Czego szukasz

Wyjątkowy kalendarz Dr.Max – Poznaj pracowników firmy

Poznajmy się! to wyjątkowa akcja i wyjątkowy kalendarz sieci franczyzowej Dr.Max. Pokazuje różnorodność i profesjonalizm poprzez zaprezentowanie pracowników zatrudnionych przez uczestników franczyzy – na co dzień pracujących w centrali lub w aptekach. Dzięki tej publikacji możemy dowiedzieć się kim są i jakie mają pasje osoby, które spotykamy w aptekach franczyzowych Dr.Max w całej Polsce, a które służą nam radą, wsparciem i pomocą. Zapraszamy do poznania bohaterów kalendarza, sieci Dr.Max oraz tego jak powstawała ta publikacja.

Wyjątkowy kalendarz Dr.Max - poznaj zespół

Poznaj pracowników sieci franczyzowej Dr.Max dzięki wyjątkowemu kalendarzowi

Od dłuższego czasu współpracujemy z siecią franczyzową Dr.Max. Organizacją, w której najważniejszym elementem sieci jest personel, który na co dzień stoi za pierwszym stołem w aptekach franczyzowych. A także specjaliści pracujący w centrali. Iwona Napierała – Specjalistka ds. Budowania Wizerunku Pracodawcy w Dr.Max uchyla rąbka tajemnicy i opowiada o pomyśle na kalendarz oraz samej publikacji.

Firmę tworzą ludzie!

W pierwszych dniach stycznia, we wszystkich aptekach franczyzowych oraz w biurach centrali sieci franczyzowej Dr.Max zawisł wyjątkowy kalendarz: Poznajmy się! Na swoich kolejnych stronach prezentuje on pracowników zatrudnionych przez franczyzobiorców i franczyzodawcę, którzy opowiadają nam o swojej codziennej pracy zawodowej oraz o swoich pasjach, którym oddają się w czasie wolnym.

Kalendarz: Poznajmy się! jest projektem wdrożonym w ramach realizacji jednego z filarów naszego EVP (Employee value proposition). Jest nim bycie pracodawcą przyjaznym i odpowiedzialnym, takim który chce rozmawiać, słuchać i poznawać lepiej osoby zatrudnione przez wszystkich franczyzobiorców.

Przyjazny Employer Branding w sieci franczyzowej Dr.Max

Dla sieci franczyzowej Dr.Max to ludzie są największym kapitałem. Cenimy ich wiedzę i umiejętności, nagradzamy i wspieramy w codziennej pracy. Przygotowujemy również szereg rozwiązań, aby rozwijać ich potencjał i wspierać codzienną pracę.

Zależy nam, aby każdy uczestnik sieci franczyzowej był odpowiedzialnym i przyjaznym pracodawcą. Co bezpośrednio związane jest z faktem, iż pracujemy nad wieloma projektami, które mają za zadanie ułatwić, usprawnić, ale także po prostu umilić pracę personelu aptek franczyzowych Dr.Max.

Rozumiemy również, jak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy sferą życia prywatnego i zawodowego.

wyjątkowy kalendarz Dr.Max - przyjazny pracodawca

Zapoznaj się z profilem firmy Dr.Max w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom!

W ramach wdrożonych w sieci franczyzowej Dr.Max działań Employer Brandingowych staramy się realizować akcje, dzięki którym będziemy mogli lepiej poznawać osoby zatrudnione przez uczestników franczyzy. Mają one za zadanie urozmaicić ich dzienną pracę za pierwszy stołem, która często jest trudnym i ciężkim wyzwaniem. Takim projektem było przygotowanie kalendarza ściennego z niepowtarzalnymi modelkami i modelami.

Kalendarz – wyjątkowy projekt na rok 2022

Przygotowania do projektu realizacji kalendarza na 2022 rok rozpoczęliśmy wczesną jesienią. Wtedy to w ramach konkursu ogłoszonego dla pracowników wszystkich aptek franczyzowych wyłniliśmy trzynaście osób, z najciekawszym naszym zdaniem hobby. Następnie zaprosiliśmy je do udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej.

W jej trakcie, każdy uczestnik pokazywał się w swojej roli zawodowej oraz w życiu prywatnym podczas oddawania się swojej pasji. Dla wielu zaproszonych była to pierwsza w życiu profesjonalna sesja zdjęciowa, a także pierwsza możliwość, żeby trochę więcej opowiedzieć o swojej pasji i wyjść do szerszego grona odbiorców. To wydarzenie pozwoliło nam też lepiej poznać i skrócić dystans pomiędzy osobami zatrudnionymi w różnych zakątkach Polski.

Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, to 12 miesięcy prezentujących wyjątkowy personel zarówno aptek franczyzowych, jak i centrali. Na kolejnych kartach możemy poznać pokerzystkę, malarkę czy też uczestnika runmaggedonów – biegów przełajowych z przeszkodami. Każda osób podzieliła się z nami również informacjami na temat swojej pasji.

Dodatkowym atutem tego działania jest również fakt, iż udało nam się pokazać personel fachowy aptek, jako bardzo ciekawe osoby. Wbrew obiegowym opiniom nie są to tylko specjaliści od nauk ścisłych. Zaś ich pasje często zaskakują i wykraczają poza wyobrażenia o poukładanym farmaceucie.

wyjątkowy kalendarz Dr.Max - recepta na dobry rok

Plany na kolejne miesiące

Efektem konkursu poprzedzającego wydanie kalendarza jest ogrom zgłoszeń wielu ciekawych osób, które również będziemy chcieli lepiej poznawać i o których szerzej opowiedzieć w naszej komunikacji wewnętrznej w ramach kolejnych projektów. Żadna z pasji nie jest nudna i każda osoba, która do nas się zgłosiła zasługuje na to, abyśmy ją wszyscy jeszcze lepiej poznali i coś więcej się o niej dowiedzieli.

Dzięki temu, pomimo struktury rozproszonej i obecności placówek uczestniczących w sieci franczyzowej praktycznie w każdym zakątku Polski, będziemy mogli poczuć się bardziej zgrani i jako jeden duży, bardzo różnorodny i ciekawy zespół.

I dlatego też ten projekt nie będzie ostatnim działaniem mającym na celu lepsze poznanie się i zaprzyjaźnienie. Na nadchodzące miesiące mamy już wiele nowych pomysłów i planów realizacji działań z zaangażowaniem osób zatrudnionych w aptekach należących do uczestników sieci franczyzowej Dr.Max i w Centrali!

Poznaj Dr.Max oraz oferty pracy! Wejdź w profil firmy w Bazie Pracodawców Przyjaznych Rodzicom!

Zdjęcia: własność Dr.Max

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie