Czego szukasz

Odważ się mamo i działaj! i bądź z siebie dumna – podsumowanie drugiej edycji projektu

To program, który daje sporo satysfakcji, pomimo tego, że jest wymagający. Zarówno dla nas, jak osób biorących w nim udział. Każda z uczestniczek poznała swoje talenty. Każda skorzystała z warsztatów i indywidualnych konsultacji eksperckich. Wiemy, że to wsparcie działa. Mamy na to dowody! Przeczytaj podsumowanie drugiej edycji projektu.

Odważ się mamo i działaj! i bądź z siebie dumna - podsumowanie

Odważ się mamo i działaj! i bądź z siebie dumna

Druga edycja „Odważ się mamo i działaj!” była wspaniałą przygodą. Mam nadzieję, że nie tylko dla naszego, fundacyjnego Zespołu i dla reszty ekspertek. Rozszerzenie pola działania na całą Polskę dało nam nowe możliwości i umożliwiło na dotarcie do szerszego grona kobiet gotowych na zmianę.

Ale też było dla nas wyzwaniem. W ciągu dwóch dni zgłosiło się do nas ponad sto osób, dlatego też zdecydowałyśmy się na zamknięcie naboru. Jak zawsze na dwadzieścia miejsc, przyjęłyśmy dwadzieścia dwie osoby. Tak, tak i tym razem nie mogłyśmy się zdecydować!

Również w drugiej edycji wszystkie warsztaty oraz wsparcie eksperckie odbywało się online. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze łatwo było się rozstać i czas uciekał zdecydowanie za szybko. Jednak mamy poczucie, że wszystkie potrzeby zostały zaadresowane. Każde z ośmiu spotkań było wysoko ocenione.

Przeczytaj jak wyglądała pierwsza edycja „Odważ się mamo i działaj!”

Jakie tematy były poruszane podczas spotkań?

  • cel zawodowy – jak go określić i realizować,
  • jak przygotować siebie, ale też rodzinę na powrót do pracy,
  • rozmowa z pracodawcą – jak się do niej przygotować,
  • jak tworzyć dokumenty rekrutacyjne i skutecznie wykorzystać social media do rozpoczęcia aktywności zawodowej,
  • dlaczego warto i jak wzmocnić swoją pewność siebie,
  • jak dbać o siebie i ten mityczny work – life balance,
  • czy powrót do pracy po roku jest takim samym wyzwaniem, jak powrót po kilkunastu latach,
  • jak szukać pracy, kiedy ma się bardzo duże kwalifikacje a jak, kiedy zaczyna się swoją drogę zawodową.

Efekty! Mamy!

W czasie trwania programu Odważ się mamo i działaj! i po jego zakończeniu, sześć uczestniczek podjęło pracę. Kolejne zaczynają zawodowe działania wraz z nowym rokiem! Sporo dziewczyn aktywnie poszukuje nowej pracy, a są i takie, które jeszcze potrzebują chwili, aby zobaczyć nowe możliwości.

Działaj – w zgodzie ze sobą!

Podkreślamy zawsze ważną rzecz. Zależy nam na tym, żeby kompleksowo przygotować kobiety – mamy na powrót, na rynek pracy. Dodać siły i odwagi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że rozpoczęcie na nowo aktywności zawodowej może być skomplikowane. Dlatego dajemy wsparcie, ale nie naciskamy na natychmiastowe efekty. Głęboko wierzymy, że dając narzędzia, z których można skorzystać już teraz, lub za trzy miesiące czy rok, dajemy też możliwość sprawczości oraz głębokie zaufanie. Wszystko po to, aby każda mama samodzielnie podjęła decyzję – kiedy i na jakich warunkach może i chce wrócić do pracy!

Oddajmy głos Odważnym Mamom!

Feedback jest dla nas ogromnie ważny. To dzięki ciągłej ewaluacji działań, wiemy co działa, a jaki obszar wymaga modyfikacji. Dzięki temu możemy reagować na bieżąco, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby uczestniczek. Co nas cieszy, to ciepły odbiór naszych działań!

„Czuje się w pełni usatysfakcjonowana warsztatami. Wykonujecie niesamowita prace, mocno wierzę, że Wasza energia zostanie ze mną na długo! Dziękuje!”

„Proszę, działajcie dalej! Jak widać potrzeba jest duża!”

„Dziękuję, to było niesamowicie wartościowe doświadczenie, cudownie było się z Wami spotkać i poznać uczestniczki. Wszystkie trenerki prezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy merytorycznej, zaangażowania i wsparcia.”

„Bardzo się cieszę, że robicie to, co robicie i pomagacie kobietom! Oby tak dalej, życzę Wam dużo sukcesów i ogromnie dziękuję za warsztaty, które na wielu płaszczyznach albo dały mi sporą dawkę wiedzy, albo skłaniały do porządnych przemyśleń.”

„Takie programy aktywizujące powinny być dostępne przy wszystkich Urzędach Pracy!”

Czy to już koniec?

Wsparcie dalej trwa, pomimo zakończenia działań projektowych. Część uczestniczek korzysta z mentoringu, a część z platformy rekrutacyjnej Talenti.pl. Wszystkie Odważne Mamy są dla siebie niesamowitym wsparciem!

Warto podkreślić, że realizacja tych działań nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne wsparcie Fundacji State Street oraz firmy State Street Bank Polska, które pomagają nam przy kolejnym już projekcie, z cyklu Odważ się mamo! To właśnie pracowniczki tej firmy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas indywidualnych spotkań mentorskich.

Odważ się mamo! wraca w 2022 roku! W zmienionej formie i z nowymi rozwiązaniami – będziemy działać dla mam!

Zdjęcie: Magda Trebert

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie