Czego szukasz

50 na 50. Przewodnik dla pracujących rodziców

Już jutro do sprzedaży w całej Polsce trafi nowy i dość unikalny na polskim rynku, przewodnik dla pracujących rodziców. Najważniejszym przesłaniem książki, jest to, że do spełnienia zawodowego i rodzinnego potrzebna jest gra zespołowa… Dzielenie się obowiązkami domowymi i opieką nad dziećmi, to trochę jak gra choćby w piłkę nożną. Raz przy piłce jesteś Ty, raz Twój partner. Ale aby dotrzeć do bramki, musicie sprawnie wymieniać się piłką, umiejętnie do siebie podawać, omijać przeszkody i razem dążyć do wygranej.

Grafika z okładką książki

50 na 50?

Przekładając tę analogię na język życia codziennego: aby być spełnionym i zawodowo, i rodzinnie trzeba grać drużynowo – czyli razem z partnerem. Ciężko byłoby wygrać Ligę Mistrzów w pojedynkę ;-).

Współcześnie wiele się mówi o partnerstwie – czyli sprawiedliwym podziale obowiązków rodzinnych i zawodowych. Czasem Ty więcej pracujesz w domu, ale kiedy przychodzi moment, że musisz trochę więcej czasu i uwagi poświęcić pracy, to masz pewność, że partner świetnie sobie poradzi z czekającymi go domowymi obowiązkami. Jest to podział istotny nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Rodziny, w których panuje sprawiedliwy podział obowiązków, bardzo zyskują. Badania pokazują, że:

  • spada ryzyko rozwodu,
  • zwiększa się satysfakcja z pożycia intymnego rodziców,
  • spada ryzyko depresji i wahań nastrojów u kobiet,
  • obecność kobiet na wysokich stanowiskach w firmach poprawia stan zatrudnienia i pozycję innych kobiet w tych firmach,
  • kobiety posiadające dzieci są szczęśliwsze, jeśli mają pracę, bez względu na to, ile godzin tygodniowo jej poświęcają,
  • ponad 60% ojców gotowych jest przedłożyć więcej czasu spędzanego z dziećmi nad wyższą pensję czy awans.

Sprawiedliwy podział obowiązków domowych i zawodowych, coś, co dla współczesnych kobiet i coraz częściej dla mężczyzn jest w rodzicielstwie niezwykle istotne (chociaż bywa, że ciężko do niego dojść), to inwestycja w dobrobyt całej rodziny.

Obie autorki wiedzą dokładnie o czym piszą. Ponieważ same godzą obowiązki matki z obowiązkami pracownika doskonale znają problemy współczesnych rodziców, którzy próbują pogodzić pracę z życiem rodzinnym. Wiedzą, że to właśnie dzięki pracującej matce rodzina może świetnie funkcjonować.

Premiera książki już jutro!

W książce można znaleźć wywiady z rodzicami i pracodawcami, ankiety wśród pracujących matek, drobiazgowy przegląd badań psychologicznych i socjologicznych. Wszystko to pozwoliło dojść do prostej konkluzji:

kiedy oboje rodzice pracują, to zyskują na tym wszyscy: dzieci, mężowie i żony.

„50 na 50” to wyjątkowa książka, która pokazuje, jak ważny jest i podział obowiązków rodzicielskich, i równowaga między życiem rodzinnym a zawodowym.

50.50_okladka

Tytuł: „50 na 50. Przewodnik dla pracujących rodziców”

Autor: Sharon Meers, Joanna Strober

Wydawnictwo: Mamania 2016

Książka w sprzedaży od 8 marca 2016 r.

A u nas już wkrótce egzemplarz do wygrania!

Książka pod patronatem portalu Mamo Pracuj.

Grafika: własność Wydawnictwa

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą 4-letniego Oskara. Pracowałam w marketingu oraz w projektach unijnych. Podczas „urlopu” macierzyńskiego moją firmę zamknęli, a ja pozostałam bez pracy. Przez kilka lat spędzonych z dzieckiem miałam dużo czasu na przemyślenia i ostatecznie postanowiłam robić to, co kocham najbardziej, czyli pracując wspierać inne mamy. Dodatkowo kocham jogę, spacery, podróże i długie spanie ;)
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie