Czego szukasz

Pomysł na rodzinne wakacje w komfortowym hotelu

Gdy zaczynamy planowanie wakacji z dziećmi, najczęściej myślimy o wyjeździe nad morze, w góry albo nad jezioro. Często też wybieramy pobyt za granicą, bo wtedy – zwłaszcza biorąc pod uwagę wyjazd nad wodę – mamy pewność, że pogoda nas nie zaskoczy deszczem i chłodem. Inaczej jest w przypadku górskich wycieczek. Tu pogoda jest ważna, ale w pochmurny dzień nawet bywa przyjemniej pospacerować. A gdyby tak nie trzeba było brać pod uwagę pogody, jej nieprzewidywalności i mieć pewność, że kąpieli wodnych będzie pod dostatkiem?

 • Ewa Moskalik - Pieper - 29/05/2019
dziewczynka bawi się przy hotelowej fontannie

Wakacje w hotelu

Pomyślałaś kiedyś o tym – wakacje w hotelu? Co by się stało gdybyś zamiast planować daleki wyjazd, czy nawet taki nad nasze polskie i niejednokrotnie kapryśne morze, spędziła wakacyjny urlop wybierając się z całą rodziną do komfortowego hotelu? Czy to byłby zły pomysł?

Jest dużo zalet takiej sytuacji:

 • nie martwisz się o pogodę,
 • jesteś w luksusowym miejscu,
 • nie musisz gotować,
 • masz zawsze posprzątany pokój,
 • obsługa hotelu dba o Twoje dobre samopoczucie, wygodę i komfort,
 • masz możliwość korzystania z urządzeń RTV w wyższym standardzie,
 • możesz liczyć na intymność i anonimowość.

Czego można chcieć więcej?

Hotel przyjazny rodzinie

Na takie wakacje w hotelu warto poszukać miejsca, które jest przyjazne dzieciom, rodzinie i będzie idealnym obiektem do spędzania dłuższego czasu, czyli posiadającym ciekawą infrastrukturę. Obecnie hotele coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przyjeżdżających do nich rodzin z dziećmi.

Takim właśnie miejscem przyjaznym rodzinie jest najnowszy obiekt należący do sieci Malinowe Hotele: Malinowy Raj **** Mineral Hotel w Solcu Zdrój. Malinowe Hotele kultywują pierwotną ideę SPA – sanus per aquam (zdrowy dzięki wodzie) i oferują kąpiele siarczkowe w najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej ze źródła „Malina”.

Wakacje na basenie

Nie wiem czy pływanie to Twoja ulubiona dyscyplina, ale domyślam się, że Twoje dzieci, podobnie jak moje, uwielbiają siedzieć w wodzie i praktycznie mogą z niej nie wychodzić. Nie ma w tym oczywiście nic złego jeśli woda jest ciepła, a na zewnątrz temperatura powietrza aż prosi się, żeby w tej wodzie siedzieć bez końca. Jednak nasze polskie morze bywa tak zimne, że ja długo zbieram się na odwagę zanim wejdę do wody. Dlatego pobyt w hotelu i możliwość korzystania z basenu o każdej porze dnia brzmi dla mnie kusząco. Tym bardziej ciekawa jest oferta Hotelu Malinowy Raj, którego goście hotelowi mają nieograniczony dostęp do basenów:

 • rekreacyjnego wyposażonego w nowoczesne urządzenia hydroterapeutyczne: ławki i leżanki masujące, masaże pionowe i gejzer oraz 2 zjeżdżalnie,
 • sezonowego basenu zewnętrznego czynnego w sezonie letnim oraz basenu solankowo-siarczkowego – pierwszego i jedynego takiego basenu w Polsce.
 • specjalnego basenu dla dzieci – jest to brodzik o powierzchni 28,75 m², głębokości od 15 do 30 cm i temperaturze wody 33 – 34 °C oraz dedykowane atrakcje: zjeżdżalnia ,,Słonik”, jeż wodny, maty do pływania, zabawki i przybory wypornościowe do zabawy i oswajania z wodą, siatkówka wodna, koszykówka wodna, bramki do piłki wodnej.

Baseny to nie wszystko

Pewnie sobie teraz pomyślisz: a co w takim razie dla mnie? Jak mogę spędzić czas w hotelu? Malinowy Raj pozostawia do dyspozycji gości strefę cardio, kompleks saun oraz codzienne aktywne zajęcia z instruktorem. W ofercie Hotelu Malinowy Raj znajdziesz duży wybór pakietów:

 • zdrowie i rehabilitacja – tu mamy ofertę na zdrowy kręgosłup, sprawne stawy mocne plecy, mineralny pakiet uzdrowiskowy, SOS dla karku i pleców, zdrowy dzięki wodzie;
 • wypoczynkowy – tu z kolei propozycja mineralnej odnowy, mineralnego wypoczynku, pakiet indywidualny czy pakiet rodzinny z centrum bajki (w ofercie m.in. wyjazd do Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie)
 • SPA i odnowa – oferta balneo regeneracji, balneo pielęgnacji soft, balneo pielęgnacji complex, weekend dla niej i dla niego);
 • oferty specjalne – zawierają specjalne propozycje świąteczne i sezonowe.

Centrum medyczne

Oferta Hotelu Malinowy Raj to również szeroka gama zabiegów m.in. z zakresu balneoterapii, kąpieli solankowych i siarczkowych oraz różnych form masażu, mających na celu poprawić komfort życia, stan zdrowia i nasze samopoczucie.

Ciekawą propozycją jest również kąpiel wannowa w roztworze wody siarczkowo-siarkowodorowej słonej. Wpływa ona na organizm już w pierwszym kontakcie ze skórą, delikatnie złuszczając naskórek i stymulując proces odnowy. Woda siarczkowa ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.

Coś dla ciała i dla ducha

Pobyt w czterogwiazdkowym hotelu z tak dużą ilością atrakcji może być ciekawą alternatywą wypoczynku, a dodatkową zachętą może być stały punkt programu, czyli posiłki. Każdej mamie zależy, żeby dziecko zjadło przysłowiową „ciepłą zupę”.

Goście Malinowego Raju mogą liczyć na wyśmienite posiłki serwowane przez Szefa Kuchni. W restauracji podawane są dania tradycyjnej kuchni regionalnej, polskiej oraz europejskiej. Dodatkowym atutem jest, że posiłki są serwowane w formie szwedzkiego bufetu, co dla małego szkraba może być nie lada atrakcją, zwłaszcza gdy będzie mógł sobie skompletować menu według własnych upodobań.

To gdzie wybierzesz się na wakacje?

Jeszcze dzisiaj i jutro możesz wziąć udział w naszym konkursie na FB, wejdź po szczegóły >>>

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu Hotelem Malinowy Raj **** Mineral Hotel w Solcu Zdrój.

Zdjęcie: własność Hotelu Malinowy Raj

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Mamo, planujesz powrót do pracy? Poznaj swoje prawa

Ile razy słyszałyśmy o przypadkach, gdy na mamę wracająca do firmy po urlopie macierzyńskim czekały przykre niespodzianki? Degradacja, zmiana warunków zatrudnienia, kłopoty z przestrzeganiem czasu pracy, a nawet wypowiedzenie? To niestety nie tylko przypadki z internetowych forów. Często jest to smutna rzeczywistość, z którą spotykają się kobiety. Tymczasem wszystkie kwestie dotyczące powrotu mamy do pracy reguluje prawo.
 • Agata Ambroziak-Rogulska - 21/08/2019

Mamo poznaj swoje prawa

Nie wszystkie jesteśmy prawnikami i nie wszystkie znamy kodeks pracy, ustawy i przepisy prawa. Nie musimy tego wszystkiego wiedzieć. Teraz profesjonalną poradę, a także pomoc przy napisaniu prawniczych pism można mieć w ramach polisy ubezpieczeniowej. Taka opcja dostępna jest w pakiecie LINK4 Mama, a współpracujący z LINK4 prawnicy służą radą nie tylko w sprawach związanych z szeroko rozumianym macierzyństwem.

Czeka Cię L4 w ciąży? To powinnaś wiedzieć, zanim pójdziesz na zwolnienie >>

Urlop wychowawczy? Zobacz kompendium wiedzy o urlopie wychowawczym.

Jakie prawa ma mama?

– Choć rzeczywiście sporo jest zapytań dotyczących prawa pracy. Jedna z klientek, której właśnie kończy się umowa o pracę, pytała czy w związku z tym, że zaszła w ciążę należy jej się automatyczne przedłużenie umowy czy potrzebne jest dokonanie jakichś formalności. Inna zadzwoniła do nas z pytaniem co może zrobić w sytuacji, gdy opiekunka w przedszkolu bez zgody i wiedzy rodziców obcięła dziecku włosy. – mówi Joanna Talaśka z LINK4 i dodaje, że zakres pytań, na które odpowiadają klientom prawnicy jest bardzo szeroki.

Jesteś w ciąży? Czy pracodawca przedłuży Ci umowę? >>

Pojawiło się pytanie od rodzica niepełnosprawnego dziecka, który złożył do urzędu gminy wniosek o transport dziecka do szkoły, a gmina uchyla się od odpowiedzialności. Sporo jest pytań z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Dotyczą sposobów regulowania kontaktów jednego z rodziców z dzieckiem, po rozstaniu się rodziców czy także np. utrudniania przez jedną ze stron zasądzonych kontaktów z córką. – Ale są też pytania dotyczące tego, co zrobić gdy dziecko zniszczy komuś telefon komórkowy czy też, jak dochodzić praw w sytuacji, gdy – w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia sali – doszło do wypadku dziecka podczas zajęć ruchowych. – przywołuje Joanna Talaśka.

Przerwa na karmienie w pracy? Przeczytaj!

Pomoc prawna

Nierzadkie są też pytania związane z ze spadkami, sposobami na odstąpienie od zawartej umowy (np. z klubem sportowym), sporami sąsiedzkimi, prawami konsumenta. Wciąż wraca temat zakupów w Internecie. Pomoc prawna w ramach LINK4 Mama jest nielimitowana. Można zadać nieograniczoną liczbę pytań, a nasi eksperci, mogą sporządzić do 4 pism o charakterze prawniczym do wyboru z szerokiego zakresu przewidzianego w ogólnych warunkach ubezpieczenia. – dodaje Joanna Talaśka. Mogą to być na przykład wezwania do zapłaty czy pisma przed procesowe. Pomoc prawnika kosztuje 10 złotych za cały rok i można ją kupić w ramach Pakietu Ubezpieczeń LINK4Mama.

Planujesz powrót do pracy w niepełnym wymiarze godzin? >>

Jak to działa?

 1. Zgłaszasz swoje pytanie do prawnika pod numerem 604 14 14 14.
 2. Prawnik może Cię poprosić o dodatkowe szczegóły lub dokumenty dotyczące sprawy.
 3. Odpowiedź dostajesz mailem lub przez telefon. W szczególnych przypadkach czas ten może być dłuższy.
 4. Na napisanie pisma eksperci LINK4 Mama mają 5 dni roboczych od przekazania przez ubezpieczającego wszelkich informacji i dokumentów niezbędnych do opracowania dokumentu.

Pomoc prawna to tylko niewielka część pakietu LINK4 Mama – ubezpieczeń dla dzieci i rodziców. Składają się na niego rozwiązania takie jak zapewnienie dziecku korepetycji, pomoc domową dla leżącej – w wyniku nieszczęśliwego wypadku – w łóżku mamy, a nawet zapewnienie mamie łóżka szpitalnego, by mogła być przy chorym dziecku, opłacenie i dostarczenie do domu leków czy sprzętu rehabilitacyjnego. Jest także OC w życiu prywatnym, NNW dla dziecka oraz – w ramach Assistance Zdrowie – dostęp do szerokiej gamy lekarzy specjalistów a także psychologa i dietetyka.

Wielką zaletą LINK4 Mama jest to, że nie trzeba kupować wszystkiego, a tylko takie ubezpieczenie, które rzeczywiście jest potrzebne. Posiadaczom Kart Dużej Rodziny LINK4 daje 10% rabatu na zakup ubezpieczenia LINK4 mama i LINK4 dziecko.
LINK4 Mama można kupić dzwoniąc pod dedykowany numer 604 14 14 14, przez stronę www.link4mama.pl (tam również znajdują się ogólne warunki ubezpieczenia) lub u agenta.

Materiał promocyjny. Partnerem artykułu jest firma LINK4 oferująca polisę dla rodziców LINK4 Mama.

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agata Ambroziak-Rogulska
W LINK4 pracuję od 6 lat. Obecnie na stanowisku dyrektora Departamentu Produktu. Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, z branżą ubezpieczeniową związana jestem od początku kariery. Pasjonuje mnie historia, szczególnie historia Rosji i okresu napoleońskiego. Uwielbiam jazdę na nartach i jestem kibicem piłki ręcznej.

Co mogę zrobić, aby po śmierci moje pieniądze pozostały w rodzinie?

Chociaż nie wybierasz się na tamten świat, i masz mnóstwo planów na życie, to życie czasem płata nam figle i zabiera ze świata ludzi, pełnych planów i marzeń. Każdy z nas posiada rachunki bankowe, może lokaty, dodatkowy majątek... Co zrobić, aby po śmierci pieniądze zostały w rodzinie? Przygotować specjalną teczkę, która ułatwi bliskim załatwianie wszystkich spraw spadkowych.
 • Izabela Kaźmierczak-Kamiennik - 19/08/2019
dwie kobiety sprawdzają dokumenty

Chcę, aby po śmierci wszystkie moje pieniądze pozostały w rodzinie

Chociaż świadomość społeczna w temacie spraw spadkowych, z roku na rok się zwiększa i coraz częściej zabezpieczamy swoich bliskich na wypadek naszej śmierci, to w wielu przypadkach, zapominamy o innych kwestiach związanych ze sprawami, które po nas pozostaną.

Spadek – przyjąć czy odrzucić?

W sytuacji, kiedy umiera nasz bliski i rozpoczyna się postępowanie spadkowe, często zastanawiamy się nad przyjęciem spadku. Powód? Boimy się, że odziedziczymy długi. Największy problem pojawia się, kiedy jesteśmy powołani do spadku przez naszych dalszych krewnych, z którymi nie utrzymywaliśmy stałego kontaktu. Nie ma się co dziwić, nikt z dnia na dzień nie chce zostać dłużnikiem.

Ale nie tylko o testament tutaj chodzi. Częstą praktyką jest właśnie spisywanie swojej ostatniej woli w formie testamentu. Są jednak również inne sprawy, o których należy bezwzględnie pamiętać, aby „ułatwić życie” naszym bliskim na wypadek, kiedy ich opuścimy. Należą do nich m.in.: informacje o rachunkach bankowych, polisach czy funduszach emerytalnych.

Przygotuj teczkę ze wszystkimi ważnymi informacjami

Powinny się tam znaleźć ważne dokumenty oraz informacje dotyczące bezpośrednio Ciebie i Twoich finansów. Taką teczkę powinna przygotować każda osoba lub rodzina. Można zdeponować ją u zaufanej bliskiej osoby, która w razie konieczności, pomoże ogarnąć sprawy finansowe. Bez takiej teczki, odszukanie wszystkich danych, graniczy niemal z cudem.

Poniżej znajdziesz przykładową listę informacji, które powinna zawierać taka teczka. Należy jednak pamiętać, że każdy powinien tę listę dostosować do siebie i swojej sytuacji.

Co powinno się znaleźć w takiej teczce, aby po śmierci moje pieniądze zostały w rodzinie?

1. „Instrukcja”/wskazówki, jak postępować po naszej śmierci, czego dotyczą dokumenty znajdujące się w teczce.
2. Testament.
3. Lista pełnomocników/osób mających upoważnienie do działania w naszym imieniu.
4. Informacje o rachunkach bankowych, założonych lokatach.
5. Informacje o członkostwie w Otwartych Funduszach Emerytalnych.
6. Informacje o Indywidualnych Kontach Emerytalnych.
7. Informacje o środkach ulokowanych w funduszach inwestycyjnych.
8. Informacje o posiadanych polisach.
9. Informacje o posiadanych akacjach/obligacjach.
10. Informacje i umowy o posiadanych kredytach.
11. Informacje o posiadanych kartach debetowych/kredytowych.

12. Informacje o posiadanych prywatnych ubezpieczeniach
13. Informacje o tym komu pożyczyliśmy pieniądze i w jakiej kwocie.
14. Informacje o podpisanych wekslach.
15. Informacje o toczących się postępowaniach egzekucyjnych.
16. Informacje o zaległościach w spłatach.
17. Informacje o dostawcach mediów (prąd, woda, gaz, Internet, TV).
18. Dokumenty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą (wszelkie dane rejestracyjne, nr KRS, NIP, REGON, dane US, ZUS.
19. Dokumenty związane z pracą na etacie.
20. Informacje o posiadanych wartościowych przedmiotach.
21. Informacje dotyczące posiadanego pojazdu.
22. Dokumenty związane z posiadanymi nieruchomościami (informacje o hipotece, akty notarialne).
23. Informacje o naszych adresach mailowych, tak aby można je było zamknąć.
24. Informacje dotyczące profili na portalach społecznościowych.
25. Lista dysków, urządzeń, na których znajdują się dokumenty.

Jak widać, dokumentów tych jest naprawdę sporo. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy w stanie ich zgromadzić w jednym miejscu. Nie oznacza to także, że w takiej teczce musi znaleźć się całkowicie cała dokumentacja. Zacznij od kilku najważniejszych informacji, to już znacząco pomoże Twoim bliskim.

Nie bój się, że ktoś ukradnie Ci pieniądze – nie podawaj haseł!

W teczce zostaw informacje jakie konta, lokaty i majątek posiadasz, ale absolutnie nie podawaj haseł do logowania! W razie potrzeby, osoba, która odziedziczy Twój majątek, na podstawie dokumentów z sądu uzyska dostęp do pieniędzy na rachunku bankowym.

Możesz ewentualnie zostawić dane do logowania do serwisów społecznościowych, żeby można było usunąć Twoje konto.

Dlaczego warto przygotować taką teczkę z informacjami o posiadanym majątku?

Teczka ma na celu pomoc naszym bliskim w uporządkowaniu i zamknięciu spraw, których my sami nie zdążyliśmy zakończyć. Oczywiście należy liczyć się z tym, że nie wszystko da się zawrzeć w takiej teczce i wielu sytuacji po prostu nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ale powinniśmy pamiętać, że każda nawet najmniejsza informacja czy wskazówka oraz uczynienie pełnomocnikiem odpowiednich osób, ułatwi życie naszym bliskim po naszym odejściu.

Warto dodać na koniec, że teczkę warto przygotować jak najwcześniej, kiedy zaczynamy gromadzić majątek. To nie jest zadanie tylko dla osób na emeryturze.

Nieraz zdarzyło się, że np w wypadku samochodowym zginęli oboje rodzice, a bliscy, którzy przejęli opiekę nad małoletnimi dziećmi, nie wiedzieli jakim kapitałem dysponowali rodzice przed śmiercią, czy jakie zobowiązania mieli. Teczka z informacjami oczywiście nie złagodzi bólu po odejściu bliskiej osoby, ale w pewnością ułatwi organizację różnych spraw formalno-prawnych.

Do powstania tego artykułu zainspirował nas podcast Marcina Iwucia o czerwonej teczce – dowiedz się więcej na ten temat >>>

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Izabela Kaźmierczak-Kamiennik
Prawnik, wolontariusz w fundacji Prawo dla mam. Ukończyłam kurs zdobywając tytuł Specjalisty ds kadr i płac. Prawo pracy to moja pasja. Moim celem jest pomoc ludziom w jego rozumieniu. Swoje bogate doświadczenie zdobyłam pracując przez kilka ostatnich lat w kancelariach radcowskich i komorniczych. Moim największym marzeniem jest prowadzenie własnego biznesu w zakresie prawa pracy i ochrony danych osobowych. Otwarcie własnej działalności gospodarczej pomoże mi łączyć macierzyństwo z rozwojem osobistym i zawodowym. Tak na co dzień, kiedy znajduję chwilę dla siebie, jestem pasjonatką czytania książek oraz biegania. Prywatnie jestem żoną Tomasza, mamą Bartusia i maluszka w brzuchu :)
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail