Czego szukasz

Jestem mamą i chcę pracować elastycznie

Wiele mam myśli, a czasem nawet marzy o pracy… Bo pragnienie wyjścia z domu i realizowania swych ambicji zawodowych jest bardzo silne. Jednak jak to zorganizować, aby nadal sporo czasu spędzać z dzieckiem? Mieć czas na… bycie mamą? Brzmi jak bajka? Być może, ale nasza propozycja dla mam jest bardzo prawdziwa i konkretna. Sprawdź szczegóły! Chętnie odpowiem także na wszystkie pytania Czytelniczek Mamo Pracuj!

Zawód doradcy ds. ubezpieczeń i inwestycji jest w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego?

Elastyczność

Doradca, choć związany jest formalnie z firmą ubezpieczeniową, praktycznie sam decyduje ile i kiedy pracuje. Jego tryb pracy jest nienormowany i bardzo elastyczny. Owszem, trzeba pojawiać się w oodziale raz czy dwa razy w tygodniu, podczas obowiązkowych odpraw. Aktywność doradcy koncentruje się przede wszystkim na pozyskiwaniu nowych klientów i podpisywaniu z nimi umów, bo rozliczany jest z wyników swojej pracy. Spotkania z klientami odbywają o różnych porach dnia, często popołudniami, bądź wieczorami w domu osoby zainteresowanej wykupieniem polisy, czasem w placówce firmy ubezpieczeniowej. O takich porach łatwiej zorganizować opiekę do dziecka – może z nim zostać np. mąż lub inna osoba z rodziny.


Przyjemność pracy z ludźmi 

Ponieważ doradca ubezpieczeniowy pracuje z ludźmi, niezwykle ważne są jego predyspozycje osobowościowe. Doradca musi być osobą komunikatywną, otwartą, wzbudzającą zaufanie, potrafiącą słuchać, ale także jasno precyzującą myśli i potrafiącą dopasować się do zmieniających się warunków otoczenia. Jeśli chodzi o wiedzę merytoryczną i szkolenie, to firma zapewnia odpowiednie przygotowanie, indywidualnie podchodząc do każdego nowego pracownika.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie doradcy ds. ubezpieczeń i inwestycji oparte jest na prowizji ze sprzedaży. Przy takim systemie zatrudnienia zarobki w branży ubezpieczeniowej są bardzo zróżnicowane. Można zarobić kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Górne widełki praktycznie nie istnieją.

Może właśnie to jest praca dla Ciebie?


A może masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o pracy doradcy ds. ubezpieczeń i inwestycji? Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Twoje pytania. Zadzwoń: 603 859 965. 

 

Jeśli nie masz kiedy zadzownić, albo nie chcesz czekać do piątku, napisz do mnie e-maila na adres: [email protected]. Na pewno odpowiem!

Zdjęcia: własność AVIVA sp. z o.o

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Z branżą ubezpieczeniową i finansową związana jestem od 1998 r. W Avivie pracuje od 2000 r., a od 2012 r. jest menedżerem zespołu, który z powodzeniem realizuje swoje plany biznesowe. Jednym z zadań Barbary jest opieka nad nowymi pracownikami. Nie tylko wprowadza menadżerów sprzedaży i doradców w nowe obowiązki, ale także towarzyszy im w początkach kariery. To wsparcie zapewnia bezpieczny start i szybsze odnalezienie się w nowym otoczeniu.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie