Czego szukasz

Odważ się mamo i działaj! W zgodzie ze sobą. Podsumowanie pierwszej edycji projektu.

Kilka tygodni warsztatów, spotkań, konsultacji za nami. Co ważniejsze za wspaniałą grupą kobiet – mam, które z odwagą szukają swojego miejsca na rynku pracy. Sześć z nich już znalazło! O resztę, nic a nic się nie martwimy. Wiemy, że świetnie dadzą sobie radę! Przeczytaj, jak wyglądała pierwsza edycja projektu „Odważ się mamo i działaj”!

Odważ się mamo i działaj - jak pomagamy mamo znaleźć prace?

Odważna mama, czyli kto?

Jak zawsze w naszych projektach, tak i w tym królowała różnorodność. Uczestniczki Odważ się mamo i działaj! To kobiety z bogatym doświadczeniem zawodowym i dopiero wkraczające na rynek pracy. Często z kilkuletnią przerwą w życiorysie zawodowym. To mamy z konkretnym celem, planem związanym z przebranżowieniem oraz te, które dopiero szukają swojej, nowej ścieżki.

To kobiety w różnym wieku, mamy jedynaków i jedynaczek oraz całkiem sporych, wesołych gromadek. Kobiety samodzielnie wychowujące dzieci oraz te mające partnerów, mężów, czy mogące liczyć na wsparcie bliskich osób.

Czy praca z tak zróżnicowaną grupą jest łatwa? Nie, nie jest. Na pewno nie zawsze. Do tego jeszcze mamy kwestie działania całkowicie online. Co oczywiście ma swoje plusy – chociażby to, że dziewczyny z południa i północy kraju mogły korzystać ze wsparcia w tym samym momencie.

Dla mnie towarzyszenie tym mamom jest jednak ogromnie satysfakcjonujące i bardzo dziękuję za ich zaufanie do nas, naszych działań. Chylę czoła przed nimi i gratuluję olbrzymiej motywacji do zmian, tym bardziej, że nie zawsze jest to łatwa droga.

Co działo się przez ostatnie miesiące?

W lutym zaczęły się działania promocyjne i rekrutacyjne, analiza zgłoszeń. Rozmowy, rozmowy i rozmowy z potencjalnymi kandydatkami. W końcu ponad dwadzieścia kobiet mogło w marcu uczestniczyć w warsztatach.

O czym rozmawiałyśmy?

  • jak określić i realizować cel zawodowy
  • jak przygotować siebie i rodzinę na poszukiwania pracy
  • o nowym rynku pracy
  • jak tworzyć dokumenty rekrutacyjne i skutecznie wykorzystać social media do rozpoczęcia aktywności zawodowej
  • dlaczego warto i jak wzmacniać swoją pewność siebie
  • jak przygotować się do rozmowy z pracodawcą
  • jak dbać o siebie i ten mityczny work – life balance 😉

To był bardzo intensywny czas – nie tylko dla uczestniczek projektu, także dla zespołu Fundacji.

Odważ się mamo i działaj! - odważna mama czyli kto?

Warsztaty to nie wszystko!

Każda z uczestniczek poznała swoje talenty (ponieważ Fundacja zapewnia uczestnictwo w badaniu Clifton StrengthsFinder® Instytutu Gallupa) oraz miała możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji eksperckich. Dodatkowo firma State Street Bank Polska zorganizowała wsparcie mentorskie w ramach dodatkowego wzmocnienia kobiet biorących udział w projekcie. Kilkanaście par mentorskich pracuje nad celami zawodowymi i wzmacnianiem potencjału uczestniczek.

Przeczytaj artykuł i poznaj Mentorki ze State Street Bank Polska!

Czy Odważne Mamy to świetne kandydatki?

Nie tylko świetne kandydatki, ale też bardzo profesjonalne pracowniczki. Poza umiejętnościami językowymi, technicznymi, analitycznymi, empatią czy świetną organizacją pracy, to kobiety, które dla siebie nawzajem są dużym wsparciem.

Część uczestniczek bierze udział w procesach rekrutacyjnych, wzmacniają i szlifują swoje kompetencje zawodowe. Inne rozglądają się na rynku pracy, ale z większą świadomością. Otrzymały od nas narzędzia, z których korzystają w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.

Jak podsumowała to jedna z uczestniczek:


„Wierzę, że Fundacja Mamo Pracuj będzie wciąż uświadamiała pracodawcom, że dzieci w życiu pracownika to okres przejściowy, że dzieci szybko rosną, a pracownik z dziećmi to pracownik lojalny, który zanim porzuci pracę, to kilka razy się zastanowi. Warto zatem inwestować w mamy, które mają wielką moc, a wsparcia potrzebują tylko przez chwilę.

Wszystkim mocno kibicujemy!

I dziękujemy za miłe słowa – dają nam dużo siły do działania!

„Program jest bardzo wspierający i zachęcający do zmian, do zmiany myślenia o sobie, o swoich mocnych stronach. Już w trakcie polecałam udział w kolejnej edycji moim koleżankom, które potrzebują takiego wsparcia i motywacji. Wyniosłam wiele dobrego i zrobiłam sporo notatek, do których będę wracać w chwilach zwątpienia.”

„Dziękuję bardzo, że mnie wybrałyście do programu. Samo wybranie mnie dodało mi sił, a cały program Odważ się mamo i działaj! jest świetny. Dziękuję Wam za wsparcie!”

„Bardzo dziękuję za szansę wzięcia udziału w projekcje, mam nadzieję, że wyciągnęłam z niego już dużo, a jeszcze trochę nadrobię. Fundacjo Mamo Pracuj, robicie świetną robotę dla nas – Mam :)”

Odważ się mamo i działaj! - zobacz podsumowanie

Działamy dalej i to nie same!

Realizacja tych działań nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne wsparcie firmy i Fundacji State Street, które pomagają nam przy kolejnym już projekcie, z cyklu Odważ się mamo!

Co ważne, w sierpniu wspólnie ze State Street bank Polska zorganizowaliśmy Dzień Otwarty dla Mam online. Podczas tego spotkania uczestniczki poznały firmę od środka, poznały historię jednej z managerek oraz dowiedziały się, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej online, nie tylko w firmie finansowej.

Kiedy kolejna edycja?

Już niebawem, więc jeśli i Ty jesteś zainteresowana takim wsparciem, które oferujemy w ramach naszych projektów, to bacznie obserwuj nasze działania. Jeszcze przed końcem wakacji rozpoczniemy rekrutację do drugiej edycji projektu Odważ się mamo i działaj!

Zdjęcia: Alina Gamza Fotografia

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie