Czego szukasz

Warsztaty testowania, programowania i wstęp do UX – Let’s go to IT

Zapraszamy was na serię wspólnych warsztatów Women in Technology & #MamoPracujwIT pod hasłem “Let’s go to IT”. Chcemy abyście spróbowały swoich sił w różnych dziedzinach IT. Być może odkryjecie w sobie pasję do projektowania aplikacji przyjaznych użytkownikowi, albo odnajdziecie żyłkę poszukiwacza “bugów” skrywających się w zakamarkach kodu, a może właśnie poniosą was możliwości kreowania własnego świata, jakie daje programowanie? Warsztaty odbędą się w Krakowie 18 i 19. listopada br. Sprawdźcie szczegóły.

Warsztaty dla kobiet prowadzone przez Women in Technology

Wiemy, że IT nie jest wcale takie straszne, wystarczy tylko spróbować!

Skąd pomysł?

Warsztaty to wspólna inicjatywa społeczności Women in Technology i #MamoPracujwIT. Łączymy siły, aby jeszcze więcej kobiet przekonało się, że branża IT i nowe technologie to świetny kierunek rozwoju. Chcemy, aby wszystkie kobiety, które mówią „to nie dla mnie, bo ja tego nie znam….” otworzyły się na branżę IT. Chcemy pokazać ścieżki rozwoju, możliwości przekwalifikowania i uzupełnienia wiedzy, a także konkretne możliwości pracy w branży IT.

Co będziesz wiedziała po warsztatach?

Seria warsztatów obejmuje takie zagadnienia jak: testowanie, UX Design oraz programowanie. Udział w naszych warsztatach pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie: czy to jest ciekawy kierunek rozwoju dla Ciebie i czy chcesz dalej rozwijać się w tym kierunku?

Pamiętaj, że ideą warsztatów jest pokazanie czym ww. zagadnienia są i o co w tym wszystkich chodzi. Nasze warsztaty nie zastąpią wielomiesięcznej nauki, rozbudowanych kursów czy studiów i oczywiście praktyki.

Jak wziąć udział?

Jeśli już wiesz, że chcesz poznać „z czym to się je” wystarczy, że będziesz czujnie śledzić wieści od nas, choćby na grupie FB > Zapisy uruchomimy dokładnie 2 listopada br. (o godz. 21:00)

Aktualizacja 2 listopada:

Link do zapisów na piątek – testowanie i UX – Let’s Testhttp://krakowwarsztatyletstest.evenea.pl/

Link do zapisów na sobotę – programowanie – Let’s Codehttp://krakowwarsztatyletscode.evenea.pl/

Bilety będą dostępne o godz. 21:00

Przyjmujemy osobne zapisy na każdy z dwóch dni warsztatowych. Każda grupa może liczyć max. 20 osób, zatem liczba miejsc bardzo ograniczona. Za udział w warsztatach pobieramy symboliczną opłatę w kwocie 40 zł za dzień warsztatowy.

Prosimy o przyniesienie własnych laptopów (są niezbędne). Na warsztaty zapraszamy, wyjątkowo, bez dzieci.

43_zdjecia_WIT_640

Co się będzie działo?

Dzień pierwszy (18.11 piątek): Let’s test!

Warsztaty odbędą się w godzinach 15:00-21:00.

godz 15:00 “Mamo zostań UX-em” – prowadzący: Paweł Kopyść

Projektowanie doznań brzmi dla Ciebie jak zadanie dla Panoramixa, który chce zamienić produkty cyfrowe w czyste złoto? Łącząc zagadkowe UX, IA, SDT czy IxD przeniesiemy się w bajkowy świat jednorożców. Przejdziemy wędrówkę po zaczarowanym lesie UX Designerów i odpowiemy sobie na pytania kim są, czym się zajmują i jak zostać jednym z nich.

Paweł Kopyść: Paweł Kopyść – UX Designer, Strategy Consultant. Obecnie odpowiada za user experience aplikacji dla pilotów i stewardes w Sabre. Fascynat innowacji społecznych, zarządzania strategicznego oraz lotnictwa. Ceni pracę z ludźmi i dla ludzi. Dzieli się wiedzą na KrainaBiznesu.pl.

godz 18:00 “Testowanie oprogramowania” – prowadząca: Monika Braun

Warsztaty testowe są przeznaczone dla uczestniczek chcących w krótkim czasie poznać i przyswoić praktyczne aspekty testowania. Na warsztatach zostanie zaprezentowana podstawowa wiedza teoretyczna i praktyczna pozwalająca na rozpoczęcie pracy w zespole testowym. Warsztat obejmie zarówno część planowania testów i tworzenia dokumentacji testowej, jak i testy funkcjonalne pozytywne i negatywne oraz testy użyteczności. Zadania podczas warsztatów zostały zaplanowane tak, aby każda z uczestniczek miała możliwość przetestowania wybranych funkcjonalności oraz przeprowadzenie weryfikacji i walidacji testowanej aplikacji.

Monika Braun: wiele pasji skumulowanych w jednej osobie: zapalony QA, wyznawca agile, propagator rozwijania umiejętności miękkich w IT oraz miłośnik pracy z ludźmi. Trener i coach w obszarze zapewnienia jakości i testowania, który od wielu lat coachuje i szkoli nowych Testerów i Test Managerów, zarówno w trakcie warsztatów i szkoleń jak i wykładając na uczelniach państwowych i prywatnych. Konsultant i trener agile, antypurysta scrumowy oraz pasjonat wzajemnej motywacji. Trenerka umiejętności miękkich dedykowanych IT, która na potrzeby własnych projektów i zespołów projektowych rozwinęła program szkoleń wspierający geeków IT w codziennej współpracy z resztą świata. Zawsze z pasją dzieli się doświadczeniami i wiedzą, wspierając zespoły w odkrywaniu swoich możliwości i szukaniu nowych efektywnych sposobów na wbudowania dobrych praktyk w codzienną pracę.

Dzień drugi (19.11 sobota): Let’s code!

Warsztaty odbędą się w godzinach 10:00-16:00.

godz 10:00 “Warsztaty HTML i CSS – kodowanie jest proste” – prowadząca: Ewa Turska

Stworzenie własnej strony WWW jest niezwykle proste, wystarczy zrozumieć jak działa kod. Właśnie to będziemy robić na warsztatach, starać się zrozumieć krok po kroku, jak powstaje strona, z jakich elementów jest zbudowana i co one oznaczają. Warsztaty będą szybkim, ale przede wszystkim bardzo praktycznym wprowadzeniem w świat znaczników HTML i CSS.

Ewa Turska: swoją pierwszą stronę stworzyła w szkole podstawowej przy pomocy zaawansowanego narzędzia, jakim jest Notatnik, ponieważ chciała założyć jeden z pierwszych portali poetyckich w Polsce – co też się udało. Swoje życie związała z mediami, w czasach studenckich prowadziła poranne audycje rozrywkowe oraz tworzyła autorski program poetycki w internetowym Radiu Bez Kitu. Jest absolwentką UJ, skąd wynosiła zamiłowanie do szeroko pojętej tematyki nowych mediów. W trakcie studiów pracowała m.in. w Zespole Portalu Uniwersyteckiego, gdzie zajmowała się projektowaniem i tworzeniem stron jednostek UJ, ponadto prowadziła szkolenia z obsługi systemu Liferay. Obecnie prowadzi zajęcia z zakresu podstaw budowy stron internetowych na UJ. Po godzinach dzierga na szydełku, wyrabia własne kosmetyki naturalne, uwielbia czytać książki i intensywnie trenuje tribal fusion dance.

godz 13:30 “Wprowadzenie do java ” – prowadząca: Anna Szwiec

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą poznać podstawy najpopularniejszego (chyba) języka programowania. Chcesz poznać podstawy programowania? Sprawdzić czy kodowanie jest dla Ciebie? Chcesz dowiedzieć się jak działa java ? Jak wstawić skrypt na stronę internetową? Te warsztaty są dla Ciebie!

Anna Szwiec: Spróbowała w życiu różnych ścieżek, ale swoje spełnienie zawodowe odnalazła w programowaniu, któremu jest w stanie poświęcić się bez pamięci. Na co dzień pracuje w branży IT jako develeloperka i koduje między innymi w osobliwym języku jakim jest Delphi. Hobbistycznie tworzy strony internetowe i bawi się grafiką komputerową. Zwolenniczka zasady „chcieć znaczy móc”. Po godzinach realizuje się jako organizatorka Women in Technology. Z wielka pasją przygotowuje eventy, dzięki którym dziewczyny mogą wystartować i rozwijać się w branży IT. Inspiruje ludzi do realizowania własnych marzeń. Wolny czas spędza na macie trenując kick boxing i podnosząc sztangi na crossficie.

Gdzie się spotykamy?

W siedzibie firmy u2i, ul. Przemyslowa 12A/200 w Krakowie

u2i to amerykańsko-polska firma programistyczna z biurem usytuowanym na krakowskim Zabłociu. W firmie pracuje na co dzień blisko 50 programistów i scrum masterów. Sami o sobie mówią, że są ludźmi pracującymi nie dla klientów ale razem z nimi – razem więc ze swoimi klientami zza oceanu budują projekty, często o globalnym zasięgu.

u2I_wnetrze_firmy_ver2_640

Kto za tym stoi?

Organizatorzy:

WomenInTechnology_Logo400       logo_mp_robocze_tlo300_162

Partnerzy spotkania: 

logo_U2i_400         logo_sabre_white300_212

Sabre jest globalnym liderem nowych technologii dla branży turystycznej. Dostarczamy nowoczesne rozwiązania IT dla linii lotniczych, sieci hotelowych, biur turystycznych i dla tysięcy turystów na całym świecie. Krakowski odział Sabre rozpoczął swoją działalność w 2000 roku zatrudniając 10 pracowników, dzisiaj pracuje z nami ponad 1,500 osób, głównie eksperci branży IT. W Sabre Polska tworzymy oprogramowanie używane przez ponad 400 linii lotniczych i 175,000 biur podróży w ponad 100 krajach. Zapewniamy wsparcie systemowe, rozwijanie nowych produktów, jak również szkolenia odbiorców rozwiązań we wszystkich jednostkach biznesowych Sabre. Więcej informacji na temat Sabre jest dostępne na stronie www.sabre.pl.

Zdjęcia: zdjęcia z poprzednich warsztatów Women in Technology – Piotr Mleczko, zdjęcia wnętrz: własność firmy u2i.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie