Czego szukasz

HP ePrint, czyli drukujesz gdzie chcesz i kiedy chcesz

Wyobraź sobie, że dostałaś właśnie duże zlecenie, na które czekałaś od miesiąca! Oczywiście termin na wczoraj, a zleceniodawca chce dostać efekty Twej pracy na swoje biurko jutro na 8 rano, elegancko wydrukowane w kolorze. Przypuszczam, że już widzisz oczami wyobraźni noc spędzoną nad zleceniem, ale jeszcze ten druk…  Na szczęście nowe technologie coraz częściej pomagają aktywnej mamie!

HP ePrint

Jak funkcja HP ePrint pomoże mamie?

Dzięki funkcji HP e-print możliwe jest zlecenie druku dokumentów przez Internet na drukarkę HP poprzez email. Zatem zaraz gdyż skończysz pracę, nawet późną nocą czy wczesnym rankiem,  możesz zlecić druk swojej pracy na drukarkę w biurze zleceniodawcy i logistyczna zagadka praktycznie rozwiązana. Nie musisz szukać drukarni, organizować kuriera lub jechać wcześnie rano…

Przeczytaj także: Jak wybrać drukarkę do domowego biura?

Jak to możliwe?

Technologia HP ePrint umożliwia drukowanie z dowolnego miejsca, przy pomocy każdego urządzenia, za pomocą którego można wysłać wiadomość email. Zatem korzystając ze smartfona, komputera, laptopa czy tableta możesz zlecić drukarce wydruk zdjęć lub dokumentów, a odebrać je w wolnej chwili lub przekazać osobie, która na nie czeka.

Sekret tkwi w adresie email przypisanym do danej drukarki. Taki adres otrzymuje się zaraz po włączeniu funkcji HP ePrint. Aby wydrukować dokument lub zdjęcia wystarczy przesłać wiadomość email zawierającą dokument (w załączniku) na adres email drukarki 😉

Można w ten sposób drukować obrazy, dokumenty programów Word i PowerPoint, pliki PDF i zdjęcia. Zadania drukowania można przeglądać i zarządzać nimi za pomocą funkcji historii zadań w serwisie HP ePrintCenter.

Czy są jakieś ograniczenia?

Tak, są. Ograniczeniem jest 10 MB całkowitej wielkości wiadomości email wraz z załącznikami oraz dostęp do Internetu zarówno urządzenia, z którego wysyłamy wiadomość, jak i drukarki na którą jest wysyłane zlecenie. Musisz też pamiętać, że funkcja HP ePrint obsługuje maksymalnie 10 załączników w jednej wiadomości email.

I jeszcze jedno, nie wszystkie drukarki posiadają funkcję ePrint. To musisz sprawdzić wcześniej 😉

Trzymamy kciuki za wszystkie Wasze projekty na wczoraj!
Już wkrótce co nieco o chmurze! Nie, nie zaczynamy pisać na mamopracuj.pl o pogodzie, ale będzie technologii Cloud (czyli chmurze), Google Cloud Print i innych, które są bardzo przyjazne mamie!

Więcej informacji o funkcji HP ePrint znajdziecie na stronach www.hp.pl/eprintcenter oraz  www.hp.pl/eprint

 

Partnerem technologicznym projektu jest Hewlett-Packard. 

Zdjęcia: Natalia Szułdrzyńska

Zdjęcie wyróżnione: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie