Czego szukasz

Niedrogi telefon dla dziecka do 700 zł – jak wybrać?

Coraz młodsze dzieci chcą mieć swój własny telefon, za który, rzecz jasna, zapłacić muszą rodzice. Stoją więc przed dużym dylematem – kupić wymarzony model smartfona, który kosztuje pewnie kilka tysięcy złotych, czy może podejść do tego pragmatycznie i postawić na niedrogi telefon dla dziecka, który jednak spełni wszystkie oczekiwania, zapewni dziecku wszystkie niezbędne funkcje i pozwoli cieszyć się urządzeniem, nawet pomimo niewielkiej ceny? To drugie podejście jest zdecydowanie bardziej godne polecenia! Jaki niedrogi telefon do 700 zł wybrać dla dziecka? Oto kilka wskazówek!

dziewczynka siedzi na oknie

Im młodsze dziecko, tym tańszy telefon

Powyższą zasadą warto kierować się, wybierając telefon dla dziecka. Maluch, w wieku wczesnoszkolnym, nie będzie w stanie wykorzystać możliwości drogiego telefonu. Dodatkowo, można przypuszczać, że istnieje znacznie większe ryzyko, że w ferworze zabawy upuści go, popsuje lub nawet zgubi. W takiej sytuacji, tańszego urządzenia będzie o wiele mniej żal, niż topowego smartfona, który kosztował kilka razy więcej.

W przypadku nastolatków, można pokusić się o zakup droższego telefonu. Są to już najczęściej osoby bardziej odpowiedzialne, a dobry telefon jest dla nich ważny nie tylko ze względów funkcjonalnych, ale również towarzyskich. Wciąż jednak nie musi być to urządzenie drogie. Niedrogi telefon dla dziecka w wieku nastoletnim może kosztować 700 zł lub mniej!

Przykładowo można zainteresować się modelami Samsung Galaxy A10 lub Huawei P Smart. Z ciekawą listą można zapoznać się też pod tym linkiem: https://doladowania.orange.pl/oferta/niedrogi-telefon-dla-dziecka/. Są tam opisane zarówno modele znanych, jak i bardziej niszowych producentów smartfonów. Z całą pewnością bez trudu uda się z listy wybrać niedrogi telefon dla dziecka, z którego maluch będzie zadowolony!

Telefon dla dziecka na kartę czy na abonament?

Oprócz wyboru samego smartfona, warto od razu pomyśleć o formie opłaty za usługi. W przypadku dzieci, najwygodniej postawić na telefon na kartę (prepaid). Dzięki wygodnym pakietom z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami oraz paczką internetu do wykorzystania, dziecko będzie cały czas w kontakcie. Jeśli natomiast będzie chciało więcej gigabajtów, będzie mogło samodzielnie (na przykład z kieszonkowego), doładować sobie konto. Dla rodziców to z kolei gwarancja, że rachunek nigdy nie będzie zaskoczeniem – dziecko wyda na telefon maksymalnie tyle, za ile zasili swoje konto.

Rodzice również mogą doładowywać konto swoich dzieci – wcale nie muszą do tego kupować kart z kodami. Mogą to zrobić wygodnie za pośrednictwem oficjalnych platform operatorów – na przykład Orange Doładowania. Środki na konto dziecka można wpłacić na kilka sposobów – kartą płatniczą, bezpośrednim przelewem z rachunku bankowego czy nawet BLIK-iem.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie