Czego szukasz

Mapa Dzieci – od hobby do biznesu?

Jak to zwykle z mamami bywa – urlop macierzyński był przyczyną powstania Mapy Dzieci. Iwona do głosu dopuściła naturę włóczykija i … założyła portal dla rodziców, z miejscami bardzo przyjaznymi dzieciom. Czy teraz ze swojego hobby zbuduje dochodowy biznes?

Iwona, twórczyni serwisu Mapa Dzieci ze swoimi synami

Iwona jest mamą dwóch chłopców, 6-letniego Szczepana i 2-letniego Huberta. Od dwóch lat jest – przede wszystkim mamą – i jak to się ładnie ujmuje – dba o ciepło i serdeczność domowego ogniska.

Iwono, czym zajmowałaś się przed urodzeniem dzieci?

Przez kilka lat pracowałam w agencji reklamowej, realizując projekty promocyjne dla liczących się mediów ogólnopolskich. Pracowałam najpierw w Poznaniu, później przeniosłam się do Warszawy i tu założyłam rodzinę.

Mój powrót z pierwszego urlopu macierzyńskiego zbiegł się z dużym kryzysem i problemami finansowymi firmy i w efekcie, po kilku miesiącach pracy nadszedł czas rozstania. Szukając nowego zajęcia, niespodziewanie uchyliły się kolejne drzwi, tym razem proponujące uruchomienie nowego hostelu w Warszawie. Wyzwanie podjęłam, jednak po 2 latach starań i walki, prawo budowlane i wspólnoty mieszkaniowe doprowadziły, że do otwarcia nie doszło.

Wówczas byłam już w drugiej ciąży. Po urodzeniu drugiego synka, oprócz mniejszych epizodów, nie odnalazłam miejsca, z którym związałabym się bardziej i na dłużej.

No to lekko nie było… Podobne historie są udziałem wielu naszych Czytelniczek. Czy wtedy zajęłaś się stworzeniem portalu Mapa Dzieci?

Przerwy macierzyńskie spowodowały, że do głosu doszła moja dusza włóczykija, która zaczęła zgłębiać Warszawę pod kątem miejsc i atrakcji dla dzieci. Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, że ma do zaoferowania tak dużo, dlatego powstała Mapa Dzieci. Ja dość szybko zaczęłam patrzeć na Warszawę z punktu widzenia mamy, rodzica i zaczęłam dostrzegać pewną niszę wśród serwisów internetowych.

Aktualnie rozglądam się za miejscem pracy w branży, od której zaczęłam, czyli szeroko rozumianej – edukacyjnej, aby po prostu mój społecznik mógł działać jak najbardziej efektywnie, w tym samym czasie nieustannie doskonaląc, rozszerzając i oddając się Mapie Dzieci.

Czym dokładnie jest Mapa Dzieci?

Mapa Dzieci koncentruje u siebie wszystkie miejsca, w których dzieci traktowane są jako goście szczególni. Są to miejsca podpowiadające jak ciekawie można spędzić wolny, rodzinny czas i miejsca, do których dzieci przychodzą najchętniej. Dlatego na Mapie Dzieci znalazły się m.in. wszystkie sale zabaw, klubokawiarnie rodzinne, ośrodki kultury, restauracje oraz inne miejsca, które wszystko co robią, robią z myślą o dzieciach.

Cała baza miejsc jest ładnie uporządkowana, opisana i przydzielona do odpowiedniej dzielnicy. Jest też zakładka, która skupia miejsca odwiedzone i sprawdzone przez nas, pozostałe to mój wnikliwy research. Ważnym elementem Mapy jest zawsze aktualny przegląd wydarzeń dla dzieci i całych rodzin.

Warszawa jest bardzo dziecięca, każda dzielnica jest pełna miejsc i atrakcji. Tworzyłam Mapę, aby pomóc Rodzicom odnaleźć się w tej tłocznej krainie, aby planując weekend, urodziny, czy dodatkowe zajęcia, w jednym miejscu mogli znaleźć to, czego szukają.

Czy to Twój biznes, czy traktujesz swój serwis jako hobby?

Od hobby się zaczęło. Jestem pasjonatką odkrywania nowych miejsc. Tworząc Mapę nie myślałam, aby był to twór marketingowy, mój sposób na biznes i droga zawodowa. Jednakże prowadzenie tego portalu, nawiązywanie współpracy z Właścicielami tych miejsc, wprowadzanie i cały czas rozszerzanie contentu, sprawia mi taką radość i przyjemność, że coraz częściej myślę, aby przyjemne połączyć z pożytecznym. Jednakże wiem, że musiałabym się w tej dziedzinie jeszcze bardzo dużo nauczyć, aby tak mogło się stać.

A masz plany, żeby taką Mapę Dzieci stworzyć też w innych miastach? Może zaczniesz sprzedawać franczyzę?

Pierwszą towarzyszącą myślą był owszem fakt, że najpierw Warszawa, a potem kolejne duże miasta jak Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk  Bywałam w nich i wiem, że również są skarbnicą miejsc i atrakcji dla dzieci, które jak najbardziej warto zebrać i uporządkować w jednym miejscu. Póki co przede wszystkim Warszawa, w przyszłości wierzę, że uda się rozszerzyć zasięg na inne miasta. W jaki dokładnie sposób – jest to dla mnie temat otwarty.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Joanna Gotfryd

Zobacz co oferuje serwis Iwony www.mapadzieci.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie