Czego szukasz

CitiPhone – od tego wszystko się zaczęło…

Młode mamy cenią Citi Handlowy za elastyczne godziny i warunki pracy, profesjonalne szkolenia i atrakcyjne świadczenia pozapłacowe. Monika, Ewa i Marta pracują w Citi Handlowy od kilku lat. Wszystkie są mamami i wszystkie zaczynały pracę w Banku od stanowiska konsultanta CitiPhone, na które obecnie prowadzona jest rekrutacja. Jak oceniają swoją pracę?

 • Tekst promocyjny - 02/09/2013

Zobacz ofertę pracy – Doradca Klienta CitiPhone w Warszawie i Doradca Klienta CitiPhone w Łodzi

Marta – mama Szymona. Pracuje na stanowisku Supervisor’a CitiPhone.

Mam na imię Marta, w Citi Handlowy pracuję od 10 lat. Swoją przygodę z bankiem zaczęłam na stanowisku Doradcy Klienta CitiPhone. Bardzo dobrze wspominam ten okres, oprócz tego że dużo się nauczyłam, moja praca umożliwiała mi realizację własnych potrzeb. Nie bez powodu mówi się, że CitiPhone to kuźnia talentów. Praktycznie w każdym zespole w Banku można spotkać pracownika, który właśnie pierwsze kroki w bankowości stawiał w CitiPhone.

Czy łatwo jest pogodzić pracę zawodową na odpowiedzialnym stanowisku z jeszcze większą odpowiedzialnością, jaką jest wychowanie dziecka?

Myślę, że stanowisko nie ma znaczenia, każdą pracę należy traktować odpowiedzialnie. Oczywiście mam swój sposób na równowagę miedzy życiem zawodowym a rodzinnym. Będąc mamą wiem, że nie mogę sobie pozwolić na długie siedzenie w pracy i dlatego każdy dzień zaczynam od ustalenia sobie priorytetów i zadań na najbliższe 8 godzin, tak żeby szybko wrócić do domu i mieć czas dla synka. Dla mnie CitiPhone jest miejscem, które pozwala na doskonałe połączenie zawodowych aspiracji z planami życia prywatnego. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy muszę zostać w pracy dłużej, bo jest coś ważnego do dokończenia, ale kiedy potrzebuję wyjść wcześniej, bo mam zaplanowaną wizytę u lekarza z moim synkiem, moja Szefowa zawsze mi to umożliwia. Dzięki temu czuję się bezpiecznie i komfortowo.

Jakie wsparcie zaproponował pracodawca kiedy wróciłaś po urlopie macierzyńskim?

Bardzo ważne było dla mnie to, że pracowałam 7 godzin dziennie, i że mogłam objąć mojego  synka pakietem medycznym za niewielkie pieniądze. Wiem, że mam możliwość również skorzystania z dofinansowania do przedszkola. Takie aspekty są istotne, dają mi poczucie, że mój pracodawca interesuje się nie tylko moimi wynikami pracy, ale moim samopoczuciem i dba o moją rodzinę.

Bank prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko konsultanta Citiphone (zobacz oferty pracy w Warszawie i Łodzi) – czy warto aplikować?

W CitiPhone pracuje wiele mam i to chyba najlepsze potwierdzenie przyjazności tego miejsca. Rozwijają się zawodowo, świtenie sobie radzą i mają czas dla swoich rodzin.

Monika – mama Poli. Pracuje na stanowisku Specjalisty ds. Szkoleń

Ty też zaczęłaś pracę na stanowisku konsultanta Citi Phone a teraz pracujesz jako Specjalista ds. Szkoleń – to dobre miejsce na początek kariery w bankowości?

Bardzo dobre! Spora wiedza i doświadczenie, które zdobyłam „na linii” pozwoliły mi spróbować swoich sił na stanowisku Trenera Wewnętrznego. Sprawdziłam się w tej roli na tyle, że zaproponowano mi zatrudnienie w Departamencie Szkoleń jako Specjalisty ds. Szkoleń.

Czy pracujesz „elastycznie”?

Swoją aktywność zawodową dostosowuję do tego, co aktualnie dzieje się w pracy. Mam zadaniowy czas pracy – pozwala to na swobodne zarządzanie czasem. Poza tym mam również możliwość pracy zdalnej. Citi Handlowy oferuje możliwość pracy z domu, a to dla mnie bardzo duża zaleta pozwalająca pogodzić obowiązki zawodowe z zadaniami mamy.

A jak pracodawca wspiera Cię w Twoim macierzyństwie?

Najcenniejsza jest świadomość, że gdybym musiała koniecznie zostać z dzieckiem w domu, nie byłoby to żadnym problemem. Takie poczucie daje mi mój bezpośredni przełożony, który zdaje sobie sprawę z tego, że w szczególnych sytuacjach zatroskana mama, może więcej zdziałać zza komputera w domu niż w biurze, myśląc tylko o dziecku.

Citi Handlowy prowadzi obecnie rekrutację na stanowisko Konsultanta CitiPhone (Warszawa i Łódź). Jak przekonasz mamy, że warto na nie aplikować?

Praca w CitiPhone daje ogromną satysfakcję, a przecież zadowolona mama, to szczęśliwe dziecko. Od chwili, kiedy zostałam mamą, wiem jak ważne jest nadawanie priorytetów różnym czynnościom dnia codziennego. Bezcenne są powroty do dziecka, które od progu krzyczy „mama” i z radością wyciąga rączki do zabawy. Dlatego na samej górze mojej listy „To do”  jest play&fun z córeczką, sprzątanie poczeka… 

Ewa – mama Grzesia, Kierownik Zespołu CitiPhone

A Twój początek w Banku to…

Zaczęłam pracę od stanowiska konsultanta CitiPhone. Od podstaw dowiedziałam się jak funkcjonuje Bank, jakie sprzedaje produkty i na czym w ogóle polega praca w bankowości. To stanowisko to prawdziwa skarbnica wiedzy.

A jak być super mamą i dobrym pracownikiem naraz?

Szczerze mówiąc obawiałam się, że będzie to znacznie trudniejsze. Okazało się, że jest to do zrobienia. Pracuję ze świetnymi ludźmi, zawsze mogę na nich polegać, co powoduje, że nawet trudne sytuacje łatwiej jest rozwiązać. A w domu zawsze mogę liczyć na wsparcie mojego kochanego męża, doskonale się uzupełniamy, dzięki czemu macierzyństwo dla mnie to prawdziwe szczęście.

A nieprzewidziane sytuacje, lub ważne wydarzenia rodzinne? Czy możesz rano iść z dzieckiem do lekarza, albo wcześniej wyjść, żeby zdążyć na występy w przedszkolu?

Na szczęście mam wpływ na to, o której godzinie zaczynam i kończę pracę. A przełożony rozumie też, że czasem po prostu muszę wziąć wolne.

Warto pracować jako konsultant CitiPhone?

Powiem krótko – ta praca pozwala na spełnienie zawodowe i rodzinne szczęście- czyż nie tego potrzebujemy?

Dołącz do zespołu

Citi Handlowy aktualnie poszukuje osób chętnych do pracy jako Konsultant CitiPhone. Aplikuj teraz! Praca w Łodzi i praca w Warszawie.

Pracodawca

Citi Handlowy posiada jedno z najnowocześniejszych callcenter w Polsce. Istniejący od 1997 roku CitiPhone wysoką jakość obsługi i poziom zadowolenia Klientów zawdzięcza swoim pracownikom. To właśnie dzięki ich pracy Klienci Citi Handlowy mają dostęp do całodobowej telefonicznej obsługi Klienta połączonej ze sprzedażą produktów bankowych 7 dni w tygodniu.

CitiPhone to najlepsze miejsce dla Ciebie, jeśli wiążesz swoją przyszłość z bankowością i chcesz systematycznie podnosić swoje umiejętności oraz kwalifikacje. Jeśli jeszcze nie pracowałaś – to właśnie tutaj możesz zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe na rynku pracy.

Naszym pracownikom oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy, którego poziom uzależniony jest od stanowiska, a także opiekę medyczną dla pracownika i jego rodziny, dodatkowe ubezpieczenie emerytalne oraz na życie, kartę benefit system oraz elastyczne godziny pracy.

W Citi Handlowy wspieramy kulturę różnorodności, co oznacza że cenimy wzajemny szacunek i zapewniamy równe możliwości rozwoju wszystkim, niezależnie od różnic takich jak płeć, rasa, orientacja seksualna, stan cywilny, wiara czy przekonania.

Aplikuj na stanowisko Konsultant CitiPhone – dołącz do zespołu w Łodzi lub w Warszawie.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Tekst promocyjny
Podyskutuj

Jak mądrze porównywać się z innymi? Poznaj nasze podpowiedzi!

Pamiętam jak dziś, gdy koleżanki z klasy chwaląc się wyższą oceną z kartkówki dotyczącej lektury ośmieszały mnie mówiąc, że jestem zapominalska i głupia. To uczucie niższości, bycia słabszą długo we mnie było. Pamiętam, gdy dostałam 5 z kolejnego sprawdzianu i czułam się najlepsza na świecie. I być może dostrzegasz, że ani jedna, ani druga sytuacja nie była zdrowa dla mnie i mojej samooceny.
 • Kamila Kozioł - 13/01/2021
młoda zadowolona kobieta

Poczucie wyższości lub niższości to duży problem naszego społeczeństwa. Wiedz, że porównania nie unikniesz. Zawsze było, jest i będzie.
Jednak gorąco wierzę, że nie warto tłumić w sobie chęci porównywania się z innymi. Kiedy dwoje ludzi się spotyka, to naturalne, że porównują się ze sobą. Natychmiast zauważają swoje zalety i wady. Jednak cierpieć zaczynasz wtedy, gdy skupisz się tylko na swoich wadach.

Samoocena i pewność siebie

Zwykle schemat jest taki: dostrzegasz mocne strony innej osoby i porównujesz je ze swoimi słabościami. Czy myślisz, że to sprawi, że poczujesz się dobrze? Z doświadczenia wiem, że jedyne co Ci to gwarantuje, to obniżenie swojej samooceny i pewności siebie.

Być może interesuje Cię praca w IT, lubisz technologię odnajdujesz się w nowościach, nowinkach IT. Jestem przekonana, że znasz osoby, które tworzą niesamowite oprogramowania, a metodykę Agile stosują nawet w projektach domowych. I patrzysz na swoje i ich umiejętności, zdając sobie sprawę jak daleka jesteś w osiągnięciu tego samego pułapu. To demotywuje, być może poniża i w rzeczywistości wypadasz słabo na tle tych osób.

Uczciwe porównanie

Ale poczekaj chwilę: to nie jest uczciwe porównanie. To, że nie sięgasz jej poziomu, nie oznacza, że powinnaś wyjść z branży IT, że powinnaś popadać w zazdrość lub żywić urazę do niej. Zamiast tego, gdy spojrzysz na swoje mocne strony zobaczysz, że masz wiele do zaoferowania, na tym etapie, na którym jesteś, bo jest wystarczająco.

Mocne strony

A to bardzo ważne – móc spojrzeć na swoje mocne strony i zobaczyć swoją prawdziwą moc. W rzeczywistości, jest to jeden z kluczy do sukcesu, ponieważ bez tej umiejętności nie będziesz zmotywowana i nie uwierzysz w siebie.

Kiedyś jedna kobieta napisała do mnie krótką wiadomość na Instagramie:

„Pochodzę z małego miasta. Należę do rodziny z klasy średniej. Moja mama pracuje na kasie po 12 godzin, a mój tato ima się wszystkiego – od budowlanki po sadzenie drzewek w lasach. Moja praca jest także taka, że jeśli wyjdę za mąż i założę nową rodzinę nie będę w stanie i pracować i wychowywać dzieci.
Problem polega na tym, że moje koleżanki z pracy pochodzą z zamożnych rodzin lub mają zamożnych partnerów. Nie mogę się powstrzymać od porównywania mojego stylu życia z ich stylem życia. Wiem, że nie jest właściwe porównywanie się z nimi na podstawie tego, co posiadają. Ale jednak… Widzę, że moja umiejętność planowania finansów jest na tyle dobra, że mogłabym być przez rok na macierzyńskim, nawet jeśli straciłabym przez to pracę. Ale ilekroć widzę lub słyszę, jak wydają pieniądze, zaczynam porównywać. Jak mogę to powstrzymać bez zmiany pracy i zmiany znajomych?”

Jak odkryć swoje mocne strony?

To pytanie wybrzmiewało w mojej głowie kilka dni, bo to bardzo trudne pytanie. Bowiem porównywanie się z innymi jest naturalne, ale jak zauważyła ta kobieta, często sprawia, że jesteśmy nieszczęśliwi, nawet jeśli mamy dość i powinniśmy być zadowoleni z tego, co mamy.

Porównania z innymi

Gorąco wierzę, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to być świadomą tego, że dokonujesz porównania. Być może w tym porównaniu nie wypadniesz dobrze, a może wręcz przeciwnie. Jeśli jednak odczuwasz smutek miej świadomość tego co posiadasz, jakimi ludźmi kochającymi się otaczasz, czego doświadczyłaś i jak Cię to ukształtowało. Dostrzeż w swoim życiu progres. Przypomnij sobie swój punkt zerowy, od którego zaczynałaś i zobacz, gdzie teraz jesteś. Co już wiesz, co masz, co planujesz.

Doceniaj swoje działania i zmiany na lepsze

Szczerze polecam Ci regularnie praktykować dostrzeganie swoich działań i zmian w swoim życiu na lepsze. Zaczniesz odczuwać większą satysfakcję z życia. Sama będąc w jedną z osób w systemie szkolnym, gdzie na podstawie ocen porównuje się przyrost wiedzy, chciałam przełamać nawyk z czasów szkolnych i nie porównywać się bezmyślnie z innymi.

Jak porównywać się z innymi?

 • Bądź świadoma. Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, że to robisz. Przypuszczam, że jest to naturalny akt, w wyniku czego dzieje się to bez świadomości. Zatem świadomie zarządzam swoimi myślami – jeśli już się porównujesz skup się na tym porównaniu. Niech będzie to zadanie numer jeden. Jeśli skupisz się na tych myślach przez kilka dni, praktyka stanie się znacznie łatwiejsza, a wkrótce trudno będzie tego nie zauważyć.
 • Nie pędź – kiedy już zdajesz sobie sprawę z porównania pozwól sobie na chwilę oceny i zaakceptuj, że tego porównania dokonujesz. Najgorszym wyjściem jest się jeszcze skarcić za to, że chcesz się porównać.
 • Skoncentruj się na byciu obiektywną – skoro dostrzegasz słabości, dostrzeż również mocne strony, swoje predyspozycje. Co więcej, dostrzeż progres jakiego ty dokonałaś. Oceń swoje przejście z punktu 0 do punktu B lub C. Doceń się za z starania i motywację dojścia do kolejnego punktu.
 • Zaakceptuj niedoskonałości. Nie ma ludzi doskonałych. Nawet Ci najwyżej mają swoje słabości i czarne cechy, które im nie pomogły dojścia na szczyt. Nie jesteś idealna i nigdy nie będzie w opinii obiektywnej. Natomiast w opinii subiektywnej jesteś doskonała, bo jesteś sobą, wyjątkowa i wystarczalna. Ta świadomość nie zwalnia Cię z osiągania więcej, jeśli tego pragniesz, ale pozwala doceniać Ci już włożony trud i jego efekty.
 • Skup się na sobie – wiem, że łatwo kopać leżącego i bez problemu potrafimy krytykować innych, aby czuć się lepiej. Zamiast tego staraj się wspierać innych w ich sukcesie – to doprowadzi do większego zadowolenia z twojej strony i dumy z samej siebie.
 • Życie to podróż – wiedz, że każdy wystartował z innego miejsca, dąży do innego miejsca i realizuje inne punkty swojej podróży. Życie to ciąga zmiana i sinusoida. Ta podróż nie ma nic wspólnego z tym, jak dobrze sobie radzą inni ludzie ani co mają. Bo dla Ciebie ma liczyć się Twoja podróż. Liczy się to, co Ty chcesz robić i dokąd chcesz iść. To wszystko, o co potrzebujesz się zatroszczyć.
 • Naucz się doceniać swoje „wystarczająco”. Jeśli zawsze chcesz tego, co mają inni, nigdy nie będziesz mieć tego wystarczająco dużo. Z pewnością pojawi się ochota na więcej. To niekończący się cykl i nigdy nie doprowadzi do zadowolenia z życia. Bez względu na to, ile kupisz ubrań, bez względu na to, ile posiadasz samochodów, bez względu na to, ile kupisz fantazyjnych butów… nigdy nie będziesz mieć ich dość.

Jesteś wystarczająca

Skoncentruj się na tym, co możesz osiągnąć, używając porównania się z innymi, aby zmotywować się do poprawy do ulepszeń procesów. Czyli do zmiany zachowania. Nie pozwól jednak, aby porównanie obniżyło Twoją samoocenę. Pamiętaj, aby być wdzięczną za to, co osiągnęłaś i motywować się do osiągania swoich celów i marzeń.

Tylko 7 kroków Cię dzieli od zbudowania pewności siebie!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Kamila Kozioł
Kobieta, która pragnie zrozumieć ludzką psychikę. Rozumie emocje i wie, jak wzmacniać moc i wewnętrzną siłę. Ukończyła studia z psychologii oraz akredytacyjne i certyfikujące kursy coachingowe. W zawodzie psychologa i coacha od 9 lat. Współautorka „Dziennika coachingowego. 365 pytań od Twojego coacha”, napisanego wspólnie z Kamilą Rowińską oraz współautorka książki „W poczuciu własnej wartości. Zbuduj swoją wewnętrzną siłę”.

Kluczowe momenty 2020 roku w doświadczeniu pracujących rodziców

Trudno tradycyjnie podsumować rok 2020. Noworoczne postanowienia tym bardziej wymykają się z kontrolowalnych ram, a raporty pracy zdalnej podkreślają, jak bardzo na rynku pracy pandemia dotknęła kobiety, co w praktyce oznacza więcej balansowania między pracą a domem po załamaniu się praco-domoprzestrzeni. Poznajcie wyniki badania z maja 2020 r. nt. doświadczenia rodziców podczas lockdownu.
 • Monika Sońta - 10/01/2021
mama z dzieckiem pochylona nad pracą domową

Kluczowe momenty 2020 roku w doświadczeniu pracujących rodziców

Czas na chwilę refleksji nad tym, co było dla Ciebie trudne. Sięgając do wyników badania, które było przeprowadzone w maju 2020* we współpracy studentów studiów podyplomowych Employer Branding z portalem MamoPracuj.pl, którego celem było zidentyfikowanie „kluczowych momentów’” w doświadczeniach rodziców podczas lockdownu, dowiadujemy się, że:

Najtrudniejsze momenty to:

 • przygotowywanie posiłków,
 • fektywne skupienie się na pracy („to życie w ciągłym kołowrotku”, „wyrywanie momentów na pracę”),
 • konieczność wsparcia dzieci w zajęciach szkolnych,
 • poczucie winy związane z dawaniem dzieciom niskojakościowych wypełniaczy czasu, żeby móc pracować („bajka”).

Pozytywne zaskoczenia:

 • samodzielność dzieci, ich zrozumienie sytuacji,
 • zacieśnienie więzi rodzinnych,
 • przyzwyczajenie się do pracy zdalnej (brak dojazdów),
 • wolniejsze poranki.

A jaka jest Twoja refleksja? To moment na zastanowienie się:

 • Co było dla Ciebie najtrudniejszym momentem?
 • Co Cię pozytywnie zaskoczyło?
 • Z czym sobie poradziłaś do takiego stopnia, że jesteś dumna ze swojego działania?
 • Co wymaga zmian w organizacji Twojego dnia w 2021 roku, niezależnie od rozporządzeń, izolacji, decyzji o nauczaniu zdalnym i skuteczności szczepionki?

Nowe stresory** dotykają wszystkich. Jak bardzo wpłynęły na Ciebie?

Ten rok wytrącił nas z równowagi. Niektórymi wstrząsnął, innych wypchnął z życiowej strefy komfortu, a jeszcze innym jedynie nieznacznie zmienił ramy życiowego działania. Niezależnie od grupy, w której się znalazłaś, warto zastanowić się, w jaki sposób dotykają Ciebie „nowe stresory”:

 • Zmiana w postrzeganiu bezpieczeństwa fizycznego – obawa przed zarażeniem się.
 • Nadmiar informacji (infobesity), w większości negatywnych w stosunku do braku szans na przewidzenia przyszłości ogólnie np. nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy i jak się to skończy, czyli jesteśmy w strefie ciągłej, długoterminowej niepewności.
 • Ciągłe poczucie zagrożenia kwarantanną i ograniczeniem możliwości fizycznego poruszania się.
 • Stygma społeczna związana z chorobą, co jest potęgowane przez poczucie, że choroba jednej osoby może stworzyć zagrożenie dla jej najbliższych oraz, że złamanie przez jedną osobę zasad i zaleceń może stanowić zagrożenie dla osób z naszego otoczenia
 • Straty na poziomie finansowym, poczucie niepewności w obszarze zarobków i utrzymania pracy czy źródła dochodów.

Siła tego, jak bardzo dotknie nas psychicznie pandemia, zależała między innymi od naszego przedpandemicznego stylu pracy. Im bardziej oddzielaliśmy wcześniej strefę prywatną, rodzinną od zawodowej, profesjonalnej, tym bardziej dostrzegamy zmianę w stylu życia (lifestyle) i pracy (workstyle).

A jaki jest „nowy stresor”, który najbardziej wpłynął na Twój styl życia i pracy w 2020?

Autonomia, adaptacja, elastyczność

Wracając do wyników badania z MamoPracuj, ponad 73% badanych wskazało elastyczny czas pracy jako największe udogodnienie dla pracujących rodziców. Po raz kolejny potwierdziła się siła poczucia autonomii, a nawet job-craftingu w miejscu pracy.

Opisując najlepsze doświadczenia, szczególnie docenianie były gesty pracodawców sugerujące, że rozumieją sytuację i ich próba ułatwienia pracy np. ustalenie, że mamy dwugodzinną przerwę bez spotkań na przygotowanie posiłków, a do pracy wracamy wieczorem; ogólne przyzwolenie na obecność dzieci w tle rozmowy; ludzka atmosfera i poczucie „że wszyscy jesteśmy w podobnej sytuacji”. I wszyscy w tej sytuacji potrzebujemy nowych ram działania.

Zastanów się, czego potrzebowałabyś teraz od swojego pracodawcy, żeby lepiej pracowało Ci się w 2021 roku?

Źródło:

*Ankieta online przeprowadzona 1-21 maja 2020, n=153, wnioski opracowano na podstawie dwóch pytań otwartych: o najlepszy i najgorszy moment pracy z domu podczas izolacji, opracowano na podstawie kodowania tematycznego według schematu Saldana (2009)

**https://emeraldopenresearch.com/articles/2-15

Zdjęcie: 123 rf

Grafika: autorka

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Monika Sońta
Mama wielowymiarowo aktywna: biznesowo - ekspert komunikacji korporacyjnej; naukowo – doktorantka zarządzania; życiowo – promotorka uważnego spędzania czasu z dzieckiem, co widać po wpisach na blogu http://zmianaperspektywy.pl/ Mama małej Marceliny.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×