Czego szukasz

Niezbędnik Malucha to rodzinne życie less waste – Mamy kupują u Mam

Agnieszka Amborska, mama Kostka napisała do nas list o biznesie, który współtworzy. To przestrzeń, w której #MamyKupująUMam, gdzie każda mama może dać drugie życie ubrankom, zabawkom i akcesoriom po swoich dzieciach. Zajrzyj na stronę Agnieszki, może właśnie takiego miejsca szukałaś!

Agnieszka Amborska - współtwórczyni Niezbędnika Malucha

Agnieszka Amborska zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Mam na imię Agnieszka, jestem mamą Kostka i współtworzę przestrzeń, w której mamy kupują u mam. Kupują wykochane. Wykochane, czyli używane. Używane, czyli less waste. Mówiąc wprost, budujemy e-ryneczek, na którym każda mama będzie mogła dać drugie życie ubraniom, zabawkom i akcesoriom po swoich maluchach.

Dodatkowo dzielimy się wiedzą i doświadczeniami z rodzinnego życia w duchu less waste. Zgodnie z definicją zrównoważonego rozwoju, nie powinniśmy zmniejszać szans przyszłych pokoleń, na zaspokojenie ich potrzeb. Moment, w którym zostajesz rodzicem sprawia, że owo przyszłe pokolenie przestaje być hipotetyczne. To nasz główny motywator do działania w ramach Niezbędnika Malucha.

W projekcie jest nas czwórka, w sumie trzy rodziny, dwójka dzieci i dwa psy. 🙂 Wszystkim nam zależy na tym, aby portal był darmowy i dostępny dla każdego rodzica w Polsce. Tym samym nie będzie on stanowił dla nas źródła utrzymania. Jest to ważny projekt poboczny, każdy robi to, co umie albo uczy się tego, czego jeszcze nie umie (np. ja marketingu :)).

Przeczytaj także: Tworzę produkty edukacyjne dla dzieci – Mamy kupują u Mam

Sprzedaj wykochane

W normalnych warunkach poświęcaliśmy ryneczkowi czas regularnie, niestety w czasie pandemii musieliśmy albo ratować budżety domowe, albo sytuację w miejscach pracy. Pozostaliśmy w fazie rozwoju, a tym samym publikacja portalu odsunęła się w czasie. Nie próżnujemy jednak! Z jednej strony, widzimy dobrą stronę lockdownu – wszyscy robili porządki, być może będą chcieli pozbyć się zbędnych rzeczy. 🙂

Z drugiej strony, mamy świadomość, że w czasie kiedy walczyliśmy o siebie jako społeczeństwo, sprawy związane ze środowiskiem odeszły na dalszy plan. Czujemy, że nasze działania mogą być teraz potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Aktualnie wkładamy podwójny wysiłek w dzielenie się wiedzą i powoli wracamy do rozwoju portalu.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Rodzinne życie less waste

Bardzo zależy nam na tym, aby dotrzeć do jak największej liczby mam. Przede wszystkim, chcemy aby jak najszerzej wybrzmiał nasz przekaz, że rodzinne życie less waste jest łatwe, jeśli dopasujesz je do potrzeb i możliwości swojej rodziny. Chętnie ułatwimy je jeszcze bardziej, dzieląc się swoimi doświadczeniami 😉

Ponadto jesteśmy świadomi, że istnieją już miejsca podobne do Niezbędnika. Prace nad projektem zaczęliśmy od zapytania mam czego brakuje im w aktualnych rozwiązaniach i właśnie to zamierzamy zaoferować. Natomiast nadal nam mało! Chcemy poznawać mamy, rozmawiać z nimi, słuchać ich i dowiadywać się jak jeszcze lepiej możemy wspierać je w dążeniu do życia w zgodzie ze sobą i naturą.

Przeczytaj także: Tworzę produkty edukacyjne dla dzieci – Mamy kupują u Mam

Zdjęcia: archiwum prywatne

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie