Czego szukasz

„Będziemy ponownie inspirować i zachęcać do dołączenia do świata IT.” Konferencja Women of IT okiem organizatorki

To już siódma edycja Konferencji Women of IT organizowanej przez team Nokia Bydgoszcz. Tym razem – w związku z planowaną transmisją na YouTubie – uczestnicy zgromadzą się nie tylko w bydgoskiej sali konferencyjnej Hotelu Holiday Inn, ale również on-line. W skrócie: 4 panele, 19 prelegentek, inspirujące kobiety z Nokii oraz ekskluzywne sesje mentoringowe. A my rozmawiamy z Aliną Krzysiak-Emmert z Nokia Bydgoszcz – głównodowodzącą organizacyjnym zespołem projektowym – którą pytamy o nastroje i przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia. Przeczytaj wywiad i zapisz się!

Grafika Nokia Alina Krzysiak-Emmert

Konferencja Women of IT

Alina, bardzo dziękuję, że mimo tego intensywnego czasu znalazłaś chwilę, aby z nami porozmawiać. Przygotowania do konferencji już w fazie bardzo zaawansowanej, bo za tydzień (23 listopada) odbędzie się jej kolejna – siódma – edycja. Czy możesz opowiedzieć naszym czytelniczkom troszkę więcej o tym wydarzeniu? Do kogo jest skierowane i jaka przyświeca mu idea?

Na początku Konferencja skierowana była do dziewczyn, które stoją przed wyborem ścieżki kariery (czyli głównie do tych z ostatnich klas szkół średnich) i przekonanie ich do wyboru ścieżki technicznej. Przez lata nasz odbiorca nieco ewoluował (szczególnie przez czas pandemii, kiedy konferencja dzięki formule on-line docierała do szerszego grona odbiorców). Są to cały czas uczennice szkół średnich, ale dołączyły do nich również studentki, dziewczyny, które chcą zmienić swoją ścieżkę kariery, a także kobiety, które są zainteresowane jej rozwijaniem, ponieważ konferencja to ogromna ilość wykładów zarówno technicznych jak i motywacyjnych.

Chcę uczestniczyć online!

Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej – część uczestników zgromadzi się w jednym z bydgoskich hoteli, ale większość będzie mogła uczestniczyć również online. Domyślam się, że taka hybryda wymaga trochę więcej zaangażowania od strony organizacyjnej, prawda?

Tak, zgadza się – model on-line przećwiczyliśmy podczas pandemii i po powrocie do formy stacjonarnej zdecydowaliśmy się na kontynuację w formie hybrydowej, pamiętając o kilkuset uczestniczkach, dla których jest to jedyna możliwa forma uczestniczenia w wydarzeniu.

Przygotowania do takiego wydarzenia to suma zaangażowania wielu ludzi. Jak się kompletuje taki zespół i ile wcześniej trzeba rozpocząć takie przygotowania?

To ogromna praca całego zespołu, którym mam przyjemność kierować – przygotowania zaczynamy około pół roku wcześniej. Nasz zespół projektowy to 17 osób, które na co dzień pracują w Nokii i mają swoje codzienne zadania, a praca nad Konferencją jest dla nich wolontariatem i pewnego rodzaju misją. 🙂 Myślę, że przez lata wypracowaliśmy taki model, że działamy jak dobrze naoliwiona maszyna i rozumiemy się bez słów – moglibyśmy być role model dla zespołów projektowych, pomimo tego, że jest to nasza praca dodatkowa. 🙂

Ale nie da się ukryć, że to Ty jesteś główna organizatorką. Czy coś Cię zaskoczyło podczas przygotowań do tegorocznej edycji?

Chyba już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. 🙂 Dla mnie co roku największa radość to ludzie, jakich spotykam – ich niesamowita energia, doświadczenie i zaangażowanie w temat. Zaczynając od naszego zespołu, poprzez prelegentki, a kończąc na najważniejszych, czyli naszych uczestniczkach. Trudno zmierzyć, jaki wpływ na wybory życiowe naszych uczestniczek ma to wydarzenie. Ale dla mnie największą radością jest, gdy czasami spotykamy się po latach na uczelni, na targach albo już w Nokii i słyszę, że to właśnie udział w konferencji był czynnikiem mającym wpływ na rozpoczęcie technicznej ścieżki kariery.

A opowiedz troszkę więcej o tym, co w tym roku przygotowaliście dla uczestniczek.

17 niesamowitych wykładów zarówno technicznych jak i motywacyjnych. Pierwsze dwa panele będą odbywały się w języku angielskim, a dwa kolejne w polskim. Dodatkowo, w tym roku będzie możliwość zapisania się na sesje mentoringowe z naszymi prelegentkami. Zapisy na sesje mentoringowe będą miały miejsce podczas konferencji.

Grafika Konferencja Women of IT

Poznaj historię jednej z prelegentek. Przeczytaj wywiad z Danutą Kowalczyk-Chwalisz

Kim są prelegentki?

Naszymi prelegentkami są osoby, które pracują w Nokia na całym świecie oraz przedstawicielki lokalnych uczelni. W tym roku bardzo się cieszymy, że również Mamo Pracuj będzie miało swoją reprezentację, bo jedną z prelegentek będzie Ania Łabno-Kucharska.

Dlaczego ta edycja będzie wyjątkowa? Dlaczego warto uczestniczyć?

Każda edycja jest wyjątkowa. Każda kolejna wydaje się lepsza, bo wciąż się rozwijamy i coś udoskonalamy. Tym razem z naszym nowym niesamowitym logo, w nowym miejscu i z nową energią będziemy ponownie inspirować i zachęcać do dołączenia do świata IT.

Dziękuję za rozmowę. I do zobaczenia podczas konferencji!

Zapisz się na konferencję Women of IT

Poznaj firmę Nokia, odwiedź jej profil w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom oraz zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy.

Logotyp Nokia
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama Wojtusia. Miłośniczka wędrówek górskich i rowerowych (zwłaszcza tych dalekich); uwielbiająca śpiew i taniec, mająca słabość do włoskiej kuchni. Ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Z wykształcenia polonistka, doradczyni zawodowa i spec od employer brandingu. Marzy jej się rynek pracy bez stereotypów i uprzedzeń.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie