawcy” w przypadku wykonawców posługujących się numerem VAT należy wpisać NIP poprzedzony symbolem PL.

Jak prawidłowo postąpić, jeśli ofertę złożył wykonawca, który posługuje się numerem VAT i który wpisał w wyznaczonym miejscu numer identyfikacji podatkowej, ale niepoprzedzony symbolem PL, tak jak nakazuje Instrukcja. Czy w związku z tym zamawiający może uznać, że miejsce „Numer VAT” zostało prawidłowo wypełnione, czy powinien wezwać wykonawcę do uzupełnienia JEDZ w powyższym zakresie?

Rozwiązanie

Wykonawca w postępowaniach o wartości powyżej progów unijnych zgodnie z art. 25a ust. 2 Prawo zamówień publicznych jest zobowiązany złożyć oświadczenie w postaci jednolitego dokumentu. Zgodnie z formularzem stanowiącym załącznik do rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2016/7 z 5 stycznia 2016 r. (Dz. Urz. UE nr L 3 z 6 stycznia 2016 r.) w sprawie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), wykonawcy wypełniają odpowiednio część II:

  • A (informacje ogólne),
  • B (informacje dotyczące osób reprezentujących),
  • C (informacje dotyczące podmiotów trzecich),
  • D (informacje dotyczące podwykonawców), oraz części od III do VI formularza.

W części I A (JEDZ) wykonawca jest zobowiązany uzupełnić informacje dotyczące numeru VAT. W formularzu należy wpisać „Numer VAT, jeżeli dotyczy” lub alternatywnie: „Jeżeli numer VAT nie ma zastosowania, proszę podać inny krajowy numer identyfikacyjny, jeżeli jest wymagany i ma zastosowanie”.

Co zrobić z niekompletnym JEDZ? Sprawdź >>

To oznacza, zgodnie z zamieszczonym komentarzem do wypełniania JEDZ dostępnym na stronie UZP, że wykonawcy posługujący się numerem VAT powinni wpisać ten numer (numer identyfikacji podatkowej poprzedzony symbolem PL). Zatem wykonawca jest zobowiązany uzupełnić JEDZ o informacje w zakresie numeru identyfikacji podatkowej poprzedzonego symbolem PL (gdy posługuje się numerem VAT) bądź numeru, którym posługuje się w związku z prowadzoną działalnością (np. REGON).

Natomiast osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej będące wykonawcami zamieszczają numer ewidencyjny PESEL, jeżeli posługują się nim do celów podatkowych.

Zauważyć należy, że przedsiębiorcy nadawany jest unikatowy numer identyfikacji podatkowej – NIP. Jest to dziesięciocyfrowy numer identyfikacji podatkowej. Jeśli do numeru NIP dodamy symbol (prefiks) PL, stanie się on jednocześnie numerem identyfikacji podatkowej VAT UE.

W obrocie krajowym NIP z prefiksem PL nie jest obowiązkowy, aby zaś móc używać prefiksu PL, konieczna jest osobna rejestracja. Podmioty zarejestrowane w kraju jako podatnicy VAT czynni, będący równocześnie zarejestrowanymi podatnikami VAT UE, nie powinny tym samym w transakcjach krajowych posługiwać się numerem identyfikacji podatkowej zawierającym prefiks PL.

Zgodnie z art. 97 ust. 10 ustawy o VAT krajowi podatnicy VAT są zobowiązani do posługiwania się NIP z przedrostkiem PL w przypadku dokonywania wewnątrzwspólnotowego nabycia, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów lub przy nabywaniu usług, o których mowa w art. 28 ust. 3, 4, 6 i 7 ustawy o VAT. Wobec powyższego można stwierdzić, iż ujęcie w treści JEDZ prefiksu PL ma charakter wyłącznie informacyjny i dotyczy wyłącznie sytuacji wskazanych powyżej.
Jego brak zaś nie będzie stanowił błędu w rozumieniu art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, który prowadziłby do konieczności wezwania wykonawcy do złożenia ponownie formularza JEDZ poprawionego o wpis w postaci prefiksu PL.

Więcej o jednolitym europejskim dokumencie zamówienia na www.portalzp.pl

Andrzej Łukaszewicz – konsultant Polskiego Związku Rzeczoznawców Zamówień Publicznych, prowadzi szkolenia zarówno dla zamawiających, jak i wykonawców, reprezentuje przed KIO, ekspert Portalu Zamówień Publicznych i Prywatnych www.portalzp.pl

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Zofia Kowalska

Jak wprowadzić równowagę między życiem rodzinnym a zawodowym?

13 czerwca państwa Unii Europejskiej przyjęły dyrektywę, która ma sprawić, że ojcowie poprzez urlopy rodzicielskie będą bardziej zaangażowani w opiekę nad dziećmi zaraz po narodzinach. Ma to się przyczynić do większej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów.
  • Ewa Moskalik - Pieper - 21/06/2019
rodzina na spacerze

Równowaga między życiem rodzinnym a zawodowym

Jeszcze w czerwcu 2018 r. Polska była przeciwna zawartemu kompromisowi za względu na klauzulę, która nakazuje dzielenie się urlopem rodzicielskim między ojcem i matką. W Polsce urlop taki może, ale nie musi być przekazywany. W tym roku przedstawiciel władz z Warszawy wstrzymał się od głosu. Komisja Europejska proponowała, że ojcowie będą musieli wykorzystać 4 miesiące urlopu rodzicielskiego. Niewykorzystany urlop miał przepadać i nie mógł być przekazany drugiemu rodzicowi.

Państwa członkowskie wpłynęły na zmianę przepisów

Z taką propozycją Komisji Europejskiej nie zgodziły się państwa członkowskie i przegłosowana w tym roku dyrektywa zakłada indywidualne prawo do czterech miesięcy urlopu rodzicielskiego, z których dwa nie będą mogły ulec przeniesieniu na drugiego rodzice. Niewykorzystany przez ojca płatny urlop przepadnie.

Urlop ojcowski po urodzeniu się dziecka

Inną, nową propozycją ma być urlop ojcowski, (nie w Polsce), który ma wynosić przynajmniej 10 dni roboczych w okresie narodzin dziecka i być on płatny w takiej samej wysokości, jaką prawo UE obecnie przewiduje dla urlopu macierzyńskiego.

Work-life balance

Ta dyrektywa i propozycje Komisji Europejskiej dotyczące równowagi między życiem zawodowym i prywatnym mają zwiększyć uczestnictwo kobiet w rynku pracy oraz być kolejnym krokiem w promowaniu równości kobiet i mężczyzn w UE. Na chwilę obecną nie ma zbyt wielu inicjatyw zachęcających mężczyzn do korzystania z urlopu rodzicielskiego czy ojcowskiego. Dzięki takim propozycjom kobiety mają szansę być mniej obarczone niepłatną pracą i zyskają więcej czasu na płatne zatrudnianie się. Mogłoby to tez pomóc zmniejszyć różnicę w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn.

Urlop opiekuńczy

Jeszcze jedną propozycją ma być urlop opiekuńczy dla pracowników, którzy z powodów zdrowotnych muszą zajmować się swoimi krewnymi. Taki urlop ma wynosić rocznie pięć dni roboczych. Kraje członkowskie będą mogły określić inny okres referencyjny oraz decydować, czy urlop przyznawać na zasadzie indywidualnej i na jakich ewentualnych dodatkowych warunkach.

Parlament Europejski przegłosował te regulacje 4 kwietnia. Proces legislacyjny na poziomie unijnym zakończy się w momencie przyjęcia ich przez Radę Unii Europejskiej. 20 dni po jej opublikowaniu w dzienniku urzędowym dyrektywa wejdzie w życie. Państwa członkowskie będą miały trzy lata na wprowadzenie jej zapisów do prawa krajowego.

Źródło: businessinsider.com

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail