Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj.

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się.

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się.

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Nie wiedziałam, że ta mata i poduszka czynią cuda, ale …

 • Agnieszka Nietresta-Zatoń
 • 21 maja 2021
 • 5 MIN. CZYTANIA

Nie wierzyłam, że ta mata zdziała cuda, ale…

Dolegliwości bólowe pleców i kręgosłupa należą obecnie do najczęstszych przyczyn zgłaszania się pacjentów do lekarza pierwszego kontaktu. Zazwyczaj nasze dolegliwości nie są zwiastunem bardzo poważnych schorzeń i w większości przypadków mogą być leczone zachowawczo.

Problem jednak w tym, że zalecenia lekarskie – odpoczynek, zwiększenie aktywności fizycznej czy podjęcie regularnej fizjoterapii – bardzo trudno wdrożyć w codziennym życiu. Trwamy więc przy biurkach, znaczną część dnia spędzając w pozycji siedzącej przy komputerze. Później przesiadamy się na kanapę i znów „odpoczywamy” wpatrując się w monitor. Żebyśmy chociaż oglądali nasze ulubione seriale, korzystając przy tym z zestawu do masażu PRANAMAT ECO

Mata PRANAMAT ECO z kolcami

Tak, to naprawdę nie jest głupi pomysł! Zanim zmotywujemy się do jazdy na rowerze, długich spacerów czy nawet biegania, nasze ciało najpierw musi dostać zastrzyk energii. Sprawi to, że tego rodzaju wysiłek nie będzie nam się jawił jako tortury.

Układając się wygodnie na macie z kolcami, mając pod głową taką samą kolczastą poduszkę możesz zauważyć efekty porównywalne do efektów klasycznego masażu. Poczujesz głębokie rozluźnienie mięśni, znikną napięcia i skurcze, a zaraz potem wyrzut endorfin, znanych również jako „hormony szczęścia”, które mają naturalne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, sprawi, że poziom stresu i lęku ulegnie zmniejszeniu.

Mata z kolcami PRANAMAT ECO naszpikowana jest elementami masującymi w kształcie kwiatu lotosu. Przy regularnym użyciu, dogłębnie masują mięśnie i łagodzą napięcie mięśniowe. Poprzez nacisk na skórę aktywują punkty biologicznie aktywne. Stymulują centralny układ nerwowy i poprawiają krążenie krwi i krążenie limfatyczne, przez co do organizmu dostarczany jest tlen i składniki odżywcze.

Przeczytaj także: Dbanie o siebie zaczyna się w głowie

Zalegaj konstruktywnie!

Jeśli więc chcesz zalegać przed telewizorem, zalegaj konstruktywnie! Dwadzieścia minut takiego zalegania, czyli tyle, ile wynosi zalecany czas jednorazowego masażu, sprawi, że Twoje fizyczne i psychiczne samopoczucie ulegnie znaczącej poprawie.

U 93% badanych w ten sposób zalegających zaobserwowano całkowite wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie bólu pleców. Mata do masażu PRANAMAT ECO stymuluje uwalnianie endorfin, które działają jak naturalny środek przeciwbólowy. Regularne, codzienne stosowanie maty z kolcami to najlepsze rozwiązanie.

Pierwsza pomoc w fibromialgii

Mata do akupresury PRANAMAT ECO polecana jest także osobom cierpiącym z powodY fibromialgii. To wyjątkowo skuteczne narzędzie terapeutyczne, dzięki któremu zmniejszenie bólu deklaruje 100% przebadanych pacjentów.

Fibromialgia, której diagnozowanie jest trudne, ponieważ rozlane przewlekłe bóle mięśniowo-szkieletowe przypominają dolegliwości spotykane w wielu innych chorobach, np. w schorzeniach kręgosłupa lub chorobach reumatycznych, potrafi bardzo uprzykrzyć życie.

Bólom często towarzyszą zaburzenia snu, zaburzenia jelitowe i długotrwałe obniżenie nastroju. Stosowanie masażu PRANAMAT ECO może szybko i naturalnie złagodzić objawy związane z fibromialgią. Najszybszym efektem jest drastyczna redukcja bólu poprzez głębokie rozluźnienie mięśni i emisję silnej dawki endorfin. Ból ulega znacznemu zmniejszeniu w pierwszych dwóch tygodniach stosowania, po czym zmniejsza się stopniowo.

Przeczytaj także: Jak możesz dbać o siebie mając malutkie dziecko?

Ulgaaa…

No, dobrze: ból znika, samopoczucie ulega poprawie, czujemy przypływ sił witalnych. Słowem, chce się żyć. Ale to jeszcze nie wszystkie zalety zestawu do masażu PRANAMAT ECO.

Dzięki redukcji bólu i regularnemu uwalnianiu endorfin, złagodzeniu ulegają napięciowe bóle głowy i przyspiesza metabolizm. Masażery w kształcie kwiatu lotosu wpływają na poprawę dotlenienia tkanek oraz zmniejszenie stanów zapalnych mięśni i stawów. Po prostu nareszcie odczuwamy ulgę: normalizuje się nasze zdrowie fizyczne i emocjonalne.

Trudno się więc dziwić, że aż 92% badanych odpowiedziało, że po badaniach klinicznych, w których brali udział, nadal będą stosować maty PRANAMAT ECO.

Z zestawu do masażu PRANAMAT ECO, działającego zgodnie z zasadami refleksologii i akupresury, warto skorzystać, gdy cierpimy na takie dolegliwości jak:

 • bóle pleców i kręgosłupa związane z siedzącym trybem życia,
 • nadmierny stres, objawiający się jako lęk, bezsenność, zmęczenie, drażliwość, depresja i utrata motywacji,
 • fibromialgia,
 • rwa kulszowa,
 • napięciowe bóle głowy i kończyn,
 • problemy ze snem,

Warto wiedzieć, że maty i poduszki PRANAMAT ECO są szyte ręcznie i wykonane w 100% z ekologicznych materiałów najlepszej jakości: bawełny, włókna kokosowego, lnu.

Maty i poduszki PRANAMAT ECO naprawdę potrafią zdziałać cuda. Trzeba im tylko dać szansę…

Zapoznaj się z aktualną ofertą PRANAMAT ECO!

Zdjęcia: partnera portalu

  +3 tys. mam w newsletterze

  © Mamopracuj 2024

  Skip to content