Czego szukasz

Welcome! Łączy nas wspólny cel. Zapraszamy do nowego projektu

Myślisz o tym, żeby wrócić do pracy, nawet po dłuższej przerwie? Chcesz przygotować się do efektywnego poszukiwania zatrudnienia i podnieść kompetencje językowe? Zapraszamy Cię do #Welcome – nowego, międzynarodowego programu, gdzie Polki i Ukrainki razem będą uczyły się, jak skutecznie poruszać się po polskim rynku pracy, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej i jak czerpać z doświadczeń innych kobiet, które mają podobny cel. Otrzymasz tu profesjonalne wsparcie mentorskie i językowe. Poznaj szczegóły i aplikuj już dziś!
Aktualnie rekrutujemy do edycji w Olsztynie.

projekt Welcome

„Welcome!” czyli zapraszamy do nowego projektu

Ostatnie 11 lat działalności naszego portalu to realne wsparcie dla Polek, kobiet, mam, które stawiają na swój rozwój zawodowy i osobisty. Od wielu miesięcy pomagamy kobietom, które przyjechały do Polski z Ukrainy, kiedy w ich ojczyźnie wybuchła wojna. Działamy dla kobiet, po prostu. Ważne jest dla nas wzmocnienie kompetencji i sprawczości, nie patrzymy na narodowość. Chcemy dać przestrzeń do rozwoju tym kobietom, które szukają dla siebie nowej drogi zawodowej.

Czy projekt „Welcome!” jest dla mnie?

Tak, jeśli:

 • chcesz wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim (lub wychowawczym) albo pragniesz zawodowej zmiany,
 • jesteś gotowa do poszukiwania i podjęcia stałej pracy,
 • jesteś gotowa do działania, otwarta na zmianę i zmotywowana do uczenia się,
 • posiadasz podstawowe kompetencje umożliwiające Ci wejście na rynek pracy,
 • jesteś kobietą nastawioną na integrację, wymianę doświadczeń, dzielenie się i wzajemne wsparcie.

W czym będziesz uczestniczyć?

Mamy dla Ciebie bezpłatny czteromiesięczny program wsparcia.

W ramach projektu możesz liczyć na:

 • udział w spotkaniu warsztatowo-integracyjnym,
 • profesjonalny mentoring ze specjalistkami z obszaru HR, prawa pracy, profilu na LinkedIn (online i offline) + w jednej edycji warszawskiej – z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej
 • dostęp do kursu języka angielskiego (48 godzin, od poziomu A2) – kurs będzie odbywał się online, w grupach max. 10 osobowych
 • wsparcie innych kobiet i przestrzeń do wymiany doświadczeń – po inaugurującym projekt spotkaniu, od naszej lokalnej koordynatorki, dostaniesz zaproszenie do moderowanej przez ekspertki grupy na Facebooku.

Welcome! Нас об’єднує спільна мета. Ласкаво просимо до нового проекту!

We are starting to recruit for a new project #Welcome!

grafika projektu

Aktualnie rekrutujemy do edycji w Olsztynie. Wypełnij formularz i zgłoś się już dziś!

Wysłane? Na tym Twoje zadanie się kończy – teraz nasza kolej 🙂 Po wysłaniu zgłoszenia online, przeanalizujemy Twój formularz i jeśli uznamy, że odpowiadamy na Twoje potrzeby, zaprosimy Cię do udziału w projekcie. Tak, że regularnie sprawdzaj swoją skrzynkę mailową (również folder spam/inne). Jeśli nie zakwalifikujesz się do projektu, również dostaniesz od nas wiadomość.

Działania projektowe prowadzimy w czterech miastach w Polsce (5 edycji):

 • Krakowie – od października 2022 do końca stycznia 2023 (rekrutacja zakończona)
 • Warszawie – pierwsza edycja od listopada 2022 do końca lutego 2023 (REKRUTACJA TRWA), druga (dotycząca działalności gospodarczej) od stycznia do kwietnia 2023
 • Wrocławiu – od grudnia 2022 do końca marca 2023
 • i Olsztynie – od stycznia do kwietnia 2023.

Nie zapomnij o zapoznaniu się z regulaminem i umową! (w załącznikach)

Jestem zainteresowana projektem i zgłaszam swój udział! Aktualnie rektrutujemy do działań w Olsztynie.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania:

W jakich godzinach odbywać się będą spotkania projektowe?
Spotkanie inauguracyjne odbywać się będzie w godzinach 10:00-13:00, spotkania w grupach – postaramy się zebrać opinie uczestniczek i pogodzić to z możliwościami czasowymi prowadzącego. Podobnie z językiem angielskim.

Mam dzieci – czy będę mogła przyjść z nimi?
Tak. Na spotkaniach offline (inauguracja i jedno spotkanie mentoringowe) zapewniamy wsparcie profesjonalnych animatorów.

Czy udział w projekcie jest płatny?
Nie. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zakładamy, że wsparcie trwa około 4 miesiące.

Czy muszę być w konkretnym przedziale wiekowym, żebym mogła brać udział w projekcie?
Nie. Musisz być pełnoletnia. Dla nas nie ma znaczenia, czy masz 25, 35, 45 czy więcej lat. Dla nas najważniejsza jest Twoja motywacja do podjęcia pracy i chęć rozwoju. Wiek nie jest czynnikiem, który wpływa na rekrutację.

Czy wszystkie działania będą odbywać się online?
Nie, ale większość, dlatego prosimy o to, żebyś zadbała o sprawne łącze internetowe, działający mikrofon oraz kamerkę w komputerze, tablecie czy telefonie.

Czy dostanę wiadomość o zakwalifikowaniu się / niezakwalifikowaniu się do projektu?
Tak, niezależnie od wyniku rekrutacji, dostaniesz od nas wiadomość.

Czy projekt realizowany będzie tylko w Krakowie?
Nie. Działania projektowe będą prowadzone przez nas w czterech miastach w Polsce: w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Więcej szczegółów o działaniach w konkretnych miastach znajdziesz wkrótce na stronie projektu: welcome.mamopracuj.pl.

Czy mogę uczestniczyć w zajęciach angielskiego, jeśli jeszcze nigdy się go nie uczyłam?
Język angielski będzie realizowany na poziomie, który reprezentować będzie większość uczestniczek, niemniej minimum na poziomie A2 (podstawowy, komunikatywny).

Co zrobić, jeśli nie znam swojego poziomu języka angielskiego?
Nie martw się – w projekcie zakładamy test sprawdzający znajomość języka angielskiego – pomożemy Ci w określeniu poziomu, na którym jesteś.

Czy ważne jest, gdzie mieszkam?
W zasadzie nie, aczkolwiek obecność we wszystkich działaniach projektowych jest obowiązkowa, a część działań odbywa się stacjonarnie. Zatem mocno rekomendujemy, żebyś wybrała lokalizację najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

Jeżeli masz pytania, pisz śmiało do Agnieszki: [email protected]

Projekt „Welcome! Professional support for Polish and Ukrainian Women Program” jest realizowany dzięki wsparciu Citi Foundation I Fundacji Kronenberga. Dziękujemy!

Do zobaczenia? Jeśli tak, to wypełnij formularz!

Grafika: Magda Leraczyk

Załączniki

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Spełniająca się żona, mama urwisa i urwiski, przedsiębiorca, redaktorka, muzyk. Z wykształcenia rosjoznawczyni i wokalistka. Ostatnio odkryłam, że artystyczną pasję można realizować... piekąc torty! Kocham słowo pisane, dobrą kuchnię, podróże w nieznane i letnie burze. I mocno wierzę w to, że samorealizacja ma wiele odsłon, często równolegle występujących.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie