Czego szukasz

Zawsze marzyłam o własnym interesie – list od Sylwii

Znowu miód polał się na nasze serca i znowu nasza motywacja do działania rośnie 🙂 – Zawsze marzyłam o własnym interesie, dzięki Wam nie bałam się podjąć decyzji – napisała do nas w liście Sylwia, która czytała nasz portal zanim została mamą. Mamo Pracuj pomaga i to się dzieje naprawdę 🙂 Zawsze myślałyśmy, że czytają nas głównie mamy, a tu taka niespodzianka. Ciekawe ile Was jest wśród naszych Czytelniczek? Młodych kobiet, jeszcze bez rodzin, bez zobowiązań, takich jak kiedyś Sylwia. Przeczytajcie!

młoda kobieta, biurko, szkice, laptop, telefon w dłoni

Dobrze Was zapamiętałam

Poznałyśmy się na dniach przedsiębiorczości w Olkuszu organizowanych przez Bibliotekę miejską oraz Centrum Hellen Doron. To było naprawdę bardzo dawno temu i możecie mnie nie pamiętać, jednak ja dobrze zapamiętałam Was.

Byłam wtedy młodą dziewczyną, bez rodziny i zobowiązań, która starała się realizować swoje marzenia. Zawsze fascynowało mnie tworzenie czegoś własnego, budowanie tego od podstaw i patrzenie jak się rozwija. Niestety życie poukładało się tak, że nie udało mi się wtedy rozkręcić własnego, dobrze funkcjonującego biznesu. W efekcie wylądowałam w jednej z firm jako pracownik biurowy – żaden szał 🙂

Czas na zmiany

Przez te wszystkie lata bacznie obserwowałam Waszą stronę i FB czytając niemal każdy artykuł. Aż tu nagle, jakieś dwa lata temu, wszystko się zmieniło. Zaszłam w ciążę, co spowodowało szereg zmian – oczywiście pozytywnych. Bardzo lubiłam swoją pracę, jednak szybko zdałam sobie sprawę, że nie uda mi się pogodzić wszystkiego – zachowania posady i realizowania się jako matka.

Wtedy przypomniałam sobie o Was!

Bo przecież tyle razy czytałam o kobietach, które mają 2, 3 lub więcej dzieci i nie tylko świetnie się nimi zajmują, ale też realizują się zawodowo. I pomyślałam dlaczego nie ja?! Przecież od zawsze marzyłam o własnym interesie! I stało się – kiedy urodziła się moja córeczka założyłam firmę i z powodzeniem produkuje akcesoria dla dzieci.

Na swoim koncie mam już małe sukcesy i ciągły rozwój. To była jedna z najcenniejszych lekcji w moim życiu – żeby nie porzucać marzeń, a przede wszystkim tego co w życiu najważniejsze, czyli rodziny.

Dzięki Wam nie bałam się podjąć decyzji

W tym miejscu wielki ukłon dla Was i dla tego co robicie. Dzięki Wam nie bałam się podjąć decyzji i spróbować jeszcze raz. Wasze artykuły były dla mnie ogromną inspiracją, a teraz mam nadzieję sama być inspiracją dla innych mam, które jeszcze się wahają.

Dziękuję jeszcze raz i życzę Wam wszystkiego dobrego oraz dalszego rozwoju!

My Tobie też Sylwio! Trzymamy kciuki i dziękujemy za Twoje słowa!

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie