Czego szukasz

Agile Scrum Community onsite – społeczność, która dzieli się wiedzą

Wyobraź sobie przestrzeń, w której możesz spotkać osoby dzielące się wiedzą, doświadczeniem i wsparciem. Wyobraź sobie ludzi otwartych, inwestujących czas po to, żeby pomóc innym. Teraz wyobraź sobie, że jest to całkowicie darmowe i dostępne online na LinkedIn oraz onsite w wielu miastach Polski. Brzmi podejrzanie? Teraz pewnie szukasz kruczka. Pewnie chcą maila, aby potem spam wysyłać albo spróbują sprzedać mi cudowną patelnię. Nie! Nic z tych rzeczy! Agile/Scrum Community onsite oraz House of Talents działają w 100% non-profit.

Agile/Scrum Community onsite

O nas

Agile Scrum Community onsite to grupa ludzi tworzących społeczność opartą na dzieleniu się wiedzą. Częścią społeczności może zostać każdy, kto czuje, że jego serce bije w rytmie Agile. Są tutaj zarówno osoby doświadczone w roli Scrum Mastera, jak i osoby, które dopiero rozważają rozpoczęcie swojej agilowej przygody.

Spotkania społeczności Agile Scrum Community onsite odbywają się w wielu miastach Polski: w Warszawie, we Wrocławiu, w Bydgoszczy, w Krakowie, w Trójmieście, w Lublinie, w Katowicach, w Łodzi, w Toruniu, w Szczecinie, w Poznaniu. Organizujemy je co dwa tygodnie, na żywo, bez szczegółowej agendy. Spotkania są otwarte dla każdego chętnego, bez opłat czy wcześniejszej rezerwacji. Poruszamy bardzo różne tematy związane z naszą pracą, dzielimy się problemami oraz sukcesami, wzajemnie się wspieramy. Często gościmy osoby, które dopiero szukają swojej ścieżki zawodowej i pragną zostać Scrum Masterem. Służymy im radą skąd czerpać wiedzę, jak się przygotować do procesu rekrutacji oraz jak zacząć pracować z zespołem.

Prócz spotkań na żywo, działamy także w przestrzeni online. W ramach grupy House of Talents, członkowie organizują spotkania tematyczne, w trakcie których dzielimy się wiedzą na temat Scruma i nie tylko. Poza tym, cały czas zostajemy w kontakcie online wzajemnie się wspierając.

Znajdziesz nas na LinkedIn!

Agile/Scrum Community onsite

House of Talents

O tym, jak to się zaczęło

Grzegorz Marciniak, Agile Coach, zaczął wspierać indywidualne osoby rozpoczynające swoją przygodę ze Scrumem na portalu LinkedIn. Kiedy liczba jego Mentee urosła do sporych rozmiarów, a część z nich rozwinęła już swoje agilowe skrzydła, powstał pomysł spotkań na żywo. Tak powstały lokalne grupy Agile/Scrum Community onsite.

Dzielenie się wiedzą

Ten, kto pracuje jako Scrum Master, Agile Coach, Product Owner etc. wie, że praca ta polega na ciągłym podnoszeniu swoich kompetencji, na szukaniu najlepszych rozwiązań problemów, z jakimi przychodzi nam się mierzyć. Dlatego, dla tej grupy wymiana doświadczeń i wiedzy jest szczególnie cenna.

Model wymiany wiedzy i doświadczeń w naszej grupie jest oparty na pełnej swobodzie, otwartości i dowolności. Każdy członek grupy House of Talents może zaproponować temat spotkania. Jeśli znajdą się w grupie osoby zainteresowane dyskusją w tym temacie, wówczas spotkają się w wirtualnej przestrzeni.

Agile/Scrum Community onsite to swobodne spotkania osobiste o charakterze towarzyskim. Podczas spotkań onsite dzielimy się wiedzą, a poruszane tematy są bardzo zróżnicowane. Jedno jest pewne – jesteśmy otwarci i nie ma „głupich pytań”.

Praca zespołowa

Nasza społeczność to dzieło zespołowe. Nie ma wśród nas lidera. Są osoby mniej lub bardziej zaangażowane w tworzenie społeczności. Każdy daje z siebie tyle, ile może lub tyle, ile chce w danym momencie. Wśród nas są osoby doświadczone, które chętnie otoczą mentorską opieką przyszłych Scrum Masterów, są także osoby stawiające pierwsze kroki, które takiego wsparcia właśnie poszukują. Są stali bywalcy i osoby, które wpadają co jakiś czas. Jesteśmy samozarządzającym się zespołem, który sam reguluje swoje tempo pracy i dzieli zadania między członków na zasadzie pełnej dowolności. Naszym celem jest wzajemny rozwój i dobra zabawa. Niebawem odbędzie się nasze 100 spotkanie na żywo!

Wrocław Agile Scrum Community onsite

To lokalna grupa Agile Scrum Community onsite. Członkowie Agile Scrum Community Wrocław onsite spotykają się co dwa tygodnie. Bieżące informacje o dacie i miejscu spotkania znajdziesz w zaproszeniu na wydarzenie na LinkedIn.

Spotykamy się od marca 2022 roku. Na początku spotkania były bardzo kameralne, obecnie jest nas coraz więcej. Głównymi i jednymi z pierwszych organizatorek wrocławskich spotkań jest Małgorzata Pietras-Szewczyk – Scrum Masterka w Agora S.A. oraz Izabela Karwan – Scrum Masterka w Silky Coders.

Zapraszamy Cię na kolejne spotkanie onsite!

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Moją pasją jest nauka oraz pogłębianie wiedzy o Agile. Uwielbiam się uczyć oraz nauczać innych. Jestem doktorem Nauk o Ziemi. Przez wiele lat pracowałam jako nauczyciel akademicki, jestem autorką kilkunastu prac naukowych, promotorką kilku bardzo dobrych prac inżynierskich, a także organizatorką cyklu konferencji naukowych. Posiadam także doświadczenie managera, przez siedem lat koordynowałam prace Instytutu na Uczelni Wyższej, byłam także członkinią zespołu kilku projektów naukowo-badawczych. Obecnie jestem Scrum Masterką w Agora S.A. W wolnym czasie współtworzę Agile/Scrum Community onsite oraz pielęgnuję swój domowy ogród.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie