Czego szukasz

Zaplanuj słoneczny rok z MaMy Kalendarzem 2016/2017

Początek roku niekoniecznie kojarzysz ze styczniem? Nie obce Ci są notatki w stylu “zajęcia na basenie”, “odebrać Franka” czy “zakupy na obiad”? Chcesz sprawnie, przyjemnie i wspólnie z resztą rodziny planować wszystkie ważne dla Was sprawy? Najnowsza edycja MaMy Kalendarza z pewnością Ci w tym pomoże! A jeśli będziesz miała odrobinę szczęścia – Kalendarz możesz wygrać u nas!

MaMy Kalendarz 2016/2017
Spis treści: ukryj

Niedawno znajoma opowiadała mi o sprzedawcy w Empiku, który wyśmiał ją, gdy w środku roku zapytała o dostępność kalendarzy. A przecież są grupy społeczne – choćby rodziny z dziećmi – których “rok” wcale nie rozpoczyna się w styczniu…

Agnieszka Trawczyńska, MaMy Kalendarz: To prawda, mamy różne kalendarze do wyboru, ale rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, a nawet i przedszkolnym funkcjonują jednak od początku roku szkolnego do jego zakończenia, by potem wypoczywać w czasie wakacji.

W ciągu roku szkolnego najlepiej sprawdza się kalendarz tygodniowy. Dzieci mają szkolny plan lekcji oraz zajęcia dodatkowe takie jak sportowe, muzyczne, językowe, plastyczne. My rodzice towarzyszymy im w tych przedsięwzięciach od strony logistycznej więc musimy to mieć też w swoich kalendarzach. Nie zapominajmy także o swoich małych przyjemnościach i zarezerwujmy czas na kino z przyjaciółką, kosmetyczkę i randkę z mężem 😉

Rok szkolny już za nami, a wakacyjny wypoczynek zbliża się wielkimi krokami. Czy MaMy Kalendarz uwzględnia ten szczególny dla rodzin czas, czy może startuje klasycznie, wraz z rozpoczęciem się kolejnego, nowego roku szkolnego?

W wakacje… no właśnie czas płynie inaczej: czasami wolniej, czasami szybciej. Dni zlewają się w jedną wakacyjną chwilę 🙂 I dlatego właśnie w MaMy Kalendarzu jest możliwość planowania całymi miesiącami, bo trzy pierwsze karty to karty z miesięcznym kalendarium: na czerwiec, lipiec i sierpień.

MMK karta miesięczna z wpisami1

Wszystkie rozwiązania o których opowiadasz są bardzo przydatne dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolno-szkolnym. A co ze “świeżymi” rodzicami i ich maluchami? Czy Wasz kalendarz odpowiada również na ich potrzeby?

Oczywiście, że tak. Kiedy projektowałyśmy MaMy Kalendarz same miałyśmy małe dzieci i spodziewałyśmy się przyjścia na świat kolejnych maluchów. Postanowiłyśmy, że MaMy Kalendarz musi być na tyle uniwersalnym narzędziem, aby “rósł” razem z rodziną.

Dla rodzin, które mają małe dzieci dodatkowe kolumny można przeznaczyć choćby na zapiski pór karmienia i drzemek, dietę mamy i dziecka czy wszelkie obserwacje, które warto przekazać lekarzowi lub opiekunce. Każdej rodzinie przyda się także wkomponowana w kalendarz perforowana lista zakupów, którą po uzupełnieniu można łatwo oderwać i zabrać ze sobą.

MMK tygodniowa wypełniona

Czym nowa wersja zaskoczy stałych fanów i użytkowników kalendarza?

W najnowszym wydaniu na każdej stronie kalendarza znajdziemy inspirację kulinarną. Same potrzebowałyśmy odświeżenia i mobilizacji do nowych wyzwań kulinarnych albo po prostu jakiejś zmiany w cotygodniowym menu, ale w naszym przypadku często kończyło się na przeczytaniu przepisu i postanowieniu, że kiedyś go zrealizujemy. Kiedy projektowałyśmy wydanie na 2016/2017 postanowiłyśmy, że nie ma lepszego miejsca jak MaMy Kalendarz,
który nam o tym przypomni. Co więcej: da nam gotową listę składników potrzebnych do wypróbowania nowego przepisu.

A inspiracje kulinarne czerpałyście…

Przepisy zawarte w kalendarzu to efekt współpracy z jedną z mam, która prowadzi blog kuchaniadoroty.pl.

Mamy Kalendarz granatowa i biała

Smakowity pomysł 🙂 Przeglądam wersje kolorystyczne nowej edycji kalendarza, które aż kipią nasyconymi, słonecznymi barwami. Nutka Skandynawii, szczypta orientu: bardzo energetycznie i jednocześnie bardzo modnie. W końcu kalendarz to ozdoba, której przyglądamy się na naszej ścianie przez okrągły rok…

Miło, że na to zwracacie uwagę! Tak, nasze wzory to kolejna nowość. W tym roku można było poszaleć z wersjami kolorystycznymi. Po raz pierwszy mamy aż cztery okładki do wyboru: BIAŁĄ, GRANATOWĄ, ŻÓŁTĄ i chyba najbardziej nawiązującą do wakacji …RODZINĘ W LIZBONIE 🙂

MMK lizbona i żółta

Te same motywy cieszą oko również w wersji “małego co nieco do torebki”.

Muszę powiedzieć, że to małe co nieco, często ratuje nam życie! W dodatku jest to pomysł inspirowany przez rodziny, które od kilku lat używają MaMy Kalendarza! MAM Planner do torebki, bo tak go nazwałyśmy, to także planner tygodniowy, ale w mniejszym formacie. Jest to uzupełnienie kalendarza ściennego, który ma za zadanie wspomóc codzienną organizację CAŁEJ RODZINIE!

Dziękuję za rozmowę. Życzymy Wam i wszystkim użytkownikom MaMy Kalendarza 2016/2017 wielu świetnie zorganizowanych, a jednocześnie słonecznych i rodzinnych dni.

Rozmawiała: Agnieszka Wnękowicz-Smenżyk

Najnowszy MaMy Kalendarz możesz wygrać w naszym konkursie na FB >>>

Możesz też wykorzystać nasz kod rabatowy MAMOPRACUJ i kupić Kalendarz z 10% rabatem. Kod rabatowy ważny tylko do 31 lipca! Kup teraz!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Absolwentka filmoznawstwa UJ, menadżerka kultury, współorganizatorka wydarzeń kulturalnych. Redaguje, pisze, organizuje, uczy się, działa. Czyta książki dla dzieci, a czasem nawet dla dorosłych. Zafascynowana prowadzeniem biznesu online i życia offline.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie