Czego szukasz

Szkoła z Gigantami: Darmowe lekcje programowania dla szkół

Szkoła programowania dla dzieci i młodzieży przygotowała projekt „Szkoła z Gigantami”, czyli darmowy cykl 5 zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować swoim uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Program jest połączony jest z akcją “Bezpieczny Internet Online”, nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Cyfryzacji.

dziewczynka w trakcie lekcji online

Szkoła z Gigantami

Dziś większość świata funkcjonuje w trybie zdalnym i to pokazuje jak ważna jest znajomość nowych technologii, a jednocześnie bezpieczeństwa korzystania z nich. Dotyczy to nas wszystkich, zarówno dorosłych, jak i dzieci. A zwłaszcza dzieci, których nauka odbywa się dziś przez internet.

Właśnie z tego powodu szkoła programowania dla dzieci i młodzieży przygotowała projekt „Szkoła z Gigantami”, czyli darmowy cykl 5 zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować swoim uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w środowisku Scratch oraz App Inventor dla młodszej grupy wiekowej lub języka Python dla starszych uczniów.

Program jest połączony jest z akcją “Bezpieczny Internet Online”, nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Cyfryzacji. Zajęcia online wystartowały już 12 maja potrwają do 10 czerwca 2020 r. Do udziału zapraszane są wszystkie szkoły zainteresowane taką formą zajęć.

Ostatnia, piąta lekcja połączona jest z akcją “Bezpieczny Internet Online”. Zajęcia poświęcone będą tematyce cyberzagrożeń i zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą prowadzone z podziałem na 2 grupy wiekowe, dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty odbędą się w formie webinaru, a każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

„W związku z tym, że szkoły działają obecnie w trybie awaryjnym, a zajęcia odbywają się przez Internet, postanowiliśmy zaoferować warsztaty, które mogą urozmaicić standardowe lekcje informatyki. Gorąco zachęcamy szkoły do wzięcia udziału w naszym programie. W trakcie zajęć zapoznamy uczniów z podstawami programowania oraz pokażemy m.in. jak stworzyć grę, aplikację czy własny program” – mówi Dawid Leśniakiewicz, jeden z założycieli szkoły Giganci Programowania, która organizuje warsztaty.

Chcę się zarejestrować!

Każdy z uczniów musi zarejestrować się samodzielnie. Na podany przy rejestracji adres e-mail, uczestnicy otrzymają link do każdej lekcji oraz przypomnienie o zbliżających się warsztatach. Po każdych zajęciach uczniowie otrzymają dodatkowe materiały rozszerzone.

Bezpieczny Internet Online

W ramach projektu “Bezpieczny Internet Online” odbędzie się bezpłatny webinar adresowany do rodziców, podczas którego zostanie zwrócona uwaga na takie zagadnienia jak: kontrola rodzicielska, ochrona haseł i prywatności, bezpieczne zakupy. Przeprowadzona będzie także symulacja ataku hakerskiego. Zwłaszcza teraz, gdy większość osób uczy się i pracuje zdalnie, kwestia bezpieczeństwa w sieci jest kluczowa.

Webinar odbędzie się w kilku terminach: 7, 11, 14 oraz 21 maja.

Zapisuję się na webinar!

Organizatorami programu są Giganci Programowania, szkoła programowania dla dzieci i młodzieży, która od ponad 5 lat prowadzi zajęcia z programowania dla uczniów od 7 roku życia.

„W warsztatach mogą wziąć udział wszystkie szkoły. Zachęcamy do przesyłania do uczniów i rodziców informacji o możliwości wzięcia udziału w zajęciach” – dodaje Dawid Leśniakiewicz.

Grafika: Giganci Programowania, szkoła programowania dla dzieci i młodzieży

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie