Czego szukasz

Raport: Najlepsze praktyki wspierania pracujących rodziców – już jest!!!

„Wierzę, że przyszłością rynku pracy są organizacje różnorodne i inkluzywne. Mamy jednak w tym obszarze jeszcze wiele do zrobienia”. /Maja Gojtowska/ To prawda. I my – myśląc o przyszłości – na marnujemy czasu. Oddajemy w Wasze ręce jedyną w swoim rodzaju publikację, która – mamy nadzieję – będzie jedną z cegiełek w procesie budowania rynku pracy przyjaznego rodzicom. Pobierz raport!

Raport: Najlepsze praktyki wspierania pracujących rodziców - grafika


Raport Najlepsze praktyki wspierania pracujących rodziców jest efektem współpracy Fundacji Mamo Pracuj z pracodawcami skupionymi wokół Sieci Pracodawców Przyjaznych Rodzicom. Firmami, które wiedzą, że pracownik, który przekracza próg firmy, nie zapomina o swoim życiu prywatnym. Nie staje się nagle innym człowiekiem, który nie pamięta o pozostałych rolach czy obowiązkach.

Co zawiera raport?

  • Kompleksowy przegląd najlepszych praktyk wspierania pracujących rodziców. Wśród nich ciekawe przykłady i opisy rozwiązań oferowanych zastosowanych w organizacjach zrzeszonych w Sieci Pracodawców Przyjaznych Rodzicom.
  • Analizę najciekawszych badań i informacje, dlaczego warto wspierać pracowników, którzy są rodzicami i jak powinno być projektowane mądre wsparcie.
  • Merytoryczne komentarze partnerów raportu. Ekspertów w dziedzinie promocji wizerunku pracodawcy, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat kwestii poruszanych w raporcie.

Raport powstał dla:

  • Pracodawców i organizacji, które realnie chcą wspierać swoich pracowników będących rodzicami (i nie tylko),
  • Dla pracowników działów HR, którzy szukają inspiracji i pomysłów na działania i inicjatywy, których odbiorcami będą pracownicy pełniący role opiekuńcze,
  • Dla pasjonatów szeroko rozumianego employer brandingu.

Niniejszy Raport nie powstałby bez udziału przedstawicieli firm, które od wielu lat lub od całkiem niedawna współpracują z nami. Dzięki czemu mamy okazję wspólnie zmieniać rynek pracy na bardziej przyjazny dla pracowników–rodziców. Bardzo dziękujemy za rozmowy, za otwartość w dzieleniu się swoimi dobrymi praktykami. Za to, że zdecydowaliście się Państwo na to, żeby wsparcie dla rodziców w pracy było czymś więcej niż tylko firmową deklaracją.

Powstanie publikacji czynnie wspierali nasi partnerzy:

Patronatem medialnym nasz e-book objęli:

Pobieram raport!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama Wojtusia. Miłośniczka wędrówek górskich i rowerowych (zwłaszcza tych dalekich); uwielbiająca śpiew i taniec, mająca słabość do włoskiej kuchni. Ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Z wykształcenia polonistka, doradczyni zawodowa i spec od employer brandingu. Marzy jej się rynek pracy bez stereotypów i uprzedzeń.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie