Czego szukasz

CitiPhone – od tego wszystko się zaczęło…

Młode mamy cenią Citi Handlowy za elastyczne godziny i warunki pracy, profesjonalne szkolenia i atrakcyjne świadczenia pozapłacowe. Monika, Ewa i Marta pracują w Citi Handlowy od kilku lat. Wszystkie są mamami i wszystkie zaczynały pracę w Banku od stanowiska konsultanta CitiPhone, na które obecnie prowadzona jest rekrutacja. Jak oceniają swoją pracę?

  • Tekst promocyjny - 02/09/2013

Zobacz ofertę pracy – Doradca Klienta CitiPhone w Warszawie i Doradca Klienta CitiPhone w Łodzi

Marta – mama Szymona. Pracuje na stanowisku Supervisor’a CitiPhone.

Mam na imię Marta, w Citi Handlowy pracuję od 10 lat. Swoją przygodę z bankiem zaczęłam na stanowisku Doradcy Klienta CitiPhone. Bardzo dobrze wspominam ten okres, oprócz tego że dużo się nauczyłam, moja praca umożliwiała mi realizację własnych potrzeb. Nie bez powodu mówi się, że CitiPhone to kuźnia talentów. Praktycznie w każdym zespole w Banku można spotkać pracownika, który właśnie pierwsze kroki w bankowości stawiał w CitiPhone.

Czy łatwo jest pogodzić pracę zawodową na odpowiedzialnym stanowisku z jeszcze większą odpowiedzialnością, jaką jest wychowanie dziecka?

Myślę, że stanowisko nie ma znaczenia, każdą pracę należy traktować odpowiedzialnie. Oczywiście mam swój sposób na równowagę miedzy życiem zawodowym a rodzinnym. Będąc mamą wiem, że nie mogę sobie pozwolić na długie siedzenie w pracy i dlatego każdy dzień zaczynam od ustalenia sobie priorytetów i zadań na najbliższe 8 godzin, tak żeby szybko wrócić do domu i mieć czas dla synka. Dla mnie CitiPhone jest miejscem, które pozwala na doskonałe połączenie zawodowych aspiracji z planami życia prywatnego. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy muszę zostać w pracy dłużej, bo jest coś ważnego do dokończenia, ale kiedy potrzebuję wyjść wcześniej, bo mam zaplanowaną wizytę u lekarza z moim synkiem, moja Szefowa zawsze mi to umożliwia. Dzięki temu czuję się bezpiecznie i komfortowo.

Jakie wsparcie zaproponował pracodawca kiedy wróciłaś po urlopie macierzyńskim?

Bardzo ważne było dla mnie to, że pracowałam 7 godzin dziennie, i że mogłam objąć mojego  synka pakietem medycznym za niewielkie pieniądze. Wiem, że mam możliwość również skorzystania z dofinansowania do przedszkola. Takie aspekty są istotne, dają mi poczucie, że mój pracodawca interesuje się nie tylko moimi wynikami pracy, ale moim samopoczuciem i dba o moją rodzinę.

Bank prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko konsultanta Citiphone (zobacz oferty pracy w Warszawie i Łodzi) – czy warto aplikować?

W CitiPhone pracuje wiele mam i to chyba najlepsze potwierdzenie przyjazności tego miejsca. Rozwijają się zawodowo, świtenie sobie radzą i mają czas dla swoich rodzin.

Monika – mama Poli. Pracuje na stanowisku Specjalisty ds. Szkoleń

Ty też zaczęłaś pracę na stanowisku konsultanta Citi Phone a teraz pracujesz jako Specjalista ds. Szkoleń – to dobre miejsce na początek kariery w bankowości?

Bardzo dobre! Spora wiedza i doświadczenie, które zdobyłam „na linii” pozwoliły mi spróbować swoich sił na stanowisku Trenera Wewnętrznego. Sprawdziłam się w tej roli na tyle, że zaproponowano mi zatrudnienie w Departamencie Szkoleń jako Specjalisty ds. Szkoleń.

Czy pracujesz „elastycznie”?

Swoją aktywność zawodową dostosowuję do tego, co aktualnie dzieje się w pracy. Mam zadaniowy czas pracy – pozwala to na swobodne zarządzanie czasem. Poza tym mam również możliwość pracy zdalnej. Citi Handlowy oferuje możliwość pracy z domu, a to dla mnie bardzo duża zaleta pozwalająca pogodzić obowiązki zawodowe z zadaniami mamy.

A jak pracodawca wspiera Cię w Twoim macierzyństwie?

Najcenniejsza jest świadomość, że gdybym musiała koniecznie zostać z dzieckiem w domu, nie byłoby to żadnym problemem. Takie poczucie daje mi mój bezpośredni przełożony, który zdaje sobie sprawę z tego, że w szczególnych sytuacjach zatroskana mama, może więcej zdziałać zza komputera w domu niż w biurze, myśląc tylko o dziecku.

Citi Handlowy prowadzi obecnie rekrutację na stanowisko Konsultanta CitiPhone (Warszawa i Łódź). Jak przekonasz mamy, że warto na nie aplikować?

Praca w CitiPhone daje ogromną satysfakcję, a przecież zadowolona mama, to szczęśliwe dziecko. Od chwili, kiedy zostałam mamą, wiem jak ważne jest nadawanie priorytetów różnym czynnościom dnia codziennego. Bezcenne są powroty do dziecka, które od progu krzyczy „mama” i z radością wyciąga rączki do zabawy. Dlatego na samej górze mojej listy „To do”  jest play&fun z córeczką, sprzątanie poczeka… 

Ewa – mama Grzesia, Kierownik Zespołu CitiPhone

A Twój początek w Banku to…

Zaczęłam pracę od stanowiska konsultanta CitiPhone. Od podstaw dowiedziałam się jak funkcjonuje Bank, jakie sprzedaje produkty i na czym w ogóle polega praca w bankowości. To stanowisko to prawdziwa skarbnica wiedzy.

A jak być super mamą i dobrym pracownikiem naraz?

Szczerze mówiąc obawiałam się, że będzie to znacznie trudniejsze. Okazało się, że jest to do zrobienia. Pracuję ze świetnymi ludźmi, zawsze mogę na nich polegać, co powoduje, że nawet trudne sytuacje łatwiej jest rozwiązać. A w domu zawsze mogę liczyć na wsparcie mojego kochanego męża, doskonale się uzupełniamy, dzięki czemu macierzyństwo dla mnie to prawdziwe szczęście.

A nieprzewidziane sytuacje, lub ważne wydarzenia rodzinne? Czy możesz rano iść z dzieckiem do lekarza, albo wcześniej wyjść, żeby zdążyć na występy w przedszkolu?

Na szczęście mam wpływ na to, o której godzinie zaczynam i kończę pracę. A przełożony rozumie też, że czasem po prostu muszę wziąć wolne.

Warto pracować jako konsultant CitiPhone?

Powiem krótko – ta praca pozwala na spełnienie zawodowe i rodzinne szczęście- czyż nie tego potrzebujemy?

Dołącz do zespołu

Citi Handlowy aktualnie poszukuje osób chętnych do pracy jako Konsultant CitiPhone. Aplikuj teraz! Praca w Łodzi i praca w Warszawie.

Pracodawca

Citi Handlowy posiada jedno z najnowocześniejszych callcenter w Polsce. Istniejący od 1997 roku CitiPhone wysoką jakość obsługi i poziom zadowolenia Klientów zawdzięcza swoim pracownikom. To właśnie dzięki ich pracy Klienci Citi Handlowy mają dostęp do całodobowej telefonicznej obsługi Klienta połączonej ze sprzedażą produktów bankowych 7 dni w tygodniu.

CitiPhone to najlepsze miejsce dla Ciebie, jeśli wiążesz swoją przyszłość z bankowością i chcesz systematycznie podnosić swoje umiejętności oraz kwalifikacje. Jeśli jeszcze nie pracowałaś – to właśnie tutaj możesz zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe na rynku pracy.

Naszym pracownikom oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy, którego poziom uzależniony jest od stanowiska, a także opiekę medyczną dla pracownika i jego rodziny, dodatkowe ubezpieczenie emerytalne oraz na życie, kartę benefit system oraz elastyczne godziny pracy.

W Citi Handlowy wspieramy kulturę różnorodności, co oznacza że cenimy wzajemny szacunek i zapewniamy równe możliwości rozwoju wszystkim, niezależnie od różnic takich jak płeć, rasa, orientacja seksualna, stan cywilny, wiara czy przekonania.

Aplikuj na stanowisko Konsultant CitiPhone – dołącz do zespołu w Łodzi lub w Warszawie.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Tekst promocyjny
Podyskutuj

Jesteś pracującą mamą – czego nie chciałabyś usłyszeć?

Lubię pracować. Już na studiach pracowałam, i zawsze miałam szczęście robić w życiu bardzo fajne rzeczy. Może nie super płatne, ale za to bardzo ciekawe i potrzebne. Dlatego kiedy zostałam mamą, nie miałam wątpliwości, że ja chcę pracować. Czułam, że to jest zupełnie naturalne. Ale nie wszyscy potrafią się w tej sytuacji odnaleźć… Tak stworzyłam listę tekstów, których lepiej nie mówić pracującej mamie.
  • Agnieszka Kaczanowska - 24/04/2019

A więc ja – pracująca mama… mam trójkę dzieci, o studiach już dawno zapomniałam (;-)) ale nadal bardzo lubię pracować. I przez cały ten czas łączenia życia rodzinnego i zawodowego stworzyłam sobie listę tekstów, które niejednokrotnie wprawiły mnie w osłupienie lub sprawiły przykrość, ale od jakiegoś czasu zaczynają bawić… Bo nie ma to jak wsparcie i zrozumienie, najczęściej innej kobiety.

„Acha, to Ty jesteś z tych pracujących? Ja to cenię sobie ten czas z dzieckiem”

No niby nic wielkiego. Ale tak naprawdę, od razu wartościujący podział: „te pracujące co nie cenią czasu z dzieckiem” i „te niepracujące, dla których czas z dzieckiem jest najważniejszy”.

A to nie tak. Dla mnie czas z dziećmi jest bardzo ważny, ale moja równowaga emocjonalna, umysłowa… też. Uwielbiam być z dziećmi, i uwielbiam wracać stęskniona do nich, po ciekawych, inspirujących spotkaniach w gronie dorosłych. Tego potrzebuję, jeśli Ty potrzebujesz czegoś innego, super!

„Nie oddałabym swojego dziecka obcej babie”

W domyśle pod opiekę. No tak, to nie jest łatwe. Castingi na nianię to koszmar. Zaufać obcej osobie też nie jest łatwo. Nie powiem, mam już swoje doświadczenie, nie zawsze dobrze trafialiśmy, ale na Boga, to się da zrobić. A już na pewno, nie muszę tego słuchać od kogoś, kto nigdy w życiu nie szukał niani i nie ma żadnych własnych doświadczeń w tym zakresie. Ufam niani moich dzieci, choć może nie jest to najlepsza niania na świecie.

„Ale Wasza mama biedna, taka zapracowana i zmęczona”

Ten tekst był dla mnie zaskoczeniem, nie wiedziałam jak zareagować…, ale już wieczorem było mi smutno. Bo usłyszałam go od bardzo bliskiej osoby, która często mnie wspiera w opiece nad dziećmi i chyba powiedziała mi pośrednio, że to trochę z litości mi pomaga i że ona mi bardzo współczuje. Ale przecież nie ma czego! Ja robię to, co lubię! A to, że jestem zmęczona. Fakt. Pilnuję, aby nie paść – ale to już inna sprawa.

„Tyle się słyszy strasznych historii o nianiach, a Ty swojej ufasz?”

AAAA. Nie chce słyszeć o nianiach porywających dzieci, trujących i podających im środki nasenne. Mam w sobie wiele takich obaw, nieraz myślałam „rany boskie, nie odpowiada na mój telefon, może uprowadziła mi dziecko…”, ale zawsze okazywało się, że to moje urojenia. Po co dwudziestokilkuletniej dziewczynie moje małe, płaczące dziecko?

Nawet jeśli takie historie się zdarzają, ja ich nie chcę słyszeć. Ludzie giną na pasach, w windach i rozbijają się samolotem. Dzięki Bogu jesteśmy w komplecie.

„Jak Ty z tym wszystkim sobie dajesz radę?”

No właściwie nie wiem, czy chcesz mi współczuć, czy może nie wierzysz? Ano czasem daję radę, czasem nie daję. Nie jestem na szczęście sama. Dzieci mają tatę. Nie ukrywam, że czasem nadchodzą trudniejsze chwile i po prostu potrzebuję (potrzebujemy) więcej wsparcia. Ale nie chcę, aby ktoś postrzegał mnie jako robota. Chcesz pomóc i zobaczyć jak wygląda pracująca mama? Wpadnij – zapraszam! Najlepiej z pizzą 😉

„Pracująca mama… musisz być świetnie zorganizowana!”

To jedno z milszych, ale już wiem, że nie ma czegoś takiego jak dobra organizacja, kiedy się jest rodzicem – to permanentny stan zarządzania w chaosie. Bywają chwile, kiedy wydaje mi się, że panuję nad szeregiem spraw, ale tylko mi się wydaje. Potem jedno z dzieci zaczyna chorować i cała układanka się sypie. Ale co z tego? Pamiętacie film „Jak ona to robi?”, to wiecie o czym mówię 😉

„Te pierwsze lata życia dziecka są takie cenne, nie chcę nic z tego stracić. A na pracę przyjdzie jeszcze czas”

Tak są cenne, święta racja. Tylko, że przecież ja nie znikam. Myślę sobie wtedy, moje życie, mój wybór. Twoje życie, Twój wybór. Pewnie z pracą to racja, ale znam sporo historii mam, które wracając po długiej przerwie do aktywności zawodowej musiały się nieźle nagimnastykować, a czasem przypłaciły to latami frustracji…

Ale co innego chciałam podkreślić, bo już teraz wiem, że wszystkie chwile z dzieckiem są ważne. Jasne, maluszek jest słodki, daje wiele radości, ale moje 8 letnie dziecko, wbrew temu co się myśli, potrzebuje mnie jeszcze bardziej niż półtoraroczny szkrab. Ten kto ma starsze dzieci, wie o czym mówię. Bo może jeszcze Ci trudno uwierzyć, ale „małe dzieci mały problem..”.

No i co, mam nie pracować, czytaj także nie zajmować się sobą, do 18 –tki? Każdego z całej trójki?

„Ważne, aby dzieci zawsze jadły zdrowe, domowe obiady”

Tak, bardzo ważne. Zgadzam się i bardzo się staram, aby tak było. Ale kiedy od czasu do czasu dzieci zjedzą pizzę czy coś innego na mieście, albo kanapkę w aucie, bo akurat jest dzień zajęć dodatkowych czy innych atrakcji, to nic się im nie stanie. Takie ogólne hasła rzucane w przestrzeń, zwłaszcza do pracującej mamy po prostu bolą. Bo doba ma tylko 24 h i czasem brakuje godzin na zdrowe domowe obiadki. O wypieku domowego chleba marzę od lat. Jeszcze mi się nie udało. A może znasz jakiś przepis, który nie wymaga wiele czasu, no i na pewno się uda?

„Nie wyobrażam sobie, aby w domu sprzątała mi jakaś obca baba”

A ja tak. Zrobiłam sobie kalkulację: doba ma 24 h – 7 h (na sen, przerywany jeszcze 2-3 razy…) – 2 h na gotowanie, podawanie posiłków, sprzątanie po – 6 h na pracę (z tym różnie bywa) – 1h na odprowadzenie/zaprowadzenie latorośli do placówek – 2 h na układanie do snu, czytanie bajek i wieczorną krzątaninę; zostaje mi TYLKO 6 na BYCIE z dziećmi, mężem, sobą i wszystko inne. Szkoda mi tego czasu na mycie okiem, podłogi czy szorowanie łazienki… Choć ja to lubię robić! Ja wiem, że nie codziennie trzeba myć okna, ale kiedyś trzeba. I jak znajdę chwilę na mycie okien, wolę spędzić ją inaczej, a mycie okien powierzyć fachowcom. I wtedy z radością akceptuję obce osoby krzątające się w moim domu. Wiem, że za to trzeba płacić, i przewidujemy to w domowym budżecie. Zaznaczam, że mąż też jakoś nie ma ochoty zajmować się oknami 😉

Uff. Trochę tego się nazbierało.

A co Ty dodasz do tej listy?

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów.  
Podyskutuj

Mama wraca do pracy. Krok 5: Plan działania

Plan działania i to w kilku wariantach. Ostatni krok Mamy na drodze do powrotu do pracy. Czasami już samo zapisanie swoich planów przybliża nas do ich realizacji. Czas na podsumowanie, zebranie informacji i powrót na rynek. Mamo! Do dzieła!

  • Marta Maciszewska-Malinowska - 22/04/2019
młoda kobieta planuje siedzi przy biurku i planuje swoje działania

Niektórzy rodzice mówią, że dziecko nauczyło ich, że nic nie można zaplanować. Zawsze coś może się wydarzyć niespodziewanie. Ja jednak zachęcam Cię Mamo do tego, aby swój powrót do pracy zaplanować szczegółowo i jednocześnie zastanowić się, co zrobisz w sytuacji, kiedy będzie trzeba wprowadzić zmiany.

Przeszłaś już 4 ważne kroki, znasz swoje mocne strony, obawy, potrzeby, perspektywę pracodawcy, rynku, Twoich najbliższych. Ostatni 5 krok to zaplanowanie powrotu. Weź kartkę papieru i zapisz swój plan. Pamiętaj, że spisane ustalenia mają zdecydowanie większe szanse na realizację, jeśli nie masz motywacji, aby zrobić plan, jak znajdziesz ją, aby wrócić do pracy?

Cel i termin

Zapisz u góry kartki swój cel np. wracam do swojej pracy na ¾ etatu. Dodaj datę, kiedy chcesz go osiągnąć. Szczegółowo np. 01.09.2015. Zadaj sobie pytanie: co chcę dzięki temu osiągnąć? I zapisz swoje oczekiwania obok celu. To może być przykładowo bezpieczeństwo finansowe, awans, rozwój swoich kompetencji etc. Wracaj do tych oczekiwań w trakcie realizacji planu. Jeśli będziesz mieć wątpliwości co zrobić, sprawdź czy działanie o którym myślisz pozwoli Ci osiągnąć to, co zapisałaś obok celu.

Kamienie milowe

Wyznasz sobie drogę do celu i narysuj ją na kartce. Teraz podziel ją na mniejsze kawałki, etapy. Przy każdym z nich narysuj symboliczny kamień milowy i nazwij go. Np. na drodze powrotu do pracy może Cię czekać: podpisanie umowy z opiekunką/ żłobkiem, negocjacje z szefem/szefową, ustalenie podziału obowiązków z najbliższymi, zapisanie się na zajęcia tylko dla siebie, telefon do zaufanej osoby z firmy, aby wybadać sytuację, ustalenie procedury działania na wypadek choroby dzieci. Zapisz je chronologicznie lub według ważności. Przy każdym zapisz datę realizacji tego etapu.

Mam vs potrzebuję

Przy każdym z kamieni milowych wypisz wszystko to, co już masz, aby zrealizować ten etap. Zapisz wszystko co posiadasz, także w zakresie emocji, doświadczenia etc. Przykładowo przy kamieniu milowym Podpisane umowy ze żłobkiem możesz już mieć: wizyta w żłobkach w okolicy, wybór dwóch najlepszych, opinie od innych rodziców, wsparcie w odwożeniu do żłobka nr 1 (sąsiadka), pozytywne doświadczenia z własnego dzieciństwa. Zrób tak z każdym kamieniem. Teraz dopisz to, czego potrzebujesz, aby zrealizować ten etap. Może to będzie ponowna wizyta w żłobkach, aby podjąć ostateczną decyzję, telefon do zaprzyjaźnionej Mamy z prośbą o podzielenie się doświadczeniem. Wypisz 3 kluczowe działania, jakie potrzebujesz jeszcze podjąć. Zrób to przy każdym kamieniu milowym.

Zacznij działać

Spójrz na swój plan i zacznij działać od teraz. Który etap chcesz zrealizować jako pierwszy? Polecam zacząć od tego, który jest najbliższy chronologicznie lub najtrudniejszy. Jeśli go przejdziesz reszta będzie wydawać się łatwiejsza. Powieś swój plan w widocznym miejscu lub zaglądaj do niego regularnie np. codziennie wieczorem. Planuj działania na następne dni i odhaczaj zrealizowane etapy.

Pozostaje kwestia planów awaryjnych. Znam Mamę, która świetnie przygotowała się do powrotu do pracy. Praca nad sobą, coaching, szczegółowy plan działania. Niestety kamień milowy Rozmowa z pracodawcą nie został zrealizowany po jej myśli. Pracodawca nie zgodził się na pół etatu, zaproponował wszystko albo nic. Co zrobiła?

Wybrała plan B, czyli rozstanie z tym pracodawcą na rzecz pracy freelancerskiej. Jej cel brzmiał Łączę pracę z macierzyństwem na swoich warunkach, czyli pracuję max. 5 godzin dziennie. Mogła go zrealizować inną drogą. Stwórz Mamo jeszcze minimum 2 plany działania. Nie musisz robić ich szczegółowo, zapisz sobie cel i kamienie milowe. Niech Twoja głowa wie, że jest wiele dróg, jak będzie trzeba pójść nową, masz już mapę.

Jesteś gotowa, poradzisz sobie. W trudnych momentach, które będą na pewno, możesz zawsze liczyć na inne Mamy. Jeśli masz wątpliwości, pytania, chcesz więcej wsparcia – poproś o pomoc. Bądź z siebie dumna po każdym działaniu, jakie podejmiesz. Już jesteś na drodze do celu.

Jeśli chcesz poznać poprzednie kroki, sprawdź pełną listę tekstów Marty >>> 

Zapraszamy!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Marta Maciszewska-Malinowska
Mama Wiktora i Leny. Ekspert Programów Working Parents. Wierzy, że każda firma może stworzyć środowisko przyjazne rodzicom, a pracownicy łączyć pracę i rodzinę w zgodzie ze sobą. Pomaga firmom wdrożyć odpowiednie benefity dla rodziców, ponieważ wie, że jeśli dobrze w pracy, to dobrze w domu. Lubi analitykę i jasno określone cele dlatego każdy Program Working Parents to także badanie potrzeb pracowników zakończone raportem dla HR.
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail