Czego szukasz

5 najpopularniejszych książek dla przyszłych mam

9 miesięcy stanu błogosławionego warto poświęcić na wszechstronne przygotowania do przyjęcia na świat nowego członka rodziny. Z pomocą przychodzą poradniki, które przede wszystkim uczą i informują, ale też bawią i pozwalają nabrać dystansu do macierzyńskich rozterek. Przedstawiamy pięć tytułów, którymi zaczytują się przyszłe mamy w Polsce.

Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach” – Kaz Cooke

Kaz Cooke wie, że ciąża to okres pełen cieni i blasków, dlatego pisząc swoją książkę dla przyszłych mam zadbała o sporą dozę poczucia humoru i przymrużenie oka. Ta pozycja z pogranicza poradnika i beletrystyki pomoże każdej mamie nabrać odrobiny dystansu do swojego stanu i przyswoić informacje, dzięki którym, to co dzieje się w niej lub wokół niej będzie nieco mniej tajemnicze, bez moralizowania i sprzedawania złotych rad. Książka dzieli się na części odpowiadające każdemu tygodniowi ciąży i przybliża między innymi takie kwestie jak nudności, rodzaje badań i łagodzenie bólu porodowego, ale również pozbywanie się skrupułów wobec osób, które koniecznie chcą dotknąć Twojego brzucha. Książka “Ciężarówką przez 9 miesięcy” prowadzi czytelniczki przez dziwne, śmieszne i straszne elementy ciąży z zacięciem Dziennika Bridget Jones, a trafność jej spostrzeżeń potwierdza tytuł światowego bestsellera i liczne dodruki.

“W oczekiwaniu na dziecko. Poradnik dla przyszłych matek i ojców” – Sharon Mazel i Heidi Murkoff

To obszerne kompendium wiedzy przyjmuje formę encyklopedii przeprowadzającej po kolejnych miesiącach ciąży i zagadnieniach z nią związanych. Poradnik “W oczekiwaniu na dziecko” podpowie, jak wybrać lekarza prowadzącego ciążę i jakie nawyki przyswoić sobie w jej trakcie. Rozwiewa wątpliwości związane z seksem w tym okresie oraz ewentualnym wpływem chorób mamy na dziecko, a także przedstawia przebieg porodu naturalnego i przez cięcie cesarskie, dostarczając niezbędnych informacji na temat obu. Gwarantujemy, że młode mamy będą sięgać po tę książkę niezwykle często.

„Warto karmić piersią. I co dalej?” –  Magdalena Nehring – Gugulska

Karmić czy nie? To pytanie zadaje sobie każda przyszła mama i choć autorka książki daje jasną odpowiedź już w tytule, warto po nią sięgnąć nawet, jeśli nie planujemy karmienia. Magdalena Nehring-Gugulska jest Międzynarodowym Konsultantem Laktacyjnym i Sekretarzem Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią, dzięki czemu zna świetnie wszystkie aspekty, które wiążą się z tym zagadnieniem. Rzeczowo i praktycznie przedstawi zalety karmienia, ale też problemy, które mogą mu towarzyszyć oraz rozwieje wątpliwości związane z tematem. Wszystko po to, by przekonać do karmienia piersią sceptyczne mamy i zachęcić do powrotu te, które z niego zrezygnowały.

„Ciąża – instrukcja obsługi” – Sarah Jordan

Tytuł dla mam, które lubią dużo wiedzieć i szukają skondensowanej dawki bardzo konkretnych informacji. Sarah Jordan rzeczowo rozwiewa wszelkie wątpliwości, nie stroniąc nie tylko od trudnych, ale też lekko absurdalnych pytań, na przykład o ciążowy apetyt na śledzie. W udzielaniu odpowiedzi pomaga jej ojciec trójki dzieci oraz certyfikowany ginekolog-położnik dr David Ufberg. Język książki jest przystępny, a jej forma zwięzła, dzięki czemu w treści znajdziecie absolutnie podstawowe informacje, bez wdawania się w zbędne szczegóły. Ten tytuł to również dobry poradnik dla ojców, którzy chcieliby lepiej wczuć się w sytuację partnerki, choć niekoniecznie zgłębiać wszystkie aspekty jej stanu. „Ciąża – instrukcja obsługi” to więc praktyczne minimum dla dociekliwych.

“Macierzyństwo non-fiction. Relacja z przewrotu domowego” – Joanna Woźniczko-Czeczot

Poradniki bywają bardzo pomocne, ale wiele wyobrażeń o macierzyństwie nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością. Joanna Woźniczko-Czeczot nie ma wątpliwości, że takiego uczucia doświadczy niemal każda świeżo upieczona mama, dlatego swoją książką mówi: nie martw się, w tym boju nie jesteś sama. „Macierzyństwo non-fiction” to odtrutka na lukrowaną wizję rodzicielstwa, w której dziecko zawsze jest grzeczne i urocze, a mama ma nieskończone pokłady energii i entuzjazmu, by wzorowo zajmować się nim, sobą i domem. Niejedna kobieta w czasie lektury zaśmieje się przez łzy, pokiwa ze zrozumieniem głową i westchnie z myślą „tak, to o mnie!”. Tę książkę warto mieć i podarować przyjaciółce, gdy sama znajdzie się w obliczu macierzyńskiego wyzwania.
To tylko skromny wybór z dziesiątek pozycji, które znajdziecie na półkach księgarni tradycyjnych oraz internetowych. Przed porodem nie warto jednak zaczytywać się w całej biblioteczce, ponieważ nadmiar informacji może być dodatkowym czynnikiem wywołującym stres. Czas spędzony przy macierzyńskim poradniku warto więc przeplatać beletrystyką, której bogaty wybór znajdziecie w serwisie Nokautrozrywka.pl

Zdjęcie:

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie